Şimdi Ara

Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
8
Favori
261.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar askerliğini orada yapmış bir arkadaş yeşil iç çamaşırı alın dedi. içlik filan orada veriyorlarmış. olmadı kantinde birçok ihtiyaç varmış zaten.
  • nasıl yani mavi ünüforma giymeyecekmiyiz_?

quote:

Orijinalden alıntı: hareketvakti

arkadaşlar askerliğini orada yapmış bir arkadaş yeşil iç çamaşırı alın dedi. içlik filan orada veriyorlarmış. olmadı kantinde birçok ihtiyaç varmış zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lervolerto

nasıl yani mavi ünüforma giymeyecekmiyiz_?

quote:

Orijinalden alıntı: hareketvakti

arkadaşlar askerliğini orada yapmış bir arkadaş yeşil iç çamaşırı alın dedi. içlik filan orada veriyorlarmış. olmadı kantinde birçok ihtiyaç varmış zaten.

yok kardeşim. burası kara kuvvetlerine bağlı. şimdi yanlış bilgilendirmek istemem ama bütün araştırmalarım yeşili gösteriyor. kaynaklar sağlam ama yine de sizler de araştırın.
  • evet beyler benimde kafam çok karıştı kimisi yeşil diyo kimisi ise lacivert, neye göre hareket edicez bilmiyorum. hava savunma okulu dediği için bana havacı gibi geliyor, ama arkadaşın dediği gibide kara kuvvetlerine bağlı anlamadım gitti.
  • dedenizden hepinize merhabalar arkadaşlar öncelikle hava savunma okulunda aşağı yukarı 150 200 kişi kısa dönem olacaksınız. Bende konyada 56.bkm merkezindeyim. Bakımcıyım kısa dönem. Burada enaz 100 arkadaş konyanın ilçelerine askerlik şubelerine ve çeşitli askeri bölgelere dağılacaklar diğerleri aynı yerde kalacaklar. Askerlik şubeleri çok kıyak şimdiden bilginiz olsun.

Ulaşım

Arkadaşlar uçakla geldiyseniz havaşla merkeze gidiyorsunuz indiğiniz yerde meram minibüsüne binip hava svn okulunda iniyorsunuz otogardan gelenlerde aynı şekilde merkez tranway veya minibüsle geliyor ordan indiği yerden meram minibüsüne biniyor. merkezden biraz dışarda ama çok uzakta değil çok çok büyük bir yer gideceğiniz çevresdi yaklaşık 12-13 km2 imiş.

Yeşil giyiorsunuz arkadaşlar hava svn. okulu ama karacısınız

ha bu arada hava inanılmazzzzzzzz soğuk en kalın içliklerinizle gelin... Silikon tabanlık alın ayağınız rahat etsin. Fazla eşya getirmeyin ilkgün zaten ne aldıysanız çalınacak(yer değiştirecek) az az alın içerde istediğiniz herşey var. PTT ve iş bankası bankamatiği var. Bilginiz olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trasher -- 10 Aralık 2009; 13:49:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trasher

dedenizden hepinize merhabalar arkadaşlar öncelikle hava savunma okulunda aşağı yukarı 150 200 kişi kısa dönem olacaksınız. Bende konyada 56.bkm merkezindeyim. Bakımcıyım kısa dönem. Burada enaz 100 arkadaş konyanın ilçelerine askerlik şubelerine ve çeşitli askeri bölgelere dağılacaklar diğerleri aynı yerde kalacaklar. Askerlik şubeleri çok kıyak şimdiden bilginiz olsun.

Ulaşım

Arkadaşlar uçakla geldiyseniz havaşla merkeze gidiyorsunuz indiğiniz yerde meram minibüsüne binip hava svn okulunda iniyorsunuz otogardan gelenlerde aynı şekilde merkez tranway veya minibüsle geliyor ordan indiği yerden meram minibüsüne biniyor. merkezden biraz dışarda ama çok uzakta değil çok çok büyük bir yer gideceğiniz çevresdi yaklaşık 12-13 km2 imiş.

ha bu arada hava inanılmazzzzzzzz soğuk en kalın içliklerinizle gelin... Silikon tabanlık alın ayağınız rahat etsin. Fazla eşya getirmeyin ilkgün zaten ne aldıysanız çalınacak(yer değiştirecek) az az alın içerde istediğiniz herşey var. PTT ve iş bankası bankamatiği var. Bilginiz olsun...

çok sağol, kafam çok karışmıştı demek ki karacıyız, o zaman yeşil çamaşır alayım.
    heh bi de muhabere ne iş yapar.
  • muhabere haberleşme ile ilgili dostum yapılacak okadar çok iş varki hangisini söyliyim en basiti santral kripto telsiz hab. muhabere nin elinden geçer...

