Şimdi Ara

[Konuda 4. yıl] EA Boğaziçi Tercih Rehberi [Soru-Cevap] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
14
Favori
5.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler hakkında ne söyleyebilirsin? İş imkanları nasıldır? Yurtdışı iş ve yüksek lisans olanakları nasıldır? Sizce okumalı mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • by_goktug kullanıcısına yanıt
    siyaset bilimi için akademide imkanlarının güzel olduğunu söyleyebilirim. İyi bir yüksek lisans ve doktoranın yolu 4 yıllık eğitim hayatında düzenli çalışmaktan geçiyor. Sonrasında okulun hocaların bağlantıları mevcut yurtdışı için sen istedikten sonra neden olmasın. Üstteki yorumlarda bu sene mezunlarının kabul aldığı yerlerin olduğu bir haber linki vardı ona göz atabilirsin.

Bölümdeyken özel sektörde çalışmak istiyorsan kendini ona göre hazırlamak lazım. Ona göre dersler alarak o alana yönelik aktivitelere katılarak stajlar yaparak rahat bir şekilde iş bulabilirsin. Yurtdışında iş konusunda çok bilgim yok ona bi şey diyemeyeceğim

eğer boun siyaset olmazsa alternatifin nedir
  • kuzucu00 K kullanıcısına yanıt
    Siyaset tam karar vermedim henüz. Galatasaray işletme/iktisat a da gidebilirim. Ya da tobba.

• by_goktug kullanıcısına yanıt
    iyice araştır madem üniversiteleri fransızca ister misin ona bak mesela
    bi de ankara istanbul arasındasın ben istanbul diyorum 3 senedir istanbuldayım bi çok ilde de arkadaşım var karşılaştırma imkanım oluyor istanbul un artıları oldukça fazla
  • tanıtım günlerine gelecek olanlar var mı
  • Hocam ekonomi bölümünde tanıdıklarınız var mı ? Öğrenciler bölüm ve ders programı hakkında ne düşünüyor mezunları hangi şartlarda çalışıyor gelirleri nasıl vb. ?

Boğaziçi ekonomi ismi güzel eyvallah da mezun olduktan sonraki imkanları da ismi kadar güzeldir inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VurAppiah -- 30 Temmuz 2017; 20:27:57 >
  • VurAppiah kullanıcısına yanıt
    3000 e bankada çalışıp gidersin appi

• Son güncellemeleri yaptım. Konudaki soru ve cevaplara bakıp bi çok açıdan bölümleri görebilirsiniz.
    Sormak istediğiniz farklı sorular varsa da yazabilir, hedeflediğiniz bölümde okuyan arkadaşlarıma sizi yönlendirebilirim.

Akşama son 4 yılın sıralamaları ve kontenjanları nasıl değişti onları bir araya getirip yayınlamayı düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.