Şimdi Ara

Konut Kredisi Kullananlar için İpotek Fekki Ücretinden Kurtulmak (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
576
Cevap
61
Favori
127.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

Bankada hesabın olmasa da parayı yatırmak için hesap açıyorlar,paran yatmıştır,git al.Mahkemeden de korkma,sadece duruşmaları kaçırma yeter.Büyük ihtimalle kazanırsın.

Ancak daha 2 saat kadar önce bana yukarıya eklediğim dava açıldığına dair belgeler geldi ancak bir şey anlamadım sanırım duruşmasız olacak öyle yazıyor benim şimdi ne yapmam lazım bende 451 TL lik dekont var bunu benden Dosya masrafı diye aldılar dekontun üzerinde dosya masrafı için yazmıyor onlar 380 TL dosya masrafı kesildiğini iddia ediyor şimdi ben nasıl bir yol izlemeliyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: remurat

quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

Bankada hesabın olmasa da parayı yatırmak için hesap açıyorlar,paran yatmıştır,git al.Mahkemeden de korkma,sadece duruşmaları kaçırma yeter.Büyük ihtimalle kazanırsın.

Ancak daha 2 saat kadar önce bana yukarıya eklediğim dava açıldığına dair belgeler geldi ancak bir şey anlamadım sanırım duruşmasız olacak öyle yazıyor benim şimdi ne yapmam lazım bende 451 TL lik dekont var bunu benden Dosya masrafı diye aldılar dekontun üzerinde dosya masrafı için yazmıyor onlar 380 TL dosya masrafı kesildiğini iddia ediyor şimdi ben nasıl bir yol izlemeliyim...

Yukarıdaki belgelere göre acil yapmam gereken bir şey var mı nasıl hareket etmeliyim bilgi verebilir misiniz? Yukarıdaki belgeler ne anlama geliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: turkismail

quote:

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için alacağım miktar zaten 556 TL avukat tutarsam zaten bir anlamı kalmaz icra davasına gitmeden mi avukatla görüşmem gerekir inş. iş bu noktalara gelmez birde dava açıldığını e-devletten görebilir miyim veya açılır açılmaz hemen tüketici mahkemesinden öğrenmek mümkün müdür veya ben hiç bir şey yapmasam beklesim 2-3 ay sonra işlem yapsam olur mu yani bu karar da zamanaşımı vb. var mı? 15 gün sonra mutlaka bir işlem yapmam gerekir mi? yasal süre nedir?

Avukat icrayı tamamladıktan sonra sana 556 tl ücret veriyor zaten. senin kaybın olmuyor. masrafları kaybeden taraftan alıyor.

e-devlet ten görülüyor ama ne kadar sürede görülür onu tam bilemiyorum. Bana mahkemedeki adam e devletten bakın demişti.

yasal bir süre yok sen kararı ne zaman işleme koyarsan o zaman süreç devam eder. 15 gün içinde itiraz edilmeyen kararlar her ne olursa olsun kesinleşmiş sayılırlar ve doğrudan icraya verilebilir.

Yukarıdaki belgeler hakkında beni aydınlatabilecek bir arkadaş yok mu?

• Dostum senin 380-415 arasındaki farkı bildirmen için süre vermişler anladığım kadarıyla....

bu davayı kazanmışsın sadece ne kadar iade edileceği aydınlatılmaya çalışılıyor anlaşılan. sen bir dilekçe ile sana 415 tl dosya masrafı ödenmesi gerektiğini söylediklerini ve bu tutarı hesaba yatırmanı söylediklerini seninde bu parayı hesaba yatırdığını dekontunu ekte sunduğunu, ayrıca ipotek fek ücretinin iade edilmesi ile ilgili tarafına herhangi bir bildirimde bulunulmadığını, hangi hesaba ve ne zaman iade edildiğini bilmediğini dolayısıyla söz konusu paranın bankadan tahsil edemediğini yaz.

bankanının tüm iddialarını reddettiğini ve davanın kabul edilmemesini iste.

basit bir şekilde sana bir tavsiyem olsun.....

