Şimdi Ara

Konut Kredisi Kullananlar için İpotek Fekki Ücretinden Kurtulmak (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
577
Cevap
61
Favori
127.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
Giriş
    İnşallah benimki de öyle olur. Söz konusu banka olunca görmeden bir şey diyemiyorum.
  • 2012 den bu yana Yk den aldığım konut kredim devam ediyor...

500 ekspertiz + 200 dosta masrafı iadesi aldım...

Sorularım:
    1) Hesap işletim ücreti kesmişlerdi geçen seneye kadar onları alabilirmiyim?
    2)ara ödeme yapmıştım 700 tl yuzde2 ara ödeme kesintisi yaptılar iade alabilirmiyim?

Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kemal

İnşallah benimki de öyle olur. Söz konusu banka olunca görmeden bir şey diyemiyorum.

Bugün hayırlısıyla konut kredimi kapattım.

% 1 erken ödeme ücreti ile 5 dakikada bitti işlem.

Artık İPOTEK FEK ücreti alınmıyormuş...

Sadece Halkbank'a (benim bankam Akbank) 19,2 TL tapu harcı ödememi istediler. Biz yazıyı dekontla birlikte tapuya göndereceğiz, bir hafta içinde ipotek kalkar E-Devlet'ten görebilirsiniz dediler.

Teşekkür ettim, çıktım.

Darısı diğer kredi borcu ödeyenlere...
  • benimde kafam da cok soru var. umarim tecrubeli arkadaslar cevap verir. oncelikli sıkıntım banka her yıl dask dışında konut sigortasida yaptiriyor toplamda 600 tl ye yakin para oduyorum. hadi dask eyw zorunluda digeri sozlesme ön bilgilendirme de de yaziyor ama yine de mh aradigimda zorunlu diyorlar. bunu odemememin ve odediklerimi geri almanin yolu yok mu? yoksa hakikaten konut sigortasindab kaçış yok mu sizde pasa pasa odediniz mi?

bir digeri bugün e kadar sigortalar disinda benden

500 tl ekspertiz
    250 tl ipotek tesis ücreti

iki kalem ücret kesildi e postamda e dekontları mevcut açıklamasında kesinti isimleri yazmakta. bunlardan geri alabileceğim var mı?

allah rızası icin bilen varsa yardım edin. ozellikle konut sigortasi cok zoruma gidiyor eylulde dask konut araba sigortasi cart curt simdiden eylulu nasil cikaracagim derdindeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caver

2012 den bu yana Yk den aldığım konut kredim devam ediyor...

Sorularım:
    2)ara ödeme yapmıştım 700 tl yuzde2 ara ödeme kesintisi yaptılar iade alabilirmiyim?

Teşekkürler

Cevap varmıydı? Teşekkürler

• quote:

quote:

2012 den bu yana Yk den aldığım konut kredim devam ediyor...

Sorularım:

Teşekkürler

Cevap varmıydı? Teşekkürler

Hesap işletim ücretlerini iade alabilirsin hakem heyetinden, 2 yıl içinde tahsil edildi ise tbb hakem heyetine de başvurabilirsin orda süreç daha hızlı işliyormuş.
    ekteki yazı faydalı olabilir.

http://www.kucukpara.com/gundem/bankalardan-dosya-masraflarini-ve-diger-tahsilatlari-nasil-iade-alabilirim/

• Bana da zorla sigrta yapıp 5-6 bin tl para aldılar. Hem de nakit. Bunu geri alma şansı var mıdır acaba? Hayat sigortası yapmasam krediyi vermeyeceklerdi mecbur yaptırdım.
  • quote:

quote:

Bugün hayırlısıyla konut kredimi kapattım.

% 1 erken ödeme ücreti ile 5 dakikada bitti işlem.

Artık İPOTEK FEK ücreti alınmıyormuş...

Sadece Halkbank'a (benim bankam Akbank) 19,2 TL tapu harcı ödememi istediler. Biz yazıyı dekontla birlikte tapuya göndereceğiz, bir hafta içinde ipotek kalkar E-Devlet'ten görebilirsiniz dediler.

Teşekkür ettim, çıktım.

Darısı diğer kredi borcu ödeyenlere...

