Şimdi Ara

Konu silinebilir !! (112. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.000
Cevap
38
Favori
207.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben vatan bilgisayardan devamlı alışveriş yapan biriydim Vatan beni çok şaşırttı,
    Demekki daha önce bir sorun yaşamadığım için ne olduklarının farkına varamamışım,
    Bundan sonra internet üzerinden satış yapan, hızlıal.com hepsiburada.com gibi internet sitelerinden alışveriş yapacağım,
    Hızlıal.com ile bir görüşme yaptım, kendileri bozuk ürün çıktığında değişim yaptıklarını söylediler,
    Zaten vatan bilgisayar sorunumuzu çözmüyorsa bizi süründürüyorsa vatandan alışveriş yapmanın hiçbir artısı olmuyor bize.
    Vatandan artık alışveriş yapmayı düşünümüyorum bitmiştir benim için,
    Sizde yapmazsınız, çevrenizden yapacak olanlarada yaptırmazsınız olur biter,
    Kendileri bilirler, devamlı müşterilerinede bunu yapıyorlarsa, sorun çözmüyorlarsa daha fazlada bişey söylemeye gerek yok artık,
    Şikayetvar.com a girip vatan bilgisayar yazarsanız zaten vatandan bir dünya insanın şikayetçi olduğunu görürsünüz,
    Adamlar 8tl ye alınan bozuk çıkan 1 kabloyu bile değiştirmiyorlar servise göndericez diyorlar,
    Şikayet sahibi kişi kızdım kabloyu bıraktım alın sizin olsun bidahada vatan benim için bitmiştir demiş ve
    Kabloyu faturasını poşetini komple öylece bırakıp mağazayı terk etmiş,
    Daha ne denirki bu firmaya, vatan böyle giterse olur batan bilgisayar
  • çağrı45 Ç kullanıcısına yanıt
    Bende de hiç öyle bir sorun olmadı telefonunda kesinlikle bir bozukluk var. Yazılımsal olabilir aldigin yerle konuş olmadı garantiye ver

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayramses

Geçmiş olsun hocam,
    Ben vatan bilgisayardan devamlı alışveriş yapan biriydim Vatan beni çok şaşırttı,
    Demekki daha önce bir sorun yaşamadığım için ne olduklarının farkına varamamışım,
    Bundan sonra internet üzerinden satış yapan, hızlıal.com hepsiburada.com gibi internet sitelerinden alışveriş yapacağım,
    Hızlıal.com ile bir görüşme yaptım, kendileri bozuk ürün çıktığında değişim yaptıklarını söylediler,
    Zaten vatan bilgisayar sorunumuzu çözmüyorsa bizi süründürüyorsa vatandan alışveriş yapmanın hiçbir artısı olmuyor bize.
    Vatandan artık alışveriş yapmayı düşünümüyorum bitmiştir benim için,
    Sizde yapmazsınız, çevrenizden yapacak olanlarada yaptırmazsınız olur biter,
    Kendileri bilirler, devamlı müşterilerinede bunu yapıyorlarsa, sorun çözmüyorlarsa daha fazlada bişey söylemeye gerek yok artık,
    Şikayetvar.com a girip vatan bilgisayar yazarsanız zaten vatandan bir dünya insanın şikayetçi olduğunu görürsünüz,
    Adamlar 8tl ye alınan bozuk çıkan 1 kabloyu bile değiştirmiyorlar servise göndericez diyorlar,
    Şikayet sahibi kişi kızdım kabloyu bıraktım alın sizin olsun bidahada vatan benim için bitmiştir demiş ve
    Kabloyu faturasını poşetini komple öylece bırakıp mağazayı terk etmiş,
    Daha ne denirki bu firmaya, vatan böyle giterse olur batan bilgisayar

İnternette hem daha ucuz hem de daha çok müşteri önemseniyor vatan eskiden böyle değildi ülkede artik neredeyse herkes hırsız, dolandırıcı, uç Kâğıtçı olmuş. İnsanlar bu hicazlara bir maasini veriyor belkide aylarca biriktirip aliyor ama herkes cebine giren paranin pesine dusmus yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: çağrı45

Merhaba arkadaşlar herkeze iyi günler.Telefonla ilgili 2 sorunum var.
    1)Telefonum ilk parti ürünlerden nadir de olsa arasıra kalıcı donmalar yapıyor. Şöyle anlatayım telefonun tuş kilidini açıyorum kurcalamaya baslıyorum. Birden bişeyler oluyo alttaki geri,home ve seçenekler tusu işlemiyor ekranda ise sadece sağ ve sola gidiyor dokunma işlemiyor. Bu sorundan müzdarip olanlar varmı ?

