Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.364
Cevap
27
Favori
81.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Honda Accord 94-98 ( CD5 CD7 )

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

S: merhaba 90-93arası accordu tavsiye edermisiniz.ne tip arızalar çıkarabilir. otomatik istiyorum. tipi filan hoşuma gidiyorum.yardımcı olurmusunuz?

C: öncelikle 20 yaşını geçmiş bir araç olması nedeniyle ucuzuna kaçmamanızı ve bakımlısını almanızı tavsiye ederim. özellikle alsatçıdan değil aracını tanıyan kullanıcısından alın. bu söylediğime dikkat ederseniz sizi üzmez emin olun. motor olarak da mekanik olarak da dayanıklı bir araçtır. arama motoruna "million mile joe" yazarsanız dayanıklılık konusunda ne demek istediğimi anlarsınız :) bu yönüyle efsane olmuş araçlardan biridir. yedek parçası boldur. rahatlıkla internetten bile satın alabilirsiniz. önemli bir kronik sorunu yoktur ama yine de bilginiz olsun. stabilize yollarda direksiyondan tıkırtı sesi duyabilirsiniz. hemen hemen hepsinde vardır. çözümünü bulanı henüz duymadım. 90 91 yıllarında abs yerine alb sistemi kullanılmştır ve henüz çalışanına rastlamadım. manuel olanlarında 2. viteste seyir halinde özellikle sağa dönüşlerde bir sürtünme ya da çıtırtı sesi duyarsanız geri vites dişlisi hilalini sabit tutan küçük susta kırılmıştır çok basit bişeydir ancak işçilik süresi açısından biraz vakit aldığından size biraz pahalıya malolabilir. şanzımanın indirilmesi gerekir çünkü. bunlar dışında kronik sorunu olduğunu duymadım varsa da ben yaşamadım. parasını fazlasıyla hakeden bir araçtır. şanzımandan destekli hidrolik direksiyonu, elektrik ayarlı sürücü koltuğu, sunroofu, kliması, elektrikli anteni, elektrikli aynaları ve soğutmalı torpidosu en extrem özellikleridir. hatta soğutmalı torpidosu olduğunu çok nadir kullanıcısı bilir. diğerleri ya klimaları arızalı olduğundan ya da klima açıkken torpidoyu hiç açmadıklarından bilmezler. aracın tek can sıkıcı yanı türkiye koşullarını göre yere fazlaca yakın oluşudur. aracı alırken bütün donanımlarının mutlaka çalışıyor olmasına dikkat edin. zira bu kullanıcısı hakkında size çok ciddi bir fikir verecektir. cam otomatiklerinin, klimasının, sanroofunun, elektrikli aynalarının kapı kilit otomatiklerinin, çalıştığından daha da önemlisi motorunun sağlıklı oluşuna dikkat edin. rolantisinin düzenli olup olmadığını kontrol edin. otomatik şanzımanıyla ilgili bir sorun çıkarttığını duymadım. yaşı çok ileri olduğu için ve yakıt tüketimi manuele göre biraz daha fazla olacağı için ben otomatiğini tercih etmezdim. tabi tercih sizin. ilanlarda gördüğünüz araçların %99 alsatçıların elindedir ve berbat durumdadır emin olun. kimden alırsanız alın mutlaka hondadan anlayan birine motrunu baktırın.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

s: CB3 F20A serisini kapsıyormu yoksa F20A CB7 mi oluyor ?

