Şimdi Ara

KONU TAŞINMIŞTIR... (389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.764
Cevap
32
Favori
231.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Begenmeyenleride gordum ea forumda bu oyunculari,kesinlikle oyun tarzina bagli birazda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 1 aydır oynarken bir taktik buldum cok saglam top alıyor rakipten çok nadir es geçiyor div1de rahat rahat takılıyorum:)

Belki sizlerde biliyorsunuzdur ama ben 2 senedir oynuyorum yeni keşfettim..

rakip paslaşırken pres yapmak için hemen L1 ile en yakın adamı seçip hemen adama sol analog ile yönlendirdiğiniz gibi hemen pas tuşuna basılı tutup yeterli mesafeye gelince şut tuşuna basılı tutun..direk ayagını uzatıp alırken bazen es geçiyor bunu önlemek için yeterli mesafeye yaklaşmak cok önemli şut tuşuna basılı tutunca rakibin dengesini bozuyor pas atamadan topu alıyor..
  • Tots cech çok beğendim bu kaleciyi.Saçma salak hatalarını hiç görmedim.Ama çok extra kurtarışlarıda yok if lloris'te kullanmış biri olarak cech bir tık önde bana göre.

Tots Fellaini-Hep doğru yerde oluyor.cdm oynattığım için defansa yardımı çok iyi.hücuma ara ara çıktığında iyi şutları olduğunu gördüm.O bölge için yaya toure ile birlikte en iyisi.Ama yaya'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Tots vertonghen-Birebirlerde çok iyi.Yanyana gelipte alamadığı top olmadı.Ama awr high.defansı bırakıp orta sahada duruyor sürekli.zaten 3-5-2 oynuyorum bide vertonghen ileri çıkınca oynadığım 10a yakın maçta bol bol santra yaptım if kompany yada if sagna daha iyi

• TOTS Jagielka: Çok başarılı bir defans oyuncusu. Atak HR Low olduğu için defansta kalıyor, çok ileri çıkmıyor. (vertonghen'den dili yanmış biri olarak). Ama sanki yine de bir IF Sagna değil gibi... (birkaç maç daha deneyeceğim)

TOTS Fellaini: doğru zaman, doğru yer. rakip kaleci degajlarında kafa topu sektirmez, kendimce %90 pas isabeti ile oynar. Başarılı bir arkadaşımız
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn1905

ben 41212 de fellaini ve baines denedim : ama memnun kalmadım (belki de ben oynatamadım bilmiyorum).. hatta Fifaz hocam hatırlayacaktır, turnuva ilk maçında onlar vardı kadromda, ikinci maçta çıkardım ve çok daha iyi oynadım. fellaini beğenmedim, çünkü toptan kaçıyor gibi geldi, (tabi momentum da yemiş olabilirim). baines beğenmedim, çünkü defansif anlamda evet çok iyi, ama bende hücuma bahsedildiği kadar iyi ve etkili çıkamadı, aynı işi clichy ile de yapıyorum deyip sattım :)

dün aşağıdaki iki kadroyu tamamladım, ikisi de yedek yada as kadro değil, bunların bi karmasını oluşturabilirim, yada böyle bırakabilirim : siz ne dersiniz, ne tavsiye edersiniz ?

dün bu kadrolarla oynarken bariz bi momentum gazabına uğradım, akşam tekrar deneyeceğim :) hatta bir maçta rakip 5212 oynadı 90 dakika boyunca pozisyonu yok, benim de pozisyonum yok, takım o kadar kötü oynuyor ki, taş var gibi ayağında, neyse dakika 89da orta yuvarlağın oradan regualr matuidi ile bi şut çekti, dedim herhalde zaman kazanmak için yaptı, ama adam 90a astı ve skor 1-1 oldu, maç da öyle bitti :)

oyun stilim : skill hariç (yapamıyorum) her türlü oynarım rakibime göre, pas, kontra, full press vs.. göbekten de kanatlardan da pozisyon ararım, yeri gelince uzun top da yaparım, ama L1+üçgen olayını kasten yapmıyorum, çok kere onun yerine yerden arapas atıp atağımı heba ettiğim de olmuştur.

