Şimdi Ara

fiio/ibasso/hiby (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
69
Favori
95.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Satılık
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: errorman_cem

pm

Cevaplandı..

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Bu akşam Selçuk ile hem tanıştık hem güzel bir sohbet ettik, hem de csk90 ı dinledim ve sonunda kendisinden bir adet shure 215 kulaklık aldım, öncelikle çok ilgili ve güvenilir bir satıcı olduğunu belirtmek isterim:)
    Shure 215 i 2 saat kadar dinledim ve dinledikçe daha çok beğenmeye başlıyorum, detaylar inanılmaz güzel herşey çok dengeli ne eksik ne fazla, ben daha çok rock müzik dinliyorum, hip hop veya pop müzik dinleyen biri belki csk 90 öne çıkan bass sesleriyle daha çok beğenebilir ama shure bence başka birşey, her yerinden kaliteli bir ürün olduğu anlaşılıyor, ses izolasyonu csk 90 a kıyasla bariz daha iyi, ilk başlarda kulağa takılması için biraz uğraşıyorsunuz ama daha sonra alışırım diye düşünüyorum, bu konuda csk90 daha ii gibi. Ben her sene bir kaç tane kulaklığı kablo kırılması yüzünden kullanım dışı bırakan biri olarak shure un kalın ve değiştirilebilir kablo yapısı çok ii olmuş bence:) Sonuç olarak shure 215 kesinlikle tavsiye ederim, muhtemelen şimdiye kdr kullandığım en iyi kulaklık...
  • Bende Selçuk bey'den Sandisk Sansa Clip+ 4gb aldım 1 günde kargom geldi gerçekten çok dürüst ve hızlı bir satıcı ürüne rockbox yükledim sesi baya bir değişti (çözünürlük olarak) kısacası gözünüz kapalı alış-veriş yapabilirsiniz. Clip+ da tavsiye olnur bu arada tabiki en azından 100 tl bir kulaklıkla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frost333 -- 27 Haziran 2012; 19:12:38 >
  • Selçuk arkadaşımızdan Audio-Technica ATH CKS90 Solid Bass Kulakiçi Kulaklık aldım.kulaklık çok iyi .alacak arkadaşlara tavsiyedir .sorunsuz alış-veriş,hızlı kargo,ilgi ve alakası için çok çok teşekkür ediyorum kendisine .
  • westone 3'ün sahibi ben oldum, şu an alışmaya çalışıyoruz karşılıklı daha sonra kendime güvenebilirsem biraz yorum yazarım, daha yeni olduğu için sesinde biraz değişim olması muhtemel ama basslarda çok iyi olduğunu söyleyebilirim şimdiden, ayrıca iphone ile kullanıyorum ses yüksekliği düşer mi diye biraz tereddütüm vardı, ama sıkıntı olmadı hatta bundan önce kullandığım sıradan bir kullaklıktan ciddi şekilde yüksek ses veriyor.

selçuk bey için söylenecek bir şey yok zaten, kulaklık almak istiyorsanız fiyat ve güven olarak aranılan insan.
    sağolsun arabası ile de yakın denemeyecek bir yere kadar bıraktı beni hatta bekledi yanlış yerde inmeyeyim diye ve haklı çıktı biraz daha yol gittik, şimdilik bu kadar ile bırakayım.
    keşke 1-2 saat kadar önce söyleseydiniz tam beni bıraktığınız yerdeydim, deneyebilirdi arkadaşınız kulaklığı benim için de iyi olurdu çok fazla üst düzey kulaklık denemişliğim yok benden daha iyi yorum yapabilirdi. kısmet değilmiş demek ki bir daha gelirsem yakınlara inşallah o zaman deneyebilir arkadaşınız.

bu arada izolayonu çok iyi kulaklıkların, trafikte dikkatli olmak lazım karşıdan karşıya geçerken tamamen iletişimi kesiyor dışarı ile
  • @FERROKROM
    @frost333
    @motomurat
    @slapert

Alışverişiniz için çok teşekkür ederim. @slapert umarım başka bir zamanda tekrar buluşma ayarlayabiliriz. Saygılarımla...

