Şimdi Ara

Konya'da aşırı hız nedeniyle baba ve oğlunun katleden 19 yaşındaki cani.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
2
Favori
10.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
160 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adam "katil" değil, kasten öldürme'de değil. Kötü bir olay olduğu için suçu kafanızdan sallayıp uyduruyorsunuz sanki bir faydası olacak.

Bu adam sabah hız yapıp ulan ben tanıdığım 2 şu adamı bu sabah çarparak öldüreceğim ve kazadanda kesinlikle zaten sağ kurtulurum diye hareket ettiğini kanıtlarsanız, tamamdır.

Aşırı hız mı? Evet hızlı, ama çarpma esnasına bakılırsa öyle 200km/h bastığı yok. Haberlerdede göremedim. Limitten fazla mı? Kesinlikle. Ama zaten ülkenin %70'i limitin üstünde geziyor bu arada.

Aynı yerden Mercedes geçer, aracın lastikleri 20 cm daha geniş olduğu için süren mal olsa bile yola tutunur felen gelir geçer. Başka adamda aynı hızla geçer, tutamaz aracını çarpar birine. Biri katil olurken diğeri dürüst insan mı oluyor?

Yasada alabileceği maksimum ceza neyse, almalı. Kaç yıl çekerse cezaevinde ondan sonra dışarı çıkarsada ehliyet vs. almamalı. 2 kişinin ölümünden sonra çıkmamalı tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: SLIFE

Adam "katil" değil, kasten öldürme'de değil. Kötü bir olay olduğu için suçu kafanızdan sallayıp uyduruyorsunuz sanki bir faydası olacak.

Bu adam sabah hız yapıp ulan ben tanıdığım 2 şu adamı bu sabah çarparak öldüreceğim ve kazadanda kesinlikle zaten sağ kurtulurum diye hareket ettiğini kanıtlarsanız, tamamdır.

Aşırı hız mı? Evet hızlı, ama çarpma esnasına bakılırsa öyle 200km/h bastığı yok. Haberlerdede göremedim. Limitten fazla mı? Kesinlikle. Ama zaten ülkenin %70'i limitin üstünde geziyor bu arada.

Aynı yerden Mercedes geçer, aracın lastikleri 20 cm daha geniş olduğu için süren mal olsa bile yola tutunur felen gelir geçer. Başka adamda aynı hızla geçer, tutamaz aracını çarpar birine. Biri katil olurken diğeri dürüst insan mı oluyor?

Yasada alabileceği maksimum ceza neyse, almalı. Kaç yıl çekerse cezaevinde ondan sonra dışarı çıkarsada ehliyet vs. almamalı. 2 kişinin ölümünden sonra çıkmamalı tabi.

Mevzu sadece hız değil. Bu tip aklı kıt gençler sırf ona buna hava atmak için, üstüne üstlük altında arabaya bakmadan hız yapma peşinde. Tamamen zevk için, keyif için yapılan bir şey.

Eğer bir gün bu şekilde kazaya denk gelirsem, bana çarpmaz da başkasına çarparsa çok kötü hayallerim var o sürücü hakkında.

Böyle geri zekalı insan tiplerinin insan içinde yeri yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanında 2-3 tane okul ve çarşı olan işlek bir caddede drift atan doblocu gördüm ben, hem de tam bana doğru attı. Ben de ölebilirdim.

Doblocu terörü gibisi yok.

• Annenin yerde bakışı, kalkışı, çaresizce yürüyüşü... Çok acı yaa düşünemedim bile:(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • böyleleri yaşattığını yaşamadan ölmez. İlahi adalete güveniyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulan 20 senedir internet kullanıyorum, internette izlediğim en acı videolardan birisi bu oldu :(

• bu tip olumlu kazaya sebebiyet verenlerin ehliyetleri sadece 1 yil icin geri aliniyor. alkollu ise 2 yil, uyusturucu varsa 5 yil. yani bu cani cezasi bitince arac kullanabilecek. yasalar o kadar yetersiz ki ulkede...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black exodus -- 20 Ekim 2020; 10:17:18 >
  • Trafik polislerinin sadece uygulama yapıp olduğu yerde ceza kestiği bir ülkede bunların olması gayet normal...