Kadro 1 :http://www.futhead.com/fifa/squads/10511211/

Kadro 2 :http://www.futhead.com/fifa/squads/10511057/

L1 üçgen evet neredeyse hiç kullanmıyorsun ama abartmadan mutlaka kullanmalısın derim avantajı var elbet , özellikle forvetin rakip takımın son stoperi ile birlikte kalmışsa..

Bu sene karşılaştığım rakiplerin %90 hatta 95 i , orta sahada ve önde basarak kapılan toplar ve hızlı paslar özellikle l1 üçgenlerle pozisyon arayanlardı , sen oyun stili olarak gelişime müsaitsin kardeşim , turnuvalarda dahada tecrübe kazanıp çok daha iyi bir oyuncu olma yolundasın bu bir gerçek..

Kadro konusunda bu sene defalarca ( belkide 50 den fazla ) aynı kadroyu bozup kurmuşumdur , abartmıyorum aynı kadro birebir hemde , belli bir süreden sonra oyun bizi mutlaka kadro arayışına itiyor çünkü bu bir gerçek , bunu aşmak için en önemli yol yeşil bağlantıların maksimum olduğu karmalardır , oyun tarzına da uyan oyuncular olmalı ama full yeşil yapacağım diye atıyorum solak bir st veya yavaş bir cb kullanılmamalı , sana örnek bir kadro yazacağım şimdi bir kur dene mutlaka ama.. ( Kadrolarında zaten çoğu var bu oyuncuların )

Lloris
    Walker
    Kaboul
    SİF Koscielny
    Clichy
    İF Sissoko
    Ben Arfa
    N'Zogbia
    Nasri
    Aguero
    Cisse

İki turuncu bağlantı Aguero - Cisse ve Walker - Ben Arfa arasında olur

Edit : İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fifaz -- 28 Mayıs 2013; 16:58:55 >

• Kaboul yerine IF Sagna kullansam çok mu momentum yerim ? yada walker yerine normal Sagna ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert2358

Tots cech çok beğendim bu kaleciyi.Saçma salak hatalarını hiç görmedim.Ama çok extra kurtarışlarıda yok if lloris'te kullanmış biri olarak cech bir tık önde bana göre.

Tots Fellaini-Hep doğru yerde oluyor.cdm oynattığım için defansa yardımı çok iyi.hücuma ara ara çıktığında iyi şutları olduğunu gördüm.O bölge için yaya toure ile birlikte en iyisi.Ama yaya'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Tots vertonghen-Birebirlerde çok iyi.Yanyana gelipte alamadığı top olmadı.Ama awr high.defansı bırakıp orta sahada duruyor sürekli.zaten 3-5-2 oynuyorum bide vertonghen ileri çıkınca oynadığım 10a yakın maçta bol bol santra yaptım if kompany yada if sagna daha iyi

Bende merak ediyordum Tots Cech'i,Hart yerine almayı dusunuyorum.verthongeni surekli kullanıyorum ben,en buyuk handikapı yavasligiydi ,Tots versiyonunda o problemde kalmadı .Fellaini de surekli kullandığım bir adamdır ,ama Tots versiyonunun bir farkını hissedemedim,cdm oynattigim içindir belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Kaboul yerine IF Sagna kullansam çok mu momentum yerim ? yada walker yerine normal Sagna ?

Sagna bir cb için çok kısa kalıyor bir süre oynadım ordan biliyorum , 352 de sağ cb bu adamın tam anlamıyla verim alınacağı yerdir kardeşim , 80 altı pace ' li kanat bekler mutlaka arıza yaratır oyunda ultra defending oynamazsan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fifaz

Sagna bir cb için çok kısa kalıyor bir süre oynadım ordan biliyorum , 352 de sağ cb bu adamın tam anlamıyla verim alınacağı yerdir kardeşim , 80 altı pace ' li kanat bekler mutlaka arıza yaratır oyunda ultra defending oynamazsan..

yorumlar için teşekkür ederim :)

