Şimdi Ara

Konu Kapatma Sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Bildiğiniz üzere bu bölümde din ile ilgili bir çok konu açılıp yorumlar yapılıyor.Bazı konular kapatılıyor nedendir bilinmez belki tartışma olduğundan veya dini konuların konuşulması istemediğinden olabilir.En son bugün açılan ''En sevdiğiniz Kur'an ayeti hangisi?'' konusu da kapanmış.Konu başlık itibari ile hiçbir tartışmaya ortam hazırlamıyor ve gelen yorumları okuduğumda en son hep ayet atanları gördüm tabi daha sonra tartışma çıktı ise bilemem ama bu kadar kısa sürede çıkmayacağından eminim çünkü bu bölüm o kadar da işlek bir bölüm değil.

Bu da aklıma forum yöneticilerinin dine bilhassa İslama karşı olan tutumu konuları kapatmak yönünde olduğunu getirirdi.Yöneticiler bunu neden yapıyor bilinmez belki İslam'a laf atılmasın,İslam ayaklar altında alınmasın diye yapıyor olabilir ama böyle olsaydı dinsizlik ile ilgili konular veya dine laf atan yorum ve konuları da kapatmaları gerekirdi bunlar kapanmıyor da İslami konular niye kapatılıyor anlamış değilim.

Ha şimdi demeyin burasının adı Kültür Bilim Felsefe yeri burada dini konu açılmaz diye öyleyse o zaman dinsizlik konusu da açılmaz.Aynı zamanda forumda dini konuları açmaya en müsait yer bence burası bilmem siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

• Bence olay din ,dinsizlik degil. Islamla ilgili felsefi bir sey paylasabilirsin. Ya da islam ile bilim bir arada yuruyebilir diye tartisabilirsin. Ya da tam tersi. Ama islam da en sevdigin ayet gibi subjektif bir sey tartisilbilir, felsefi bir sey degil. Bence konuyu kapama sebepleri bu olsa gerek. Adminlerin de kendi fikirleri var, hata yapip bazen fikirlerine gore bir seyleri yanlis yapiyor olabilirler ama ben genel olarak islama gore tavir aldiklarini dusunmuyorum. Bence biraz fazla tepki veriyorsun.
    Eger dinim sorgulanmasin, elestirilmesin istiyorsan bence burasi en son dini konu acilacak yer. Hele ki en sevdigim ayet gibi seyler icin.
    Din neden gerekli, en iyi din en son gonderilen midir vs gibi seyler icin hic sorun yok insanlar fikirlerini soylerler ama her tip insanin oldugu platformda en sevdigin ayeti tartisirsan birisi cikip oraya eleştirel bir şeyler yazacak ve hemen savunmaya geçip dindarlar da onunla tartişacak ,olay çirkinleşecek. Bu kaçinilmaz. Bence bu yüzden kapatilmiştir. Ben admin olsan neden kapattiğimi son mesaj olarak yazip konuyu kitlerdim, sonra kapatirdim. Bazen merak ediyor cunku insan gerekçesini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Bence olay din ,dinsizlik degil. Islamla ilgili felsefi bir sey paylasabilirsin. Ya da islam ile bilim bir arada yuruyebilir diye tartisabilirsin. Ya da tam tersi. Ama islam da en sevdigin ayet gibi subjektif bir sey tartisilbilir, felsefi bir sey degil. Bence konuyu kapama sebepleri bu olsa gerek. Adminlerin de kendi fikirleri var, hata yapip bazen fikirlerine gore bir seyleri yanlis yapiyor olabilirler ama ben genel olarak islama gore tavir aldiklarini dusunmuyorum. Bence biraz fazla tepki veriyorsun.
    Eger dinim sorgulanmasin, elestirilmesin istiyorsan bence burasi en son dini konu acilacak yer. Hele ki en sevdigim ayet gibi seyler icin.
    Din neden gerekli, en iyi din en son gonderilen midir vs gibi seyler icin hic sorun yok insanlar fikirlerini soylerler ama her tip insanin oldugu platformda en sevdigin ayeti tartisirsan birisi cikip oraya eleştirel bir şeyler yazacak ve hemen savunmaya geçip dindarlar da onunla tartişacak ,olay çirkinleşecek. Bu kaçinilmaz. Bence bu yüzden kapatilmiştir. Ben admin olsan neden kapattiğimi son mesaj olarak yazip konuyu kitlerdim, sonra kapatirdim. Bazen merak ediyor cunku insan gerekçesini.

Peki cevabınız için teşekkür ederim ama dediğiniz şekilde açılan konular da tartışmaya gidip çirkinleşiyor yani bu forumun sorunu bence.

• Mephalay M kullanıcısına yanıt
    Hz. Aise ile ilgili bir konu acildi ve kapanmadi. Yanlis hatirlamiyorsam populere bile girmisti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C302EA147 -- 23 Temmuz 2016; 11:33:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Bence olay din ,dinsizlik degil. Islamla ilgili felsefi bir sey paylasabilirsin. Ya da islam ile bilim bir arada yuruyebilir diye tartisabilirsin. Ya da tam tersi. Ama islam da en sevdigin ayet gibi subjektif bir sey tartisilbilir, felsefi bir sey degil. Bence konuyu kapama sebepleri bu olsa gerek. Adminlerin de kendi fikirleri var, hata yapip bazen fikirlerine gore bir seyleri yanlis yapiyor olabilirler ama ben genel olarak islama gore tavir aldiklarini dusunmuyorum. Bence biraz fazla tepki veriyorsun.

Bu mesaj durumu yeterince iyi açıklıyor. Üzerine söyleyecek bir şeyim yok
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• "...Din neden gerekli, en iyi din en son gonderilen midir vs gibi seyler icin hic sorun yok insanlar fikirlerini soylerler ama her tip insanin oldugu platformda en sevdigin ayeti tartisirsan birisi cikip oraya eleştirel bir şeyler yazacak ve hemen savunmaya geçip dindarlar da onunla tartişacak ,olay çirkinleşecek..."

Bu cümle çok önemli @semender96, özellikle @RealW. Buranın işleyişini en kısa şekilde anlatan cümle budur.

Sizlerin en büyük yanılgısı, İslam'ı övmeyen her konuyu "dinsizlik" konusu olarak görmeniz. "Din neden gerekli" gibi bir konuyu dahi İslam düşmanlığı kalıbına sokmaya çalışıyorsunuz. Sizlerin beklentileriyle buranın yönetimi arasında uçurum oluşuyor bu yüzden.

Bir çok üyeye PM'den söylediğim bir şey var, onu açıkça ifade etmek istiyorum: Burası her türlü insanın olduğu bir platform. Herkes her konuya yorum atabilir. Burada yazan herkes bunu kabul etmiş sayılır. "En sevdiğiniz ayetler"diye konu açıp, "dinsizler bu konuya yazmasın" diye bir beklenti içine giremezsiniz. Ya da tam tersi "ateistler birliği" diye bir konu açıp, inançlı üyeleri dışarıda bırakamazsınız.

Sormak istediğiniz bir şey olursa PM atabilirsiniz. Konuyu kilitliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.