Şimdi Ara

Konuşacak Konu Bulamama.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sosyal ya da asosyal farketmez herkes girebilir konuya (Konuya girmeden bakanlar için söylüyorum)

İlk başta bu konuyu kendime değil buradaki böyle bir sorunu olduğunu sanan arkadaşlara karşı söylemek istediklerimi söylemek amacıyla açıyorum.

Hep merak etmişimdir bu olay genellikle lise de başlıyor.Liseden önce kimse böyle bir şeyi düşünmez (benim gördüğüm kadarıyla) ama nedense liseye başlayınca düşünmeye başlıyorlar.Bunun kökünü bu konuda bulmayı amaçlıyorum

Geçen gün dersaneden çıktıktan sonra arkadaş ile yürüyorduk ve onun böyle bir şey diyeceği hiç aklıma gelmezdi ama bana dediki "Oğlum ben artık hep futbol maçı izleyecem" bende "neden la iddiadan mı geçinecez artık?" dedim ve o da bana "Yok la çünkü millet ile konuşacak şey bulamıyorum" dedi ve ben ona hiç öyle konuşamaz biriymiş gibi görmezdim ama o kendini öyle görüyormuş.Bu konu üzerinde düşündüm sanırım insanlar kendilerini böyle bir psikoloji içerisinde hapsediyorlar ve ben şimdi ne konuşayım psikolojisi kişiyi daha da bu karanlığa çekiyor.Çünkü dışarıda konuşulacak bir sürü konu var.En azından başından geçen bir olay, yarın yapacakların olmadı o an gördüğünüz bir şeyi yorumlayabilir veya DH'cilere özel DH'de açılan konuları kendileri başkalarına anlatıp muhabbet ortamı kurabiliriz ama nedense biz susmayı tercih ediyoruzKonuşmak biraz pozitiflikle alakalı tabii ki.Dışarı çıkıp hava bugün çok güzel demek, hergün ekmek aldığınız fırıncıya "selam vermek" ya da en azından her zaman neşeli olmaya çalışırsanız göreceksiniz ki bu sizin diğer insanlarla iletişiminizi arttıracak ve tabii ki rahat olmak önemli.Millet hep kızlarla konuşmakta zorlanıyor ama aslında onlarla konuşmak bence daha kolay.Siz bir konu açın 2 laf o söylesin 1 laf siz söyleyin yine de muhabbet akar gider.

Gece gece içimden geçti yazıyim dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi el_morad -- 13 Aralık 2009; 0:48:35 >

• söylediklerinin 10 katının çözümü zaten burda var sosyalbeceriler.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: RemoteShoulder

söylediklerinin 10 katının çözümü zaten burda var sosyalbeceriler.com

Ben böyle içimden geçti yazıyim dedim orada olsun olmasın farketmez.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.