Şimdi Ara

KONUT SEKTÖRÜ BÜYÜK KRİZDE SAKIN EV ALMAYIN. (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
972
Cevap
22
Favori
143.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
282 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Santa Monica

Emlak ve araç piyasası balon olmasına rağmen millet çılgınlar gibi talep gösteriyor,ne kadar ekonomi bitik olsada.Ortalama sıfır 3+1 ev ve b segmenti araç sahibi olmak 600-700k civarı. Millet hayaline kavuşmak için 10 yıl çalışmak zorundaysa her yıl katlanarak fark açılıyor ve imkansıza yakın bir hâl alıyor.

Özel bankalar evin %80 değilde %90'ına kadar kredi verselerdi devlet bankaları bu kadar yoğun olmazdı.

Şimdi A kişisi 10 yıl vade ile 2.500 ödeyemeyecek ama 15 yıl vade ile 2.000 tl ödeyecek çünkü hem banka sistemi hem kendi cebi onu 15 yıl kredi için uygun görüyor. Ayrıca ev değerinin %90'ını vermeside + oalrak yansıyor. Adam 200 bin tl ev alacak cebinde 20 bin tl peşinat var exper 200 gösterse evi adama uyuyor ama %80 verilmiş olsaydı adama 20 bin tl daha lazım olacaktı... Demem o ki peşinatı çok olan kişiler için neyse ama az olanlar için bu kredi veli nimet hoş exper'ler şu aşamada fiyat artışlarını baz alıyorlarmı bilemiyorum.

• VolkanCOO kullanıcısına yanıt
    Hadi araba fiyatlarının yüksek olma sebebi belli piyasada sıfır araç yok. Herkes bireysel araca yönelmek istiyor 2 milyon aracı 4 milyon kişi almak istiyor gibi düşünün. Arz talep fiyatlar otomatik yükseldi. Yılbaşına doğru gazı biraz iner 2. Elde. Ama sıfır araçlarda fiyatlar aynı kalır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şubat gibi kardeşime yatırmlık eski bir ev bakıyordu fiyatı 220.000tl di izmirde dün sahibinde aynı evi gördüm o zaman satamışlar üstüne eve 300.000 tl yazmışlar o evi alsan en az 30-40k masraf yapman lazım :D

• Hocam kimse ev almıyora katılmıyorum, çok ev satıldı. Bizim siteye ayda yılda 1 kişi taşınırdı şimdi sürüyle nakliye geliyor. Gaza gelenler 12 ay öteleme ve düşük faiz sebebiyle fiyatına bakmadan aldılar.

• arkadaşlar şubatta 425 bine aldiğim bir evi (3 artı 1) şimdi satacak olsam kaç tl den satmaliyim

• quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

arkadaşlar şubatta 425 bine aldiğim bir evi (3 artı 1) şimdi satacak olsam kaç tl den satmaliyim

Çok genel bir soru olmuş.Ev nerede?bina kaç yıllık?Özellikleri nedir?Aldıktan sonra içine masraf ettiniz mi?Satmaya niyetiniz varsa experle görüşün doğru bir fiyatlama yapar.Evin o bölgedeki emlak endeksi şuan ne kadar?

• tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    Sat ama şu anki konut kredi kampanyası senin eve red verir çünki tapun işlem görmüş yüksek kredi çıkmaz ama normal özel bankadan alıcı çıkarsa ayrı

• Sosyal medya kanalı 90+ tekrar yayınlayınca yeni sandım ,izledim.Ama meğerse eskiymiş.

Ama yine bir fikir verir ,şurada dursun.

• sadece 0 daireye mi düşük faizli kredi var

• quote:

Orijinalden alıntı: VolkanCOO

Çok genel bir soru olmuş.Ev nerede?bina kaç yıllık?Özellikleri nedir?Aldıktan sonra içine masraf ettiniz mi?Satmaya niyetiniz varsa experle görüşün doğru bir fiyatlama yapar.Evin o bölgedeki emlak endeksi şuan ne kadar?