Arkadaşlar konya çok soğuk bilginiz olsun sabah ile akşam hava değerleri arasında minimum 10 derece oynuyor içliklerinizi almayı unutmayın. 28 gün sonra yemin ediceksiniz... Askerlik şubelerine düşmek için elinden geleni yapın oradan askerlik şubelerine düşenler çok rahat merkez komutanlığına düşmemeye çalışın aklınızda olsun merkez komutanlığı kötü bir yer birde olurda bakım merkezi derlerse orayada düşmeyin orasıda benim olduğum yer burasıda kötü sayılacak bir yer. amaaa Tural lojmanlar derlerse işte konyanın cennete açılan kapısı Tural lojmanlardır. Aklınızda olsun komutanlar sizleri seçerlerken bu isimleri hatırlayacaksınız
  • Kuvveti: Kara Kuvvetleri
    Sınıfı : Hava Svn.
    Statüsü: Yedek Subay
    Branşı : 40 MM. K/M ÇEKİLİ HV.SVN.TK.K.

Ben daha önce konyada bulunmuştum. Benim için iyi oldu. Trasher, senin benim branşımla ilgili bilgin varmı. Yedek subayların acemiliği nasıl geçiyor. Hırsızlık durumları bizimkilerde de varmı. Acemilik bittikten sonra bizim dağıtımları nasıl yapıyorlar.
  • oo komutanım öncelikle hayırlı olsun. Sizde herşey çok farklı tabiiki hırsızlık vs siz<lerde yok koğuşlar kantininiz herşey farklı çok daha iyi sizleri eğitimci bir üstteğmen var sanırım o eğitecek sonrasında da dağıtım oluyorsunuz diye biliyorum aman dikkat komutanım konya soğuk ona göre giyin
  • Sağol Gökhan
  • quote:

Orijinalden alıntı: trasher

dedenizden hepinize merhabalar arkadaşlar öncelikle hava savunma okulunda aşağı yukarı 150 200 kişi kısa dönem olacaksınız. Bende konyada 56.bkm merkezindeyim. Bakımcıyım kısa dönem. Burada enaz 100 arkadaş konyanın ilçelerine askerlik şubelerine ve çeşitli askeri bölgelere dağılacaklar diğerleri aynı yerde kalacaklar. Askerlik şubeleri çok kıyak şimdiden bilginiz olsun.

Ulaşım

bilgiler için çok teşekkür ederim epey yararlı oldu. çevremdeki her kafadan ses çıkıyordu.birde burada eşya alma orada girişte hepsine el koyuyorlar falan filan diyorlar.varmı öyle bişey?aklımda kalan eşofman spor ayakkabı falan gelmeden alalımmı?alacaksak ne renk nasıl bişeyler alalım yada orada veriyorlar veya satıyorlarmı ??
  • Ben de bu okulda yedek subay adayı olarak eğitim almıştım. Ama bizim zamanımızda bu okul İstanbul Çekmeköy'deydi. Bizim zamanımız dediğim de geçen sene.

15 gün ağır fiziksel eğitim. Yedek subay olacağınız için szi kısa dönemlere göre daha sıkı eğitecekler. 15 günden sonra defter kitap ders göreceksiniz. Bol bol yürüyüş çalışması (yemin töreni daha sonra da diploma töreni için). Ama zevkli geçer göreceksiniz. Daha sonra da kuralar çekilip dağılacaksınız.

@beren

40 mm kundağı motorlu çekili topların olduğu birlikler ağırlıklı olarak doğuda... Batıda da tek tük var. Ama meraklanma hava savunma zor bir sınıf değildir.

Yedek subaylıkla ilgili merak ettiğiniz sorulara yanıt verebilirim arkadaşlar. Hepinize hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joneleth

Ben de bu okulda yedek subay adayı olarak eğitim almıştım. Ama bizim zamanımızda bu okul İstanbul Çekmeköy'deydi. Bizim zamanımız dediğim de geçen sene.

15 gün ağır fiziksel eğitim. Yedek subay olacağınız için szi kısa dönemlere göre daha sıkı eğitecekler. 15 günden sonra defter kitap ders göreceksiniz. Bol bol yürüyüş çalışması (yemin töreni daha sonra da diploma töreni için). Ama zevkli geçer göreceksiniz. Daha sonra da kuralar çekilip dağılacaksınız.

@beren

40 mm kundağı motorlu çekili topların olduğu birlikler ağırlıklı olarak doğuda... Batıda da tek tük var. Ama meraklanma hava savunma zor bir sınıf değildir.

