Şimdi Ara

KONU LÜTFEN SİLİNSİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
6.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fikir/yardım/ almak ve bilgilendirmek amacıyla konu açtım. İftiraya uğradım. Belki bu konuyu bir çok kişi başına gelince okuyup fikir ve yön sahibi olacaktı, hatta şimdiden 1 mesaj yoluyla 1’de konu içinde aynı durumu aynı firmadan yaşayan 2 kişi fikir istedi, nasıl bir yol izlediğimi ifade ettim ama kalsın....

Yaşadığım mağduriyet yetmez gibi bir de art niyetli insanların şuçlamalarına maruz kalmak kaldıramayacağım bir durum.

Lütfen konu silinsin. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadLifter -- 16 Mayıs 2018; 11:36:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teslim tutanağından bir şey yapamazlar içiniz rahat olsun. Orada boyasız ya da değişensiz aldım gibi bir tik yok hatırladığım kadarı ile. Zaten önünüze getirdiklerinde onlar tarafından doldurulmuş oluyor siz sadece imza atıyorsunuz. Genel merkezden arayıp aksini iddia eden olursa son 24 saatte yapılan araç teslimlerinde müşterilere imzalatılan kağıtlara kameradan bakın (tabi aldığınız bayi yi uyandırmadan) kaç müşteri kendisi doldurup okuyup imzalamış dersiniz.

Yanlış hatırlamıyorsam teslim tutanağında ışıklar yanıyor, camlar açılıyor, paspas var, ilk yardım seti var, düğmeler çalışıyor vs vs gibi şeyler vardı. Yoksa aracın altında vuruk olsa nerden bileceğiz diyebilirsin. Sonuçta kimse lift e kaldırıp ya da altına yatıp bakmaz sıfır arabanın. Ya da elinizde mikron aleti ile mi geziyorsunuz, kaportacı mısınız nerden bileceksiniz değişen olduğunu?

Benim tek önerim hiç tehdit işine girmeyin zorlasalar bile girmeyin. Sadece iyi dinleyin uzlaşmacı olun zaten size pazarlıkla gelecekler. Gözünüzdeki değer kaybını karşılayacak bir pazarlık ile gelirlerse sizin için sorun değilse pazarlığı kabul edin. Eğer yeterli gelmiyorsa daha sıkı pazarlık yapmak istemiyorsanız onların geri dönebilmesi için oradan güzel bir şekilde ayrılın yani zaman tanıyın. Sonuçta sıfırı ile değiştirmek onların pek işine gelmeyeceği için zannımca pazarlıkta eliniz kuvvetli olur. İlle de sıfır istiyorum derseniz bir şey diyemem karar sizin. Ama ne yapıyorsanız güzellikle yapın tehdit işine hiç girmeyin çünkü onlarda sizin gibi inat için yapacaklarını da yapmayacaklardır. Aracınızın ne olduğunu resimden çözemedim fiyatını da bilmiyorum önceki yazıları tamamen okumadım. Ama ben böyle bir durumda olsam araç alım bedelinin %10 u kadar bir iade gerçekleştirseler kabul ederim. Sonuçta kaza darbe vs yok. Parça orijinal sonuçta ya sökülüp boyanıp yeniden takılmış ya da orijinal boyalı başka bir parça takılmış. Nefaset indirimi denen bir olay var ve eminim haberleri olsa nefaset indirimi ile bu aracı satarlardı. Bu tür şeylerden satış danışmanının haberi bile olmaz genelde depo yada serviste kaynaklanan bu tür sorunları yine servis müdürünün bile haberi olmadan hallederler. Çünkü bugün birine yarın başka birine. Ufak tefek şeyleri kabul etmeyin bedava servis cam filmi kaput koruma felan. Ben sıfırını isterim diye bir düşünce içindeyseniz de olumsuz dönüş yaparlarsa hiç uzatmayın avukatla görüşerek devam edin yok nefaset indirimi benim işimi görür derseniz %10 un altında kabul etmeyin.
  • Araç golf sanırım, pek önemi yok zaten.

