Şimdi Ara

KONU LÜTFEN SİLİNSİN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
6.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vw için normal bir durum gerçekten ama vagçılara sorsan numunelik bu olaylar ayrıca her türlü çözer adam mağdur olmuş ama vw değiştirmez illa git uğraş der mahkemede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşime yıllar önce aldığımız "0" polo 7 sene sonra satarken tavanı boyalı çıkmıştı. Doğuş'ta sık rastlanan bir durum ne yazık ki.
  • 2016 Kasım ayında Sıfır Km Golf aldım. 100 km de iken arıza vermişti. İstanbul'dan Bursa'ya gidiyorduk, ailece yolda kaldık.
    1 hafta gibi bir sürede yeni araç talebim onaylandı ve aracım değişti. 1 hafta gibi bir sürede ise Passat 4Motion vermişlerdi. Merak etmeyin mağdur etmeyeceklerdir. Fabrika değişimi kabul etmese bile Doğuş oto 1-2 ücretsiz bakım veya yeni araç alımında iskonto uygular.

Bu söylediklerim sadece VW için geçerli değil. Diğer marka modellerde de bu sorunlar MAALESEF yaşanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinbektas

2016 Kasım ayında Sıfır Km Golf aldım. 100 km de iken arıza vermişti. İstanbul'dan Bursa'ya gidiyorduk, ailece yolda kaldık.
    1 hafta gibi bir sürede yeni araç talebim onaylandı ve aracım değişti. 1 hafta gibi bir sürede ise Passat 4Motion vermişlerdi. Merak etmeyin mağdur etmeyeceklerdir. Fabrika değişimi kabul etmese bile Doğuş oto 1-2 ücretsiz bakım veya yeni araç alımında iskonto uygular.

Bu söylediklerim sadece VW için geçerli değil. Diğer marka modellerde de bu sorunlar MAALESEF yaşanıyor.

Mahsuru yoksa hangi bayiden almıştınız? Sizin durumunuz biraz farklı ama umarım sorunu çözerler.

Bugün gelişme var mı diye aradığımda, Genel merkez eksik olan araç teslim tutanağını da istemiş. Bu yüzden sonuç yarına kalmış. Bunu duyunca iyice ümidi kestim. Teslim tutamağında sorunsuz teslim aldım diye imza atıyoruz galiba. Bunu da dosyaya koyup konuyu kapatacaklar sanırım. Umarım yanılırım.

Aslında bütün bu inceleme işlemleri boş işten ibaret, şuna kanaat getirdim ki hasarlı aracı sattıklarından satış temsilcisinden stok sorumlusuna herkesin haberi var.

• Geçmiş olsun hocam. Firmayı savunmak için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın ama bu durum diğer markalarda da oluyor. Bizim abi megane almıştı mesela oda boyalı veya değişen parçalı çıkmıştı araba bayiye gelirken düşmüş

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Geçmiş olsun hocam. Firmayı savunmak için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın ama bu durum diğer markalarda da oluyor. Bizim abi megane almıştı mesela oda boyalı veya değişen parçalı çıkmıştı araba bayiye gelirken düşmüş

İnsanlık hali hocam, yanlışlıkla insan ölüyor. Ama daha önce de VW araç aldım, ST PC’de açıp listeyi gösterdi bak abi bu dolu yemiş şu kadar indirimi var, bunların şuraları boyalı şu fiyatlara düşüldü gibi. Sıkıntı hasar belirtilmeden satış yapılması.

• DeadLifter kullanıcısına yanıt
    Doğrudur diyorum ya firma farketmeksizin bazen işin çakallığına kaçıyorlar. Kaç kişi sıfır araba alırken acaba değişeni var mı boyası var mı diye bakıyor ki? Açacaksınız mahkemeyi burunlarından getireceksiniz aslında ama insan lanet olsun diyip uğraşmıyor. O abide gitti bayiye söyledi arabayı alıp verdiği parayı geri verdiler ört pas ettiler olayı işte. Halbuki dava açılsa muhtemelen çok daha fazla alabilirdi bildiğiniz dolandırıcılık çünkü bu.