Tüketici hakem heyetlerinde görevli avukatlar oluyor büyük ihitimalle elindeki kararın altında vardır adı sanı...

onu bul sana gelen bildirimi göster kararları ver ve deki benden bir kesinti yapmayacaksan vekilim olup davamı devam ettirebilirmisin. Çünkü bir çok avukat karşıdan para alacağı için karar verilmiş dertsiz iş gözüyle kazanan taraftan ücret talep etmiyorlar.

ayrıca sana dilekçeni vermen için 1 hafta süre verilmiş işini acele tut.

Kolay gelsin.

• quote:

Dostum senin 380-415 arasındaki farkı bildirmen için süre vermişler anladığım kadarıyla....

bu davayı kazanmışsın sadece ne kadar iade edileceği aydınlatılmaya çalışılıyor anlaşılan. sen bir dilekçe ile sana 415 tl dosya masrafı ödenmesi gerektiğini söylediklerini ve bu tutarı hesaba yatırmanı söylediklerini seninde bu parayı hesaba yatırdığını dekontunu ekte sunduğunu, ayrıca ipotek fek ücretinin iade edilmesi ile ilgili tarafına herhangi bir bildirimde bulunulmadığını, hangi hesaba ve ne zaman iade edildiğini bilmediğini dolayısıyla söz konusu paranın bankadan tahsil edemediğini yaz.

Tüketici hakem heyetlerinde görevli avukatlar oluyor büyük ihitimalle elindeki kararın altında vardır adı sanı...

onu bul sana gelen bildirimi göster kararları ver ve deki benden bir kesinti yapmayacaksan vekilim olup davamı devam ettirebilirmisin. Çünkü bir çok avukat karşıdan para alacağı için karar verilmiş dertsiz iş gözüyle kazanan taraftan ücret talep etmiyorlar.

Kolay gelsin.

Ben zaten THH'ne ekte benden 451 TL kesildiğine dair dekontu sunmuştum THH'de zaten bunu kabul etmiş itiraz etmemiş lehime karar vermişti ancak dikkatimi çeken dekontu yatırılan paranın ne için yatırıldığında dair bilgi düşülmemiş mesela ipotek fek ücreti dekontunda bunun için ödendiği belirtilmiş hayat sigortaları belirtilmiş ancak dosya masrafı diye geçmiyor acaba bu da bankanın bir hilesi mi? yada bu paranın 380 TLsi dosya masrafı kalanı diğer kesintiler mi ve burada bir oyun mu var yada buradan banka bir şeyler koparabileceğini mi zannediyor...
    Dün bankaya gittim ipotek fek ücretini iade edildiği gelen dava belgelerinde yazılı olduğunu ve nereden alabileceğimi sordum bana adıma hesap açıldığını ve iş sözleşmesi yapmam gerektiğini söylediler bende bunu kabul etmedim artık sizlere güvenmiyorum ben bir daha kullanmayacağım bir hesap için neden imza atayım deyince haklısınız dediler başka bir yetkiliyle görüştüm ve gişeden numara alarak sıram geldiğinde 105 TL lik ipotek fek ücretinin iadesini aldım ama bana haber verilmedi...Hatta onlarda şaşırdı kim size söyledi nereden bilgi verdiler gibi bende eve belgeler geldi orada hesaba yatırıldığı yazıyordu dedim...
    Ben merkeze uzak bir yerde yaşıyorum ve her zaman gitme imkanım da olmuyor sanırım dava evrak üzerinden görülecekmiş ben 2 haftalık sürem olduğunu zannediyordum 1 hafta olduğundan emin miyiz?bu kadar süre içinde nasıl bir savunma hazırlayabilirim...Acaba nette veya sizde benzer konuda savunma yapılan bir dilekçe var mı dır? O avukatı bulup konuşmam zaten bir haftayı geçer sanırım...tanıdığım bir avukatta yok. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...İnş. hayırlısı olur yoksa Midyata pirince giderken eldeki bulgurdan olacağız...Gerçi hakkım değilse istemem de hakkımsa almak isterim...

• quote:

quote:

Dostum senin 380-415 arasındaki farkı bildirmen için süre vermişler anladığım kadarıyla....

Kolay gelsin.

