Şimdi Ara

Konu silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
5
Favori
1.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xhacker09x -- 10 Mart 2019; 19:53:34 >

• dil öğrenmek bitmez ki. Hobi olarak dille uğraşmayı seçmişsin bence harika hocam. Ama hazirana kadar o dili çok iyi biliyorum, o dil de iş yapabilirim, o dili kullanan biriyle yaşayabilir, aile kurabilirim diyemezsin diye düşünüyorum. Çokça zaman gerektiriyor. 6 ay yurtdışında bile kalınsa çok iyi seviyeye gelememe ihtimali varken sizin bu arzunuz bana biraz realizmden uzak geliyor. :)
    ben 10.000 saat kuralına inanıyorum şahsen. Dille geçirdiğim zamanları tutuyorum. Eğer o dile 10.000 saat vermişsem o dili "evet biliyorum" diyebilirim.
  • Bir dilin nasıl öğrenilmesi gerekiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kepler Laveran

Bir dilin nasıl öğrenilmesi gerekiyor ?
    Her dilin kendi anatomisi var. Ses, fiil, sıfat, özne, zamir, bağlaç, nesne bu kavramlar dilin sistemini oluşturur. KAVRAMLARIN çalışma sistemini ve etkilerini öğrenmeden önce bilmek gerekiyor. FİİL ÇEKİMLERİ yapısı her dilde farklıdır. Kolay çözümleri. İngilizce dışında ki dilleri fiil çekimlerini oturup ezberlemeye gerek yok. Ufak değişimlere uğruyor. Bu durumu detaylı bir şekilde hazırladım. Türkiye'de ve dış ülke kaynaklarında kolaylaştırılmış hali yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: xhacker09x

Her dilin kendi anatomisi var. Ses, fiil, sıfat, özne, zamir, bağlaç, nesne bu kavramlar dilin sistemini oluşturur. KAVRAMLARIN çalışma sistemini ve etkilerini öğrenmeden önce bilmek gerekiyor. FİİL ÇEKİMLERİ yapısı her dilde farklıdır. Kolay çözümleri. İngilizce dışında ki dilleri fiil çekimlerini oturup ezberlemeye gerek yok. Ufak değişimlere uğruyor. Bu durumu detaylı bir şekilde hazırladım. Türkiye'de ve dış ülke kaynaklarında kolaylaştırılmış hali yok.

Alıntıları Göster
    İngilizce için hazırladığınız dökümanı pm den paylaşma imkanınız var mı acaba.

• Öğrenemezsin. Öğrendiğini zannedersin, özgürsün tabii.

• Up

• Kayra sandım

• dil öğrenmek bitmez ki. Hobi olarak dille uğraşmayı seçmişsin bence harika hocam. Ama hazirana kadar o dili çok iyi biliyorum, o dil de iş yapabilirim, o dili kullanan biriyle yaşayabilir, aile kurabilirim diyemezsin diye düşünüyorum. Çokça zaman gerektiriyor. 6 ay yurtdışında bile kalınsa çok iyi seviyeye gelememe ihtimali varken sizin bu arzunuz bana biraz realizmden uzak geliyor. :)
    ben 10.000 saat kuralına inanıyorum şahsen. Dille geçirdiğim zamanları tutuyorum. Eğer o dile 10.000 saat vermişsem o dili "evet biliyorum" diyebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öğrenebiliyorsun hocam ben 5 dil öğrendim son 2 yılda
  • Bildiğini sanarsın ama 3 5 cümleden öteye gitmez. Çok duyduk böyle lafları

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Bildiğini sanarsın ama 3 5 cümleden öteye gitmez. Çok duyduk böyle lafları
    Şuan bile bir çok kelimeyle gidebiliyorum :) 3-5 kelime neymiş :)

• quote:

Şuan bile bir çok kelimeyle gidebiliyorum :) 3-5 kelime neymiş :)

Alıntıları Göster
    Bizim okulda da vardı senin gibi biri. 8 dil biliyorum derdi ama hepsi yarım yamalak

3 yabancı dili çok akıcı öğrenmek dsha değerlidir. 8 yerine. Sayıya bu kadar takılıp kendini kasma

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Bizim okulda da vardı senin gibi biri. 8 dil biliyorum derdi ama hepsi yarım yamalak

3 yabancı dili çok akıcı öğrenmek dsha değerlidir. 8 yerine. Sayıya bu kadar takılıp kendini kasma

Alıntıları Göster
    Ben rahatım kasmıyorum :) Akıcılık zamanla olacak inşallah. 8 dilde ki maksat iş hayatı konusunda sıkıntı çekmemek.

• quote:

Ben rahatım kasmıyorum :) Akıcılık zamanla olacak inşallah. 8 dilde ki maksat iş hayatı konusunda sıkıntı çekmemek.

Alıntıları Göster
    Neyse kendini inandırmışsın kolay gelsin

• Konuşman lazım konuşarak öğrenirsin bi dili. En az 3 ay yaşaman ve konuşman lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam Almanca öğrenmeyi düşünüyorum iş için ilerde. Tavsiyeleriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TR_mahmutpek

Hocam Almanca öğrenmeyi düşünüyorum iş için ilerde. Tavsiyeleriniz nedir?
    Almancayı nasıl öğrenmen gerektiğini soruyorsun? Hiç almanca biliyormusun?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.