Şimdi Ara

[Konuda 4. yıl] EA Boğaziçi Tercih Rehberi [Soru-Cevap] (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
14
Favori
5.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    politika tm2den değil tm3 ten alıyor
  • huseycik2 kullanıcısına yanıt
    kılyosta hazırlık okulunun yuzde 80'i kalıyor hazırlıkta sınıflar ve yurtlar bolumden bağımsız olarak sekıllenıyor yılda 4 dil sınavı oluyor Ocak Hazıran Agustos ve Eylul sınavı. Okula başladıktan en geç bır yıl sonrakı eylul sınavında geçmelisin ki okul uzamamış olsun. Dil tavsiyeleri için özelden konuşalım seviyen nedir nasıl bi süreç düşünüyorsun gibi sorular eşliğinde
  • mamixz M kullanıcısına yanıt
    düzelttim eski dönemde kalmışız biz
  • Boğaziçi ekonomi hakkında bilgilendirebilecek biri var mı ?
  • VurAppiah kullanıcısına yanıt
    Neyi merak ediyorsun var mı spesifik olarak kafana takılan bir nokta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzucu00

Neyi merak ediyorsun var mı spesifik olarak kafana takılan bir nokta

Mezun olunca iş olanakları nedir ? Yurtdışı bağlantıları nasıldır? Avrupa ve Amerika'da kaliteli üniversitelerde yüksek lisans şansı nedir ? İşletmeye göre artı ve eksileri nedir ?

Böyle sorular var kafamda hocam. Başlığı ayrıntılı okumadım inceleyeceğim muhtemelen konuşulmuştur bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VurAppiah -- 11 Temmuz 2017; 22:53:12 >
  • Hocam sosyal bilimlerde cap cok mu zordur? Su cap isini anlatabilir misiniz

Ben de yarın elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım

• kuzucu00 K kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam şimdiden teşekkürler.
    İşletmede biraz daha yönetim ve pazarlama ağırlıklı giderken ekonomide daha çok işin özünü anlamaya yönelik çalışmalar var. Ekonomi baktığın zaman daha çok matematikle iç içe ve bir bilim dalı olduğu için de daha akademik ilerliyor eğitim. İşletme de ise biraz daha piyasa odaklı ve her alanda gelişime açık bir tarafı var.

bu geçen sene yazdığımdan alınma.

iş olanakları üniversite dönemini olabildiğince verimli geçirmeyle alakalı ağırlıklı olarak iktisat mezunları finans alanında çalışıyorlar. Daha çok doktorada yurtdışına gidiliyor neden yüksek lisans değil net bilgim yok ama bölümde iyi olan öğrenci dışarda ilk 100'deki okullardan kabul alıyor.

http://haberler.boun.edu.tr/tr/haber/2017-mezunlari-yurtdisi-basarilariyla-parlak-bir-gelecege-kosuyor

bu haberde de bu sene mezun olanların kabul aldığı yerler verilmiş. Bu yerleşenler okulda en iyiler durum bu şekilde.
  • Ygs166 Y kullanıcısına yanıt
    zor kolayı kişinin çalışmasını gösterdiği emeğe göre değişebilir. Şöyle bir istatistik var 1800 lisans mezunundan 100'ü çap yapmış. Bir çok bölümün bir çok bölümle çap hakkı var onların detayları bölümlerin websitelerinde yer alıyor. Çap yapabilmek için genelde 3.5 ve üzeri ortalama istenir. Kontenjanlar sınırlıdır her başvuran alınmayabilir
    Teşekkürler hocam.
    rica ederim
  • Boğaziçi sosyoloji yazılır mı?

• huseycik2 kullanıcısına yanıt
    talep fazla olduğu için bence eskisinden 100-200 kişi oynar, maalesef
  • hocam bölümün ortamı hakkında bilgi verir misiniz birisi trollük amaçlı mı yazdı bilmiyorum ama boğaziçi ekonomide berkecan-pelinsular çoğunlukta ortamı iyi değil gibisinden bir yazı okudum
  • Hocam tm-1 sıralama 720

Koç işletme mi Boğaziçi işletme mi Boğaziçi iktisat mi sizce?

• Hayromutlu kullanıcısına yanıt
    boğaziçi işletme sınırda ama bu sene nasıl bir tepkiyle karşılar sıralamalar bilmiyorum ama geçen seneki yükselişten sonra ben 700 civarı beklentideydim hep.
    koç işletmede maalesef ne tanıdığım var ne de programları hakkında bilgim. o yüzden çok karşılaştırma yapamayacağım onun için şey yapabilirsin boğaziçinde ve koç da okuyanlarla görüşür ardından kendin karşılaştırma yapabilirsin.
    Bizim okulda işletme mi iktisat mı sorusunda temel nokta nasıl bir eğitim hayatı istediğine bağlı. İşletme bölüm olarak zorlamaz rahat bir dönem geçirirsin ancak iş hayatına hazırlanmak gerekir.
    İktisatta ise daha çok teorik eğitim alır daha yoğun çalışırsın. Akademik tarafta ilerleme imkanın olur.
    Mezun olduktan sonra benzer iş imkanları seni bekler farklılıklar da olsa işletme ve işletmeciler çoğu zaman benzer departmanlarda görev alırlar.
    Ben gelip boğaziçinde tanıtım günlerine katılmanı isterim ondan öncesinde de eski videolara bakmak da fayda sağlar
  • Dofuber D kullanıcısına yanıt
    Bayağı bir yorum olmuş. Çok temelsiz olmuş. Türkiye geneliyle kıyaslayınca oldukça farklı bir kampüs ve öğrenci ortamı vardır Boğaziçi'nin. Okulun en güzel taraflarından biri de bu farklıların birarada yaşaması. Farklılıktan kastım çok geniş ekonomik ve sosyal gruplardan oluşan öğrenci kitlesi.
    İnşallah orada olacagim cuma günü

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.