Şimdi Ara

KONUT SEKTÖRÜ BÜYÜK KRİZDE SAKIN EV ALMAYIN. (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
972
Cevap
22
Favori
143.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
282 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

hocam ilandan bakıp emlakçıyı arıyoruz krediyle sattıldı diyorlar bu düşük krediler fiyatları artirmaz mı

Alıntıları Göster
    Emlakçılar piyasayı hareketlendirmek için yalan söylüyor. Sanki çok ev satılıyormuş, beğendiğin evi kaçıracakmışsın gibi korku oluşturmaya çalışıyorlar. Sabredin, yalvara yakara satmaya çalışacakları günler çok yakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Artabilir..Ama artması satılacak anlamına gelmez.Satılmayınca ne olacak ? Sonuç belli aslında.Kim ,kaç kişi şu zamanda ev alır ? Aksıne millet bir an evvel satayım derdine düşecek, daha küçük yere gideyim derdine düşecek
    1 milyona yakın stok varken, mevcutta yapım işleri durmuşken evler satılamıyorken artması mantıksız geliyor bana.
  • Ülkede deli konut fiyatı manipülasyonu var. Faiz sıfır olsa kira amortisman çarpanı 500 leri bulur.

Devlet eliyle teşvik ediliyor bu yıllardır. İnsanları İstanbula sıkıştırıp işçilik fiyatını kırıp, harcamayı yükseltip, ev fiyatları fahiş tutmak isteniyor.

Kaçak yapılaşma son seviyede. Çakal insanımız dünyalık için bir yerini yamultur bu ülkede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir Büyükşehir de Site içerisinde 12. Kat 170 m2 teras balkonlu, kapalı otoparklı, yüzme havuzlu daireyi 335'e anlaştık. Bilmiyorum iyi mi yaptım, Sahibi iş karşılığı 430 a almış sıkışında mecbur bu fiyata satmak durumda kalmış.

Bana söylenilen konut stoğu bittikten sonra enflasyon ve yeni yasaların etkisi ile daire fiyatlarının çok uçuk olacağı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8CA3A7969

Bir Büyükşehir de Site içerisinde 12. Kat 170 m2 teras balkonlu, kapalı otoparklı, yüzme havuzlu daireyi 335'e anlaştık. Bilmiyorum iyi mi yaptım, Sahibi iş karşılığı 430 a almış sıkışında mecbur bu fiyata satmak durumda kalmış.

Bana söylenilen konut stoğu bittikten sonra enflasyon ve yeni yasaların etkisi ile daire fiyatlarının çok uçuk olacağı.
    Bu ülkede hiç bir şey ucuzlamaz. Ucuzlamadıda. Satılamayan evler arabalar ucuzladımı? Hayır. Faiz düştü, bu seferde fiyat arttırdılar.
    Almakla iyi yapmışsınız.

• aksinaletinsan kullanıcısına yanıt
    Bencede hocam, hiçbir zaman ev fiyatları uzun vadede ucuzlamadı şimdide ucuzlamaz diye düşünüyorum. Zaten kira vermektense 2 katını verip kendi evinde oturmak en mantıklısı. Zaten enflasyon sürekli olarak artacağı için bir süre sonra krediye ödediğin parayı yakalıyorsun.

• Bu ikinci ucuncunevi alma aşkı nereden geliyor hic anlamiyorum. Yada pahaliya krediyle ev alma aşkı. Nolacak yani hayatinin 10 yilini ipotek edince

• Ev fiyatları artıyor, satışlar da canlı.
    Görüştüğüm bir büyük satıcı 1 ay içinde 2 kez fiyat artışı yaptı, çünkü talep var.
  • kiralar azmış gibi artıyo. emlak krizini duyan çakalalar hemen kiracıyı kırbaçlıyo.

bu emlak krizi ilk dillendirilmeye başladığı anda bizim kuzenin eşi hemen söylemeye başladı: "kiralar artacak emlak krizi geliyo" diye. dedim dur! dur lan! ulan daa ilk günden kendin kiralar artacak ersen millet tabi zam yapar! bu nasıl bir koşullanmışlık! saçmalık resmen yahu.

ortalıkta fol yok yumurta yok, ev satışları azaldı diye millet hemen kira arttırma gündemi yapıyo. KİRAYA TALEP ARTTI MI? hayır. EEE? ne pog yemeye hemen zam dayama gündemi yapıyonuz? DUR! önce bi piyasa talebi görsün, illa zam için kuduruyosan bari önce talebin artmasını bekle lan!

ulan herif evinde oturan rutin kiracıya zorla fahiş zam dayamaya çalışıyo! neymiş, emlak krizi varmış da ondanmış! gören de içinde kiracı olan evi tutmak için kapısına dayandılar zannedecek lan! bu nasıl çakal bi ülke anlamadım.

bu ülkede bu çakallık varken emlak satışları da durmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• aidatı ne kadar?
  • reactor1111 kullanıcısına yanıt
    230

• nazım55 N kullanıcısına yanıt
    Mağaradaki barınmak değil, barınmak olarak algılıyorsanız çocuğunuzu orda büyütün, zira kafanız orman kanunlarıyla çalışıyor.
  • freudunpiposu F kullanıcısına yanıt
    Evet ...Ben ormanda yaşıyorum, ancak bizim ormanda senin tabir ettiğin kanunlar işlemiyor. Bizim orman hayatını görmek için İzmir den arkadaşlar geldiler, çarşamba günü su da yüzerken, perşembe günü karlı dağlarda zirve yaptık. Güzellikleri görünce ağızları açık kaldı. Üzgünüm ama bu ormana da herkes giremiyor. Ekonomik durum iyi olması lazım. Kar motoru ile gezenler de vardı, bizim gibi yürüyenlerde. Sen gene aşağılama falan dersin.. Ben kimseyi aşağılamıyorum..Ülkemizde ekonomik gücün varsa, istediğin gibi yaşıyorsun, aksi halde.....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bunu iyi bir şey gibi mi anlatıyorsun ?

