Şimdi Ara

KONU SİLİNSİN NİSSAN ALMERA 2002 1.5 COMFORT ALINDI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
2.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim 170binde dizel bir araç bu. Açıklamada %95 motor demiş eğer rektefe edilmemiş orjinal motorsa YALAN 170binde 2007 model 10bin hasar kayıtlı 19dan fazla etmez. Zaten 2006 bu kmlerde boyalı degisenli olanlar 17 falan illaki bununda boyası degiseni vardır. 1.3 Multijet kullaniyorum bende eğer eski sahibi arabanin canini almissa 200binden sonra motorundan canin yanar. (Ki zaten satayim desen 200bin he deyince satiomaz) galericileri sevmem kmsi orjinal mi iyi arastir belki 170binden bile fazladır. Hatchback bir araç istiyorum diyorsan punto uygun bir araç cidden ama yuksek km dizelden kaç kaç. Düşük km olsun lpgli olsun zaten zar zor yetiyor paran bir de masraf açarsa batarsın çok can sıkar benzinli motorun parcasi ucuz olur arizasi ufak olur. Bunun turbosu da bitmeye yakindir 3000tl turbo iyi bakit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fig00 kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum napcağımı gerçekten şu piyasa koşullarında zaten içime sindi araba gerçekten yani deforme yıpranma fln yok temiz bakılmış tabi motoru bılemıyoruz ama ben 20 tl ye punto 200 bin km altında bulamam gibi geliyor bakalım
  • Ya bu Puntoları felan bilmemde Keçiörenden araba alma hele Galerisinden hiç alma.
  • Araç dışdan fena görünmüyor. Eli ayağı düzgün puntolar 23 den başlıyor, galerici bu fiyata veriyorsa iyi araştırın. Tüm birikiminizi bu araca bağlayacaksınız para kolay kazanılmıyor. Sigortacınızdan rica edin, plaka ve şase numarası ile hasar kaydını sorgulatın. Hasar kaydı ciddi değilse, arabadan anlayan birine usta gözüyle şase ve motora baktırın ve araçla bir tur atın içimize sinirse alın.
    Hakkınızda hayırlı olması dileğiyle.

Ayrıca sigortayı bir ay sonra yaptırırım diyorsunuz. Aracın satışını aldığınız tarihten itibaren 15 gün içerisinde sigortayı yaptırmak gerekiyor. Sigorta yaptırmadığınız taktirde ruhsat elinize gelmeyeceği gibi çevirmeye yakalanırsnız aracı bağlata bilirsiniz.

• aozcan kullanıcısına yanıt
    yarın 220.000 km de fiesta 1.6 tdci 90 lık tek kapı sport için gidicem bakmaya şimdi sizin soyledıklerınızden yola cıkacak olursak baktırmadan yada computeste sokmadan zaten almam araba benim için butceme uygun olabıldıgınce yuksek model bi araba bakıyorum dizele alıştım birde hocam yani 4 yıldır doblo 1.9 jtd kullanıyorum devri olsun gıdısı olsun atmosferik benzinliye hele hele lpg ye özellıkle uzak ve soğugum tmm masrafı daha ucuz uygun olabılır ama bugun lpg den dolayı sanayiyle boğuşan birçok insan var yok ayar tutmadı yok devir düştü yok gaz yemedi yok ecu şişti bi sürü bisürü can sıkıcı şeyler belkide bnm onyargımdır ama dizel uniteler km yuksek olsa bile devır red line larda gezınmedıkce lpg den kaynaklı irili ufaklı bi suru can sıkıcı şeyin hiçbirini göstermiyo bu linkteki puntonun motor performansı 170.000 orjinal se eğer yüzde kaç çıkar tahminen ? veya ben dizel bi arabada bılgısayarda yuzde kaç gormem lazımki alınır bınılır dıyeyım kimisi %70 ve ustu dıyo alınır bınılır kimisi %80-90 lazım ki can sıkmasın

• Hemen hemen aynı aracın 210 bin km dizelini arkadaş 18.500'e satmıştı 6-8 ay önce. Tam yılını hatırlayamadım
  • tunc52 kullanıcısına yanıt
    şu an öyle bi durumdayımki evet şaka degil belki sigortasını dahi yaptıramayacağım 1 ay boyunca sakin kafayla dusunmek lazım ben bıraz tezcanlıyım sizlere sormak danışmak istedim onemlı olan benım ıcın motor onuda computeste sokup baktırmayı dusunuyorum şase nodan sıgortacım var sorgulatabılırım ona arabayı bugun ınceledıgım ıcın bızzat temiz diye ıcıme sındı ıcı dışı kaporta boya falan ama tabıkı satıcının galerıcı olması ve benımle 500 lira ıcın ınatlaşması hemde 2 aydır bekleyen arabayı sırf bu fıyattan el degıstırsın dıye bu fıyatı verdım gıbı sozler soylemesı ınandırıcı gelmıyor boyle bır araba herşeyi aynı dıyelım 20-21 bandında şu an itibariyle bu piyasada cok zor gerçekten işin bide bu tarafı var kaçırmak gibi daha sonra butceme uygun ıcıme sınen başka bir araba bulamazsam uzulurum kafama takılır
  • otosarrafı kullanıcısına yanıt
    hocam yarın arayıp yada mesaj gonderıp hasar kaydı ne kadar var dıyıp ogrenınce 19 tl olurmu dermısınız acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aozcan