• bende selçuk arkadaşımdan bir adet cks90 aldım, arkadaşın ilgi ve alakasından çok memnun kaldım, herkese tavsiye ederim...
  • Yarım saat önce sanal pazar üzerinden cks90 aldım, orta seviyeye geçiş yapıyoruz sanırım

cümleten hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cks90 sabah 9 gibi eve teslim edilmiş, biraz önce 10 dakika kadar dinledim, ep630 ve mdr-ex300 den çok daha kaliteli bir ürün, burn in den sonrası ise dahada iyi olacaktır..
    Cks90 nın daha 10 dakikalık bir kulaklık olduğunu dikkate alarak aradaki belirgin farkları yazayım.
    Cks90 da sahne var , ep630 ve ex300 gibi sadece kafanızın içinde değil müziği çevrenizden duyuyormuş gibi bir his uyandırıyor, ses daha canlı ve daha yüksek.
    Yani ilk izlenimlerim olumlu ve bu olumlu durum + yönde ilerleyeceğini düşünüyorum..

• @digi_boy2006
    @tuncay_d

Alışverişiniz için çok teşekkür ederim. Ürününüzü güle güle kullanın.

• Tüm sorularıma içtenlikle yanıt verdi Selçuk bey, ödeme konusunda bankam ile problem çıktı, daha doğrusu amatör olduğum için cebimden havale işlemini yapamadım, bekledi dinledi söz verdiğim günden sonraki güne ertelediğimi söyledim ödeme günümü, bana güvenmiş dün ödemeyi yaptım kargoyu gönderebilirsiniz diye arayacaktım kendisini ki kargo elime geçmişti. Yani güvenmiş önceden göndermiş yine de, iyi bir abimiz, üründen de 1 gün kullanma fırsatı buldum, şu ana kadar memnunum bir problem yok. İleride tekrar alışveriş yapabileceğim bir üye, güvenilir ve sabırlı. Sağolsun varolsun
  • Cks90 geleli 5 gün oldu, ilk iki gün ; ep630 dan ve ex300 den iyi ama bu para eder mi? diye soru işereti vardı kafamda, 3. Gün bira daha iyi oldu, 4. Gün biraz daha ve bugün biraz daha , son seste cadde de gidiyorum ve iki kulağımın dibinde kaliteli buffer var gibi, çakma diyenler yada düşünenler var, başka cks90 görmediğim için çakma yada orjinal ayrımı yapamayacağım ama hadi çakma diyelim yine de malzeme kalitesiylede sesiylede bu parayı hak ediyor

• @PeterNorth
    Alışverişiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.

@tuncay_d
    Yorumunuz için teşekkürler.

• Selcuk Bey'e ben de buradan teşekkür etmek istiyorum, o kadar ilgili bir insan ki şaştım kaldım. Şu an ben de araştırma ve karar alma aşamasındayım ama daha satın almadığım halde yardımlarını yazmadan edemedim. Örnet bir satıcı demiyorum satıcıdan öte bir ahlaka ve ilgiye sahip kendisi, işleri her daim daha iyiye gitsin inşallah.

• Audio Technia CK90, Brainwavz M2'den her alanda üstün müdür? Ben de bu ikisi arasında kaldım da. EP630 ve EX300'den geçeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Witchdoktor

Audio Technia CK90, Brainwavz M2'den her alanda üstün müdür? Ben de bu ikisi arasında kaldım da. EP630 ve EX300'den geçeceğim.

Bende o iki kulaklıktan cks90 a geçtim, m2 hakkında bilgim yok fakat ep630 ve ex300 ile arasında ki farkları yazayım..

Sesi daha dolgun, yani daha keyifli bir sesi var, sesi daha net, gürültü oranı sıfır gibi birşey, enstruman ayrımı bariz bir şekilde daha iyi, diğer kulaklıklarda fark etmediğin küçük tınıları tizleri duyuyorsun, yalıtımı daha iyi....

Tabii tüm bunlar kişisel bir durum, benim hissettiklarim algıladıklarım bunlar...

Ayrıca farkların anlaşılabilmesi için iyi bir mp3 çalar ve dinlediğin parçalar en az 320 bit olmalı, 128 bit lerde kulaklıklar arasındaki farkı anlamak çok zor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncay_d -- 13 Temmuz 2012; 15:05:07 >
  • Ben de sağ olsun Selçuk Bey'den (fastfalcon) ATH-CKS90 aldım. Alırken bir kaç farklı kulaklık deneme şansım da oldu
    (Klipsch S4i, Urbanears Bagis gibi).

