Şimdi Ara

KONUT SEKTÖRÜ BÜYÜK KRİZDE SAKIN EV ALMAYIN. (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
972
Cevap
22
Favori
142.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
282 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen olayı çok farklı anlamışsın hocam.Faiz düştü ama firsatcilar ev fiyatlarını artırdı.Bu inşaat sektöründe rant haline getiren yandaslarinida zengin eden bu hükümettir.Araplara ev kakalayacagiz diye suni bir balon oluşturdular.İt köpük ne kadar kaçakçı mafyatik eşkıya varsa müteahhit oldu.Ev almayacaksin ev fiyatları düşecek alıcı olarak piyasayı sen belirleyeceksin.insaf memleketin yarisi açlık sınırının altında nasıl ev alsınlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gelincigim

Giresun'da yaşayan biri olarak bana hep çok bilinmeyenli denklem gibi gelen bir durum bu. Bu evleri alan bir kesmin olduğu da bir gerçek. Boşuna dememişler "Her topal eşeğin bir kör alıcısı vardır." diye.
    Giresun da bir gece kaldım iki hafta önce güzel yer ama çok sıkışık geldi bana caddeler şehir, arsa sorunu felan mı var acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: educationist

Giresun da bir gece kaldım iki hafta önce güzel yer ama çok sıkışık geldi bana caddeler şehir, arsa sorunu felan mı var acaba?

Alıntıları Göster
    Yok hocam,Baştakilerin icraatsızlıkları ve tamamen düşünülmeden yapılan yapılar.Stadın oradaki saçma sapan selçuk ezca deposunun binasına hiçbirşey söylemiyorum bile.Karadenizli müteahit terörü son bulsun.Şehirde 1 gram gelişme yok ancak her sene 7-8 bina yapılıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmirde fiyatlar yüksek. 2+1 yeni bir daire geçen hafta baktım odalar küçük balkon 60 cm genişlikte mutfak küçük fakat 12. Kat manzarası güzel önü açık bir daire 630.000 istediler.
    Takip ettiğim eski ama merkezde ev vardı 430 a o da faiz düştü haberi sonrası 550.000 yapmış.
    Fiyatlar benim gibi orta gelirli alıcılar için yüksek. Ama buna rağmen fiyatların çok fazla düşeceğini pek sanmıyorum.
    Bunun sebebine gelince işyerinde vatandaşın kullandığı otoparka bakıyorum çok fazla lüks araçlar var, milyonluk araçlar görüyorum 1 tane 2 tane değil. Heleki 500.000 lira üstü araç artık çok fazla var. Yazlığın olduğu yerde beach club lara bakıyorum bir sürü süper lüks segmentte spor arabalar. Bu insanlar 1 1.5 milyon tl civarına bir konutu oturmak için 500.000 civarı bir konutu yatırım için almakta zorlanmazlar hatta bu rakamların çok üstünü harcayabilirler ve bu insanların sayısı gördüğüm kadarıyla öyle parmakla sayılacak kadar az değil.
    Müteahhitler batarsa yeni konut yapılmayacağı için zaman içinde oturabileceğimiz konutların kalitesi düşer fiyatları yükselir. Kaliteli konuta erişim zorlaşır.
    Aslında sıkıntı konutun bir barınma ihtiyacı olarak değil yatırım spekülasyon ve kar aracı olarak görülmesi. Bununr barınma ve yaşama boyutu olduğunun herkez tarafından hatırlanmalı.Başta belediyeler hükümetler müteahitler tarafından.
    Ben parayı betona gömmeye karşı değilim. Çünkü.barınma ve KALİTELİ KONUT en önemli ihtiyaçlardan birisi.Ama mesele bunun planlı programlı olarak yapılması.Sadece Rant için değil İnsanların yaşam kalitesini arttırmak için konutların inşaası. Çünkü birşeyin ekonomisi ihtiyaca göre şekillenirse sağlıklı ve sürekli olabilir.