c:cb3 F20A motorlu sedan modellerine deniyor.yani 2.0 litre motor olanlara. CB7 ise amerika ve bazı diğer ülkelerde çıkan F22A sedan modellerine deniyor. onların motor hacimleri 2.2 litre. yani cb3 ile cb7 arasındaki en önemli fark motor hacimleri. cb3'lerin şasi numaraları JHMCB3.............. ile cb7 lerin şasi noları ise 1HGCB7....... ya da JHMCB7........ ile başlar. yani şasi nosunda 4.5.6. haneler aracın hangi kasa olduğunu belirtir. bu bütün hondalar için geçerlidir. bunun dışında ufak tefek kaporta stop arka plakalık sinyal ve tampon farklılıkları var. iç donanım olarak cb7 lerin base olan modellerini saymazsak hava yastığı, hız sabitleyici v.b. donanımsal farklılıklar da vardır. satış ilanlarında bilip bilmeden cb7 yazanlara aldırmayın. cb7 türkiyede çok az. onların da geneli gümrük girişlidir.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• merhaba 90-93arası accordu tavsiye edermisiniz.ne tip arızalar çıkarabilir. otomatik istiyorum. tipi filan hoşuma gidiyorum.yardımcı olurmusunuz?
  • sanki bu yazıyı başka bir yerde de okumuştum.verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
  • DEDİĞİNİZ LİNK TEKİ YAZINIZI OKUDUM FAKATNOKTADAN ÖNCE GÜLÜCÜK ATMAYI UNUTMUŞUM :))
  • CB3 F20A serisini kapsıyormu yoksa F20A CB7 mi oluyor ?
  • arkadaşlar bu aracın 90 modelini 2.0 ex olanını almaya karar verdik salı gününasip olursa baktırmaya götürücem aracı. fakat hala tereddütlerim var bu araçla alakalı.sahibinin dediğine göre araçta değişen yok orjinal fakat boyalar muhtelif yerlerde.tavan direkler ve şaselerde kesinlikle oynama yok.araçta benim gördüğüm ufak tefek şeyler var ama bu araçlar için ufak tefek şeylermidir değilmidir sizlere danışmak istedim. merkezi kilitlerin bazıları çalışmıyor mesela kitliyor ama açılmıyor. sahibinin dediğine göre ufak tefek şeyler elektrikçiler 20-30 tl ye hallediyorlarmış fakat vakti olmadığından yaptıramamış. birde bazı camlar iniyor fakat çok yavaş kalkıyor veya hiç kalkmıyor indiği halde.ama basit şeyler diyor. sizcede böylemidir bunlar dediği gibi basit şeylermi yoksa maddi anlamda çok yüksek meblağlara hallolacak şeylermi örenğin 300-500 tl gibi rakamlara yada parça vs olmadığından çözülemeyecek şeylermidir?? bunların haricinde araçta 17'' enkei marka jantlar 1 yıllık faturaları duruyor aynı şekilde 4 adette faturalarıyla birlikte performans lastikleri double teyp navigasyonlu analog tvli geri görüş kameralı vs vs artıları olan bir araç benim gözümde. fakat triger değişimi gelmiş fren balataları bir sonraki yağ bakımında disklerle birlikte değişmesi gerekiyor sahibinin söylediği bu.yağ değişimine henüz 6000 km varmış daha.14000 tlye pazarlık ettik fiyat iyimi bunları göz önüne aldığımızda yoksa biraz daha bekleyip iyi bişiler mi bakalım. kafam çok karışık yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

• Valla salı günü baktırmaya gidicez ankarada hondacı kadir ustaya çok met ettiler kendisini bende arayıp görüştüm getir ücretsiz bakarız dedi sanırım müşteri bağlamak adına ücretsiz ekspertiz yapacağını söyledi. Araba karoseri olarak düzgün kapıların açılıp kapanması çok nizami. Hele yürüyenine hayran kaldım. 2005 model pejo 307 demirci dükkanı gibi ama 25 yaşındaki araba pıtır pıtır son derece sessiz çok hayret ettim gerçektende. Aracın bana cazip gelen yanları satıcının söylemesine istinaden otomatik şanzımanda ve motorda kesinlikle ama kesinlikle sorun olmaması aracının sonuna kadar arkasında duruyor olması ve aracına çok temiz bakıyor olması :) yaklaşık olarak 1 ay içerisinde farklı zamanlarda araca denetleme yapar gibi tekrar tekrar bakma fırsatım oldu her zaman son derece iç ve dış mekanları çok temizdi. Birde aracın artıları var tabiki. Jant lastik gibi. Performans eksoz gibi. Bunları ben aldıktan sonra mutlaka yapacaktım zaten aracın üzerinde olması benim dahada işime geliyor. Nitekim bu işlemleri ben yaptırmak istesemde 3000 ₺ civarı bir rakam harcamam gerekirdi şu an ki sahibi geçen yıl jant ve lastikleri 2000 ₺ ye ses sistemini 900 ₺ ye almış faturalarını gördüm aküsü yeni vs vs gibi. Dolayısıyla ekstraları çıkınca araç bana ortalama 12000 ₺ gibi bir rakama geliyor ki buda piyasa ortalamasına eşdeğer. İlginize teşekkürler eğer olurda bir sıkıntı çıkmazda ekspertizden olumlu sonuç alırsam burdan yine paylaşıcam sizinle bunlarda aracın resimleri
    Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ihsansabri İ kullanıcısına yanıt
    bu yaşta araba zaten alınmaz ama ne yaparsan yap kadri ustaya gitme adam 3 kaatçının allahı
  • mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Dğerli mehmetcevahir acemi kardeşim,
    forum kirliliği değil forumun rengi diyeceksin
    gereksiz buluyorsan engelle gitsin, bana yazmana bile gerek yok
    ben senin gibiler i anında engelliyorum , nitekim artık başka bir mesajını görmeyeceğim
    soruna gelince bütçen pek buralara elverişili değil, o paraya motosiklet falan al sorunsuz binersin
  • Abilerim Kardeşlerim, Accord 2000 EX kullanıcısıyım. yaklaşık olarak 1 buçuk ay önce aldım aracı. mehmetcevahir abinin dediği gibi ikinci vitesteki tıkırtıyı bende yaşıyorum :D ilk önce korkmuştum acaba niye böyle bir ses geliyor diye. aklımdan herşey geçti. amotisör olamazdı sadece ikinci viteste yapıyordu. 2. vitese takıp debriyaja bassan dahi devam ediyordu. Aklıma en son olarak Şanzıman gelmişti. abimizin söylemesi ile bende nereden gelmiş olduğunu çözdüm artık. Ben de araba konusunda çok hassasım. ben arabamı en az 2 günde bir yıkarım. ve hayatta yıkamacıya götürmem. çünkü benim kadar özenmiyorlar. ben sadece dışını 1 saatte yıkayıp kuruluyorum.