• gecmis olsun
    hakli oldugundan suphem yok, dava olursa kazanirsin da

yalniz sunu merak ediyorum, dogus biz sana saglam verdik bu camurlugu sen degistirmissin disarida derse ne oluyor? nasil ispatliyorsun senin yapmadigini?
  • Sen senelerce birikim yap, şartları zorla sonunda sıfır araba aldım diye düşünürken yaşanan rezalete bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

gecmis olsun

yalniz sunu merak ediyorum, dogus biz sana saglam verdik bu camurlugu sen degistirmissin disarida derse ne oluyor? nasil ispatliyorsun senin yapmadigini?

Aynen bende bunu merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

gecmis olsun

Emsal davaları araştırdım çünkü bunu ben de ilk etapta düşünmüştüm.

''Aksi ispatlanmadıkça sıfır araçta çıkan hasarlar ''ayıplı ürün satısı'' niteliği taşıyormuş.

Aksi bir durum zaten nitelikli dolandırıcılık, haksız kazanç sağlama girişimi vs derken kimsenin altından kalkamayacağı ve teşebbüs edemeyeceği bir girişim olurdu.
  • ülkede dürüstlüğe, doğruluğa, hak yememeye, yalan söylememeye hasret kaldık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeadLifter

quote:

2016 Kasım ayında Sıfır Km Golf aldım. 100 km de iken arıza vermişti. İstanbul'dan Bursa'ya gidiyorduk, ailece yolda kaldık.

Mahsuru yoksa hangi bayiden almıştınız? Sizin durumunuz biraz farklı ama umarım sorunu çözerler.

Bugün gelişme var mı diye aradığımda, Genel merkez eksik olan araç teslim tutanağını da istemiş. Bu yüzden sonuç yarına kalmış. Bunu duyunca iyice ümidi kestim. Teslim tutamağında sorunsuz teslim aldım diye imza atıyoruz galiba. Bunu da dosyaya koyup konuyu kapatacaklar sanırım. Umarım yanılırım.

Aslında bütün bu inceleme işlemleri boş işten ibaret, şuna kanaat getirdim ki hasarlı aracı sattıklarından satış temsilcisinden stok sorumlusuna herkesin haberi var.

Teslim tutanağından bir şey yapamazlar içiniz rahat olsun. Orada boyasız ya da değişensiz aldım gibi bir tik yok hatırladığım kadarı ile. Zaten önünüze getirdiklerinde onlar tarafından doldurulmuş oluyor siz sadece imza atıyorsunuz. Genel merkezden arayıp aksini iddia eden olursa son 24 saatte yapılan araç teslimlerinde müşterilere imzalatılan kağıtlara kameradan bakın (tabi aldığınız bayi yi uyandırmadan) kaç müşteri kendisi doldurup okuyup imzalamış dersiniz.

Yanlış hatırlamıyorsam teslim tutanağında ışıklar yanıyor, camlar açılıyor, paspas var, ilk yardım seti var, düğmeler çalışıyor vs vs gibi şeyler vardı. Yoksa aracın altında vuruk olsa nerden bileceğiz diyebilirsin. Sonuçta kimse lift e kaldırıp ya da altına yatıp bakmaz sıfır arabanın. Ya da elinizde mikron aleti ile mi geziyorsunuz, kaportacı mısınız nerden bileceksiniz değişen olduğunu?

