Şimdi Ara

Konya Ucuz LPG Satan İstasyonlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
13
Favori
19.221
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rozetmen

Ailem konyada yaşıyor.her akaryakıtta bir kampanya var anasını satayım.en beğendiğim ise LPG fiyatları.1.80 den gaz alıp dizelden ucuza hatta beleşe geziyordum.yaşadığım yerde 2.45 gaz.dizelde ise fiyatlar 4 tl iken 3.69 dan TOtalden Euro dizel alıyordum ,şu galericilerin Oraya yeni açılandan.land roverlar,Cadillac esceladeler LPG ile geziyorlar.biri kampanyayı bitirse diğeri başlıyor.bana göre epey ucuz bir şehir Konya.

• Lpg için BP bence de en iyisi.. şu anda otogarın ordaki 1.99 a çekti fiyatı.. dün fulledim.. tavsiyedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avcanin taşıma kendi gemicikleri olduğundan ucuz satıyor. Ama ben dizelde daha az km yaptim shelle göre

• quote:

Orijinalden alıntı: mourner

Avcanin taşıma kendi gemicikleri olduğundan ucuz satıyor. Ama ben dizelde daha az km yaptim shelle göre

Bursa osmangaziden yazıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucandeve

Konya'da satılan neredeyse en kötü dizel,

Konya'da satılan ortalama lpg,

Nadir avcan'da satılır.

Gazın iyisi bp mazotun iyisi shell'dir.

Benim aracım lpg'li; Novada önü Avcan :1,99 İstanbul yolu üzeri 1,94, Merkez tekstil pazarı 1,89,

Lpg'nin ucuzu ya az gider ya çekmez. Bir de lpg filtresini çabuk doldurur. O yüzden çok fazla mühim değil.
    Ancak dizelin ucuzu motorda kurum yapar. İç tıkanıklıklıkara neden olur. Enjektörün ömrünü kısaltır. Yeterince tecrübe ve bilgi sahibiyim. Kavga edecek ya da birbirimize kızmaya hiç gerek yok ne petrolüm var ne de bir petrolde çalışıyorum.

Bu dizelde ki kurum meselesi ne zaman belli olur yada ne yapar belirtileri nedir

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    ben de merak ediyorum bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucandeve

Konya'da satılan neredeyse en kötü dizel,

Konya'da satılan ortalama lpg,

Nadir avcan'da satılır.

Gazın iyisi bp mazotun iyisi shell'dir.

Benim aracım lpg'li; Novada önü Avcan :1,99 İstanbul yolu üzeri 1,94, Merkez tekstil pazarı 1,89,

Lpg'nin ucuzu ya az gider ya çekmez. Bir de lpg filtresini çabuk doldurur. O yüzden çok fazla mühim değil.
    Ancak dizelin ucuzu motorda kurum yapar. İç tıkanıklıklıkara neden olur. Enjektörün ömrünü kısaltır. Yeterince tecrübe ve bilgi sahibiyim. Kavga edecek ya da birbirimize kızmaya hiç gerek yok ne petrolüm var ne de bir petrolde çalışıyorum.

Hangi şubenden alıyorsunuzda bu kanıya vardınız. firmanın çalışmadığı petrol şirketi yok. şuan 10. şubeyi inşa ediyorlar orada kim bilir hangi marka ürünü satacaklar.

Konya Ucuz LPG  Satan İstasyonlar

• quote:

Orijinalden alıntı: adivar

ben de merak ediyorum bunu.

Üye yazdı yazdığına göre biliyor bişiler açıklıcaktır herhâlde

• quote:

Orijinalden alıntı: PRİSON BREAK-

quote:

Orijinalden alıntı: mourner

Avcanin taşıma kendi gemicikleri olduğundan ucuz satıyor. Ama ben dizelde daha az km yaptim shelle göre

Bursa osmangaziden yazıyorsunuz ?

Ne olmuş yani şuan da ankaradayim yazamaM mı?

• Bana soru sordunuz da ben mi kaçırdım bilmiyorum.

Kurum meselesi aracın kullanımına ve alınan yakıta hatta serviste değiştirilen filtreye kadar değişiklik gösterir.

Aynı araç dahi olsa kullanıcı kaynaklı 20bin km de yapabilir 200 bin km'de yapabilir.

Nadir avcan lpg işine gelirse, Ben kendim en ucuz olanını alıyorum sonuçta lpg'li araçta en kötü ihtimal dahilinde kuruma ve filtre tıkanıklığı yapar. Filtre 10 lira kuruluk sorunu da her deponun sonunda 30-50 km benzinle gidin motoru yağlasın veya aklınıza geldikçe motor sıcakken 15-20 km gitseniz bu bile çözümdür.