Ultra defans oynadığımda nedense daha fazla gol yiyorum :) üstüne atağa kalkarken de adamlar gelmiyor, pas ile gitme imkanım olmuyor. uzun oynayınca da bu sefer tekrar rakip atağı başlıyor :) o yüzden çok zorunda hissetmedikçe ultra defans oynamıyorum. gerçi johnson ve jarvis tam kontralık adamlar ama onlardan arkaya kaçırarak verim alabilmek için 433 yada 4321 oynamak lazım herhalde :)
  • Bpl oyundaki en iyi lig konumunda her defasında kadroyu bozup Bpl'ye geri dönmüşümdür ondan dolayı Bpl deki her oyuncuyu denedim desem yalan olmaz kaleci olarak lloris tek geçiyorum normali bile yetiyor size arkadaşın kadrosu gerçekten çok iyi ama kadro seçiminde herkesin oynadığı bir sistem var aslında hangi taktik olursa olsun

bende denediğim oyunculardan biraz bassedeyim

Koscienlny İF: çok iyi bir kesici özelliği var hava toplarında'da çok iyi sadece ara sıra aksamasına rağmen iyi denebilir

Ferdinand İF: ağır olması dezavantaj ben beğenmedim 2 maç yaptıktan sonra hemen sattım

Sissokko İF: oyunun en iyi CM lerinden birtanesi çok hızlı olması top çalması gerçekten çok iyi oynarken zevk alarak oynadığınız bir adam mutlaka herkesin kadrosunda bulunması gerektiğini düşünüyorum

Vertonghen İF: yaklaşık 10 maç yaptıktan sonra sattım hem memnun kaldım hemde kalmadım arasında gittim geldim hala kararsızım tekrar alıp denemek istiyorum ilk müdalelerde çok iyi görünüyor ama hızlı bi adam karşısında afallıyor yada bana öyle geliyor

Sagna İF: Sağ bek olmasına rağmen çok iyi CB olmuş çok beğenerek alıp oynadığım sadece kafa topları iyi değil onun dışında herşeyiyle çok iyi

David Luis İF: CDM olarak aldım ama o bölgenin adamı olmadığını düşünüyorum nedense hatta St bile var

Fellaini İF: aldım hemen sattım nedense bir türlü ısınamadım çok top kaybı yapıyor ileriye çıktığı zaman daha etkili şutları gayet iyi belkide ben oynamadım

Suarez: İF ve SİF: İkisinide denedim taşıdığı özellikleri yansıtmayan bi adam zararım büyük oldu satarken

daha çok var aklıma geldikçe yazarım kahve yaptım Bayrampaşaya yakın olanlara ikram edebilirim isterseniz yanınada bi cigara patlatalım

• quote:

quote:

yorumlar için teşekkür ederim :)

Ultra defans oynadığımda nedense daha fazla gol yiyorum :) üstüne atağa kalkarken de adamlar gelmiyor, pas ile gitme imkanım olmuyor. uzun oynayınca da bu sefer tekrar rakip atağı başlıyor :) o yüzden çok zorunda hissetmedikçe ultra defans oynamıyorum. gerçi johnson ve jarvis tam kontralık adamlar ama onlardan arkaya kaçırarak verim alabilmek için 433 yada 4321 oynamak lazım herhalde :)

Yerine Defensive oynamanı tavsiye ederim kardeşim , defensivede sadece rb ve lb lerin le beraber cb lerde çakılı oynar ama geri kalanlar pozisyon itibariyle atak yapmak için uygun olur , böylelikle 3 e 2 yada 2 ye 1 hiçbir zaman yakalanmazsın zaten div1 deki oyuncuların %90 ' ı hatta daha fazlası defensive oynar , mutlaka sende dene hem geride sıkıntı yaşamazsın hemde ultra defendingteki gibi ilerde pozisyon alma çoğalma problemin olmaz

• Helal tayfun abim..