Ben zaten THH'ne ekte benden 451 TL kesildiğine dair dekontu sunmuştum THH'de zaten bunu kabul etmiş itiraz etmemiş lehime karar vermişti ancak dikkatimi çeken dekontu yatırılan paranın ne için yatırıldığında dair bilgi düşülmemiş mesela ipotek fek ücreti dekontunda bunun için ödendiği belirtilmiş hayat sigortaları belirtilmiş ancak dosya masrafı diye geçmiyor acaba bu da bankanın bir hilesi mi? yada bu paranın 380 TLsi dosya masrafı kalanı diğer kesintiler mi ve burada bir oyun mu var yada buradan banka bir şeyler koparabileceğini mi zannediyor...
    Dün bankaya gittim ipotek fek ücretini iade edildiği gelen dava belgelerinde yazılı olduğunu ve nereden alabileceğimi sordum bana adıma hesap açıldığını ve iş sözleşmesi yapmam gerektiğini söylediler bende bunu kabul etmedim artık sizlere güvenmiyorum ben bir daha kullanmayacağım bir hesap için neden imza atayım deyince haklısınız dediler başka bir yetkiliyle görüştüm ve gişeden numara alarak sıram geldiğinde 105 TL lik ipotek fek ücretinin iadesini aldım ama bana haber verilmedi...Hatta onlarda şaşırdı kim size söyledi nereden bilgi verdiler gibi bende eve belgeler geldi orada hesaba yatırıldığı yazıyordu dedim...
    Ben merkeze uzak bir yerde yaşıyorum ve her zaman gitme imkanım da olmuyor sanırım dava evrak üzerinden görülecekmiş ben 2 haftalık sürem olduğunu zannediyordum 1 hafta olduğundan emin miyiz?bu kadar süre içinde nasıl bir savunma hazırlayabilirim...Acaba nette veya sizde benzer konuda savunma yapılan bir dilekçe var mı dır? O avukatı bulup konuşmam zaten bir haftayı geçer sanırım...tanıdığım bir avukatta yok. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...İnş. hayırlısı olur yoksa Midyata pirince giderken eldeki bulgurdan olacağız...Gerçi hakkım değilse istemem de hakkımsa almak isterim...

o gün için internet bankacılığın varsa yapılan kesintileri incele. Benim gibi sende hesaba para yatırmışsın. onlar kendileri senin hesabından çekmiş olmalılar. belki yanında dask sigorta fln da olabilir. internet bankacılığın varsa rahatlıkla görebilirsin dekontuna da ulaşabilirsin. Yok ise bankadan adına kayıtlı hesap ile ilgili yapılan tüm işlemleri gösterir bir hesap dökümü iste orada mutlaka yaptıkları kesintinin adını yazmışlardır.

KG.

benim davamda sana benzer ama bizde tutar farklılaşması yok banka kabul ediyor. benim söylediğim miktarları ve dekontlarımı da bankadan aldım

• quote:

quote:

quote:

Kolay gelsin.

o gün için internet bankacılığın varsa yapılan kesintileri incele. Benim gibi sende hesaba para yatırmışsın. onlar kendileri senin hesabından çekmiş olmalılar. belki yanında dask sigorta fln da olabilir. internet bankacılığın varsa rahatlıkla görebilirsin dekontuna da ulaşabilirsin. Yok ise bankadan adına kayıtlı hesap ile ilgili yapılan tüm işlemleri gösterir bir hesap dökümü iste orada mutlaka yaptıkları kesintinin adını yazmışlardır.

KG.

benim davamda sana benzer ama bizde tutar farklılaşması yok banka kabul ediyor. benim söylediğim miktarları ve dekontlarımı da bankadan aldım

Benim internet bankacılığım yok o banka ile zaten bu kredi çekme ve geri ödeme haricinde hiçbir bağlantım da yok ve bana verilen kredi hesabına yaptım tüm ödemeleri benim elimde bana dosya masrafı diye ödetilen paranın dekontu var yalnızca üzerinde dosya masrafı diye açıklama yazmamışlar hesaba yatan yazıyor anladığım kadarıyla onlar bunun 380 TLsini dosya masrafı geri kalanını Ekspertiz ücreti vb. gibi ayarlamışlar o yüzden üzerine açıklama yazmamışlar ama sonuçta bana böyle ifade edildi ve bu ücreti kestiler TSHH'ne de bu dekontu verdim ve orayada dosya masrafı diye ifade ettim onlar kabul ettiler...

