Şimdi Ara

KONU DIŞINA BU BÖLÜM HAKKINDA BİRŞEYLER YAZDIM. OKUYUN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
1.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün bir tane buraya bir tane konu dışına 2 tane topic açtım. Dün konu dışına ilk açtığım topic direk business tarafından kitlendi. Belkide haklıydı içinde çok ağır olmasada ağır ithamlar vardı. Kaldıramadı tabi çocuk .
    Herneyse pm atıp yukarıdaki link i olan konuyu açtım. Ağır ithamları kaldırdığımı belirttim onuda kitledi. Demekki sırf visceroid değil bu forumdaki çoğu yönetici bu şekilde. Eskiden böylemiydi ya. Yöneticide olsa bizim gibiydiler. İstediğin kadar tartışsanda hakkını arasanda yetkilerine güvenerek artistik yapmıyorlardı. Bu forumun çivisi çıktı ve düzelmesi zor. İsteyen yönetici hesabımı kapayabilir. Ben bu düzende daha burda birşeyler yazmak istemiyorum. Sizede savaşınızda kolay gelsin arkadaşlar. Bir sonuç çıkmayacak ama siz yinede devam edin

• Ewt doru arkadaşlar hep beraber lütfen VİSCEROİD adlı arkadaşı şikayet edelim lütfen hdi
  • ben tek bir konuda visceroid'e katılıyorum diğer konularda aynen sizlerin dediği gib düşünüyorum.

haklı olduğu nokta notebook forumunda belli bir makineye ait başlık olmasına rağmen, arkadaşın gelip yeni başlık açması tavsiye-soru olayına girmesi.yani biraz vakit ayırsa istediğini zaten soracak. başlık içinde bile böyle şeyler oluyor, yeni kullanıcı geldikçe aynı soruları baştan bi daha cevaplıyoruz. adama sayfa numarası yazıyorum orada var cevap diye ona bile bakmaya tenezzül etmiyor.

haksız olduğu konu ise tavsiye isteyen-bütçe dahili arayışı olan kıyaslama isteyen başlıkları kapatması. ben notebook alacaksam önce kullananlara yada konu hakkında bilgisi olanlara sorarım.ben forumda hergün en az 2 saat kalıyorum, bir kere bile görüş-tavsiye başlığına girip cvp yazmadım. bence atıl halde kalmış bir başlık. efektif bir faydası yok. moderatörümüzde çok başlıklı bir forumu yönetmenin zor olacağı endişesi ile sanırım benzer soruları oraya yönlendirip kilidi vuruyor. ben o kilitlenen başlıktaki soruya yardımcı olabileceksem bile gidip tavsiye başlığında arayıp bulup cvp yazmam...hadi en oldu diyelim pm atarım adama...

başka saçma gelen şey de notebook bölüm kuralları madde6. burda sorun yaşadığımız firmalrı-sorunları açıklayamzmışız hak arama yeri değilmiş, iligli makama gidecekmişiz. ya ben zaten hak arasam ne olur aramasam ne olur, burda haklıya hakkını verecek konumda-yetkisinde olan kim var ki??? sorunu paylaşmak hem olası bir çözüm yolunu açıyor hemde ürünler hakkında birebir yaşanmış tecrübeyi bilgiyi yeni kullanıcılara aktarıyor. üstelik bu forumun kullanıcıları fake mesajları anlayacak kadar eski ve bilgili. şikayet edilen şey kullanıcı hatası ise zaten anıda cevaplanıyor bir şekilde. ama servis-teknik destek konularında gerçekçi bilgiye ulaşmanın başka yolu yok. eğer adminler üstüne düşerse bu konuda daha mantıklı ve çözüme yönelik bir yaklaşım geliştirebilirler.

genel kanı moderatörümüzün aktif başlık sayısını belli bir oranda tutup, yeni başlıkları genel kısmına paslayarak konu yönünden suni bir rahatlama yaratması, sorusuna cvp alamayanların kızgınlığı. moderatörün kullanıcılara hitap tarzı her zaman belli bir sınıra kadardır. herne kadar bu forumda yazılanlar için kanuni sorumlu onlar olsa da, "ben istediğim gibi at oynatırım" mantığı yakışıksız. başka forum olduğunu biz de bliyoruz. burda yaratılan marka bilinci ve sorun paylaşımı bir anda tersine dönüp forumun kendini vurmasına sebep olursa bu kimin faydasına olacak....