Çoğu kişi böyle sorunla karşılaşabiliyor.

İnşallah davadan olumlu sonuç alırsınız, geçmiş olsun..

• bu tarz olaylar oluyor. bende doğuş otodan araç aldım fakat boya ölçer ile ölçtüm de aldım. kimseye güven olmaz bu zamanda.
  • orcnd kullanıcısına yanıt
    Hocam boya olsa anlarım da, değişen nasıl oldu onu anlamadım. Hadi gemiden tırdan inerken çizildi boyandı diyelim. Yani ortada orjinal çıkma parça takılma durumu var. Takılan parça yeni astarlı macunlu boyanmış yedek parça değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadLifter -- 14 Şubat 2018; 19:15:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeadLifter

Hocam boya olsa anlarım da, değişen nasıl oldu onu anlamadım. Hadi gemiden tırdan inerken çizildi boyandı diyelim. Yani ortada orjinal çıkma parça takılma durumu var. Takılan parça yeni astarlı macunlu boyanmış yedek parça değil.

emisyon hilesi ile tüm dünya devletlerini yıllarca kandırmış markanın/markaların

normal bi vatandaşı kandırması çok çok kolaydır
  • Malum olduğu firma için şaşırmamak lazım.
    Umarım olay olumlu sonuçlanır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşın sıfır aldığı peugeot 301'in tavan boyalı çıkmıştı Bayiler için çok normal şeylermiş bu olaylar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Barbaros Hayreddin

Arkadaşın sıfır aldığı peugeot 301'in tavan boyalı çıkmıştı Bayiler için çok normal şeylermiş bu olaylar.

Arkadaşınız ne yaptı peki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim 2006 yılında aldığım sıfır 206 nın 6 yıl sonra kaputu boyalı olduğunu öğrenmiştim.

• "olağan bir durum olduğunu söylediler"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9888 -- 13 Şubat 2018; 20:2:53 >
  • Boyalılar bitti parçalılar çıktı şimdi de, teşekkürler Türkiyem

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Computest adı verilen firmalar rezildir.

Benimde sıfır km aldığım araç için bagaj değişmiş dediler, 3 yıllık ve sıfır aldığım bir araçtı, kaza vs... hiç bir geçmişi olmadığı gibi, benim dışımda kullanan da olmadı. Ford'a gittim testlere girdi ve tabi ki değişim vs... olmadığı ortaya çıktı parça/fabrika numara karşılaştırması sonucunda.

Computest'e dava açtım suç duyurusunda bulundum sonuç bekliyorum.

Kısaca araba test eden yerler sahtekar, güvenip boşuna gidip para vermeyin ilk okul mezunu adına usta denilen adamların açtığı yerlere.

Gittiğimiz yeri makine mühendisleri işletiyor. VW ST bile burası güvenilir bir yer dedi. Civataların hali ortada bu durum olağan mı?

• quote:

emisyon hilesi ile tüm dünya devletlerini yıllarca kandırmış markanın/markaların

normal bi vatandaşı kandırması çok çok kolaydır

Güzeldi☺️👍

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeadLifter

quote:

Computest adı verilen firmalar rezildir.

Benimde sıfır km aldığım araç için bagaj değişmiş dediler, 3 yıllık ve sıfır aldığım bir araçtı, kaza vs... hiç bir geçmişi olmadığı gibi, benim dışımda kullanan da olmadı. Ford'a gittim testlere girdi ve tabi ki değişim vs... olmadığı ortaya çıktı parça/fabrika numara karşılaştırması sonucunda.

Computest'e dava açtım suç duyurusunda bulundum sonuç bekliyorum.

Kısaca araba test eden yerler sahtekar, güvenip boşuna gidip para vermeyin ilk okul mezunu adına usta denilen adamların açtığı yerlere.

Gittiğimiz yeri makine mühendisleri işletiyor. VW ST bile burası güvenilir bir yer dedi. Civataların hali ortada bu durum olağan mı?

Benim gittiğim yerin sahibide mühendis.

