Şimdi Ara

Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
8
Favori
261.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yasinim hamdi ben branşımız farklıymış senle kardeşim ya 40 MM. K/M ÇEKİLİ HV.SVN.TK.K benimki.
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı BAKIM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi Hv. Svn. Okl. ve Eğt. Mrk. K.lığı
    KONYA

Artık orda görüşürüz.
  • Adı ve Soyadı Furkan Batman
    Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı HAVA SAVUNMA
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    KONYA
  • +1

Adı ve Soyadı ERDEM UÇAN
    Baba Adı
    Sınıfı Hava Svn.
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı 40 MM. K/M ÇEKİLİ HV.SVN.TK.K.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi HV. SVN. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI
    KONYA
  • MERHABA MILLET;
    YUSUF ÇELİK
    KKK
    SINIFI BAKIM
    KISA DÖNEM ER
    HAVA SAVUNMA KONYA

sICAK ÇİKOLATA VE GATECH sanırım aynı yerde olacağız
    simdiden selamlar:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hhizarcioglu

yasinim hamdi ben branşımız farklıymış senle kardeşim ya 40 MM. K/M ÇEKİLİ HV.SVN.TK.K benimki.

:D ilk bir ay berabermişiz kardeş ben ögrendim sadece derslerde ayrılıyormuş..branşın olan ile alakalı olarak.:D zaten alışırız o kadar zamanda da:Dseninle askerlik te yaparsak tam olacak kardeşim.iyisinden bi güneş kremi alalım konya da ankaranın ayazı gibi dir.bizim birader de orda o kudu beş yıl.:D hamdi yigenim orada bu arada evimiz falanda var orda ögrenci oda
  • quote:

Orijinalden alıntı: josscelik

MERHABA MILLET;
    YUSUF ÇELİK
    KKK
    SINIFI BAKIM
    KISA DÖNEM ER
    HAVA SAVUNMA KONYA

sICAK ÇİKOLATA VE GATECH sanırım aynı yerde olacağız
    simdiden selamlar:)

Evet ayni yerdeyiz. :) Insallah hayirli olur hepimiz icin. Orayla ilgili olarak bir bilgisi olan var mi? Acemilikten sonra orda mi kaliriz yoksa dagitim olur mu acaba?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hhizarcioglu

yasinim hamdi ben branşımız farklıymış senle kardeşim ya 40 MM. K/M ÇEKİLİ HV.SVN.TK.K benimki.

:D ilk bir ay berabermişiz kardeş ben ögrendim sadece derslerde ayrılıyormuş..branşın olan ile alakalı olarak.:D zaten alışırız o kadar zamanda da:Dseninle askerlik te yaparsak tam olacak kardeşim.iyisinden bi güneş kremi alalım konya da ankaranın ayazı gibi dir.bizim birader de orda o kudu beş yıl.:D hamdi yigenim orada bu arada evimiz falanda var orda ögrenci oda

ohh şahane desene:D

acaba konyadan dağıtım oluyormu yoksa usta birliğinde kesin orada mı kalıyoruz bilen bir arkadaş varmı???
  • donlar yeşil, bikaç tane alın ama orada gerkli gereksiz herşey size verilecektir, içlik almaya gerek yok sanırım.
    İçliğe gerek varsa verirler zaten.

Konya da gece gündüz sıcaklık farkı çok fazladır, dikkat etmek lazım.

Kısa dönemler "Eğitim Taburu Özel Çavuş Eğitim Bölüğünde" istihdam edilir, 30günün sonunda sınıfına bakılmaksızın
    Konya garnizonu içerisine dağıtılır. Müzik öretmeni arkadaşlar Bando ya düşer rahat eder
  • hava savunma benim de.

Liste yapalim beyler, orada bulusuruz.

Utkan Sertkaya,

herkes kendi ismini yazacak sekilde liste yapsin. orada birbirimizi tanimamiz acisindan da bi yol soyleyeyim. Dh'li herkes elinde ki sari zarfi havaya kaldirip bayrak gibi sallasin, boylece anlariz Dh den oldugumuzu.

dedigim gibi, isminizi alt alta gelecek sekilde lsite yapin buraya.
  • Benim de Konya Hava Savunma Okulu
    20 mm Rheinmetall

Yedek Subay

Görüşürüz arkadaşlar ;)
  • Hava savunma statusunde askerlik yapmis olanlar daha once, alisverise cikicam, neler alayim neler orada veriliyor biri soyleyiversin.
  • gatech face den ekle JOSS CELIK

bakımcılar eklesın:;)
  • Wallaha ben bugun
    6 don, 6 atlet, 6 corap, casio saat, sort(hamam usulu banyo olabilir diye), kilit aldim. Onun disinda dis fircami ve macunumu, yaninda pijama ve ayak havlumu birde pudra, islak medil ve deodarant goturecem.. Daha da bisey yok. Gerisini ordan tedarik ederim. Ha birde tras takimi..