Ya sen ucuz bir adamsın, paranın satınabileceği kadar ucuzsun kusura bakma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

kiralar azmış gibi artıyo. emlak krizini duyan çakalalar hemen kiracıyı kırbaçlıyo.

bu emlak krizi ilk dillendirilmeye başladığı anda bizim kuzenin eşi hemen söylemeye başladı: "kiralar artacak emlak krizi geliyo" diye. dedim dur! dur lan! ulan daa ilk günden kendin kiralar artacak ersen millet tabi zam yapar! bu nasıl bir koşullanmışlık! saçmalık resmen yahu.

ortalıkta fol yok yumurta yok, ev satışları azaldı diye millet hemen kira arttırma gündemi yapıyo. KİRAYA TALEP ARTTI MI? hayır. EEE? ne pog yemeye hemen zam dayama gündemi yapıyonuz? DUR! önce bi piyasa talebi görsün, illa zam için kuduruyosan bari önce talebin artmasını bekle lan!

ulan herif evinde oturan rutin kiracıya zorla fahiş zam dayamaya çalışıyo! neymiş, emlak krizi varmış da ondanmış! gören de içinde kiracı olan evi tutmak için kapısına dayandılar zannedecek lan! bu nasıl çakal bi ülke anlamadım.

bu ülkede bu çakallık varken emlak satışları da durmaz.
    Yahu daha geçen depremin olduğu Elazığ'da fırsattan istifade ev sahibi kişiler 2 katına çıkarmış kirayı ülke böyle işte bak olası İstanbul depreminde hak nasıl olacak merak konusu ölen için şanslı mı denir şanssız mı bilemeyeceğim çünkü 20 Milyonluk kentte nete uyandığını bilemeyeceksin.Elazığa pervasız davranan paralarını iç eden o yöre halkının tutumu boşaltılan evlerin binaların yağmalanması ülkenin ve içindekileri kötü yüzü o zamanda görülecek

• Büyük bir ülkeyiz. Otomobil fiyatları her yerde aynı oranda artar ama emlak öyle değildir. Daire satışları düşük faiz ile beslenir. Sarı sitede konut artış endeksleri var. Son yıllara göre bölge ve mahallenizdeki artış istatistiklerine bakabilir siniz. 2017-2018'de neredeyse yerinde sayan fiyatlar 2019'un son çeyreğinde fırladı, aradaki farkı kapattı.
    Konut yatırımı düşünenlere fikir vermesi açısından;
    Yaşadığım şehir Antalya'da 2010'da aldığımız yatırımlık dairemi 2013'te 2 katına, 2013'te aldığımı da 3,5 sene sonra 2 katına sattım. Ekim 2018'de aldığımız dairenin değeri şu an %50 arttı.
    Konut yatırımı kredi faizleri yüksekken, satışlar durmuşken yapılır. Şu an fiyatlar pik yaptı, satılık daire stokları 6 ayda neredeyse bitti. Son 1 yılda yeni sözleşmelerde kiralar %30-40 arttı. Kiralık daire çok az. Kasım 2018'de 520 bine pazarlık yaptığım daireyi sahibi satmadı, her ay zam yaptı. Son rakamı 850 bindi. Geçen gün yine sordum satılmış. Kalifiye göç alan bölgelerde ve 5 yaş altındaki daireler özellikle site içindeyse güzel kar ettirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adk80 -- 16 Şubat 2020; 13:6:7 >

Ben ucuzum, sen pahalısın... Paraya takmışsın... Her şey para değildir.. Zamanla bunu sen de anlayacaksın...Seviyen gittikçe düşüyor...
    Burada gelmiş üç kuruşunla hava atıyorsun. Ben senin uzandığın ciğeri dün tuvalete bıraktım. Fakat ciğerin herkes için ulaşılabilir olması uğraşı içindeyim. Sen gelmiş üç kuruşunla hava atıyorsun. Zavallı.
    Seviyen gittikçe düşüyor, yazdıklarımı okumaktan bile acizsiniz. Daha da düşmenize gönlüm razı değil. Bu yüzden bir daha yazmayacağım.
  • Millet yardırıyor yok şöyle artmış yok böyle artmış da, satılanların çoğunluğu banka kredisi ile düşük faizden satılıyor ama insanların yüzde kaçının işi garanti acaba? 2020 senesinde işsizliğin reelde %50 seviyesine kadar çıkabileceği söyleniyor ki reelde şu an %30 civarında olduğunu da herkes biliyor. O krediler patlayınca daireler yok parasına satılacak. Sene sonuna doğru faizlerin artacağına dair söylentiler var.ü

Sözün özü, ev almak için mantıklı bir zaman değil. Daire fiyatları daha da düşecek. Zaten döviz karşısında yok parasına daire satılıyor.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.