2)Şarjıyla ilgili bi sorun. Şarjı %100 dolduruyorum. %50 lerden aşağı indikten sonra herhangi bir yüzdede takılıyor ve telefonu fazla kullanmadığım zaman 5-6 saat o yüzdede duruyor. Aşırı kullanımda 1-2 saat o yüzdede takılı kalıyor ve en sonunda düşmeye baslıyor ama öle böle bi düşüş değil uçak gibi çakılıyor 10 saniyede %1 düşüyor. Acaba telefon hesabı yanlışmı yapıyor yoksa bataryadamı bi sorun var yardımcı olursanız sevirim.

aynı sorun bende şu şekilde var sabah şarjım yüzde 42 civarındaydı biraz önce bir baktım yüzde 57 diyor şaşırdım biraz kullandım normal düşüyor ne hızlı ne yavaş anlam veremedim bende
  • Aynen dediğin gibi hocam,
    888tl = 1 kişinin 1 aylık yaklaşık asgari ücreti
    Zaten taksitide kaldırdılar, bu cihaz için 1000tl 12lık kredi çekip aldım,
    Sonuç? Bozuk çıkan ürünü servise yolladılar, şimdi elimizde emanet telefonla bekle dur
    Neyse yaa işte, bu forumlar neden var okumak bilinçlenmek için,
    Bu forumları yabana atmamak gerekir, bilgi paylaşımında bulunmak gerekirki,
    İnsanlar birbirlerine yardımcı olsunlar, firmaları okuyarak bile tanısınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kittyy

quote:

1)Telefonum ilk parti ürünlerden nadir de olsa arasıra kalıcı donmalar yapıyor. Şöyle anlatayım telefonun tuş kilidini açıyorum kurcalamaya baslıyorum. Birden bişeyler oluyo alttaki geri,home ve seçenekler tusu işlemiyor ekranda ise sadece sağ ve sola gidiyor dokunma işlemiyor. Bu sorundan müzdarip olanlar varmı ?

2)Şarjıyla ilgili bi sorun. Şarjı %100 dolduruyorum. %50 lerden aşağı indikten sonra herhangi bir yüzdede takılıyor ve telefonu fazla kullanmadığım zaman 5-6 saat o yüzdede duruyor. Aşırı kullanımda 1-2 saat o yüzdede takılı kalıyor ve en sonunda düşmeye baslıyor ama öle böle bi düşüş değil uçak gibi çakılıyor 10 saniyede %1 düşüyor. Acaba telefon hesabı yanlışmı yapıyor yoksa bataryadamı bi sorun var yardımcı olursanız sevirim.

aynı sorun bende şu şekilde var sabah şarjım yüzde 42 civarındaydı biraz önce bir baktım yüzde 57 diyor şaşırdım biraz kullandım normal düşüyor ne hızlı ne yavaş anlam veremedim bende

sizin yaşadığınız sorun sadece 1 kere bendede oldu şarjım %58 iken 2 dk sonra açtığımda %85 olmuştu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kittyy

quote:

sizin yaşadığınız sorun sadece 1 kere bendede oldu şarjım %58 iken 2 dk sonra açtığımda %85 olmuştu.

problem mi bu bilemedim? yoksa düzelirmi ilk şarj olduğu için mi bilmiyorum..
  • O sorun gostergede olabilir google playden duzgun calisan bi batarya uygulaması indirip öyle deneyin bide isterseniz

• Şarj gösterge sorunu arada bende de oluyor. Örneğin dün gece şarjı % 16 gösterirken 2 dakika sonra %5 1 dakika sonra da %1 oldu. Ve kapandı. Yazılımsal bir sorun zannedersem yoksa tüm gün kurcaladığım telefonun şarjı gece 1 de bitti.Batarya çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: therebthere

Şarj gösterge sorunu arada bende de oluyor. Örneğin dün gece şarjı % 16 gösterirken 2 dakika sonra %5 1 dakika sonra da %1 oldu. Ve kapandı. Yazılımsal bir sorun zannedersem yoksa tüm gün kurcaladığım telefonun şarjı gece 1 de bitti.Batarya çok iyi.

aynısı bendede oldu
  • Beyaz modelinin birisi koruma kapağı olmadan resimlerini ya da videosunu çekebilir mi ? 2 hafta sonra micro-sim desteklisini alacağım ve aranıza katılmanın mutluluğunu yaşayacağım . En güzeli de teli eline bile almayıp eleştiren tayfa gitmiş , gerçek d2 ciler kalmış . Telefon hakkında her ne konu olursa olsun okumak beni çok heyecanlandırdı açıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nighdoria

