Şimdi Ara

[Konuda 4. yıl] EA Boğaziçi Tercih Rehberi [Soru-Cevap] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
14
Favori
5.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam siz kaçıncı sınıftaydınız onerileriniz var mı ilk sene şunları yap yapma tarzı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sene biri bitirdim, hazırlık da okudum. Hangi taraftan öneri almak istersin mesela. İstanbul dışından mı geliyorsun?
  • kuzucu00 K kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam istanbul dışından geliyorum. Bi kaç kişiyle konuştuğumda ilk sene geçici yurt ogrencisi olarak kilyosta yurt çıktığını söylüyorlar ama lisans eğitimi başladığında il dışından bile gelseniz yurt çıkmama olasılığının olduğu söyleniyor özellikle bu konuda fikrinizi merak ettim. Öneri olarak da mesela 2. İle 3. Yurt erkek yurduymuş galiba hangisini önerirsin

• Evet hazırlıktan sonra problem olabiliyor yurt ancak kalmak isteyip de yurtta kalamayan sayısı da çok fazla değil. 3. Kuzey daha yeni ve daha geniş odaları olan bir yer eğer çıkıyorsa üçte kalınır. İstanbul dışından geliyorsan bol bol gezeceksin İstanbulu kilyos uzak vs bahanelerine girmeye gerek yok. İlgi alanlarına göre bolca kitap okumanı tavsiye edebilirim. Sosyal hayat için de kasmaya gerek yok sen iletişime açıksan zaten kilyosta olman hasebiyle bi çok kişiyle tanışacaksın. Kulüplere de başta üç dörtüne gider bakarsın ilgini çeken bi yer varsa devam edersin. Yok kardeşim benim ilgimi çekmiyor kulüplerde aradığımı bulamadım farklı işler yapıyorum da denilebilir ilk sene zorunlulukmuş gibi bi yanılgı oluşabiliyor. Kesinlikle öyle bir nokta yok okula başlayınca kendinizin sesini dinleyin zorla hiç bir şey yapmayın yapmamaya çalışın. Söyleyeceklerim genel olarak böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzucu00 -- 29 Temmuz 2016; 13:12:08 >
  • Arkadaslar nasil yaptiniz bu siralamalari

• Arkadaşlar yardımcı olsa ya, ben bitireli baya olunca ne nasıl yapılır unutmaya başladım. Biraz ısrarcı ol pm filan at bakalım ne diyolar

1 yıl oldu tercihi yapalı hocam
  • saideng44 S kullanıcısına yanıt
    Hahahhaha pardon

En başa boun peşine gsü yazdım bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sıralamalar geç de olsa eklendi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzucu00

sıralamalar geç de olsa eklendi

yurt dışında yüksek lisans-doktora için illa zengin baba mı gerekli

birde boğaziçi siyaset mezunu yurt içinde ne iş yapar ?

sence boun siyaset mi bilkent iktisat mı ?
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    burslar illaki var ama isteyen bir çok kişi alabiliyor mu bilmiyorum. Genelde Boun mezunları yüksek lisansı burda masterı yurtdışında yapıyorlar (en azından benim gördüğüm trend bu).
    Siyaset mezunu akademi devam edebildiği gibi özel sektörde faklı departmanlarda çalışabilir. İnternetten mezunlarına göz atarsan ne kadar çeşitlendiğini görebilirsin. Bilkent iktisat mı boun siyaset mi den önce kendine ekon mu siyaset mi diye sor. Matematik yanın daha iyiyse iktisat sözel ve okuman iyiyse siyaset. Hiç karar veremiyorsan bu dediğim iki kriteri göz önüne alırsın zaten
  • Geçen sene boğaziçi işletme/iktisat kazanan arkadaşlar ygs- lys netlerini yazabilirler mi arkadaşlar?
  • konu aktif arkadaşlar gerekli güncellemeleri yaptım sorularınız varsa bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vancha

Geçen sene boğaziçi işletme/iktisat kazanan arkadaşlar ygs- lys netlerini yazabilirler mi arkadaşlar?

bir miktar üzdü
  • Yarın konu hortlar. Hocam psikolojinin kontenjanı arttı sizce bu sıralamaları ne kadar etkiler?

• vay be ne muhabbet dönmüş burada :D
    bu sene sence işletme ve iktisat sıralamaları daha geri atar mı yani 1650 den 1800 gibi olma çünkü öncesi 2000 civarı
    bi de ortalama aylık ne kadar masrafımız tutar yurt yemek dahil
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseycik2

Yarın konu hortlar. Hocam psikolojinin kontenjanı arttı sizce bu sıralamaları ne kadar etkiler?

aynen 70 ken 90 olmuş geçen sene 1300 le kapatmış bu sene 1500ü görür en az 20 kişi az değil
  • Teşekkürler hocam,

Bir de yurdu sormak istiyorum. Hazırlıkta herkes aynı yurtta mı kalıyor(kilyos) yoksa herkes kendi bölümünün yurdunda mı kalıyor? Dil sınavları ne sıklıkta oluyor? Maksimum kaçıncıda geçmemiz gerek? Dil için de tavsiye verebilir misiniz? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: huseycik2

Teşekkürler hocam,

Bir de yurdu sormak istiyorum. Hazırlıkta herkes aynı yurtta mı kalıyor(kilyos) yoksa herkes kendi bölümünün yurdunda mı kalıyor? Dil sınavları ne sıklıkta oluyor? Maksimum kaçıncıda geçmemiz gerek? Dil için de tavsiye verebilir misiniz? Teşekkürler.

kuzucu00 hocam cevaplasın ben bilmiyorum psikoloji bölümünün kontejanı hakkında yorum yaptım sadece :D
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.