Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (68. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.364
Cevap
27
Favori
81.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: celal7286

Slm mehmet bey.siziden biraz yardim istiyorum.euro accord la ayni motor sanzumana saip rover 620 si aracim ariza kotlarini.sizin yazilarinizi okuyarak bilgilenerek.ariza kotlarini aldim.abs lambasi 18 kotu veriyo otomatik sanzumanin s lambasi 14 nolu arizayi veriyo.srs lambasi on sefer normal aralikla bir sefer kisa aralikla kot veriyo.yanilmiyosam.101 kotu veriyo...motor ariza lambasi.kot vermiyo devamli yaniyo..bunlar hangi arizalar. Bana yardimci olurmusunuz

Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:10:49 >
  • mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Slm mehmet bey..bu yaziniza gore.
    Kontak açıldığında ilk başta ABS lambası 1 sn kadar yanar ardından 2 Saniye kadar sönük kalır ve bundan sonra arıza kodunu vermeye başlar. Bizim ariza kodu 18 degil 1-8 oluyo .
    S ariza kodu dogru 14.

Srs konta acinca 4 saniye yaniyor 2 saniye sonuyor ardindan birer saniye arayla 10 sefer yaniyor bir seferde kisa yaniyor ..dogru hesap ediysem dediginiz gibi 10-1 oluyor..srs ye gelince ufak bir kaza yaptim hava yastiklari patladi orjinal cikma patlamayik iki hava yastigi alip taktim baska bir islem yapmadim.. buradan bi yol izleye biliriz belki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Slm mehmet bey..bu yaziniza gore.
    Kontak açıldığında ilk başta ABS lambası 1 sn kadar yanar ardından 2 Saniye kadar sönük kalır ve bundan sonra arıza kodunu vermeye başlar. Bizim ariza kodu 18 degil 1-8 oluyo .
    S ariza kodu dogru 14.

Srs konta acinca 4 saniye yaniyor 2 saniye sonuyor ardindan birer saniye arayla 10 sefer yaniyor bir seferde kisa yaniyor ..dogru hesap ediysem dediginiz gibi 10-1 oluyor..srs ye gelince ufak bir kaza yaptim hava yastiklari patladi orjinal cikma patlamayik iki hava yastigi alip taktim baska bir islem yapmadim.. buradan bi yol izleye biliriz belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:11:10 >
  • Kontrollerini yapip size bildirecem.bu arada cok deyerli bilgiler veriyosunuz,tabiri cahizse arayip bulamiycamiz bilgiler aliyorum ,tum yorumlarinizdan.tesekurler.

• Selamun aleyküm okuyan gören tum arkadaslara abilere selam olsun bende aranıza yeni katildim 3-4 haftadir paylasilan yorumlardan cok yararlandim bunun icinde ayrica teşekkür ederim aracim honda accord 2.0 1990 model
    Arac sabah ilk çalıştırdığımda rolanti 1.300-.1500 arasında calisiyor burda sıkıntı yok 10 dakika kadar geciyor normalde dusmesi gereken rolanti bu sefer 1.600-2.000 arasi calismaya basliyor bir mudddet yani 3-4 saat kontak kapatmadan kullandiktan sonra rolanti dalgalanmaya basliyor gaz kelebegini rolanti motorunu- soktum temizledim fakat sonuc ayni ecuya reset denedim yine degisen bisey olmadi hava filtresini borulari kontrol ettim bir sorun görünmüyor hangi yolu izlememi tavsiye edersiiniz
    Bir diger sorun ise daha dogrusu merak ettigim parca ise hararet & isi musuru hangileri ve resimde isaretledigim giris ne girişi yukarida somunu isaretledigim yer var onun tam arkasinda bi müşür daha var onunda ne oldugunu bilen yazarsa cok memnun olurum simdiden tesekkur ederim yanitlar icin
    Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 38fatihmurat -- 25 Ekim 2020; 13:43:46 >
  • 38fatihmurat 3 kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:12:14 >
  • Dediginiz vidayi denedimsonuna kadar sıkılı ama bugun ogrendimki biraz once isi sensoru bozuk motor ariza kodu veriyor 6 nolu sriza kodu yarin isi musurunude değiştiricem yine duzelmezse fitv valfine girisecem abi simdiden teşekkürler yardimlariniz icin

• Mehmet bey daha onceki arizalarla bazi ozel sorunlardan dolayi hic ilgilenemedim.ama bes gunden beri aracim calismiyor.bir ustayada goturmedim...zaten burada yapamiyolar..mehmet bey aracim daha once kontagi actigimda diyer isiklarla beraber otomatik vites s lambasi 4 bes saniye yanar sonra sonerdi bu arada s lambasi yanarken benzin pompasi s lambasina uyumlu olarak 4 bes saniye calisirdi. Sondukten sonra marsa basinca tik calisirdi...simdi hersey eskisi gibi .ama konta acinca s lambasi yanmiyor ve benzin pompasi sesi gelmiyor aracta marsa bastigimda calismiyor....bir elektirikciye sordum.beyin den dir impolayzirdan dedi . Beyinciye giteceksin diyo.ama benim aracimda imbo iptal diye biliyorum ben .cunku normal imbosuz yedek anahtar yaptirdim onunla calisiyordu.... size danismadan bisey yapmak istemedim

• Bu arada aracta ateslemede yok

• quote:

