Şimdi Ara

KONYA/SELÇUK ÜNİVERSİTESİ-Her türlü rehberlik yapılır- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
3
Favori
11.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: temizkopat33

quote:

Orijinalden alıntı: Rmznts

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rmznts

İletişim fakültesinin eğitimi hakkında bilgin varsa yazar mısın?

iletişim fakültesi bence tutuyorsa yazmalısın ramazan

okulun televizyonu ve radyosu var yani işi mutfağında öğrenirsin zaten uygulamalı eğitim veriliyor tvde ya da radyoda hep üni.nin öğrencileri çalışıyor

Hocam istediğim bölüm Reklamcılık. Forumda orda okuyan öğrenci vs. Hiç göremedim halbuki geçen sene kazananlar da varmış bu forumdan. İlk tercihlerim istanbul olacak eğer İstanbul olmazsa zaten Konya'dayım:)

anladım ramazan benim de iletişimden halka ilişkilerden arkadaşlarım vardı

hayırlısı olsun senin için

Saol kardeşim:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selçuk Üniversitesinin tek kampüsü var zaten, hepsi kampüs içinde fakültelerin.
    İİBF tam ortada.

http://www.iibf.selcuk.edu.tr/su-iibf-selcuk-universitesi-iktisadi-ve-idari-bilimler-fakultesi-ana-sayfa.php

Açık konuşmak gerekirse, benim dönüp selam verip elini öpeceğim bir hoca vardır Savaş Erdoğan. Hocaların geneli iyidir ama sıkıntılı olanlarıda yok değildir. Vize ve Final haftası eve kapanarak çok rahat okunur ve bitirilir.%90 devam zorunlulu yok zaten.

Ev kiraları Çatı katları 300 den başlar, ama bulman imkansız. Okula yürüme mesafeisnde 3+1 ler 450 ve Üzerinde , 450 ve aşağısı da biraz uzaklarda. AMa ulaşım Konyada hiç sıkıntı değildir.(Uzaklık dışında,şehir yayılmış).

• quote:

Orijinalden alıntı: mamito

quote:

quote:

Hocam iibf hakkında ne dusunuyrsunuz sosyal hayat nasıl cevre insanı yobaz diyorlar dgrumu

iibfnin ortamı güzeldir öğrencileri çok aktiftir.zaten devam zorunluluğu da yok fakültede kafana göre takılırsın

sosyal hayattan beklentin nereden geldiğine bağlı istanbuldan geliyorsan ve gezmeyi ortamı seviyorsan istanbuldaki kadar takılacak yer yok konyada bunun için sıkılabilirsin

zaten günlerinin çoğu kampüste geçer çevre insanı ile alış-veriş haricinde pek görüşmezsin bile
    sallama laflara inanmayın gençler her yerin kendine göre insanı var mesela geçen gün antepe gittim -ayıptır söylemesi- yemek yerken kebapçı dayı benim oranın yabancısı olduğumu öğrendi geldi benimle sohbet etti yarım saat bitirene kadar masada oturdu napıyım yani sepetliyim mi adamı adamlar sıcak kanlı yani

Anladım hocam haklısın :-D Yok izmirden gelecegim kısmetse fakulte hakkında ne dusunuyorsunuz peki?iibf egitimi iyimidir merkez kampustemi fakulte bunlarida ogrenirsem kafamda sekillenicek ev kiralari ne durumdadr?

iibfde iyi hocalar var tabiki ama bazı derslerde sınıflar çok kalabalık olabiliyor sıkıntı olursa bu sıkıntı olur yani eğitimi iyidir hangi bölümü düşünüyorsun? senin yerinde olsam 2.sınıfı bitirirdim ve hemen kpss çalışmaya başlardım

fakülte kampüsün içinde tabiki kampüs şehir merkezine uzaktır tramvayla 45 dakika civarı sürer

kampüsün çevresinde evine göre değişir..300 e de ev var 500e de yani bakıp görmek lazım ismirden geleceksen doğalgaz ilk başlarda cep yakabilir

• İİBF de ilk ders dışında sınıfların kalabalık olduğunu hiç görmedim, zaten %80 i amfide işleniyor. Sonavlarda bir kalabalık oluyor(du.) Devam zorunluluğu yok, dersi hoca kendi yazdığı kitaptan okuyup işliyor zaten, sen sınavda o kitaba çalış derse gidenden hocanın vurguladığı yerleri bilmemekten başka kaybın olmaz ki buda gereksiz bir şey zaten, ortalama kasmayacak birisi için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhtesem.yilmaz

quote:

Orijinalden alıntı: alemdar22

selçuk hukuku nasıl bilirdiniz :) üniversitenin ulaşımı felan nasıl merkeze

Selçuk Hukuk"un iyi hocaları KTO Karatay üniversitesine geçmişler diye biliyorum ben.

evet bu yuzden tercih listemde asağıya cektim ben de selcuk hukuk'u

• quote:

Orijinalden alıntı: ELdarioN19

quote:

quote:

Selçuk Hukuk"un iyi hocaları KTO Karatay üniversitesine geçmişler diye biliyorum ben.

hangi hukuğu üstlere yazdın istanbul ve ankaradakilerden sonra selçuk geliyor diyorlar hukukta
  • quote:

Orijinalden alıntı: lanetygs

quote:

quote:

quote:

hangi hukuğu üstlere yazdın istanbul ve ankaradakilerden sonra selçuk geliyor diyorlar hukukta

yapmaa. 9 eylulu,uludagı,anadolusu,vakıflar var daha arada.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lanetygs

quote:

quote:

quote:

yapmaa. 9 eylulu,uludagı,anadolusu,vakıflar var daha arada.

ya bana bir sıralama verebilrmisin kafam karışık hep öyle dediler yani selçuk gelir felan diye

• dogrutercih.com burdan bak dostum. Mobildeyim şuan gördüğün üzere. Uzun uzadıya mesajlar yazamıyorum.

