Şimdi Ara

konya da Superonline Fiber döşüyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
2
Favori
12.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben olsam bende kazi izni vermem. Yollar cicek gibi kaymak asfalt mahalle aralari bile. Hem metronetede izin vermediler adamlar bi sekilde uydu sistemiyle getirdiler. Gayette guzel calisiyor sistemleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Ben olsam bende kazi izni vermem. Yollar cicek gibi kaymak asfalt mahalle aralari bile. Hem metronetede izin vermediler adamlar bi sekilde uydu sistemiyle getirdiler. Gayette guzel calisiyor sistemleri

Arkadaşım sen bu zihniyette devam et ozaman. Fiberin uydu ile gelemiyeceğini bilmiyosun bile. TTnet 'in tekeliyle 20mbps hızı istediği gibi fiyat verir. Sende seve seve alırsın veya almazsın. Rekabet her zaman iyidir. Konyada kış şartları ağır geçtiğinden 9.aydan sonra santim santim kazı yapılır ki kazılan yer 15 cm eninde 50 cm derinliğinde. Adamlar 50-100 trilyon arası yatırım yapcaklar konyaya. ama bürokrasiyi aşamıyolar. Yazık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eerkek

quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Ben olsam bende kazi izni vermem. Yollar cicek gibi kaymak asfalt mahalle aralari bile. Hem metronetede izin vermediler adamlar bi sekilde uydu sistemiyle getirdiler. Gayette guzel calisiyor sistemleri

Arkadaşım sen bu zihniyette devam et ozaman. Fiberin uydu ile gelemiyeceğini bilmiyosun bile. TTnet 'in tekeliyle 20mbps hızı istediği gibi fiyat verir. Sende seve seve alırsın veya almazsın. Rekabet her zaman iyidir. Konyada kış şartları ağır geçtiğinden 9.aydan sonra santim santim kazı yapılır ki kazılan yer 15 cm eninde 50 cm derinliğinde. Adamlar 50-100 trilyon arası yatırım yapcaklar konyaya. ama bürokrasiyi aşamıyolar. Yazık.

Metronet nasil getirdi dostum. Hizmet gelsin onda sikinti yok. Gelirken bi cok seyi bozmadan gelsn. Bak su anda 10 mbit down 10 mbit up kullaniyorum ttnete falanda bagli degilim.

Hem gelse kac yazar. Akk koyduktan sonra beni sinirladktan sonra ttnet kullanirim daha iyi haksizmiyim. İsterse fiber degil hiper ziber olsun

• metronet i hangi bolgede kullaniyorsunuz, kazi yapmadan nasil bi sistemle hizmet veriyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osmanselim

metronet i hangi bolgede kullaniyorsunuz, kazi yapmadan nasil bi sistemle hizmet veriyorlar

bizim binaya metronet döşendi, yolları kazmadılar, bahçenin içinden kazdılar ve 50 cm derinliğe siyah borular döşeyip kabloyu içinden geçirdiler. Metronet apartmanların bahçelerinden kazarak döşüyor kabloyu, sadece birkaç yerde karşıdan karşıya kablo döşemek için yolu kazdılar.

Süperonline da bu şekilde yapabileceğini sanmıyorum, çünkü süperonline'ın kullandığı fiber kabloları bükemiyorsunuz, büktüğünüzde kablo ucundaki sinyal 0 oluyor, dönüşlerde belli bir açıyla dönmesi gerekiyor, bu durum bahçe içinden döşenmesini zorlaştırıyor. Belediyede kaymak gibi olan yolları kazdırmak istemiyor.
    İnşallah bi orta yol bulurlarda süperonline gelir.

• inşallah gelir
  • gel artık fiber sabrım tükeniyor.

Gelmezzse ben döşeyecem

fiberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dumura Uğrayamayan Adam -- 24 Mayıs 2012; 11:13:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayarchi

gel artık fiber sabrım tükeniyor.

Gelmezzse ben döşeyecem

fiberi

:)
  • dun zafer yakkinlarinda bir arrkadas beklerken turktelekom minibusunu gordum on caminda fiber optik doseme araci ffelan yaziyordu meram tarafina gelsede kullanmaya baslasak... Ne durumda acaba calismalar bilen varmi ???
  • superonline ın döşedikleri ne oldu
  • UP!
  • Fazla umutlanmayın derim, öyle bir caddeye çekip, Konya'ya superonline fiber başladı diye milleti heyecanlandırmasınlar boşa. Özellikle Karatay bölgesine zor gelir bence. Daha Ankara'da bile tam anlamı ile her yerde yok ne Konya'sı
  • yıl olmuş 2013 hala fiber internet bekliyoz
  • hala gelmedi mi konyaya superonline gençler? internet bağlattırmak gerekiyor eve ttnet bağlatmak istemiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stones

Fazla umutlanmayın derim, öyle bir caddeye çekip, Konya'ya superonline fiber başladı diye milleti heyecanlandırmasınlar boşa. Özellikle Karatay bölgesine zor gelir bence. Daha Ankara'da bile tam anlamı ile her yerde yok ne Konya'sı

Enterasan gerçekten, konya olunca ne oluyor ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

Fazla umutlanmayın derim, öyle bir caddeye çekip, Konya'ya superonline fiber başladı diye milleti heyecanlandırmasınlar boşa. Özellikle Karatay bölgesine zor gelir bence. Daha Ankara'da bile tam anlamı ile her yerde yok ne Konya'sı

Bir şey olduğundan değil, zira konu 2011 konusu. Bakın dediğim doğru çıkmış. 2 üstteki üyemiz halen gelmediğinden bahsetmiş. 1 caddeye fiber çekip, komple şehre çekmişler gibi lanse ediyorlar.

Ankara'da, bizim caddeye kabloları çekeli 1 sene oldu. Hala bağlantılar aktif değil..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

Bir şey olduğundan değil, zira konu 2011 konusu. Bakın dediğim doğru çıkmış. 2 üstteki üyemiz halen gelmediğinden bahsetmiş. 1 caddeye fiber çekip, komple şehre çekmişler gibi lanse ediyorlar.

Ankara'da, bizim caddeye kabloları çekeli 1 sene oldu. Hala bağlantılar aktif değil..

Konuyu yakından takip ediyorum, malasef yol kazma için izin gerekiyor ve bu izin verecek yetkilileri ttnet ve türk telekom yönetiyor izin çıkmıyor. Ben artık geleceğine de inanmıyorum.

• İzin işi hikayedir, izinler zaten alınmış. Superonline fiber kabloları taşeron firmalar döşüyor. Yani onlar plana göre hareket ediyorlar.

Fakat bağlantıların aktif olması, apartmanlara kutuların yerleştirilmesi bayağı masraflı bir iş. Ben öyle sanıyorum ki, Superonline bütçesinin tamamını kazı işlerine ayırıyor.

Yoksa 1 sene önce yollara fiber kabloların döşenip aktif olmamasının nedeni ne olabilir?

Sen en zor iş olan, (izin alma, yollara fiber döşeme) gibi işlemleri bitir. Ama en basit işi yani apartmanlara kutuları koyup bağlantıyı aktif etme işini 1 senedir yapma.

Bu tür bir durum her yerde var sadece benim bulunduğum caddeye özgü değil..
  • Sene 2014 konyada hala superonline fiber yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: krs

Sene 2014 konyada hala superonline fiber yok :)

İstanbul da sadece %5 kullanabiliyor sen hesap et.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.