Neyse Arabaya gelecek olursak ben bu arabayı almadan önce yine bir araştırma yaptım ve forumları okudum. sonuç olarak parçası pahalı olan dayanıklı ve hantal yani oturaklı ve çok fazla seri olmasını beklememeniz gereken bir araba. bana sorarsanız araba nasıl diye. Eğer gerçekten temizini bulman halinde çok güzel bir araba. Benim bir önceki arabam 99 model yumurta kasa Accentti ve ben 92 model CB3 aracımdaki konforu emin olun Accentte bulamadım. ve araştırdığım gibi çıktı. yani gerçekten çok rahat bir araba motor hacminin yüksek olması sizi korkutmasın 1.5 arabadan 2.0 motor arabaya geçtim ve beni hiç etkilemiyor. gerçekten milletin dediğine kulak asmayın ve bu aracın yüksek motorundan korkmayın. ayrıca benim mehmet abiye bir sorum olacak el freninin orada far yükseklik ayarı var ve benim aracımda çalışıyor. far ayarım şuan güzel ama çalışmaması sinirimi bozuyor. arkadaşlarım farlarının motorlu olduğunu ve farı hiç oynatmamamı söyledi. sence ne yapayım abi yaptırayım mı? masrafı ne kadardır.

şimdi geleyim aracımın hikayesine. 18 bin tl param vardı. kafama yatan tüm araçlara bakıyordum. sadece dizeller hariç. ben takıntılıyımdır. arabanın kaportası boya temizliği benim için çok önemli. hatta bu aracı almadan önce bir araca baktım ve tamponunda boya söküğü olduğu için vazgeçtim almaktan. nayse denizliye araba pazarına gittim. en az 100 arabaya göz ucuyla baktım. 1.4 pola'dan tut vectra CD'ye kadar. ama pazarda iki araç gözüme takıldı. Biri Mercedes 230.4'tü. bir diğeri ise HOnda Accord 2000 EX. Bakıyorum araca araba temiz ama 92 model oması beni üzüyor. arabanın hikayesini dinledim.
    Satıcı Çocuk Ankarada bir Almancıdan alıyor arabayı. Ve sanayide kendine Tamirci dükkanı açmak için satıyor. Araba yıllarca yattığından dolayı komple boyalı. sorgulatmada uzun süre vizeye girmediği görünüyor. yani tek vize 2014 yılında kilometresi daha 185 binde şuan. paspasları kaldırıyorum. halıfleks'te en ufak leke yok. araba Almanya'dan gümrük yoluyla Türkiye'ye girmiş. İçinde Almanca kitapçıkları Almanya haritası duruyor daha. Aracın3 sahibi benim ve aldığım çocuk bir kere sol çamurluğu vurmuş. o da değişmemiş işlem görmüş. ben bütün bunlardan sonra kendi tamircimi aradım. kardeşim araba anlattığın gibiyse iyi. motorları çok güzeldir ve rahattır dedi. ben iyice gaza geldim ve 15 bin TL'ye bu aracı aldım. aldım Ispartaya götüreceğim için uzun yola çıktım. (Denizli - Isparta Yolu 70 KM Duble yoldur.) maksimum 140 yaptım ve zorlamak istemedim. yani kıyamıyorum arabaya o kadar temiz ve rahat ki içimde pişmanlık yok. uzun yolda ise gerçekten söyledikleri gibi çok rahat bir gidişi var. Arabamı ısparta'ya getirdim ve ustama gösterdim. üst kapak contasının sızdırdığını çok hafif söyledi. değiştirilecek. Arabayı denemeye çıktım ustamla. O kullanıyordu. ve aradan 5 dakika sonra bana 'bineameyeceksen bu arabayı bana sat' dedi. böyle diyince içime su serpildi. arabadan çok memnunum. tekrar hatırlatayım. emin olun çok rahat ve konforlu bir araba. helezonlarını biraz kesip bir de eksoz taktırdım. Isparta'da bu arabadan 3 tane var ve arabaya maşallah bakan dönüp bir daha bakıyor. Sanayide bir kişi 18 bin lira teklif etti. satmadım. heh şimdi bilmeyenlere ve tereddütte olanlara tavsiyeyi vereyim. 99 model hyundai yumurta kasa accentten emin olun en az 20 kat daha konforlu, daha dayanıklı, daha çok sürüş konforu veren ve kullanıcısını her türlü rahat ettiren, içi geniş ve piyasası bugün SLX ile neredeyse aynı olan bir araç. Kesinlikle iyiki almışım diyorum. Rabbim Herkesi hayırlısı ile Karşılaştırsın Kazadan beladan korusu Hayırlı günler...
    Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• Anladım abi ama ben o ayarı oynadığımda her hangi bir ses gelmiyor. Ayrıca bu direksiyonu sağa sola çevirirken rolantide düşüy oluyor bunun nedeni nedir? Aynı durum farları aktif hale getirince de oluyor

