Şimdi Ara

Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
8
Favori
261.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar Seyhun ve Fırat. brans sanirim sevkte yazan muv. ya da meslek.

Arcanus66 sen yaparken hava kuvvetlerine bagli yedek subay var miydi, yoksa bisey farkettirmiyor mu bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cellt C kullanıcısına yanıt
    Okul kara kuvvetlerinin okulu. Sanırım bu dönem ilk defa hava kuvvetlerinde görev alacak personel alımı yapmışlar. İhraç edilen personelin yerini doldurmayı amaçladılar galiba.
    Karacıların kamuflajı ile eğitim olur, hava kamuflajını esas birliğinizde alırsınız. Yedek subayların durumu önceden hep böyle oluyordu.

• Merhaba, bende yedek subay adayıyım.

EGT. MERKEZI : HV.SVN.OKL.ÖGR. VE KURS BL./KONYA KONYA MERKEZ
    KUVVETI : K.K.K.LIGI
    MUV. ÖZELLIGI : 35 MM. OER.HV.SVN.TK.K.
    SINIFI : HAVA SAVUNMA
    HIZMET SEKLI : YD.SB. ADAYI
  • Merhaba kardeşim . ayni şekilde bende iletişime geçelim. seyhuncbn@gmail.com

• Glitz kullanıcısına yanıt
    Benimkide ora kardeşim paslaşalım ;)

• EGT. MERKEZI : HV.SVN.OKL.ÖGR. VE KURS BL./KONYA KONYA MERKEZ
    KUVVETI : K.K.K.LIGI
    MUV. ÖZELLIGI : 35 MM. OER.HV.SVN.TK.K.
    HIZMET SEKLI : YD.SB. ADAYI

• Yuci52 Y kullanıcısına yanıt
    Selam. Aynı birlikteyiz.
  • Sa beyler asttegmen olarak görev yapanlar egitim sureci nasil gecti şu an ne durumdalar ? ;)

• abiler ağustosta kısa dönem er olarak gidiyorum buraya bana bikaç bilgi verebilecek var mıdır? şimdiden teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar. Acemi ve usta birliğini Konya Hava Savunma üssü ve eğitim merkezi komutanlığında yapacağım. Burası çıkan arkadaşlar varsa mesaj atsın.

• Vay arkadaş, bizim birlik epey konuşulmuş. Altay01 ile aynı yerde askerdik. Şimdi sistemsel değişiklikler yapılmıştır ama esasında mekan güzel ama komutanların hepsi birbirinden farklı. Ha bir de Konya çok güzel. 329. kd olan, özellikle öğretmen olan, devrelerime selamlar...

• EĞT. MERKEZİ : HV.SVN.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/KONYA KONYA MERKEZ
    KUVVETİ : K.K.K.LIGI MUV. ÖZELLİĞİ : -
    HİZMET ŞEKLİ : 6/8 AYLIK ER
    Bilgi verebilecek arkadaslar var mı acaba ?
  • HV.SVN.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / KONYA KONYA MERKEZ / KONYA
    Celp Grubu
    1
    Esas Birliği
    HV.SVN.OKL. VE EĞT.MRK.LOJ.DES.K.LIĞI KIŞLA HİZ.BL. / KONYA KONYA MERKEZ / KONYA
  • Merhaba beyler;

EĞT. MERKEZİ : HV.SVN.OKL.ÖĞR. VE KURS BL./KONYA KONYA MERKEZ
    KUVVETİ : K.K.K.LIGI
    MUV. ÖZELLİĞİ : 20 MM. ÇEKİLİ HV.SVN.TK.K. (RHEİNMETALL (R/M))
  • sanırım konyaya giden 2 kişiyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: drknkrc

HV.SVN.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / KONYA KONYA MERKEZ / KONYA
    Celp Grubu
    1
    Esas Birliği
    HV.SVN.OKL. VE EĞT.MRK.LOJ.DES.K.LIĞI KIŞLA HİZ.BL. / KONYA KONYA MERKEZ / KONYA
    Şöyle bi başlığı turlayım dedim senin mesajına denk geldim.

Amele bölüğüne düştün Unutmazsan eğer dönünce biraz anlatır mısın benden sonra ne değişti mesak ediyorum.
  • Marty.McFLY kullanıcısına yanıt
    Bu iyi bişey mi :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hava savunma okulunda statü olarak hava savunma er olarak gelenler.

35mm oerlikon bt

Karargah bolugu

Namlulu bt

Eğitim destek bt

Olarak dallanacaklar ben 35mm de yaptım Konya hava savunma okulu çok kral kisladir bende 369kd olarak yaptım. Kalabalık Bi kısa dönem Birliği idik çok eğlendik sorularınızı alabilirim hayırlı teskereler. Hatta çoğunda yazıyor hangi bt ye geleceği kağıtlara benim belliydi. Şimdi nasıl bilmiyorum

• quote:

Lojistik Konya da yol kaldırım işleri yeni siper kazma gibi bilimum işleri yapar. Hatta Karapınar a artışa giden toplar için bile gidip mevzi kazdirdilar lojistige :D kislanin girişi lojistik binalar çok eski 68 yapımı falan ama geniş ferah revir yakın. Hayırlı olsun :)

• quote:

Ben de hizmet bölüğündeydim önce çamarışhaneye verdiler sonra gazinoya geçirdiler. Aslında güzel bişey çünkü hayati bütün şeyler sizin birlikte olacak fırın, gazino, kantin, marangoz, çamaşırhane, banyo gibi.
    Fırında ekmeği sizinkiler yapacak çaktırmadan gidip alabilirsin orda bunun değerini anlayacaksın Kantine lop diye girersin, market gibi seçer ödemeni yaparsın. Çamaşırın kirlenince boş zaman bulduğun an gidip makineye atarsın.
    Bunun dışında arkadaş da söylemiş taş kırma, çukur kazma, duvar boyama gibi şeyler de yaptırabilirler zaten usta olduğunda görev dağılımı olur.

Hergün banyo yapabilirsin, nöbet düzeni inşallah bozulmamıştır. Çakal bi uzun dönem hepsini size yıkmazsa ve kalabalık olursanız gece nöbeti tutmadığın günler olur. Bizim zamanımızda 18.30 20.30 dan başlayıp hergün kaydırmalı 7 nöbet tutardık, peşine 5-6 gün tutmazdık.

Hayırlı tezkereler.

Bu arada çok fena soğuk göreceksin acemi birliğine gittinde karşında asker s*ken dağı olacak ona benden selam söyle

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.