• quote:

anladığım kadarıyla onlar bunun 380 TLsini dosya masrafı geri kalanını Ekspertiz ücreti vb. gibi ayarlamışlar o yüzden üzerine açıklama yazmamışlar ama sonuçta bana böyle ifade edildi

banka senin hesabından para çekerken yaptığı işleme bir isim mutlaka verir. sen hesabına para yatırırsın o kesintiyi yapar. hatta kredi ödemesi bile olsa bizler hesaba para yatırıyoruz aslında otomatik ödeme olduğu için kendi kesiyor. elimizde de para yatırma dekontu oluyor sadece......

bu yüzden yapılan işlemlerin dökümü varsa elinde o tarihte hesabında yapılan işlemlere bi bak orada mutlaka yazması lazım kesintinin ne için yapıldığı..
  • quote:

quote:

anladığım kadarıyla onlar bunun 380 TLsini dosya masrafı geri kalanını Ekspertiz ücreti vb. gibi ayarlamışlar o yüzden üzerine açıklama yazmamışlar ama sonuçta bana böyle ifade edildi

banka senin hesabından para çekerken yaptığı işleme bir isim mutlaka verir. sen hesabına para yatırırsın o kesintiyi yapar. hatta kredi ödemesi bile olsa bizler hesaba para yatırıyoruz aslında otomatik ödeme olduğu için kendi kesiyor. elimizde de para yatırma dekontu oluyor sadece......

bu yüzden yapılan işlemlerin dökümü varsa elinde o tarihte hesabında yapılan işlemlere bi bak orada mutlaka yazması lazım kesintinin ne için yapıldığı..

Dediğim gibi banka ile tek münasebetim bu kredi çekem olayı çekerkende onlar adıma kredi hesabı açtılar ve bana dosya masrafı için 451 TL yatırmam gerektiğini söylediler bende yatırdım ve diğer tüm dekontlarım gibi sakladım 48 ay taksitti hepsinin de ayrı ayrı dekontu elimd emevcut ve diğer kesintilerin de ilginç olan hayat sigortası için yatırdığım ücretin dekontlarına hayat sigortası poliçesi için yazmışlar ipotek fek ücreti için de dekonta ipotek fek ücreti için yazmışlar ama benden dosya masrafı için alınana hesaba yatan yazmışlar yalnızca ancak bu dekont hariç diğer tüm dekontlarda ve ödeme planında ne için kesildiği yazıldığına göre geriye tek kalan o 451 TL onunda dosya vb. masraflar için alındığı belli ki TSHH de aynı yönde karar verdi ama belki de banka ben buradan bir şeyler kopartabilirim diye bir kurnazlık peşindeyse bilemem...Elimde dekontlar hariç herhangi bir döküm yok şuan istesemde işi yokuşa sürerler zaten neyse hayırlısı olsun...Hakkımızsa alırız değilse Allah nasip etmesin zaten...

• Bugün hayırlısıyla Mahkemeye Bankanın iddialarına karşı hazırladığım evrakları dilekçeyi sundum...Sanırım 07.02.2013 tarihinde ön inceleme olacak gerek görürse hakim duruşma tarihi belirleyecek...Hayırlısı olsun...
  • quote:

Bugün hayırlısıyla Mahkemeye Bankanın iddialarına karşı hazırladığım evrakları dilekçeyi sundum...Sanırım 07.02.2013 tarihinde ön inceleme olacak gerek görürse hakim duruşma tarihi belirleyecek...Hayırlısı olsun...

Hayırlısı umarım sonuç alırsın ama keşke avukat tutsaydın.

ben kazandım şimdi icraya vercem avukatlar 200-300 masraf alırız diyolar.... mahkeme bitmeden vekil olarak atasaymışım tüm masrafları karşıdan alırlarmış... benden 1 kuruş çıkmamış... Bilginn olsun.
  • quote:

quote:

Bugün hayırlısıyla Mahkemeye Bankanın iddialarına karşı hazırladığım evrakları dilekçeyi sundum...Sanırım 07.02.2013 tarihinde ön inceleme olacak gerek görürse hakim duruşma tarihi belirleyecek...Hayırlısı olsun...

Hayırlısı umarım sonuç alırsın ama keşke avukat tutsaydın.

ben kazandım şimdi icraya vercem avukatlar 200-300 masraf alırız diyolar.... mahkeme bitmeden vekil olarak atasaymışım tüm masrafları karşıdan alırlarmış... benden 1 kuruş çıkmamış... Bilginn olsun.

