Şimdi Ara

KONYA/SELÇUK ÜNİVERSİTESİ-Her türlü rehberlik yapılır- (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
3
Favori
11.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende konyalıyım ama bu yeni açılan teknoloji fakültesi hakkında bilgim yok.Şimdi teknoloji fak. mezun olan kişi mühendislik fak. mezun olanla tamamen denk mi aynı imkanlara sahip mi imza yetkisi vs açısından.

bi de harita müh. il tek. fak. makine müh. arasında kaldım hangisi daha iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otto Von Bismarck

Hocam selçukta geçme notu kaç?Vizenin finalin yüzde kaçı alınıyor?Dersler senelikse(hukuk için tabi) vize ocak final mayıs haziranda olmalı,doğru mu?Mutlak sistem mi bağıl sistem mi var?Ayrıca cevap verdiğin içi teşekkür ederim.

hukukta geçme notu 60 ama bazı hocalar bunu geri çekebiliyor
    vizenin %40ı finalin %60ı alnır
    vizeler ocakta finaller mayısta
  • quote:

Orijinalden alıntı: zkkp

bende konyalıyım ama bu yeni açılan teknoloji fakültesi hakkında bilgim yok.Şimdi teknoloji fak. mezun olan kişi mühendislik fak. mezun olanla tamamen denk mi aynı imkanlara sahip mi imza yetkisi vs açısından.

bi de harita müh. il tek. fak. makine müh. arasında kaldım hangisi daha iyidir

hocam benim de pek bilgim yok teknoloji fakültesiyle ilgili
  • konyada makina müh mi yoksa sakarya makina mühendisliğimi ?
  • Beyler bu necmettin erbakan ne ayak yani üniversitesi tıpı falan? şehir merkezinde falan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akcura

Beyler bu necmettin erbakan ne ayak yani üniversitesi tıpı falan? şehir merkezinde falan mı?

konya üniversitesi necmeddin erbakan üni.oldu yani daha önceden meram tıp fakültesi selçuk üniversitesine bağlıydı ama şimdi necmeddin erbakan üniversitesine bağlı..meram tıp fakültesi merkezde değil merkeze biraz uzak ama otobüs ve dolmuşlar var
  • konyada yaklaşık 2 yıl tezgahtarlık yaptım, konyanın her türlü insanıyla muhattap oldum. öncelikle insanı genel olarak pintidir elinde vw anahtarıyla gezer ama 5liralık bi mala aptal gibi pazarlık yapar, yobazdır. bu kelimeyi kullanmayı sevmem ama ne yazık ki öyle, şimdi konyalı gençler biraz sinir yapabilir gelmeden görmeden sallıyorsunuz hede hödö diye ama öyle kardeşim halkınızın yüzde yetmişi yobaz. insanları cana yakın değildirler, soğuk soğuk konuşurlar, kısacası insanından bi beklenti içerisinde olmayın. şehir düzeni olarak ise on numaradır, o kadar şehir gördüm ama böyle düzenlisini görmedim belediye harbiden çalışıyor, trafik yok denecek kadar az olur altgeçitler, üstgeçitler bol bol vardır. doğanlar, sedirler taraflarından uzak durun zaten kampüste geçecek zamanınızın çoğu ama olurda yolunuz düşerse düşürtmeyin. kampüs, bosna tam öğrenci mekanlarıdır ortamı fena değildir oraların. kısacası insanından bi cacık olmaz ama kampüs tarafları iyidir. ben de bu yıl inş. bi aksilik olmazsa selçuk türk dili ve edb. bölümüne yerleşeceğim. umarım herkes istediği yere yerleşir.