Beyaz modelinin birisi koruma kapağı olmadan resimlerini ya da videosunu çekebilir mi ? 2 hafta sonra micro-sim desteklisini alacağım ve aranıza katılmanın mutluluğunu yaşayacağım . En güzeli de teli eline bile almayıp eleştiren tayfa gitmiş , gerçek d2 ciler kalmış . Telefon hakkında her ne konu olursa olsun okumak beni çok heyecanlandırdı açıkcası

Nerden almayı düşünüyorsun merak ettiğin şeyler varsa sorabilirsin

• pil kalibrasyonu için uygulamalar var, yüksek ihtimal düzelecektir
  • Nighdoria N kullanıcısına yanıt
    kesınlıkle katılıyorum konu 38. sayfada ama ılk 30 sayfası kaıde alınmayacak bılgıler ıle dolu, gıttıkce daha ıyı olacak.
  • Nighdoria N kullanıcısına yanıt
    youtube da pek cok vıdeo var nette de fotograf var oradan bakabılırsın baska bırsey mı gormek ıstıyorsun anlayamadım
  • Arkadaşlar merhaba inşallah çıktığı gün telpa veya migrostan sd kartlı modelini alacağım birkaç sorum var?

-Beyazmı Daha İyi Siyah Modelimi? (ikiside 10 numara karar veremedim)
    -Şarj nasıl gidiyor?(1 günü zor çıkarsa yeter)
    -Oyun performansı nasıl?
    -Birde çok ısınıp kapanıyormuş doğrumu?

şimdiden teşekkürler...
  • kittyy K kullanıcısına yanıt
    Bu yazilimda degildir muhtemelen. Cunku piller farkli sarz seviyelerinde farkli voltaz ve akim degerleri verir bu degerleri kullanan yazilim bir hesap yapar ve yaklasik bir pil sarzi yuzdesi hesaplar ve cogu zaman dogruya cok yakindir. Benim kullandigimve bircom samsung tel. dada zaman zaman olur yalniz pil kalibrasyon programalarini ayda yilda bir kullanirsaniz sorun azalir butun bataryalarda kalitesine gore az yada cok gorulebilir.

• Merhaba arkadaşlar,

1,5 yıldır kullandığım SONY Xperia SP modelinden sonra 29.09.2014 tarihinde F/P oranı çok güzel olan General Mobile Discovery 2 telefonunu Bimeks’ten satın aldım. Yaklaşık 3-4 gündür her türlü kullanım seçeneklerini deniyorum. General Mobile Discovery 2 ---(ANA KONU)- kısmındaki yazıları okuyup ta bu telefonu almak cesaret ister. Güzel ve gerçekçi yorumlar yapanlar olduğu gibi anlamsız ve saldırgan bir şekilde telefonu yerden yere vuranlarda var. Bende sizlere aklımdan geçen olumsuzluklara rağmen alıp kullanma fırsatı bulduğum cihaz hakkında ki görüşlerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle beğenmediğim yönlerinden bahsetmek istiyorum,

- Arka taraftaki objektif çıkıntısını beğenmedim, her an bir yere sürtecekmişim gibi beni rahatsız ediyor. Objektifi tamamen koruyan bir kılıf bulduğumda burada paylaşacağım (Telefonu ters koyduğumda objektif çerçevesi ve camı zemine değmemeli.), böyle bir kılıfı bilen varsa bir zahmet bizlere tavsiye etsin.

- Dahili depolama alanından bana kalan 12GB’lık bölüm bana yetse de MicroSD kart yuvasının olmaması sıkıntı verici.

- 1080P video kaydı yaparken arka kapak ılınıyor ama öyle çok rahatsız edici değil. Sonuçta tüm telefonlar öyle veya böyle ısınıyor. Oyun oynamadığım için oyun sırasındaki ısınma durumunu bilmiyorum.

- Dışarıya ses veren alt taraftaki hoparlörden gelen ses en kısık ayarda bile hayli fazla. Bu sorunun yazılımla halledilebileceğini düşünüyorum.

- Wi-Fi 5Ghz. desteklemiyor ama bence bu bir sıkıntı değil.

- Radyosu yok.

- 4G desteği yok ama 2GB kotayla varsın 150Mbitle bağlanmasın ki şu an 4G hiçbir operatörde yok.