Benim tek önerim hiç tehdit işine girmeyin zorlasalar bile girmeyin. Sadece iyi dinleyin uzlaşmacı olun zaten size pazarlıkla gelecekler. Gözünüzdeki değer kaybını karşılayacak bir pazarlık ile gelirlerse sizin için sorun değilse pazarlığı kabul edin. Eğer yeterli gelmiyorsa daha sıkı pazarlık yapmak istemiyorsanız onların geri dönebilmesi için oradan güzel bir şekilde ayrılın yani zaman tanıyın. Sonuçta sıfırı ile değiştirmek onların pek işine gelmeyeceği için zannımca pazarlıkta eliniz kuvvetli olur. İlle de sıfır istiyorum derseniz bir şey diyemem karar sizin. Ama ne yapıyorsanız güzellikle yapın tehdit işine hiç girmeyin çünkü onlarda sizin gibi inat için yapacaklarını da yapmayacaklardır. Aracınızın ne olduğunu resimden çözemedim fiyatını da bilmiyorum önceki yazıları tamamen okumadım. Ama ben böyle bir durumda olsam araç alım bedelinin %10 u kadar bir iade gerçekleştirseler kabul ederim. Sonuçta kaza darbe vs yok. Parça orijinal sonuçta ya sökülüp boyanıp yeniden takılmış ya da orijinal boyalı başka bir parça takılmış. Nefaset indirimi denen bir olay var ve eminim haberleri olsa nefaset indirimi ile bu aracı satarlardı. Bu tür şeylerden satış danışmanının haberi bile olmaz genelde depo yada serviste kaynaklanan bu tür sorunları yine servis müdürünün bile haberi olmadan hallederler. Çünkü bugün birine yarın başka birine. Ufak tefek şeyleri kabul etmeyin bedava servis cam filmi kaput koruma felan. Ben sıfırını isterim diye bir düşünce içindeyseniz de olumsuz dönüş yaparlarsa hiç uzatmayın avukatla görüşerek devam edin yok nefaset indirimi benim işimi görür derseniz %10 un altında kabul etmeyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Az önce Show haberde gördüm.

KONU LÜTFEN SİLİNSİN

KONU LÜTFEN SİLİNSİN

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Gözümün önünde denk gelen bir olay,

vw acarlara aracımı servise götürdüm.Sonra yıkamaya indim aracımı kendim elıp çıkacaktım.
    O ara müşteriye teslime giderken arka çamurluğu beton kolona sürttükleri bir araç geldi. Müşteri aracı yarın teslim alacakmış. Bunlar harıl harıl pasta cila yapmaya başladı.
    Bende uzaktan izliyorum, Baktılar çizik kurtarmıyor, dediler boyayalım. Müşteriye ertesi gün gelmesini söyleyelim. Büyük ihtimal o kusuru müşteriye söylemeyecekler.
    Ben bu olayı görünce üst kata satış personeline çıktım.
    Dedim böyle böyle bişey gördüm, adamın arabasını sürtünüz ve boyuyorsunuz, müşterinin haberi var mı ?
    -Olmaz olur mu beyfendi dediler, onay aldık filan.
    Tabi bişey diyemedim.

Bu olaylar oldukça fazla yaşanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeadLifter

quote:

İstanbul General'den aldım. Bursa'ya giderken yolda kaldığımda da çekiciyle Bursa-Doğuş Oto'ya çektiler. Passat'ı Bursa'da vermişlerdi. Yeni araç çekiciyle kapıma kadar geldi ve bir kez ücretsiz bakım hediyesi verdiler. Passat'ı geri götürdüler.

Çok can sıkıcı bir durum. Ama herkesin başına gelebilir. Önemli olan satıcının malının arkasında durması ve müşterisini mağdur etmemesi. İçiniz rahat olsun. Karşılıklı iyi niyetinizi korumalısınız. Araçtan soğursanız da doğuş otodan iskontolu yeni bir araç talep edebilirsiniz veya aracınızı teslim alırsanız ücretsiz bakım talebinde bulunabilirsiniz.

• geçmiş olsun
    umuyorum mağduriyetinizi bu sahtekar firma karşılar
  • ersinbektas kullanıcısına yanıt
    defiant82 kullanıcısına yanıt
    Bak çözmüşler işi. VAG’da zor olur böylesi. İyi oku gardaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Bak çözmüşler işi. VAG’da zor olur böylesi. İyi oku gardaş.

Yaş kaç merak ettim üslubuna göre benden büyüksün sanırım söyle bakiyim

• VW markalı ise sıkıntı yok. Birlite Jetta almaya gittiğimiz komşu aracını satarken tavanın boyalı olduğunu öğrendi. Şikayet kaydı, mail, yurtiçi yurtdışı derken sonuç alamadı ve aracı değerinin altıda satmak zorunda kaldı. Peki sonra ne oldu? Gitmiş Passat almış.

Meşhur sözü tekrardan yad edelim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.