Adam trafik polisinin gözü önünde sağlı sollu park edilmiş yolda ikinci sıra parkı yapıp arabanın içinde beklemeye başladı. Zaten yoğun olan trafik tek noktadan akmaya çalışırken kilitlendi.

• Allahım sen koru, 1 sn önce yanında yürüyen eşin ve cocuğun 1 sn sonra ölüyor.

sürücü olacak o insan görünümlü yaratığın başını araçtan çıktığı o an taşla ezip geberteceksin.

bir lafımız da kolluk kuvvetlerine gelsin: boş işlerle vakit geçirmek yerine mesleğinizin ve kazandığınız paranın hakkını verin.

vebale giriyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 20 Ekim 2020; 12:8:21 >
  • Ah be kolay mı o annenin yaralı haliyle yürüyüp evladının eşinin cansız bedenini görmesi.Allahım ecir sabır versin.Ben de 19 yaşımdayım benim de kanım hızlı akıyor ama bu başkasının kanını dökme hakkı vermiyor bana.Çok hevesli olan caddeye değil piste çıksın orada görelim bileğinin hünerini.

• Bende gencim bende 18 yaşımdan beri aktif olarak araç kullanıyorum.6 yıllık aktif araç kullanmama rağmen bu şekilde drift yada kontrolsüz bir iş yapmadım.Bunu yapan insanın alacağı ceza en fazla 3 yıl sabıkasız ise denetimli serbestlik felan filan 1 yıl yatar çıkar malesef kanunlarımız çok kötü inşallah düzelir.

Allah o aileye ve akrabalarına sabırlık versin.Ehliyet verirken baya katı kurallar olmalı benim zamanımda 1 kere stop ettirdinmi yada herhangi bir park hatası yaptınmı kalıyordun şimdi sistemi bile esnetmişler.

• Bu ne arkadaş ya. Dün bağdatta çocuklarını nehre atan kadın, bugün bir ailenin yok olması, izlerken gözlerim doluyor, ben kahroluyorum. Dünyanın çivisi çıkmış.

O anne kafayı yemesin de ne yapsın. Yolda yürüyorlar ya yolda yürüyorlar. Belki bir akşam gezintisine çıktılar, belki alışverişe, belki çocuğuna dondurma yedirmeye çıktılar. Başlarına gelen şeye bak.

Allahım aklımıza mukayyet ol.

• O çocuğa gün yüzü gösterilmemesi lazım. Bana göre adalet budur.

• Bu sürücü bir gün hapisten çıkar veya olurda bir şekilde yıllar sonra bu konuyu okur ise umarım seninde babanla kardeşini senin gibi bir cahil gebertir diyicem ama onların suçu ne. Ahh ah

• O gün kesin anne de ölmek istemiştir... Çok ama çok kötü. Allah rahmet eylesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: c-ronaldo42

O gün kesin anne de ölmek istemiştir... Çok ama çok kötü. Allah rahmet eylesin.

Şöyle bir kaza yaşayıp da hayatını normal şekilde sürdürecek bir canlı bence yok..

• Söyleyecek söz bulamıyorum. Anneye sabırlar diliyorum. Kazaya sebebiyet veren kişinin en ağır cezayı almasını diliyorum.

• ne acı, korkunç.
    annenin psikolojisini düşünemiyorum. Allah düşmanımın başına vermesin.
    o 19 yaşındaki apaçi şerefsize ağırlaştırılmış müebbet vermek; onun altına araba veren ama akıl vermeyen ailesini de saatlerce öldüresiye dövmek lazım.

• O küçük çocuk orada yatarken içim parçalandı resmen allah kahretsin... Annenin çocuğuna gidip bakışı kahroldum allah kimseye yaşatmasın evladı olanlar çok daha iyi anlar o annenin oradaki çaresizliğini keşke görmeseydim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 21 Ekim 2020; 8:23:42 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.