Daha önce Sennheiser CX300 ve CX 500 kullanmışlığım vardı ve kulaklıklar (ebayden alınma fake ama sesleri
    iyidir) bir süre sonra bozulunca çıtayı yükseltip orjinal bir ürün almak istedim ve sağ olsun Selçuk Bey'den aldık.
    Kendisi gerçekten de kalite ürünleri bulunamayacak güzellikte fiyatlara satıyor.

Kulaklık konusunda teknik bilgisi fazla olan birisi değilim ama kulağım iyidir, net sesi ayırt ederim kolayca, ayrıca
    bu tip şeylerde kâğıt üzerinde yazan tekniklere pek inanmam. Her şey dinleyince belli olur. Bass değil tizi
    seven birisiyimdir
    ve açıkçası almadan önce "acaba bu kulaklıkları alınca güm güm bass mı duyucam" diye
    bir tereddütüm vardı. Hani arabaları modifiye eden arkadaşlar vardır, bassları vurdururlar böyle, yanınızdan
    geçerken bir küfür edersiniz (yani ben ederim şahsen ) işte öyle bir bass olursa diye çok endişeleniyordum
    ancak Selçuk Bey'le telefonda görüştük ve kendisinin de dediği gibi CKS90'ların bass-tiz dengesi çok yerinde, benim
    eski Sennheiser'lardan daha öte bir ses veriyorlar hem bass hem tiz olarak.

- Evet, tasarımı farklı ve ulen nasıl kulağa giriyor gibi düşünüyorsunuz başta ama kulağa oturması çok başarılı olmuş. Çıkma sorunu hiç yok.
    - Uzun süre kulak da kalsa da sıkıntı yapmıyor, acıtmıyor, bu önemli.
    - Kablo kalınlığı yerinde, umuyorum 1 sene içinde, hep kabloları yüzünden sağ ya da sol kulaklığı bozulan eski kulaklıklarım gibi olmayacaklar
    - iPhone'da iyi Riplenmiş bir mp3'ü sesi sona getirseniz bile hiç patlama/çatlama yapmıyor ama kulağınız için iyi olmaz Gerçekten çok şidddetli ses veriyor canavar.
    - İzolasyon çok ama çok başarılı, tasarımın en büyük artılarıdan biri. Dışarıdaki seslerden tamamen kopuyorsunuz.
    - Bass'lar gerçekten çok keyifli, öyle kafa ütüleyen güm güm tarzında değil. Tizleri kesinlikle boğmuyor. Alicia Keys - No One (Radio Edit) giriş kısmını bir de bunlarla dinleyin diyorum sadece
    - Tizler de çok yerinde. Tereddüt duyarsanız çıkarın ve aynı şarkının aynı kısımlarını alışık olduğunuz eski kulaklığınızla dinleyin, farkı duyacaksınız.
    - Sahne dedikleri bu mu bilmem ama mesela Dido - White Flag dinleyin girişteki akustiği harika hissettiriyor veya o meşhur akustik kayıt Hotel California'yı.
    - Diğer kulaklıkarla karşılaştırdığımda, CKS90 dışındakiler hep ya boğuk ya da bass ve tiz konularında geride kaldılar.
    - Her şey süper de hiç mi olumsuz diyebileceğimiz bir yanı yok? Var, ama ufak bir estetik kaygısı diyelim sadece. Tasarımı bu güzel sesi vermesi için biraz farklı ve kulağınıza takılı iken, biraz kulaklıklar sanki kulağınıza oturmamış da dışarıda duruyor gibi görünüyor etrafınızdakilere, tabii gerçekte böyle değil. Karşıdan size bakan birisi için biraz farklı göründüğü gerçek ama iyi ses için bence bu çok rahat tolare edilebilir, gülü seven dikenine katlanacak

Son olarak Selçuk Bey'e bu fiyat/performans ürününü tanıttığı, bizlere makul fiyatlarla ulaşabilme imkanı verdiği için bir kez daha teşekkür ediyorum. Mağazalarda sesini bile test etme şansını bulamadığınız ve 500-600 TL'ye satılan cihazlara para verecek kadar zengin olmayanlar için bir nimet Selçuk Bey, değerini bilelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 13 Temmuz 2012; 15:48:19 >
  • SHURE SRH240 için pm attım hocam..
  • @tuncay_d
    @eozen81

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Düşünen birçok arkadaşa yardmı dokunacaktır. Saygılar...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.