• Allah razi olsun.
    2. Vites e atınca çıkan ses bende de var :D
    Bende akislerden olsa sadece sağdan gelmez diye düşünürken bu konuyu okudum.

Çok Sağolun ne yapmalıyım bu sesi kesmek için.

Birde bende 1400/2600 devir arası kafa sallama yani tekleme gibi birşey yapıyor.
    Bunu lpg de çok çok fazla hissederken , benzinde aşırı olmasada hissediyorum.
    Yarın buji ve buji kablosu değişimi ile başlıyorum denemeye :) inşallah çözülür.
    Yada bu konu hakkında tavsiyede bulunabilecek birisi varmı.

Şimdiden sağolun.

Herkese Kazasız belasız cezasız günler.

Cb3 candır diyim :)

• Merhaba arkadaşlar yazılanları okudum almak isteyen ve kullananlara sesleniyorum mükemmel bir sürüş keyfi var arabada bende 15 bin tl ye almıştım 2 sene önce bu aracı, ocağıma incir ağacını dikti resmen fakat bunlar yapılması gereken şeyler eğer araçtan bir şeyler bekliyorsanız siz ona bakacaksınız oda size.2 yılda kötü ya da iyi bir sürü tecrübe kazandım bu arabada 2. viteste benimde ön sağ teker tarafında çıngıraklı yılan sesi geliyor :) tavsiyeleriniz den çözeceğim inşallah o sorunu da arabayı özene bezene dizayn ettim hala eksikleri var onları da elimden geldiği kadar yapacağım.Aracım Kırıkkale de Tektir, Honda candır :)
    Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek SayfasıHonda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası[simage]Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

• bende yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum baya emek verdim halada bişeyleri ile uğraşıyoruz

hondanın kendi sitesinden oem parça no katalog şeklinde , parça bulmada yardımcı olur

http://estore.honda.com/honda/parts/view-honda-parts-catalog.asp?m=1990-accord-4-ex-5mt&dl=

• Teşekkürler değerli yorumlarınız için.

• Merhaba satılık cb3 arıyorum.yardımcı olabilirmisiniz

• f20a5 motor proje düşünüyorum :) Günlük olarak kullanılacak araç

Sorularımı geçicek olursak listelemek daha mantıklı (f20a5 tr de modifiye parça sıkıntısı olduğunu düşünüyorum bu konuda zaten civicler başı çekiyor o yüzden yurt dışı alışveriş yapmak gerekiyor)

1-Motor kodu tr ve avrupa veya amerika olarak farklı sanırım f20a5 dediğimde parça bulunmuyor örnek şu site :http://eu.skunk2.com/
    2-Parçaları yurtdışından toplayıp fazla detaya girmeden ufaktan güç almak. (Bunun için hangi markanın ki daha uygun olur) veya hangi site f20a5 parçası bulabilirim.
    3-Üst kapak vtec yapılabilirmi ? Kapak yapmak gerçekten çok zahmetli onu biliyorum :)
    4-Yer olarak izmir honda performans ile gidip bilgide alıcam fakat önce internetten bi araştırayım dedim :) Tavsiyeleriniz neler olur.

• mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgi araştırmalarımı sürdürüyorum bakalım :) Dediğim gibi kapak işi baya detaylı açıkçası bütçemi biraz açık tutabilirim fakat parça bulamama gibi sıkıntım mevcut.
  • Merhaba, 91 accord polen filtresi veya kabin hava filtresi nerede ve nasıl sökerim? Torpidonun altına baktım çözemedim.

• arkdaşlar accordların farı ne kadar ,original far a taş gelmiş sıkıntı yok diyeceğim ama değiştirebilirim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.