Ancak motorin böyle değildir tüm motoru etkiler. Cebe etkisi daha yüksektir. O yüzden motorin seçimi iyi yapılmalıdır. Hatırlarsanız bir dönem suriye mazotu terörü vardı. Sonunda kullananlar 10 numara yağ bundan daha iyi demeye başladı. Motorinde hile cep yakar. turbo dizel direkt enjeksiyonlu araçlarda enjektör egzoz sistemi ve turbo bunlardan yüksek derece de etkilenir. Dikkat edilmesi gerekir.

Lpg'de aklıma gelen bir bilgiyi daha vereyim. Nadir avcan dahi olsa farkındaysanız neredeyse tüm lpg'leri mogaz veya ipragaza çevirdi. Aygaz shellgaz veya diğerlerine nazaran maliyeti bile yüksek. İmkan varsa bana göre bp öncelikli shell veya aygaz tercih edilmeli. Evime yakın olan otogar karşısı bp eğer 1,99 ise gidip nadir avcandan 1,89'a gaz almam. Arabanın deposu zaten 30 litre 10 kuruş fark 3 lira yapar. Ancak denediğinizde siz de fark edeceksiniz 3 liralık farkla ortalama 30-40 km fazla gideceksiniz.

Şu konuyu da atlamamak gerek. Nadir avcan Konya'da son yıllarda hızla yükselen bir trend içerisinde. Lpg veya diğer yakıtları ucuza satarak diğer firmaların da ucuzlamasına eminim katkı sağlamıştır. Konyada ki fiyatlar 2 lerin üzerinde olmamasının tek engeli olarak görüyorum.

Bu bp otogarın karşısında ki Hasyıl mı hocam? @streptokokk

• Ben ucuz mazot alırım şuan 3.19 88.binde servis bakımlı ondan sordum .
    Arada içine nitro atıyom temizlik için
    Erzurum çıkışında da ucuz mazot vardı servisçi alıyordu yeni woswosuna dayı mazotu nasıl buranın dedim iyi olmasa ben almam aracıma dedi.
    Benim bildiğim şuan hepsi euro dizel ve sorduğumda izmir ve izmitten geliyor mazotları.

• evet hocam hasyıl.. bir subesi de baris caddesinden kent plazaya giderken orada.. aynı fiyat sabah baktım..
  • Nadir Avcan Kule Site yanı şubede açılışa özel

İpragaz LPG 1.89
    Euro Diesel 3.39
    Benzin 4.29

şeklinde bu sabah msj geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yara_bandi

Nadir Avcan Kule Site yanı şubede açılışa özel

İpragaz LPG 1.89
    Euro Diesel 3.39
    Benzin 4.29

şeklinde bu sabah msj geldi

ilk mesaja güncelledim
  • Yaklaşık olarak 20000 km dir nadir avcandan eurodizel kullanan birisi olarak bir sıkıntı yaşamadığımı belirtmek isterim. Geçenlerde mustafa avcan petrolden yolda kalmamak adına bi 20 tl dizel aldım. Arada adama sordum nadir avcandaki mazot muhabbetini. Adam bizede nadir avcanada aynı yerden geliyor mazot dedi. Ama nadir avcan isim adı olarak daha az bedel ödediği için ucuz mazot veriyor dedi. Doğru yada yanlış bilemedim ama dediğim gibi çok şükür bir sıkıntı yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaplans007

Yaklaşık olarak 20000 km dir nadir avcandan eurodizel kullanan birisi olarak bir sıkıntı yaşamadığımı belirtmek isterim. Geçenlerde mustafa avcan petrolden yolda kalmamak adına bi 20 tl dizel aldım. Arada adama sordum nadir avcandaki mazot muhabbetini. Adam bizede nadir avcanada aynı yerden geliyor mazot dedi. Ama nadir avcan isim adı olarak daha az bedel ödediği için ucuz mazot veriyor dedi. Doğru yada yanlış bilemedim ama dediğim gibi çok şükür bir sıkıntı yaşamadım.

hangi bayisinden alıyorsunuz hocam? işlek olan tp'den mi?
  • KONYADA OLSAM FULL BİSİKLETE BINERIM
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Konyada bisiklete binme oranı çok fazla başka şehirlerden gelen insanlar şaşırıyor çocukmusunuz bisiklete çocuklar biner diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRİSON BREAK-

Konyada bisiklete binme oranı çok fazla başka şehirlerden gelen insanlar şaşırıyor çocukmusunuz bisiklete çocuklar biner diyorlar

valla millet her akşam spor salonlarında 2 saat bisiklet veya benzeri kondisyon aletlerını kullanıyor. Bide ustune para veriyor. Neden bisiklete binmıyorlar şaşırıp kalıyorum bu mıllete
  • quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

KONYADA OLSAM FULL BİSİKLETE BINERIM

MAlesef pek bisiklet havası olmuyor, ya çok sıcak ya çok soğuk veya yağış riski yüksek hava, full binmek 2-3 ay benim kriterlerimde.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.