Çok geçmiş olsun. Benimde 1 ay kaldı.Bugün bankaya gittim borcumu kapmak için ama aceleniz yoksa 1 ay sonra gelin sıkıntısız kapatın dediler. Peki ipotek fek yazısı ne olacak ücretini napıcaz dedim. Kredin bitince ziraaate 19 lira yatırın ve bize getirin o kadar tapuyuda biz hallediyoruz siz sonra gider tapudan kontrol edersiiz dediler. Bilmeyen arkadaşlar bizim vasıtamızla öğrensizler devlet artık hem ipotek fek ücretini kaldırmış hemde vatandaşın gidip tapuda uğraşma derdini bankaya yüklemiş. Kimse para ödemek zorunda değil artık. Şimdi sıra bankadan eski dekontları alıp bankayı mahkemeye vermek olacak. Tanıdıklarımın nerdeyse hepsi vermiş bankaya ve bazıları almış bile kesintileri.

• Vay canına inanamıyorum, demek İPOTEK FEK ücreti yok artık. Şaka gibi.

Bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkürler.
  • İpotek fek ücreti iadesi konusunda ekteki yazı faydalı olabilir.

http://www.kucukpara.com/gundem/kredim-icin-alinan-ipotek-fek-ucretini-iade-alabilir-miyim/
  • Merhaba!
    Konut kredisi icin başvuruda bulunduk kredimiz cıktı. İşlemlere başlatamadık satıcının ipotek fekki kaldırılmamış 6 sene oncesi, işimdi icra dairesinden fekki bekliyoruz tapuya kac gunde gelmesi gerekyor 5 gundur bir cevap gelmedi ve geldikten sonra bizim işlemler ne kadar surer.
    Biz artık ev sahibinden dosya num aldık yarın icra mudurlugunden arayıp soracam.

İlk alacağımız ev icin de kredi cıktıktan sonra ev sahibi satmaktan vazgecti 2 aydır uğraşyoruz cıldıracam artık yukarıda bahsettigim 2 kredi başvurusu.

Ayrıca bir cok konuda uye olmadan once aydınlattınız teşekkürler!

• quote:

Orijinalden alıntı: TWiST_oF_FaCe

quote:

Orijinalden alıntı: ikokci

Konut kredisi kullanırken bankaların aldığı dosya masrafı, expertiz ücreti adı altindaki paralar da yasal değilmiş. Bu konuda birçok kişi tüketici hakem heyetine başvurup ödedikleri haksız ücretleri bankadan almış. Bu konuda bilgisi olan var mı?

yok artık. çok saçma...

ekspertiz ücreti kesinlikle hakettikleri bir ücret. ev ile ilgili tapu/haciz.. vs her türlü işi araştırıyorlar ve sen hiç uğraşmadan sadece imza atıyorsun. bence bu rahatlık için ödenir. ama sen ödemem dersen o başka...

dosya masrafı da aynı şekilde alınması normal (1000TL gibi abartılı rakamlar da var yuh diyorum). ama kamu kuruluşu olan trafiğe gidince bile ruhsat-ehliyet gibi işlerde de dosya parası alıyorlar 50-80-100 ne denk gelirse. buna ne diyecek bu hakem heyeti..!!!

hangi bankasın kardeş

• selamlar geçen yıl kaymakamlığa gidip tüketici hakem heyetine başvuruda bulunmuştuk 1100 lira dosya masrafı için. Bugün kazandığımıza dair yazı gelmiş eve, bu aşamadan sonra neler yapmalıyım, nelere dikkat etmeliyim.
  • bu üçret hala alınıyormu acaba kredinin sonu yaklaştı araştırmaya başladım
    yılladan sonra
    http://www.aksam.com.tr/ekonomi/ipotek-kaldirma-parasi-isteyen-bankaya-sok/haber-538197

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan1979 -- 6 Ocak 2018; 20:16:44 >
  • ozkan1979 kullanıcısına yanıt
    Alınmıyor 22 tl civarı ödenen harç var anlaşmalı bankalardan yatirabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En güncel bilgi ,30.66 krş. harç bedeli ,bütün işlemleri kendileri hallediyorlar,müracaattan 6-7 saat sonra ipotek kalktı.Allah hepinizi o günlere kavuştursun inşallah....
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.