Aslında tutma niyetim vardı ancak görüşmeye gittiğimde avukat yoktu başka avukatlard müsait değilmiş çok da vaktim yoktu başka bir avukata da uğrayamadım bir de alacağım zaten en fazla 451 TL birde kaybedersem bunlara ilave avukat ücreti çok da mantıklı gelmedi hayırlısı olsun hakkımızda hayırlısı ne ise olsun...

• ben de yeni konut kredisi kullandım arkadaşlar,ancak baştan işi yokuşa sürdüm,daskı dışarıda siğortacıma yaptırdım,sözleşmeye de kanuni hakkımı kullanıyor ve hayat siğortası ve konut siğortası yaptırmayacağımı belirttim toplamda 1250 tl masraf aldılar sadece,banka müdürü de anlaşma maddelerinin kendileriyle müzakere ederek belirlediğimi beyan eden ve kendilerine karşı yasal bir işlem başlatmayacağıma dair taahütname aldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

ben de yeni konut kredisi kullandım arkadaşlar,ancak baştan işi yokuşa sürdüm,daskı dışarıda siğortacıma yaptırdım,sözleşmeye de kanuni hakkımı kullanıyor ve hayat siğortası ve konut siğortası yaptırmayacağımı belirttim toplamda 1250 tl masraf aldılar sadece,banka müdürü de anlaşma maddelerinin kendileriyle müzakere ederek belirlediğimi beyan eden ve kendilerine karşı yasal bir işlem başlatmayacağıma dair taahütname aldı

Hangi banka?

Tebrikler bu koşullarda bankalar sorun çıkarabiliyor.

Bide ipotek fek ücretini ekleseydin iyiydi kredi bittiğinde bir süprizle karşılaşmazdın benim gibi :(

• quote:

quote:

ben de yeni konut kredisi kullandım arkadaşlar,ancak baştan işi yokuşa sürdüm,daskı dışarıda siğortacıma yaptırdım,sözleşmeye de kanuni hakkımı kullanıyor ve hayat siğortası ve konut siğortası yaptırmayacağımı belirttim toplamda 1250 tl masraf aldılar sadece,banka müdürü de anlaşma maddelerinin kendileriyle müzakere ederek belirlediğimi beyan eden ve kendilerine karşı yasal bir işlem başlatmayacağıma dair taahütname aldı

Hangi banka?

Bide ipotek fek ücretini ekleseydin iyiydi kredi bittiğinde bir süprizle karşılaşmazdın benim gibi :(

bak onu kaçırdık desene inşallah 4 yıl sonunda canımız sıkılmaz,hoş yıllar önce taşıt kredisi kullandığımda sıkıntı yaşamamıştım hayırlısı artık.
    bu arada banka Halkbank.

• İhtiyacım olacak. Mesajım bulunsun
  • quote:

quote:

quote:

Hangi banka?

bak onu kaçırdık desene inşallah 4 yıl sonunda canımız sıkılmaz,hoş yıllar önce taşıt kredisi kullandığımda sıkıntı yaşamamıştım hayırlısı artık.
    bu arada banka Halkbank.

Benimki de halkbanktı ipotek fek ücreti aldı ama TSHH kararına göre geri iade etti ancak dosya masrafı için mahkemeye gitti bakalım hayırlısı 2 aya kadar sonuçlanır herhalde...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi banka?

bu arada banka Halkbank.

Benimki de halkbanktı ipotek fek ücreti aldı ama TSHH kararına göre geri iade etti ancak dosya masrafı için mahkemeye gitti bakalım hayırlısı 2 aya kadar sonuçlanır herhalde...

hakkınızda hayırlısı,inşallah lehinize bir sonuç elde edersiniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi banka?

bu arada banka Halkbank.

hakkınızda hayırlısı,inşallah lehinize bir sonuç elde edersiniz.

Teşekkür ederim...

• hsbc konut kredisi kapatırken fek ücreti almadı, bilginiz olsun. kanunu dayanağı olan birşey olsa hsbc niye almıyor ya da diğer bankalar nasıl alıyor??geri alabilirsiniz umarım.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.