Mehmet bey daha onceki arizalarla bazi ozel sorunlardan dolayi hic ilgilenemedim.ama bes gunden beri aracim calismiyor.bir ustayada goturmedim...zaten burada yapamiyolar..mehmet bey aracim daha once kontagi actigimda diyer isiklarla beraber otomatik vites s lambasi 4 bes saniye yanar sonra sonerdi bu arada s lambasi yanarken benzin pompasi s lambasina uyumlu olarak 4 bes saniye calisirdi. Sondukten sonra marsa basinca tik calisirdi...simdi hersey eskisi gibi .ama konta acinca s lambasi yanmiyor ve benzin pompasi sesi gelmiyor aracta marsa bastigimda calismiyor....bir elektirikciye sordum.beyin den dir impolayzirdan dedi . Beyinciye giteceksin diyo.ama benim aracimda imbo iptal diye biliyorum ben .cunku normal imbosuz yedek anahtar yaptirdim onunla calisiyordu.... size danismadan bisey yapmak istemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:12:32 >
  • Role aynisi abi bi sorun gozukmuyo lehimlerinde ben yinede tumunu tazelettim.bi degisiklik olmadi.atesleme yok benzin pompasi konta actigimda devreye girmiyo..beyin arizasi olabilirmi abi bu.

• quote:

Role aynisi abi bi sorun gozukmuyo lehimlerinde ben yinede tumunu tazelettim.bi degisiklik olmadi.atesleme yok benzin pompasi konta actigimda devreye girmiyo..beyin arizasi olabilirmi abi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:12:42 >
  • Selamun aleykum herkese hayirli gunler hayirli kazançlar olsun inşallah abilerim kardeslerim bir sikintim daha çıktı daha dogrusu suphem diyebilirim fotograflarda isaretledigim kablolar enjektorun altindan geciyor kablo 3 adet enjektorun ucundan tup hortumlarinin dibinden giriyo yalniz sorun suki daha dogrush benim sorun zannettigjm sey suki 3 kablonun bir tanesi resimde gosterdigim sokete baglanmis acik elle yapilmis bir is yani sokete baglanmis bu kablonun yeri acaba dogrumu degilmi bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler teşekkürler

TUPLE giren kablolar
    Pembe-mavi
    Siyah-yesil
    Sokete gelisi guzel elle bağlanmış olan kablo
    Kahve-beyaz Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• quote:

Orijinalden alıntı: 38fatihmurat

Selamun aleykum herkese hayirli gunler hayirli kazançlar olsun inşallah abilerim kardeslerim bir sikintim daha çıktı daha dogrusu suphem diyebilirim fotograflarda isaretledigim kablolar enjektorun altindan geciyor kablo 3 adet enjektorun ucundan tup hortumlarinin dibinden giriyo yalniz sorun suki daha dogrush benim sorun zannettigjm sey suki 3 kablonun bir tanesi resimde gosterdigim sokete baglanmis acik elle yapilmis bir is yani sokete baglanmis bu kablonun yeri acaba dogrumu degilmi bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler teşekkürler

TUPLE giren kablolar
    Pembe-mavi
    Siyah-yesil
    Sokete gelisi guzel elle bağlanmış olan kablo
    Kahve-beyaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 2:12:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkurler abi

• Herkese merhaba,

1992 Accord A/T kullanıyorum.

Muhtelif sıkıntıları var ancak bu aşamda merak ettiklerim;

1- Kitaba göre 142 ohm görmemiz gerek ortam sıcaklığında, ısındıkça düşmesi gerek. Piyasadan parça numarasına göre muadiller aldım. 400-500-700 ohm gibi değerler alıyorum. Araba 3-5 dakika çalışınca en sona dayanıyor hararet göstergesi. Dayanma test için devre tamamladığımdaki gibi hızlı olmuyor. çözemedim henüz.

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

2- Devir göstergesi çalışmıyor. Sanıyorum LPG ustası enteresan bağlantılar yapmış. Bobinden çıkan mavi kablo göstergenin ilgili ucuna devam etmiyor. bunu harici olarak kablo ile denemem gerek.

3- Allah rızası için birisi söylesin bu fiş nedir :) Şoför tarafındaki sigorta tablosundan ileriye bakınca görünüyor. Hız Sabitleyici için hazır fiş gibi aklıma geldi ancak. Arabasına bakan olursa sevinirim.

çok teşekkür ederim.

• Değerli forum takipçileri.

Bazı özel nedenlerden ötürü şimdiye kadar yazdığım destek mesajlarını forumdan kaldırdım ve adminden konunun silinmesini talep ettim. Artık forum kanalıyla destek sunamayacağımı bilmenizi istiyorum. Umarım şimdiye kadar sorunlarınızın çözümünde faydam dokunmuştur. Kazasız günler diliyorum hepinize. Sağlıacakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 12:11:9 >
  • mehmetcevahir kullanıcısına yanıt

Üzüldüm hocam hoşçakalın.

• Hocam çok üzüldüm bilgileriniz bizim için çok değerliydi

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetcevahir

Değerli forum takipçileri.

Bazı özel nedenlerden ötürü şimdiye kadar yazdığım destek mesajlarını forumdan kaldırdım ve adminden konunun silinmesini talep ettim. Artık forum kanalıyla destek sunamayacağımı bilmenizi istiyorum. Umarım şimdiye kadar sorunlarınızın çözümünde faydam dokunmuştur. Kazasız günler diliyorum hepinize. Sağlıacakla kalın.

Hocam Teşekür ederiz varmı yapabileceğimiz birşey

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.