• Adorer kullanıcısına yanıt
    İnşaat ve kredi ile ekonomi düzelecekse bırakın düzelmesin daha iyi bak tarım var mı üretebiliyor musun ? Ürettiğin ürünler yurt içi piyasa da ucuz mu ? Fabrika veya iş yerleri kuruluyor mu ? Ben şimdi ev alacağım 200 e 400 ödeyeceğim aldığım maaş asgari ücret hadi diyelim çift maaş giriyor gene yetmiyor bu devirde ev alanın aklından şüphe ederim.

Adam 100 bin liraya mal ediyor.İçindeki malzemelerin en ucuzunu kullanıyor sonra 300-500 bin lira istiyor sizce bu asgari ücrette bu mümkün mü aklıma venezuela geldi adamların asgari ücreti 20 dolar 1 adet makarnanın fiyatı 1 dolar yani 20 gün makarna yesen bile yetmez bizim market fiyatlarını konuşmamız lazım iken ev ev ev akıllı adam zaten ev almaz altın alır aklı olmayan adam ise zaten ev alacak parası yoktur zar zor işe girer asgari ücretle geçinir ama ev hayali kurar bankalar onu d*dükler.Dünyanın hiç bir yerinde %100 kar yoktur 200 çek 400 öde aynı keza bankalardan çok inşaat şirketleride iyi d*düklüyor 100 bin'e mal et 500 ise %500 yani bunların çocukları ferrari ile nusret'e girmesinde ben mi girim.İlk önce karnımızı doyuralım kenara altın birikimi yapalım sonra konutmuş , villaymış düşünürüz.

Ha birde şunu da ortaya atayım ve gideyim Elhamdulillah müslümanız ya dinimiz islam faizler ortada ama Japonya'ya bak 0 faiz hadi Japonya bizi kıskanıyor dersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 4 Ağustos 2019; 23:13:25 >
  • Ev alma derdim ama olmuyor kısmet değil faizler ev fiyatlarının aşırı saçmalığı, 200 binden aşağı ev olmaması.

Sokağa ağaç dikiyorlar ev fiyatı artıyor mis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaymonD7 -- 4 Ağustos 2019; 23:15:23 >
  • Bekirin kullanıcısına yanıt
    Sözlerin için seni uyarıyorum.ben kimmiyim kanunları hukuku bilen biriyim.mal satıcının ise parada müşterinindir.kimse kimseye zorla kontrat imzalatmıyor.gel benim kıçımı açıkta bırak bursada.kanunlarda böyle bir hizmet yok.mal sahibi ile emlakçı birbirini tanımıyor.banane kaç tane hanzo geliyorsa..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bekirin

Bu mesaj silindi.
    Valla sen herkese iyi salliyosun parasız boş adamlar filan diyede milletin mal varlığını nerden biliyorsun?Sen necisin ne iş yaparsın ben bilmem ama yukarıda banada sallamissin boş adam falan diye hiç yakıştıramadım.İsimde var fazlasıyla gayrimenkulumda var aracimda var ve şuan ev alacak nakitimde var.Bu zamana kadar trafikte beni gomecek adam çıkmadı bu saatten sonra çıkarsa da azdan az çoktan çok alayına eyvallahimiz yok.Sen niye böyle oldun hocam anlamadım bı yaranami bastık? kalbinimi kırdık?Yanlış biseymi söyledik?Eğer kırdıysam affet.

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

İnşaat ve kredi ile ekonomi düzelecekse bırakın düzelmesin daha iyi bak tarım var mı üretebiliyor musun ? Ürettiğin ürünler yurt içi piyasa da ucuz mu ? Fabrika veya iş yerleri kuruluyor mu ? Ben şimdi ev alacağım 200 e 400 ödeyeceğim aldığım maaş asgari ücret hadi diyelim çift maaş giriyor gene yetmiyor bu devirde ev alanın aklından şüphe ederim.