Kendisiyle sürekli telefonda konuşuruz , bu perşembe allah kısmet ederse yüzyüzede görüşeceğiz , bu cuma 10 yıldır çalıştığım firmadan istifa ederek ayrılıyorum ( tazminatımı alarak ) kendisi iş konusunda bana yardımcı oldu ve bir görüşme yaptım , kısmet hayırlısı kendisine buradan da bir tşk etmek istedim , allah razı olsun abi sağol..

Burada gerçekten güzel bir ortamımız oluştu , abi kardeş gibiyiz resmen , en kısa zamanda duayen arkadaşlar olarak bir buluşma ortamı ayarlayacağım , malum yaz geldi mangalı hazırlayalım..
  • Sevinckan_216 arkadaşı paylaşımdan dolayı teşekkür ediyorum açıkcası mavi takımı görüpte iştahı açılmayan kişi yoktur diye tahmin ediyorum
  •  KONU TAŞINMIŞTIR...

Seneye böyle bir karma kurmak lazım :)
  • quote:

Helal tayfun abim..

Kendisiyle sürekli telefonda konuşuruz , bu perşembe allah kısmet ederse yüzyüzede görüşeceğiz , bu cuma 10 yıldır çalıştığım firmadan istifa ederek ayrılıyorum ( tazminatımı alarak ) kendisi iş konusunda bana yardımcı oldu ve bir görüşme yaptım , kısmet hayırlısı kendisine buradan da bir tşk etmek istedim , allah razı olsun abi sağol..

Burada gerçekten güzel bir ortamımız oluştu , abi kardeş gibiyiz resmen , en kısa zamanda duayen arkadaşlar olarak bir buluşma ortamı ayarlayacağım , malum yaz geldi mangalı hazırlayalım..

Lafı bile olmaz ne demek ALLAH sendende razı olsun bende kendisine her kadro bozuşumda bana her konuda yardım eden tarık'a taşekkür

etmek istiyorum inan msj sayfamda tarıka o kadar çok msj göndermişimki msj larım dolmuş ALLAH kısmet ederse inşallah tanışcaz belkide aynı firmada bile çalışabiliriz.

Sanal ortamdamdan tanıştığım çok kişi oldu ama tarıkın yeri ayrı bende çoğumuz burda evli çoçuğu olan kişileriz birbirimize elimizden geldiğince yardımcı olmalıyız diye düşünüyorum futa başladığımda hiçbir şey bilmiyordum

işin gerçeği şimdi daha iyiyim fifa 14 duayen olurum heralde

• Fransa karmasının başka bir versiyonunu (biraz daha güçsüz) burada paylaşmıştım, ve memnun kalmamıştım, elimdeki belçikalı ve tottenhamlı oyuncular bana şöyle iki kadro yaptırdı (sadece futhead sitesinde , gerçeğini fikirlerden sonra yaparım) :) ne dersiniz ?

Mirallas duracak gibi de defoe passing 56 olduğu için muhtemelen çabuk şutlancak, ancak beni asıl sorum defans ile ilgili, IF kompany ile SIF koscielny arasından hangisi daha mantıklı seçim olur ?

Kadro 1 :http://www.futhead.com/fifa/squads/11301504/
    Kadro 2 :http://www.futhead.com/fifa/squads/11301367/

EDIT : Koscielnny yerine IF sagna da olabilir tabi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragorn1905 -- 29 Mayıs 2013; 2:44:23 >

• Oyun başından beri her zaman savunduğum 2 şey var kardeşim , birincisi oyuncunun her zaman orjinal pozisyonunda oynaması ( Bale / lm ) , ikinciside özellikle kurulan kadrolarda yeşil bağlantıların maksimum olması ( yeşil bağlantı olacak diye yavaş veya ters ayaklı oyuncular değil mutlaka uyumlu denenmiş oyuncular )

Kadronda özellikle Cam Dembele ' nin solak olması , work rate leri high high olmasından kaynaklanan pozisyon kayıpları ( oyunun gerekliliği olan ani hızlı gelişen ataklarda dembeleyi bulamazsın mesela çünkü geride bir cdm gibidir rakip atağa kalktığında ) önermem

Defoe içinse ben sana uyacağını düşünüyorum ama dediğin gibi bu adamla sık paslaşmamalısın , bolca traitleri var bu adamın mutlaka faydalı olur..

