Şimdi Ara

Konut Kredisi Kullananlar için İpotek Fekki Ücretinden Kurtulmak (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
577
Cevap
61
Favori
127.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende vakıfbanka ödediğim 210 lira fek ücreti için hakem heyetine başvurdum 2,5 ayda sonuç lehime çıktı bankaya gittim ve üst mahkeme olan tüketici mahkemesine şikayet ettiklerini öğrendim ama 1 ayı geçti ne bir sonuç ne bana gelen bir mahkeme celbi falan var. Şu anda ne yapmalıyım arkadaşlar elim kolum bağlı oturuyorum acaba banka yalan mı söyledi :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: bazukaden

quote:

Orijinalden alıntı: fagala

quote:

Orijinalden alıntı: m.gokmen

Noterle ihtarname çekmiştim yaklaşık 1ay sonra şöyle bir cevap geldi

Öncelikle görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. İpotek fek ücreti ile ilgili iletiniz Bankamızca incelenmiştir.

Bankacılık hizmetleri ile ilgili müşterilerimizden alınması gereken ücret, komisyon ve masraflara ait tarife Genel Müdürlüğümüzce tespit edilmekte ve şubelerimizce bu oranlar dahilinde müşterilerimizden ücret talep edilmektedir.

İpotek fekki için asgari 300-TL ve bu tutar üzerinden %5 B.S.M.V masraf tahsil edilmektedir.

Bilgilerinize sunar, Bankamızla çalışmayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Akbank T.A.Ş.

bundan sonra ne yapmalıyım arkadaşlar

akbank benden de istedi. sanirim mecbur odeyecegiz sonra hakem heyetine basvuracagiz. islemlerden birbirimizi haber edelim.

HOCAM NAPTINIZ BASVURDUNUZMU BENDE AKBANKA VERDİM ÜCRET BERABER HAREKET EDELİM.

Merhaba, ben daha ödemedim . Parayı istemişlerdi ben bir daha bankaya uğramadım. Yakın bir zamanda ödeme yapacağım. Ondan sonra hakem heyetine başvuru yapacağım. bana geriye ödemezler gibi geliyor.... hayırlısı bakalım..

• garanti 350 tl istedi.
    daha öncede kart ücreti kesmişlerdi ve hakem heyetinden iadesini almıştım. şimdi bu parayı da geri alacağım ama bir sürü uğraştıracaklar. bankalara ciddi bir yaptırım olması şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dokuman4444

garanti 350 tl istedi.
    daha öncede kart ücreti kesmişlerdi ve hakem heyetinden iadesini almıştım. şimdi bu parayı da geri alacağım ama bir sürü uğraştıracaklar. bankalara ciddi bir yaptırım olması şart.

ipotek ile ilgisiz ancak yk'den kullanmış olduğum konut kredisini yatırdığım hesaba 6ayda bir 50tl hesap işletim ücreti masraf ekleniyormus henüz 1 yıl oldu..
    hepiniz ödediniz mi? bu masrafı arkadaşlar 5 yıl da 500tl ek masraf demek..
    yol gösterirseniz sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: caver

quote:

Orijinalden alıntı: dokuman4444

garanti 350 tl istedi.

ipotek ile ilgisiz ancak yk'den kullanmış olduğum konut kredisini yatırdığım hesaba 6ayda bir 50tl hesap işletim ücreti masraf ekleniyormus henüz 1 yıl oldu..
    hepiniz ödediniz mi? bu masrafı arkadaşlar 5 yıl da 500tl ek masraf demek..
    yol gösterirseniz sevinirim..

Hocam hakem heyetine basvurup iadesini alirsin. Bir daha kesemezler zaten. Kesenlerse de tekrar heyete basvurup alirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazomir

Bende vakıfbanka ödediğim 210 lira fek ücreti için hakem heyetine başvurdum 2,5 ayda sonuç lehime çıktı bankaya gittim ve üst mahkeme olan tüketici mahkemesine şikayet ettiklerini öğrendim ama 1 ayı geçti ne bir sonuç ne bana gelen bir mahkeme celbi falan var. Şu anda ne yapmalıyım arkadaşlar elim kolum bağlı oturuyorum acaba banka yalan mı söyledi :/

E Devletten bir bakın adınıza açılmış bir dava var mı ?
    Eğer yoksa icra dairesine gidip icra takibi başlatın.

• arkadaşlar nasipse bende ev alıcam alacağım evde ipotek varmış satan şahıs tanıdık biri bana dediki evi daha önce alıcaklardı expertiz yapıldı ipotek konuldu ama bazı evraklarda skntı çıktı kredi onaylanmadı ve evin üzerinde ipotek duruyor onu kaldırıcam dedi acaba başka bir katekullemi var yoksada bu ipotek hemen kalkarmı ..yani kredi kullanılmamış sadece ipotek yapılmış onu kaldırmak nekadar sürer
  • Merhaba,
    Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Ben 2008 tarihinde konut kredisi kullandım baya yüklü bir tutar benden alındı, ekstra2 kere yapılandırma yaptırdım. Bir adet detüketici kredisi kullandım. Iade talebinde bulunmak için fek , tüketici masrafı ve konut kredisi için ayrı ayrı mı talepte bulunayım? Sebebi ise fek ve tüketici masrafı az olduğundan thh den alabilmek, ne önerirsiniz?
    3375 dosya masrafı ( sadece masraftır, sigortalar yoktur)
    1041 1. Yapılandırma
    965 2. Yapılandırma
    833 3. Yapılandırna
    183 tüketici kredisi masrafı
    216 tl de ipotek fek isteniyor