• Kampüs yaşamı ve bilgisayar mühendisligi bölümü nasıl?Ev kiraları ve insanı ile ilgilenmiyorum simdiden söyleyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteor4in

sence selcukta makina mühendisliğimi(normal) yoksa marmarada makina mühendisliğimi (mtok)

normali daha iyi gibi sanki , mtoklar 5 yıl oluyor hazırlıkla beraber. normaller direk 4 yıl.
  • Arkadaşlar ben bu sene inşaat mühendisliğini yazmayı düşünüyorum . Eğitimi duyduğum kadarıyla iyiymiş. Ancak aklımda bazı sorular var.

- Yurt imkanları nasıldır? ( Yani ortalama ücretleri ve okula uzaklıkları nedir)
    - Sosyal ortam nasıldır?
    - Yurttan ulaşım kolay mıdır?
    - Mezun olduktan sonra iş bulma durumu nedir?
  • Beyler ben ankarada oturuyorum sizce konyaya derslere gidip gelebilmem münkün mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalbaz93

Kampüs yaşamı ve bilgisayar mühendisligi bölümü nasıl?Ev kiraları ve insanı ile ilgilenmiyorum simdiden söyleyeyim.

kampüste öğrenci için her şey vardır

bilgisayar mühendisliğinin bir sene ing.hazırlığı var bilgisayarda 3 anabilim dalı var
    1-yazılım
    2-donanım
    3-bil.bilimleri
    yanlış bilmiyorsam sadece yazılımda 1 prof.vardı diğerlerinde prof. yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: takoz90

Beyler ben ankarada oturuyorum sizce konyaya derslere gidip gelebilmem münkün mü ?

usta ankaradan konyaya hızlı tren var hızlı tren 90dk civarında geliyor ama konyanın istasyonu kampüse çok uzak önce tramvaya yürümek lazım yarım saat falan sonra da tramvayla kampüs zaten 45 dk civarı sürüyor ankaradan otobüsle gelirim dersen otogar kampüse yakındır
  • quote:

Orijinalden alıntı: II G4ngsTeR II

Arkadaşlar ben bu sene inşaat mühendisliğini yazmayı düşünüyorum . Eğitimi duyduğum kadarıyla iyiymiş. Ancak aklımda bazı sorular var.

- Yurt imkanları nasıldır? ( Yani ortalama ücretleri ve okula uzaklıkları nedir)
    - Sosyal ortam nasıldır?
    - Yurttan ulaşım kolay mıdır?
    - Mezun olduktan sonra iş bulma durumu nedir?

-okulun içinde devlet yurdu var alladdin yurdudur adı..burası deyim yerindeyse çöplüktür..odalarda 6-8 kişi kalınır yarı özel atatürk yurdu var burası 5 bloktur ama sadece 1 bloğu erkek yurdudur..ve atatürk için torpil lazım burası olursa çok iyi olur odalar 4 kişiliktir

-özel yurtları iyice araştırmak lazım tam bir bilgim yok özel yurtların genelde servisi oluyor

-sosyal ortam derken de bu sana bağlı biraz da yani okula gidince görürsün zaten her tip adam vardır...okumaya gelen,yiyişe gelen,avantaya gelen,reis olmaya gelen...bu liste uzar gider ama istanbul,izmir gibi şehirlerden geliyorsan konyada sıkılabilirsin kampüs dışında pek bir şey yok

-mezun olduktan sonra iş bulma durumu da yine sana bağlı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizkopat33 -- 31 Temmuz 2012; 11:49:00 >

• Selçuk üniversitesi gıda muhendisliginde hazırlık var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gıda müh. olması lazım çünkü zamanında ben hazırlık okurken gıda müh. arkadaşım vardı. Şimdi kalktımı bilmiyorum ama belki kalkmışta olabilir.
  • Selçuk gazetecilik i.ö 57 bin sıralama 60 bin gelir mi?
  • Umarım kalkmıştır teşekkür ederim

• Yalova tic meslek lisesi mezunuym 2 senelik geçiş yapıcam konya bilg. Proğ. 1.tercih konya 2.yalova diploma puanım 58.5 nereye yerleşirim ?

• selçuk üniv. kimya müh ikinci öğretimin de hazırlık var mı?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.