Kardeşim 170binde dizel bir araç bu. Açıklamada %95 motor demiş eğer rektefe edilmemiş orjinal motorsa YALAN 170binde 2007 model 10bin hasar kayıtlı 19dan fazla etmez. Zaten 2006 bu kmlerde boyalı degisenli olanlar 17 falan illaki bununda boyası degiseni vardır. 1.3 Multijet kullaniyorum bende eğer eski sahibi arabanin canini almissa 200binden sonra motorundan canin yanar. (Ki zaten satayim desen 200bin he deyince satiomaz) galericileri sevmem kmsi orjinal mi iyi arastir belki 170binden bile fazladır. Hatchback bir araç istiyorum diyorsan punto uygun bir araç cidden ama yuksek km dizelden kaç kaç. Düşük km olsun lpgli olsun zaten zar zor yetiyor paran bir de masraf açarsa batarsın çok can sıkar benzinli motorun parcasi ucuz olur arizasi ufak olur. Bunun turbosu da bitmeye yakindir 3000tl turbo iyi bakit

Ufak at derim 3000 tl turbo nedir?https://unluoto.com.tr/urunler/3528/turbo-13-albea-punto-doblo-fiorino-palio
    https://unluoto.com.tr/urunler/3574/turbo-yan-sanayi-fiat-albea-punto-doblo-fiorino-palio-13-multijet-75ps

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende senin lpgye ön yargılıydım. Öğrenciyim ev arkadasımda lpgli 1.4tjet linea var onu gordukten sonra lpgye ısındım. Şimdi araba var araba var. Lpgli doğanda var sıralı sistem lpg linea da var. Lpg konusunda bence kafana takma kullan içine kullanımı sinerse al. Beğenmezsen senin tercihin. 1.3 90hp 104binde doblo var ailemde 10 yaşımdan beri araba kullanırım serçemizde oldu zamanında çok araba kullandım sıralı siatem lpgden çekinme derim. Bir öğrenci olarak maddi durumu anlıyorum elindeki parayı oraya bağlıyacaksın kolay değil. Bende tek kapı fiesta bakıyordum temiz bulmak zor 15ten fazla verme bir de paranı bagliycaksan 20-21bin tl bir araca sonra sıkışınca satabilme ihtimalini de iyi düşün tek kapılar yüksek kmler ha deyince gitmiyor

• aozcan kullanıcısına yanıt
    haklısın kardeşim ama mıllet oyle bı durumdakı sımdı benım gıbı olan bınlerce ınsan var butcesı kısıtlı olupta olabıldıgınce yuksek model modern araba bakan artık ınsanlar yuksek km fln geçti psıkolojik sınır eskiden bu ulkede 100.000 km idi şimdi eminim bu durum 150.000 oldu ha bende fıesta eğer ıcıme sınerse zaten 16 lira yazmış 15 verırım dedıgın gıbı alırım baktırıp motoruna colugum yok cocugum yok yanlıiz yasıyorum zaten ailemde uzakta babam arada bır gelır oda dobloyu kullanıyo zaten cevremdekı arkadaşlarımnda hepsınn arabası var onu taşı bunu al derdımde olmaz ama dedıgın gıbı satarkende 15 yerıne 14 derım ben nası aldıysam bındıgıme sayarak satarım şuan zaten fiesta ıcın konuşcak olursak malum sıtede 200.000 km altında 1.6 tdci araba ankarada yok :) garip tuhaf bir ikilem yaşıyorum bi ekside fiestanın her yıl muayene + yuksek mtv van olarak geçtiği için fakat yuksek model en azından sırıtmaz yolda gidip golf mk3 lere 17-18 tl verecegıme 20 yaşındaki corolla efsane kasa dıye aırbag klima hıc bısey olmayan bomboş tenekeye fiesta daha ağır basıyor halıyle

• quote:

Orijinalden alıntı: xxkoksalxx

quote:

Kardeşim 170binde dizel bir araç bu. Açıklamada %95 motor demiş eğer rektefe edilmemiş orjinal motorsa YALAN 170binde 2007 model 10bin hasar kayıtlı 19dan fazla etmez. Zaten 2006 bu kmlerde boyalı degisenli olanlar 17 falan illaki bununda boyası degiseni vardır. 1.3 Multijet kullaniyorum bende eğer eski sahibi arabanin canini almissa 200binden sonra motorundan canin yanar. (Ki zaten satayim desen 200bin he deyince satiomaz) galericileri sevmem kmsi orjinal mi iyi arastir belki 170binden bile fazladır. Hatchback bir araç istiyorum diyorsan punto uygun bir araç cidden ama yuksek km dizelden kaç kaç. Düşük km olsun lpgli olsun zaten zar zor yetiyor paran bir de masraf açarsa batarsın çok can sıkar benzinli motorun parcasi ucuz olur arizasi ufak olur. Bunun turbosu da bitmeye yakindir 3000tl turbo iyi bakit

