Şimdi Ara

KONUT SEKTÖRÜ BÜYÜK KRİZDE SAKIN EV ALMAYIN.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
874
Cevap
29
Favori
129.605
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> KONUT SEKTÖRÜ BÜYÜK KRİZDE SAKIN EV ALMAYIN.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3927 Mesaj

Valla hocam mütahit olmadıgım için bilemiyorum.Ülke öyle bir ülke ki önüne arsa kapatan mütahit oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    mrslimshady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2107 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Valla hocam mütahit olmadıgım için bilemiyorum.Ülke öyle bir ülke ki önüne arsa kapatan mütahit oluyor

xd

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Üstte mesajımda belirttim deli kar ediyor inşaat işinde.

|
    |
    AlimIhsan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2006 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    johnymu

1 e 100 karla ev satmaya çalışan olursa normaldir. faizler düştükçe de artı zam yaparlarsa müstehak umarım hepsi iflas ederlerde evleri maliyetinden çok az karla satarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the guardian14 -- 29 Haziran 2020; 18:34:13 >
  • Kurmay Yarbay
    16776 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: the guardian14

1 e 100 karla ev satmaya çalışan olursa normaldir. faizler düştükçe de artı zam yaparlarsa müstehak umarım hepsi iflas ederlerde evleri maliyetinden çok az karla satarlar
    İşim gereği taşınmaz değerliyorum. Dairenin arsa payı dahil toplam maliyet değeri ile talep edilen fiyat arasında nerdeyse %50 fark oluyor. 245 binlik daireye 365 isteyeni gördüm. Bunun üzerine faiz %0.64 diye sazan gibi atlayan kişiler bu balon fiyatların kazığı yüzünden aslında reel olarak yaklaşık %1.5 faizle ev aldıklarının farkında değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 30 Haziran 2020; 2:54:10 >
    |
    |

ev almak için ocak ayını bekleyin.hava ne kadar soğuk olursa o kadar iyi olur.

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adorer -- 29 Haziran 2020; 23:35:56 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    370 Mesaj
    İnsani ihtiyaçların araba ev gibi karaborsaya düştüğünü gördük.Bu beni düşündürüyor yarın ekmek su.

Sonra tabi insani duygularımız karaborsaya düşecek.Parayla mutluluk satın alıcaz.Bu insanlar erkek çocuklarını karaborsada torbacılara kızlarınıda işte bilmem nerelere kiralayıp satıcak.

En sonunda ne üstüne ev yapabileceğimiz bir toprak nede o evin içinde tencerede pişecek bir lokma yemek kalmayacak.

Gerçekçi olalım biz okyanusta birer damlayız.Ama o damlalardan oluşur okyanuslar.kötü günde kimseden bize fayda gelmez.Bunu hepiniz en az birer kere yaşadıklarınızdan bilirsiniz.Hiç olmadan oturup düşünmekte fayda var.

Elimizden ne gelir o zaman aklımıza gelir.Kendince farkında olan bir kardeşinizin nacizane içinden geçenlerdi bunlar.

|
    |
  • Yarbay
    2898 Mesaj
    İyide arkadaş, faiz düştü daha bu akşam haberlerde 2. el araba fiyatları %50 zamlandi diye haber yapıldı ( 50 mı bilemem ama fahiş olduğu Doğrudur)

Evlerde ise İstanbul'da nedense bir düşüş gözlemlemiş. Bazı yerlerde evet fahiş zamlar kendini belli eder iken, bazı yerlerde belirgin şekilde düşüş var.

Faiz indirimi bir yere kadar gider, sonrası Allah Kerim.

|
    |

Cevap vermiş; Var, devletin dini adalettir… Adaleti olmayan devlet zaten dinsizdir!
  • Yüzbaşı
    314 Mesaj
    Ev fiyatı dusmez altın altcoın bıtcoın telefom araba bunların fıyatı tarıhde dusmemıs dusmez 1923 den berı tl deger kaybı ve yuksek enflasyon vaktıyle dusmdz ev alın odemesı 2 yıl sonra baslayanları alın kıraya verın

|
    |

takip

|
    |

" - Vatana ihanetin nedeni olmaz, er ya da geç bedeli olur. "
  • Yarbay
    2130 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

Sat ama şu anki konut kredi kampanyası senin eve red verir çünki tapun işlem görmüş yüksek kredi çıkmaz ama normal özel bankadan alıcı çıkarsa ayrı

HOCAm sadece 0 eve mi ucuz kedi veriliyor şartlar nelerdir

quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

HOCAm sadece 0 eve mi ucuz kedi veriliyor şartlar nelerdir

Alıntıları Göster

Merhaba,

0 eve 0,64 2.el eve 0,74'ten kredi veriliyor, önemli olan husus alacağınız evin tapusu son 5 sene içerisinde alın satım işlemi görmemiş olması. Mesela ben 240 bin tl'lik bir daire sordum 2.el emlakçı bana dediki bu ev 2 sene önce alınmış 0,74'ten kredi çekecekseniz 80 bin tl kredi çıkıyor en fazla dedi.

|
    |

• Yüzbaşı
    818 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    volkanbravo

quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

https://www.sahibinden.com/satilik-daire/kayseri-melikgazi-kilicaslan-yildirim-beyazit-mh./demirpark-plus?a103651=1139073
    ilandakiler 4+1 100k arttırdılar fiyatı
    bende şubatta 425 e aldım kiracı temmuzda çıkacak 525 e satsam faize koysam sonra ev fiyatlari düşer mi tekrar daha iyi bir ev almak için??

Alıntıları Göster

1 yılda %17 emlak endeksinde artış olmuş.Fiyatlarına 100 bin koyanlar deniyorlar piyasanın nabzını ölçüyorlar.Deneyin bir gelen teklifleri değerlendirin.

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kolayoto.com
SEO
Canlı Tv izle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.