Adam 100 bin liraya mal ediyor.İçindeki malzemelerin en ucuzunu kullanıyor sonra 300-500 bin lira istiyor sizce bu asgari ücrette bu mümkün mü aklıma venezuela geldi adamların asgari ücreti 20 dolar 1 adet makarnanın fiyatı 1 dolar yani 20 gün makarna yesen bile yetmez bizim market fiyatlarını konuşmamız lazım iken ev ev ev akıllı adam zaten ev almaz altın alır aklı olmayan adam ise zaten ev alacak parası yoktur zar zor işe girer asgari ücretle geçinir ama ev hayali kurar bankalar onu d*dükler.Dünyanın hiç bir yerinde %100 kar yoktur 200 çek 400 öde aynı keza bankalardan çok inşaat şirketleride iyi d*düklüyor 100 bin'e mal et 500 ise %500 yani bunların çocukları ferrari ile nusret'e girmesinde ben mi girim.İlk önce karnımızı doyuralım kenara altın birikimi yapalım sonra konutmuş , villaymış düşünürüz.

Ha birde şunu da ortaya atayım ve gideyim Elhamdulillah müslümanız ya dinimiz islam faizler ortada ama Japonya'ya bak 0 faiz hadi Japonya bizi kıskanıyor dersiniz.
    Ev fiyatları düşmeli orada haklısın ama.

Ev olmadığı zaman yılda 20.000 TL kira ödüyosun. Öyle bir yatırım yapmalsın ki evin kazandığı değer + 20.000 TL dene daha fazla olsun. Enflasyon bu kadar artmışken de ev fiyatlarının düşmesini beklemek çok mantıklı değil. Demir ve mazot çok fazla arttı son 1 senede.

Ben mesela 5 sene önce aldım evi. Evi aldığım zaman kredinin aylığı aynı ayardaki bir evin kirasının 2 katıydı. Şimdi ise evi kiraya versem o kira ile aldığım evin aylık kredisini ödeyebiliyorum.

Ev almak eğer kira ödemekten kurtarıyorsa her türlü mantıklı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bekirin

Bu mesaj silindi.
    Sen hayırdır bilader herkese şekil yapıyosun. Ne ayaksın galerici misin emlakçı mı yoksa ergen misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive1 -- 4 Ağustos 2019; 23:46:2 >
  • Değeri 200 bin olan daireye 800 bin istemeye devam ettikleri sürece değil 0.99 faiz, 0 faiz bile olsa kredi çekip 10 yıl bu ahlaksız müteahhitlerin kölesi olmam. Ben maaşlı bir çalışan olarak çalışıp didinicem, bu doyumsuz aç gözlü müteahhitler yattığı yerden para kazanıp benim paramla BMW Mercedes lerde gezecek, yok öyle bir dünya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ovrclds -- 4 Ağustos 2019; 23:45:39 >
  • beter olsun bu insaatcilar 1 e yapip 100e satiyorlar ac gozluler

• sml_akyz S kullanıcısına yanıt
    Yıllarca kirada kaldık , evimizide kiraya verdik . Kira artışı oluyor diye de evden çıkmadık çünkü kötü kötü insanların evinde kalmadık ( bilinçli tüketici hesabı ) . Kira artışı şu an bile 50-100 tl arasındadır ortalama , kaldı ki ev sahibi sizden memnun ise çoğu zaman kira artışı yapmaz bile ( bizimde yapmadığımız oldu , bizede yapılmadığı oldu ) . Sırf kira 100tl artacak diye ev değiştiren de pek aklı selim kişi değildir . Taşınma hem büyük dert hemde masraftır ( boşa ) . Şu an 3+1 evimiz var , kirası 700tl . 5 yıl önce 500tl den başlatmıştık , adam işten atıldı bir ara , o yıl zam yapmadık sonra ekonomi kötüye gidince her yıl 50'şer lira zam yapılmasına karşılıklı olarak anlaşıp okey verdik . Umarım yeterince bilgilendirici olmuştur
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.