Ufak at derim 3000 tl turbo nedir?https://unluoto.com.tr/urunler/3528/turbo-13-albea-punto-doblo-fiorino-palio
    https://unluoto.com.tr/urunler/3574/turbo-yan-sanayi-fiat-albea-punto-doblo-fiorino-palio-13-multijet-75ps

Dışardan çıkma veya yan sanayi takarsan ayrı serviste herşey dahil 3000e çıkar. bir de işçilik falan da varya

• quote:

Orijinalden alıntı: haykouz

hocam yarın arayıp yada mesaj gonderıp hasar kaydı ne kadar var dıyıp ogrenınce 19 tl olurmu dermısınız acaba :)

Sordum

Ancak 19'u kabul etti diyelim, o zaman bu adamla zaten iş olmaz demektir.

Ama bu aracı 20 bine verse zarar edeceği bence külliyen yalan..
  • quote:

quote:

quote:

Dışardan çıkma veya yan sanayi takarsan ayrı serviste herşey dahil 3000e çıkar. bir de işçilik falan da varya

2007 model arabanında servise gireceğini zannetmiyorum ve attığım parçalar çıkma değil zaten multijette turbo öyle aman aman işçilik isteyen bir unsur değil. servis olsa bile 3000 gene çok hocam

• Birmot enjektörün tanesine 450tl fiyat çekti geçen sene yerli üretim doblo için. Puntolar italyan. yerli değil. parça fiyatları serviste dobloya kıyasla 1,5 kat. Güvendiğin biryer yoksa dışarda turbo yaptırmanızı tavsiye etmem uzun yolda tekrar sıkıntı çıkarirsa motoru bile yersiniz. 3kurusun hesabini yaparken 5 kurustanda olmayin. Tek kapı fiestaya bakıt dynomoss diye ünlü bir expertiz markasi var ankarada yerini ogren yakinsa oraya git. Konyada bir fiesta bakitmiatim gecen yaz dynomoss bana %70in aşagisinda olmasin motor dedi. Turboda yaglanma motorda yag kacagi falan ne varsa soyluyorlar kardesim bu alinir veya alinmaz diyolar ankara izmir istanbul şubeleri varmış

• quote:

quote:

quote:

quote:

2007 model arabanında servise gireceğini zannetmiyorum ve attığım parçalar çıkma değil zaten multijette turbo öyle aman aman işçilik isteyen bir unsur değil. servis olsa bile 3000 gene çok hocam

2007 araç servise isteyen götürür zorunluluğu yok yağ bakımı dışarda yapılabilir. Ağır bir sıkıntı varsa ki mesela turbo önemli bir durum ustasina denk gelmezsen serviste bir kerede verecegin parayi sanayide çakallara iki üç kere giderek verirsin zaten. Ki ankaraya sanayisi çakalı boldur diye düşünüyorum

• motorlar aynı motor dobloya lineaya koyulan 1,3 le puntoya koyulan 1,3 motor aynı italyan yada Türk montaj diye bir ayrım yok motorlarda. garantisi bitmiş aracı bizim halkımız servise sokmaz buda bir gerçek.

bu doblo yan ithal motor kaputuhttps://www.aloparca.com/yedek-parca/ITHAL/51810378/75007449
    bu grande punto ithal motor kaputuhttps://www.aloparca.com/yedek-parca/ITHAL/51701140/75007172

daha örnekleri çok parça konusunda sıkıntısı olmayan ve parça fiyatı öyle dudak uçuklatan bir araç değil.

• fiyat iyi etmez diyen arkadaşların piyasadan haberi yok fire olanları bu fiyata vermezler.. ama galeri bu fiyata veriyorsa bir bit yeniği var gibi geliyor,
    zaten bütçeniz kısıtlı birde alımdan sonra masraf olursa diye düşünmek gerek..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2007 araç servise isteyen götürür zorunluluğu yok yağ bakımı dışarda yapılabilir. Ağır bir sıkıntı varsa ki mesela turbo önemli bir durum ustasina denk gelmezsen serviste bir kerede verecegin parayi sanayide çakallara iki üç kere giderek verirsin zaten. Ki ankaraya sanayisi çakalı boldur diye düşünüyorum

tamam çakalın eline düşen herkesin dili yanar bu doğru ama dediğim multijetin ustası boldur ufak bir araştırma yada eş dost vasıtası ile düzgün ustalar bulunur. ve ben Kırşehir gibi 100 bin nüfuslu yerde multijetten anlayan usta bulduysam Ankarada düzgün usta bulmamak bence zor olur :)

• İnternetteki fiyatlarla serviste çok fark var tek kapı opel corsa ve fiesta bakıyordum sırf masraf açarsa zaten zar zor alıcam nasıl kalkarım altından korkusuna araba alamadım. Şu an bakıyorum ilanlara bu iyiymis ilerde nasil olsa ucuzdan satarım bende diyorum ama arkadaşlar ne zaman arıza açıcağı belli olmaz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.