Sizlerden istediğim hepsi için ayrı thh ye mi vereyim yoksa direkt tüketici mahkemesine mi başvurayım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar,

siz deneymlsiniz aranızda dosya masrafı, yeniden yapılandırma masrafı(yüzde2), konut kredi taksiti yatırmak için açılmış hesaptan alınan hesap işletim ücreti, v.b. kesintileriniz olmuştur bunları geri alabildiniz mi acaba?
  • hala bu ücret alınıyor.350 tl istedi finansbank.ödedikten sonra hakem heyeti yolu gözüktü.
  • yapıkredi bankasında çalışan bi akrabam bizde ipotek fevk ücreti kaltı almıyoruz dedi.Başka bir arkadaşımda ING banktan konut kredisi çekmişti ve kredisi bitti onada en son bankaya gittiğinde bu ücreti artık almadıklarını söylemişler.ben denizbank ile haila uğraşıyorum.Ne asalak bir bankaymış arkadaş.Aralık 2013 ten sonra ipotek fevk yazısını ücret vermeden alan varmı arkadaşlar?
  • Akbank a bizde ödedik geçen ay ipotek fek ücreti 300 tl. Bugün THH başvuru yaptk bakalım. 2-3 hafta sonra da dosya masrafı için başvuru yapacağım. ikisi beraber 1200 tl yi geiyor diye ayrı ayrı başvuru yapıyorum..
  • Ben is bakasina 1800 TL dosya masrafi ödedim. Kredinin bitmesine 17 ay var.nereye nasil ne zaman başvurabilirim acaba?

• Her siteden ipotek fek yazısı bulmak kolay ama sayfada da bir dilekçe örneği olsa fena olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2009 yılında kullandığım kredi için bende bugün akbank a 300 tl ödedim.

1500 dosya masrafı
    1000 yapılandırma
    300 fek
    500 ekspertiz için ödeme yapmıştım.Bunların tamamı için thh ye gideceğim.bakalım sonuç ne olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtatar19

2009 yılında kullandığım kredi için bende bugün akbank a 300 tl ödedim.

1500 dosya masrafı
    1000 yapılandırma
    300 fek
    500 ekspertiz için ödeme yapmıştım.Bunların tamamı için thh ye gideceğim.bakalım sonuç ne olacak

bilgilendirirseniz süreç hakkında memnun oluruz hocam..
    birde ben tam arakamları hatırlamıyorum 1350 tl civarıydı tüm herşey, 2 ay önce 700tl ara ödeme için yapılandırma yuzde2 ceza ödemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtatar19

2009 yılında kullandığım kredi için bende bugün akbank a 300 tl ödedim.

1500 dosya masrafı
    1000 yapılandırma
    300 fek

muhtemelen ekspertiz hariç hepsini alırsınız
  • hep ipotek fek üçreti deniliyor

peki ilk kredi çekerken benden 250 tl ipotek parası aldılar bunu alabilirmiyim
  • Herkese merhaba,
    20013 Haziran ayında Ankara Mamak Kaymakamlığında ki Tüketici Hakem Heyetine yapmış olduğum ipotek fek komisyon masrafı davamın sonucunu bugün itibariyle öğrendim. Tabiki davayı kazandım ve 250 TL' şuan cepte. Davalı Akbank Bahçelievler şubesi. Bugün arayıp durumu bildireceğim şubeye. Umarım bana kıllık çıkarmazlar. Ödemezlerse haciz hakkım var. Bu ipotek fek komisyonu olayını ben yazın buradan öğrenmiştim. Hemen davamı açtım. Sadece bir 10 dk. mı ayırdım Kaymakamlıkta hepsi o. :) Siz siz olun bu bankaları boş bırakmayın. :) umarım buradaki dava açan herkes mutlu sona ulaşır. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecreep

Herkese merhaba,
    20013 Haziran ayında Ankara Mamak Kaymakamlığında ki Tüketici Hakem Heyetine yapmış olduğum ipotek fek komisyon masrafı davamın sonucunu bugün itibariyle öğrendim. Tabiki davayı kazandım ve 250 TL' şuan cepte. Davalı Akbank Bahçelievler şubesi. Bugün arayıp durumu bildireceğim şubeye. Umarım bana kıllık çıkarmazlar. Ödemezlerse haciz hakkım var. Bu ipotek fek komisyonu olayını ben yazın buradan öğrenmiştim. Hemen davamı açtım. Sadece bir 10 dk. mı ayırdım Kaymakamlıkta hepsi o. :) Siz siz olun bu bankaları boş bırakmayın. :) umarım buradaki dava açan herkes mutlu sona ulaşır. :)

Sonuc ne durumda hocam?

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.