Alıntıları Göster

https://www.sahibinden.com/satilik-daire/kayseri-melikgazi-kilicaslan-yildirim-beyazit-mh./demirpark-plus?a103651=1139073

ilandakiler 4+1 100k arttırdılar fiyatı

bende şubatta 425 e aldım kiracı temmuzda çıkacak 525 e satsam faize koysam sonra ev fiyatlari düşer mi tekrar daha iyi bir ev almak için??

• quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

https://www.sahibinden.com/satilik-daire/kayseri-melikgazi-kilicaslan-yildirim-beyazit-mh./demirpark-plus?a103651=1139073

ilandakiler 4+1 100k arttırdılar fiyatı

bende şubatta 425 e aldım kiracı temmuzda çıkacak 525 e satsam faize koysam sonra ev fiyatlari düşer mi tekrar daha iyi bir ev almak için??

Alıntıları Göster
    Türkiye de oturuyorsan ev fiyatlari düşmez ama yükselir hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiye de hiçbirşey in fiyatı yükseldikten sonra düşmez.enflasyonla vergilerle her sene herşeyin fiyatı artarak sürer gider. Benim beş sene önce 178 e kapaklandigim evi dün 550 e satar misin satarsan alıcı var dedi emlakçı. 550 ye satsam alacağım denk ev 650-750 su faizden sonra artan fiyatlar sağolsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EA6F8F78B

Türkiye de oturuyorsan ev fiyatlari düşmez ama yükselir hocam

Alıntıları Göster

HOCAM kriz gelecek satamayacaklar düşecek diyorlar ama hep yükseliyor bende anlamadım

• Türkiyenin en büyük inşaat şirketlerinden birinde depo sorumlusu olarak çalıştım. 40 50 bin TL malettikleri rezidansları millete 3 5 milyondan sattıklarına şahit olduktan sonra mütahit olmaya karar vermiştim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Türkiyenin en büyük inşaat şirketlerinden birinde depo sorumlusu olarak çalıştım. 40 50 bin TL malettikleri rezidansları millete 3 5 milyondan sattıklarına şahit olduktan sonra mütahit olmaya karar vermiştim :D

ciddi misin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

ciddi misin

Alıntıları Göster

Hemde çok ciddiyim.Ciddi para kazanıyorlar ben kendi gözlerimle görmesem inanmazdım bizzat depo işleri benden soruluyordu her kalem ürün fiyatını bilirdim.

Şimdi siz bir ev yapmaya kalksanız en alt kat 70 80 civarı tutar üste çıkıldıkça yarı fiyatına düşer maliye mesela ilk katı 80 bine yaptıysan 2 katın maliyeti 40 45 bine düşüyor.

Mesela bu videoyu izleyebilirsiniz örnek olması açısından.Bu adam şahıs olarak yapıyor aldıgı malzeme fiyatı az oldugu için fiyatı yüksek oluyor 1 kat 60 bine yapıyorsa büyük inşaat şirketleri yüksek miktarda malzeme aldıgı için çok daha ucuza geliyor.

• quote:

Hemde çok ciddiyim.Ciddi para kazanıyorlar ben kendi gözlerimle görmesem inanmazdım bizzat depo işleri benden soruluyordu her kalem ürün fiyatını bilirdim.

Şimdi siz bir ev yapmaya kalksanız en alt kat 70 80 civarı tutar üste çıkıldıkça yarı fiyatına düşer maliye mesela ilk katı 80 bine yaptıysan 2 katın maliyeti 40 45 bine düşüyor.

Mesela bu videoyu izleyebilirsiniz örnek olması açısından.Bu adam şahıs olarak yapıyor aldıgı malzeme fiyatı az oldugu için fiyatı yüksek oluyor 1 kat 60 bine yapıyorsa büyük inşaat şirketleri yüksek miktarda malzeme aldıgı için çok daha ucuza geliyor.

Alıntıları Göster

E hocam arsa maliyeti yok mıu

• Arsayı ucuzdan kapatıyorlar.Eğer biryerde rant varsa en az 3 5 yıl önceden haberleri oluyor.

• quote:

Arsayı ucuzdan kapatıyorlar.Eğer biryerde rant varsa en az 3 5 yıl önceden haberleri oluyor.

Hocam peki sıradan , sermayesi olan biri müteahhit olabilir mi?

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.