Şimdi Ara

Konuya gelebilir misiniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı günler arkadaşlar.Temmuz ayında düğünüm var.Yaşım 24.Diş hekimiyim.Ortak bir muayenehane işletiyorum.İçimi dökmek istediğim mesele dugun masraflarimizin yuzde 90 inini ailemiz karsiliyor karsilayacak.Şu an işlerim çok iyi degil kış oldugu icin de Ama bu durum stres yapiyor ben de.Kendimi ise yaramaz hissediyorum.Stres yaptim.Her sey o kadar pahali ki Şukur borcumuz olmayacak ailemiz sayesinde ama onlara da yuk oluyormus gibi hissediyorum.Adamlar okuttu etti meslek sahibi yapti.Kendimi işe yaramaz hissediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok gamlı bir insanım.Kendi kendime triplere girdim

• İşe yarar olmayı tanımlasanıza. Ne olsaydı eğer kendinizi işe yarar hissederdiniz?

• Tek basima halletmek mesela.Sonucta mecbur degil aileler

• Umut8668 U kullanıcısına yanıt

Güzel dediniz. Mecbur değillerse ne için yapmış olabilirler peki?

• Bizim için elbette.Bilmiyorum hocam çok gamlı bir insanim işte.İyi degil galiba psikolojim bu aralar

• Senin suçun değil kardeşim, tek başına sıfırdan bir çok şeyi elde etmek döviz kazanamadığın müddetçe bu ülkede mevcut ekonomiyle çok zor artık.

• Suçlaniyorum.İnsanlari zahmete sokuyorum diye.Nişanlim da ayni şekilde o da uzuluyor.En uygununu gosterise kacmadan halletmeye calistik ikimizde.Fazla yuk olmayalim diye.

Hocam o zaman şunu düşün. Ailen senin için bir şeyler yapıyorsa bundan duyduğun rahatsızlık ne? Yani o yardımın tam olarak neyinden rahatsızlık duyuyorsun?

• Hocam kaç yasinda insanlar tam rahat edecekleri zamandalar.Onlar hicbir sey demiyor.Babamin birikmiş parasi mali mulku de var.Hiç gocunmuyorda.Zevkle yapiyor.Zevkle ödüyor.Ama işte yük gibi hissediyorum kendimi.Aylik tum elime gecen maasi veriyorum istemese dahi.Katkim olsun diye oyle bir insan sagolsun.Ama benim onlara da evlerine de bi hayrim dokunsaydi keske yaslilik zamanlarinda

• Tam icime siniyor hocam her sey.Beklemeye zul duymadim.Her sey yolunda ama şu durumlardan dolayi tribe giriyorum işte

Hocam verdiğiniz örnekler hep maddiyat üzerine, ya da ben öyle anlıyorum. İhtiyaçları yok ve zevkle yardımcı oluyor diyorsunuz. Aylık tüm elinize geçeni verdiğinizi söylüyorsunuz. Peki bu da bir katkı türü değil mi? Yanlış anlamadıysam aileniz onu bile istemiyor.

• Evet hocam istemiyor.Hocam her seyi ben karsilamak isterdim.Onu demek istiyorum

• ailen mutluysa oderken zorlanmıyosa nıye taktın kı bu kadar,borç harç kıt kanaat olmasından ıyıdır.
    rahatsız olsalar laf ederlerdı bence boşver dugun vs varmıs takma boyle seylerı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stresli oluşun kız arkadaşına yansır, ilişkin bozulur, kendini dibe çekersin. Boş yere üzülmenin, kafana takmanın hiçbir mantığı yok. Eğer ki ödemede ailen güçlük çekmiyorsa, bunu sana sitem ederek söylemiyorlarsa hiç düşünme. 24 Yaşındasın henüz kendi başına bir şeyleri yapamaman normal evlilik çok maliyetli bir şey elbette destek alırsın.

Hocam peki her şeyi senin karşıladığını düşün. Bunun sana geri dönüşü ne olacaktı? Şu anki durumunla kıyasladığında neyin eksik ya da neyin fazla olacaktı?

• trkgncr kullanıcısına yanıt

Hocam, yoruldum okurken mesajlarınızı. Bu ara davranışci terapi kitapları mi okuyorsunuz?  BDT yapmaya çalışıyor gibisiniz konu sahibine.

• Allah mesut etsin hocam. Yardım etmeyi onlar teklif ettiyse can sıkacak hiçbir durum yok bence.

• Wellmind W kullanıcısına yanıt

Yakaladınız hocam. Şirket koçluk eğitimi aldırıyor. Koç vari bir yaklaşım sergilemeye çalışıyorum.   Ama asıl kendim çokça psikanaliz üzerine yoğunlaşmıştım. Konuşmanın gidişatına göre konu sahibine farklı yaklaşımlar da sergileyebilirim. Amaç ama arkadaşın canı sıkkın. Birilerinin yok öyle böyle tavsiyeler vermesi yerine durup adam akıllı arkadaşın bir derdini dinlemesi lazım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.