• hocam peki sizce bu yıl bu üniversitenin puanlar nasıl değişir benim sıralama 71 bin istediğim yer 73 le kapatmış girememe gibi bi ihtimalim var mı? Ne de olsa arz talep meselesi burası diğer üniversitelere göre daha fazla tercih edilir mi sizce?
  • Arkadaşlar merhaba,

bende Bilgisayar Mühendisliği (İÖ) düşünüyorum. Bölüm hakkında bilgisi (kadrosu,imkanları,Erasmus olanakları vs) olanlar varsa biraz bahsedebilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhanry -- 28 Temmuz 2012; 2:11:59 >
  • Konyayı seviyor musun?
  • quote:

dogrutercih.com burdan bak dostum. Mobildeyim şuan gördüğün üzere. Uzun uzadıya mesajlar yazamıyorum.

sıralama olarak değil ben kalite anlamında sormuştum
  • Dostum alaaddin tepesinde sabah i.neler akşam g.. verenler dolaşıyor diyorlar doğru mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

İİBF de ilk ders dışında sınıfların kalabalık olduğunu hiç görmedim, zaten %80 i amfide işleniyor. Sonavlarda bir kalabalık oluyor(du.) Devam zorunluluğu yok, dersi hoca kendi yazdığı kitaptan okuyup işliyor zaten, sen sınavda o kitaba çalış derse gidenden hocanın vurguladığı yerleri bilmemekten başka kaybın olmaz ki buda gereksiz bir şey zaten, ortalama kasmayacak birisi için.

Ortalama kasmayı dusunuyorum attiginiz mesajlar istahmi kabartti yazicam gibi :-D

• quote:

Orijinalden alıntı: Deliboşnak

hocam peki sizce bu yıl bu üniversitenin puanlar nasıl değişir benim sıralama 71 bin istediğim yer 73 le kapatmış girememe gibi bi ihtimalim var mı? Ne de olsa arz talep meselesi burası diğer üniversitelere göre daha fazla tercih edilir mi sizce?

usta bu sene her şey çok farklı tercih listeni geniş tut tabiki konya çok tercih edilir hem kontenjanı çok hem de tam ortada çoğu ile yakındır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizkopat33 -- 28 Temmuz 2012; 2:43:23 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam iibf hakkında ne dusunuyrsunuz sosyal hayat nasıl cevre insanı yobaz diyorlar dgrumu

iibfnin ortamı güzeldir öğrencileri çok aktiftir.zaten devam zorunluluğu da yok fakültede kafana göre takılırsın

sosyal hayattan beklentin nereden geldiğine bağlı istanbuldan geliyorsan ve gezmeyi ortamı seviyorsan istanbuldaki kadar takılacak yer yok konyada bunun için sıkılabilirsin

zaten günlerinin çoğu kampüste geçer çevre insanı ile alış-veriş haricinde pek görüşmezsin bile
    sallama laflara inanmayın gençler her yerin kendine göre insanı var mesela geçen gün antepe gittim -ayıptır söylemesi- yemek yerken kebapçı dayı benim oranın yabancısı olduğumu öğrendi geldi benimle sohbet etti yarım saat bitirene kadar masada oturdu napıyım yani sepetliyim mi adamı adamlar sıcak kanlı yani

Anladım hocam haklısın :-D Yok izmirden gelecegim kısmetse fakulte hakkında ne dusunuyorsunuz peki?iibf egitimi iyimidir merkez kampustemi fakulte bunlarida ogrenirsem kafamda sekillenicek ev kiralari ne durumdadr?

iibfde iyi hocalar var tabiki ama bazı derslerde sınıflar çok kalabalık olabiliyor sıkıntı olursa bu sıkıntı olur yani eğitimi iyidir hangi bölümü düşünüyorsun? senin yerinde olsam 2.sınıfı bitirirdim ve hemen kpss çalışmaya başlardım

fakülte kampüsün içinde tabiki kampüs şehir merkezine uzaktır tramvayla 45 dakika civarı sürer

kampüsün çevresinde evine göre değişir..300 e de ev var 500e de yani bakıp görmek lazım ismirden geleceksen doğalgaz ilk başlarda cep yakabilir

İktisat dusunuyorum hemen kpss derken hocam yapma yav ne kadar öderiz :-D:-D

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İktisat dusunuyorum hemen kpss derken hocam yapma yav ne kadar öderiz :-D:-D

kpss maalesef çoğumuzun belası

ne kadar yakarsan o kadar ödersin ama çok çok soğuklarda 300 civarı gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: lKavkazMafial

Dostum alaaddin tepesinde sabah i.neler akşam g.. verenler dolaşıyor diyorlar doğru mu ?

daha senden duydum inan ama alaaddin tepesi belirli saatlerde tekin değildir abiler siz ne yapacaksınız zaten gününüzün çoğu kampüste geçecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: plastik_

Konyayı seviyor musun?

ben mersinliyim çok şehir gördüm ama konya içlerinde en düzenlisi yaşanılabilir bir şehir her yerin kendine göre zorluğu var yani konyanın da mesela kışı soğuk olduğunda çok zorlanmıştım havasına alışmam uzun zaman aldı
    genel anlamda memnunum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.