Mühendis olunca güvenilirliği kesin mi oluyor?

Dediğim gibi bagaj kapağı değişmemiş arabaya bagaj kapağı değişmiş diye rapor verdiler, suç duyurusunda bulunup, 2 farklı dava açtım.

Ben hiç o açıdan düşünmedim, siz hepsi ilkokul mezunu dediniz diye yazdım. Ben yüksek lisans mezunuyum ama bu kazığı yedim bir şekilde. Kaputu açıp baksam direkt belli civataların söküldüğü.

Siz aracınızı başka yere gösterdiniz mi? Ford’da sıkıntı olmadığına nasıl karar verdiniz? Yarın bi gün satmaya kalksanız bagaj boyası gene çıkmayacak mı? VW Micron referans aralığında farklılık gösterebilir diyor, ama diğer tüm parçaların değeri aynı sadece çamurluk değeri farklı ve sökme iddia edilen civatalar da bu parçanın.

• Çok geçmiş olsun inşaallah mağduriyetiniz giderilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde geçen ay arkadaşla Doğuş otoya gittik bayide sıfır Golf ancak satılık olmadığını söyledi ondan başkada ellerinde bizim istediğimiz tür araç yokmuş, araştırmaya başladık ona sor buna sor en sonunda öğrendikki araç arka ledler ve lcd ekran arızalı ve aynalar kapanmıyor diye cevap aldık. O zaman indirim yapın alalım dedik adamın dediği aynen şu ; biz bunu tamir edip sıfır diye satarız sorun değil bu araç satılır. Yani ayıplı malı iade etmek yada ikinci ele sokup satmak yerine izledikleri yol bu. Peki bu kadar detaylı nederen inceledinizde bu sorunları tespit ettiniz dedim. Cevap yine şu şekilde ; Bu araç dün satıldı sahibi akşam getirip aracı iade etti..

Adamlar müşteriye artık ne gözüyle bakıyor siz karar verin.. Nasıl olsa sıfır diye bir alan yine çıkar...
  • 2009 yılında sıfır kangoo almıştım.2017 ekim ayında sattım.alan adam bursadan geldi aracı expertize götür dememe rağmen sana güveniyorum dedi sokmadı.arbayı sattım 2 gün sonra bursadan aradı.arabanın sol tarafında boya varmış diye.bende şok oldum.bu ara zarfında araba hep bendeydi ve kesinlikle bi boyama işi olmadı.benimde aklıma gelen ilk alındığında boyalı olduğu.insan şüpede kalıyo
  • bizim polo classic de satarken boyalı çıkmıştı yıllar önce. boya önemli değil de alıcıya karşı yalancı durumuna düşmek kötü oluyor.

• Göçük kaporta, değişen parça, boyanan kısım, vs...

Ülkede ticaret bitti. Bunlar normal şeyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

Bizde geçen ay arkadaşla Doğuş otoya gittik bayide sıfır Golf ancak satılık olmadığını söyledi ondan başkada ellerinde bizim istediğimiz tür araç yokmuş, araştırmaya başladık ona sor buna sor en sonunda öğrendikki araç arka ledler ve lcd ekran arızalı ve aynalar kapanmıyor diye cevap aldık. O zaman indirim yapın alalım dedik adamın dediği aynen şu ; biz bunu tamir edip sıfır diye satarız sorun değil bu araç satılır. Yani ayıplı malı iade etmek yada ikinci ele sokup satmak yerine izledikleri yol bu. Peki bu kadar detaylı nederen inceledinizde bu sorunları tespit ettiniz dedim. Cevap yine şu şekilde ; Bu araç dün satıldı sahibi akşam getirip aracı iade etti..

Adamlar müşteriye artık ne gözüyle bakıyor siz karar verin.. Nasıl olsa sıfır diye bir alan yine çıkar...

Yemin ederim okurken dehşete düştüm. Bu ülkede ikinci el araba alınmaz denirdi hep. Sıfır araba da alın(a)maz oldu. Yeminle araba bizim halka haram gibi bir şey.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.