Benteke içinse kafa topları kilit , bu adamı sıkça bindirme yaptığın tarafın ters tarafına koyup bolca ortalamalısın

Defans içinse daha önce yazdıydım sana mutlaka Walker - Kaboul - Sif Koscielny - Clichy önlerindede İF Sissoko da ısrarcıyım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fifaz -- 29 Mayıs 2013; 2:45:13 >

• Mesajdan sonra kadroyu oyunda da oluşturup hemen denemeye soktum :) ilk rakibim 352 idi, defoe ile imkansız açıdan golü yiyince çıktı, ikinci rakibim de 41212 skill yapabilen ortalama kadrolu bi arkadaştı, iyi de oynuyordu, ama ona da bu sefer benzer golü mirallas attı, sonra bale karambolden yararlandı, son dakikada yine defoe ben bu formayı benteke ye vermem dedi :)

Bale konusunda ben şöyle düşünüyorum, ters ayaklı adamları ters kanatlarda kullanınca çaprazdan şutları etkili olabiliyor. mesela Adam johnson da aynı şekilde.. o yüzden öyle kullanıyorum, bir de dembele ile beraber tottenham olduğu için yeşil yeşil oluyor :)

aslında ben forvetlerimden en az birisinin hakan şükür yada drogba gibi olmasını (hava topuna hakim, top saklayabilen ve pas verebilen ) istiyorum, o yüzden passing özelliğine özellikle dikkat ediyorum, çünkü atağımı öldürüp rakibe ani atak şansı verebiliyor.

Şu an bütçem IF sissoko için yeterli değil, bir haftaya olabilir, yada 4 pahalı defansımdan (IF kompany, SIF koscielny, IF Sagna, TOTS Jagielka -bu adam formayı kaptı-) birinin gereksiz olduğuna karar verir satarsam o düzenlemeleri yapabilirim :)

Ben biraz daha denemeye devam edeyim :)

• senin önerdiğin fransız karması ile benim belçika karmasını kurduktan sonra, o zaman div2deydim, takımlar öyle bi oynamaya başladılar ki 5-2-1 ile title alıp div1e çıktım, ama div1de aynı takımlar ayağına taş bağlanmış gibi oldu bir anda, uzaktaki adama pas atmak için pas tuşuna uzun basarım, ya aradaki adam pası kendi alır araya girip, yada benim pası adan gerizekalı yakındaki adama pas atar, defans aynı şekilde, hücumda arapası atacam ileriye kaçan adama, benim süper zeki nasri yada dembele benim istediğim yöne değil de (yönü iyi ayarladığımdan adım gibi eminim) defansın kucağında olan adama ara pasını gönderir, vs vs derken 1-1-6 ile tekrar div2ye düşmüş buluyorum an itibari ile.. bakalım div2de aynı takım nasıl oynayacak.
  • ve div2nin ilk maçını iyi oynayıp ama bir şans golü ile 1-0 kazandım dakika 90da. 2. maç rakip ne olduğunu anlamadan 4-0 yapınca oyundan çıktım.. 3. maç 7-2 kaybettim, benim defans şike yapmış gibiydi, uzaklaştırmak istediğim topu rakibe veriyordu, yani ben havadan uzun top oynuyorum presten kaçmak içinn benim defans yerden rakibe gel bi atak daha yap fazla yorulmadan diyor. bu maça da iyi başladım aslında, pozsyonlara da girdim ama ne eksikti bilmiyorum olmadı.. sanırım burada da momentum illeti devam edecek ve bu ben ayrı bir ligden ayrı bir takım kurana kadar da devam edecek..

EDIT : ayrıca rakiplerim sırtı dönük kafa şutu, kafa pası, (imkansız yada yok artık diyebileceğimiz çalımlar ve paslar atabilirlerken (hepsi de o kadar yetenekli değildir herhalde) ) benimkilerin basit bir düz pası bile atamamaları normal değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragorn1905 -- 29 Mayıs 2013; 23:42:43 >
  • 
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.