Şimdilik beğenmediğim konular bunlar, gelelim şimdide beğendiğim ve başarılı bulduğum kısımlarına,

- Cihazın ekran büyüklüğü bence mükemmel seviyede 5” ve pırıl pırıl tertemiz bir ekranı var.

- 1920x1080 çözünürlük süper.

- 2GB Ram olması cihazın rahat çalışması için mükemmel bir zemin hazırlıyor.

- 8 Çekirdek işlemciyi şimdilik tam verimle kullanamasak da ileride çıkacak uygulamalar ile süper olabilir. Şu an her bir çekirdeğin 2Ghz.lik hızı beni fazlasıyla mutlu ediyor.

- Vodafone kullanıyorum ve 3G ile bağlanma hızı ve internet hızı mükemmel diyebilirim.

- Ön kamerası 5MP ve çok güzel. Hele hele Xperia SP’den sonra. Arka kamera 13MP ve bu iki kameranın gündüz çekimleri güzel, asla ve asla kötü değil. Gece çekimleri ise ışığın yetersiz olduğu durumlarda iyi
    değil. Flash’ı var ama oda bir yere kadar.

- Wi-Fi bağlantısında kopma, bağlanamama, çekim vb. sorunlar yok. Gayet güzel işini görüyor.

- İnternet bağlantısı olmadan hat üzerinden görüntülü görüşme yapabilmesi bence mükemmel.

-Android 4.4.2 Kitkat la gelmesi iyi.

- GPS çok iyi ve hızlı bağlanıyor.

- Pili 2500mAh. ve akşamı çok rahat çıkarır. 3G devamlı açık ve Pil tasarruf modunu açmadan, gün içinde Whatsup, mail ve 1-1,5 saat telefon görüşmesi ile akşam saat 22:00 civarı %40 civarı pilim kalıyor. Bence başarılı.

- Ekran camının çizilmelere karşı mukavemetli olan Gorilla Glass 3 olması. Kendisinden daha pahalı ürünlerde bile bazen olmuyor.

- Cihazı elinize aldığınızda kaliteli bir izlenim veriyor. Benim gayet hoşuma gitti ayrıca çok hafif.

- Fiyatının 800-890 aralığında olması ki ileride bu daha da düşecektir.

Evet cihaz hakkındaki görüşlerim şimdilik bu kadar. Sonuç olarak da şunları söylemek istiyorum;

Bu cihazı Samsung Galaxy 5, SONY Xperia Z2 veya HTC One M8 ile ve fiyat olarak kendinden 300-1000 TL fazla olan cihazlarla kıyaslamak bence vicdansızlıktır ki sonuçta bu bir telefon. Onların yapıp da bunun yapamadığı bir şey yok. Yok, o daha hızlı bu daha yavaş gibi polemikleri de yanlış buluyorum. Bu telefonda sizi üzmeden ve saç baş yoldurmadan, tüm verdiğiniz görevleri hızlı bir biçimde güzelce yapıyor. ANTUTU test programından 32.666 puan alıyor. HTC One M8 de 42.000 puan alıyor. Ama aralarında 1.200 TL gibi bir fark var. Parası olan elbette ki bu telefona bakmadan diğer markalara yönelecektir ki ben bir telefona yüksek meblağlar vermeye karşıyım. Eleştiri yapanlara saygı duyarım, elbette elektronik cihazlar da arızalı çıkabilir ya da arızada yapabilir ama bu arızayı sadece General Mobile Discovery 2 yapıyormuş gibi lanse edilmesine karşıyım. Benim bir Samsung Galaxy Wonder maceram vardı ki, cihazın arızalı olduğunu servise 8 kez vererek tam 3 ay da kabul ettirebildim ama hiçbir zaman Samsung çok kötüdür demedim çünkü servis rezildi, bende şanssızdım. Neyse çok fazla uzattım. Bu telefonu tüm arkadaşlarıma tavsiye ederim. Beni fazlasıyla memnun ediyor.

Alanlara hayırlı olsun, bu cihazı almayanlara da iyi araştırmalar, herkese selamlar…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan2006 -- 2 Ekim 2014; 8:20:27 >
  • berkan2006 kullanıcısına yanıt
    http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/general-mobile-discovery-2-kilif-silikon-tpu-128457616

al sana kamerayı koruyan silikon kılıf ben elite için olanını kulanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: meliii

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/general-mobile-discovery-2-kilif-silikon-tpu-128457616

al sana kamerayı koruyan silikon kılıf ben elite için olanını kulanıyorum

İlgin için teşekkür ederim, hemen siparişi verdim.
    Hayırlı günler...
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.