Yedek subaylıkla ilgili merak ettiğiniz sorulara yanıt verebilirim arkadaşlar. Hepinize hayırlı olsun.

hava okulunda karacı nasıl olunuyo, nasıl eğitim aldıklarını, veya komutanlarını gördün mü? bana da sizin komutanlarınız havacı olacak falan dediler, ondan soruyorum kafam karıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fguner88
    hava okulunda karacı nasıl olunuyo, nasıl eğitim aldıklarını, veya komutanlarını gördün mü? bana da sizin komutanlarınız havacı olacak falan dediler, ondan soruyorum kafam karıştı.

Öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım: Hava Savunma sınıfı Kara Kuvvetlerine bağlıdır. Hava okulu değil, Hava Savunma Okulu... Alçak irtifada uçan düşman kuvvetlerini yok etmek veya caydırmak... Amacı kabaca bu... 20 mm Oerlikon, 35 mm Oerlikon, 40 mm K/M çekili toplar gibi hava savunma topları, Stinger füzeleri gibi silahlara sahiptirler. Yani mavi kamuflajları unutun.

Komutanlarını tabi ki gördüm. 2,5 ay binbaşısından albayına birçok değerli subaydan eğitim aldık. İlk 2 hafta zorlanırsınız. Gerisi rahat geçecek göreceksiniz.
  • quote:

quote:

Öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım: Hava Savunma sınıfı Kara Kuvvetlerine bağlıdır. Hava okulu değil, Hava Savunma Okulu... Alçak irtifada uçan düşman kuvvetlerini yok etmek veya caydırmak... Amacı kabaca bu... 20 mm Oerlikon, 35 mm Oerlikon, 40 mm K/M çekili toplar gibi hava savunma topları, Stinger füzeleri gibi silahlara sahiptirler. Yani mavi kamuflajları unutun.

Komutanlarını tabi ki gördüm. 2,5 ay binbaşısından albayına birçok değerli subaydan eğitim aldık. İlk 2 hafta zorlanırsınız. Gerisi rahat geçecek göreceksiniz.

şimdi herşeyi anladım, sağolasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fguner88 -- 11 Aralık 2009; 0:24:19 >
  • quote:

şimdi herşeyi anladım, sağolasın. sanırım yedek subay gidenler hava kuvvetlerine bağlı oluyor.

dostum sanırım anlatamadım. kimse hava kuvvetlerine bağlı değil. ne er ne de yedek subay... ben yedek subay olarak yaptım zaten. kim dedi hava kuvvetleri diye sana. unut onu.
  • quote:

quote:

şimdi herşeyi anladım, sağolasın. sanırım yedek subay gidenler hava kuvvetlerine bağlı oluyor.

dostum sanırım anlatamadım. kimse hava kuvvetlerine bağlı değil. ne er ne de yedek subay... ben yedek subay olarak yaptım zaten. kim dedi hava kuvvetleri diye sana. unut onu.

haahha tamam şimdi oldu. çünkü neden konya çıktı hava savunma diyorum, ooo havacısın sen diyolar. :D ayrıca değilim diyorum bizimki öyle değil, gene ısrar ediyolar havacı diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fguner88 -- 11 Aralık 2009; 0:27:41 >
  • quote:

haahha tamam şimdi oldu. çünkü neden konya çıktı hava savunma diyorum, ooo havacısın sen diyolar. :D ayrıca değilim diyorum bizimki öyle değil, gene ısrar ediyolar havacı diye.

haklısın, ben de yerimi ilk öğrendiğimde bi "acaba?" demiştim ama çabuk söndüm
  • SELAM DOSTUM.. ÖNCELİKLE TÜM BU SAĞLIKLI VE SAĞLAM BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER.
    BEN DE 40 MM YEDEK SUBAY OLARAK GELİYORUM YARIN KONYA'YA VE ÇOKÇOKÇOK ACİL OLARAK TAVSİYELERİNİ BEKLİYORUM.
    UMARIM BUGÜN GİRİŞ YAPAR VE GÖRÜRSÜN BU MESAJI.

quote:

Ben de bu okulda yedek subay adayı olarak eğitim almıştım. Ama bizim zamanımızda bu okul İstanbul Çekmeköy'deydi. Bizim zamanımız dediğim de geçen sene.

@beren

• Kuvveti Hava Kuvvetleri
    Sınıfı Hava Svn.
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı 35 MM. OER.HV.SVN.TK.K.
    Kabul Toplama Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi HV. SVN. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI KONYA

çoğu kişide gördüğüm kadarıyla kuvveti diye kara kuvvetleri yazıyor ama bende hava kuvvetleri yazıyor, hava ve kara karışık mı bu okul?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.