Tecrubeli arkadalar ne der, uygun mudur?
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı HAVA SAVUNMA
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    KONYA

Arkadaşlar bende istanbuldan çarşamba günü gece otobusu ile kamil koç ile geleceğim.Hepimiz için şimdiden hayırlı tezkereler dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olgaygs -- 10 Ağustos 2010; 16:17:13 >
  • 30 gün Acemi Eğitimi + 4ay5gün Usta Birliğinde askerlik görevi yapılır.

30gün acemi eğitimde, çoğunlukla evrak işleri ile uğraşılır, yemin törenine hazırlanılır, g3 piyade tüfeyi ile atış yapılır.
    Eğitim taburu usta birliğine kadar sizi çok iyi bir şekilde misafir eder. Yemin töreninin ardından evci izni verilir, yani
    Konya(merkez) içinde kalmak şartıyla 1 gece 2 gün askeriye dışında kalabilirsiniz. Evci iznine çıkmayanlara haftasonu
    çarşı izni verilebilir. Acemi birliğinde banyo hamam şeklindedeir, Gazino (kafetarya) yeterli değildir, çay pizza poaa kola
    bulunabilir, ama öncelik usta askerlerindir. Kantin yeterlidir her türlü ihtiyacıcınızı ucuz bir şekilde temin edebilirsiniz,
    sigara Winston Grubu bulunur. Telefon Klübeleri yeterlidir, kontör kartı en ucuz kantinden temin edilir. Ailenizin sizi arayabileceği
    2 adet elefon mevcuttur. Tuvaletleri çok temizdir. Ben bıraktığımda yemekler çok iyiydi, yemekleri özel yemek şirketi yapar dağıtır
    yine bulaşığı yemek şirketinin elamanları yıkar. Yemek şirketinin ve suların hijyen kontrolünü B-tipi Gıda Müfreze Komutanlığı üstlenir.
    Bu kontrol, baştan savma yapılmaz TSE standartlarında yapılır. Gıda hammaddeleri günlük, taze ve kalitelidir. (özellikle etler)

Acemi birliğinde koğuş nöbeti tutulur, herkes kendi yatağını yapar ve koğuş temizliği yapılır. koğuşlar 30 ve 60 kişiliktir. Botlar için sarı renkli
    kilit kullanın, kantinde satılan kiltlerin anahtarları çoğunlukla aynıdır. Koğuşlarda sadece kısa dönemler kalır hırsızlık,husursuzluk fala yaşanmaz.

Acemi birliğindeki komutanlarınız çok şeker ve baba insanlardır (Avni baba), daha çok muhattap olacağınız kişiler çavuşlardır, onlar da 333. KD
    ve yaşı size göre küçük ve saygılı uzun dönem askerler olur.

ve 30 günlük acemi eğitimi sonunda oyun biter, Askerlik başlar.

331/ KD

Vermiş olduğun bilgiler çok aydınlatıcı oldu benim için teşekkür ediyorum,asıl askerliğimiz usta birliğinde başlıyacak diyorsun bu nedenle 30 günün tadını çıkaralım o zaman:)
  • Bilgiler icin cok tesekkurler. Peki bu yemin toreni ne zaman yapilir bilgisi olan var mi?
  • ÖZGÜR GÜRKAN
    Sınıfı Hava Svn.
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı 20 MM. ÇEKİLİ HV.SVN.TK.K. (RHEİNMETALL (R/M))
    Gideceği Sınıf Okulu /
    KONYA

İstanbul'dan Konya yaklaşık 10 saat sürüyormuş....
    ULUSOY firmasından internetten 49 TL'ye aldık biletimizi. 11 Ağustos Çarşamba saat 23:00 te bineceğim. Hadi hayırlısı...
  • tahminime göre 10 eylül cuma öğlen olur, ctesi-pazar tatil, ptesi yine eğitim taburuna dönersiniz usta birliği dağıtımı yapılır.

usta birliğini nerede yapacağınız yemin töreninden önce belli olur.

quote:

Orijinalden alıntı: gatech

Bilgiler icin cok tesekkurler. Peki bu yemin toreni ne zaman yapilir bilgisi olan var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurkan983

ÖZGÜR GÜRKAN
    Sınıfı Hava Svn.
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı 20 MM. ÇEKİLİ HV.SVN.TK.K. (RHEİNMETALL (R/M))
    Gideceği Sınıf Okulu /
    KONYA

İstanbul'dan Konya yaklaşık 10 saat sürüyormuş....
    ULUSOY firmasından internetten 49 TL'ye aldık biletimizi. 11 Ağustos Çarşamba saat 23:00 te bineceğim. Hadi hayırlısı...

Özgür arkadaşım bende aynı saatte bineceğim istanbul ataşehirden 11 agustos çarşamba gunu,sadece firmalar farklı kamil koçla geleceğim bende sanırım aynı saatte orda oluruz.Hayırlısı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.