• quote:

Orjinalden alıntı: Cherokee

Arkadaşlar dün bir tane buraya bir tane konu dışına 2 tane topic açtım. Dün konu dışına ilk açtığım topic direk business tarafından kitlendi. Belkide haklıydı içinde çok ağır olmasada ağır ithamlar vardı. Kaldıramadı tabi çocuk .
    Herneyse pm atıp yukarıdaki link i olan konuyu açtım. Ağır ithamları kaldırdığımı belirttim onuda kitledi. Demekki sırf visceroid değil bu forumdaki çoğu yönetici bu şekilde. Eskiden böylemiydi ya. Yöneticide olsa bizim gibiydiler. İstediğin kadar tartışsanda hakkını arasanda yetkilerine güvenerek artistik yapmıyorlardı. Bu forumun çivisi çıktı ve düzelmesi zor. İsteyen yönetici hesabımı kapayabilir. Ben bu düzende daha burda birşeyler yazmak istemiyorum. Sizede savaşınızda kolay gelsin arkadaşlar. Bir sonuç çıkmayacak ama siz yinede devam edin

vayyy bee demekki hayat şartları zamanla onlarında sabrını tüketmiş e biyandanda sıcaklar..kolay değil milletle uğraşmak

• Cherokee arkadasım sana hak veriyorum. visceroid arkadasımızın hataları var,art niyetli kullanıcılar yuzunden,kurunun yanında ya$ta yanmı$tır deyım yerindeyse. Bazı konular kapatılmayabilirdi bencede. Sadece konu kitlemekle moderatorluk yapılmıyo. Bende uzun seneler moderatorluk yaptım.

Ama forum kulturu denen de birsey var. Bu konuda da visceroide hak vermemek mumkun degil. En tepedeki konulardan biri HP mesela. Arkadas baslık acıyo "hp yi nasıl bilirsiniz". Bir digeri Dell 6400 alıcakmiş,yeni baslık acıyo. Koskoca dernek var orda.

ARAMA butonunu kullanmayı bilmeyen insanlar yuzunden,o kadar cok gereksiz konu varki. Bilgi almak isteyenlerde,yeterli derecede yararlanamıyo forumdan. Surda binlerce kisiyiz,her aklına gelen baslık acsa forumda duzen diye birsey kalmaz.

* Forumda toplu bi temizlik yapılmalı, marka/model reklamı yapıp insanları yanlıs yonlerdırmekten baslıyarak.
    * 2. el forumunda oldugu gibi gunde birden fazla konu acmaya izin verilmemeli. Hatta gunluk mesaj sayısına bile kota konulabilir. Buda forumda geyik yapma ihtiyacını hissedenleri engelliyebilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: alex1978

Cherokee arkadasım sana hak veriyorum. visceroid arkadasımızın hataları var,art niyetli kullanıcılar yuzunden,kurunun yanında ya$ta yanmı$tır deyım yerindeyse. Bazı konular kapatılmayabilirdi bencede. Sadece konu kitlemekle moderatorluk yapılmıyo. Bende uzun seneler moderatorluk yaptım.

Ama forum kulturu denen de birsey var. Bu konuda da visceroide hak vermemek mumkun degil. En tepedeki konulardan biri HP mesela. Arkadas baslık acıyo "hp yi nasıl bilirsiniz". Bir digeri Dell 6400 alıcakmiş,yeni baslık acıyo. Koskoca dernek var orda.

ARAMA butonunu kullanmayı bilmeyen insanlar yuzunden,o kadar cok gereksiz konu varki. Bilgi almak isteyenlerde,yeterli derecede yararlanamıyo forumdan. Surda binlerce kisiyiz,her aklına gelen baslık acsa forumda duzen diye birsey kalmaz.

* Forumda toplu bi temizlik yapılmalı, marka/model reklamı yapıp insanları yanlıs yonlerdırmekten baslıyarak.
    * 2. el forumunda oldugu gibi gunde birden fazla konu acmaya izin verilmemeli. Hatta gunluk mesaj sayısına bile kota konulabilir. Buda forumda geyik yapma ihtiyacını hissedenleri engelliyebilir.

peki kurallara ilk önce yöneticinin uyması gerekmez mi? Bize örnek olmalı,

visceroid'in açtığı ve üst konu yaptığı başlık
    Hp Pavilion Serisi İçin Sata Disk Sorunu & Xp Pro Kurulumu

Bu da pavillion derneği
    HP PAVILLION DV9000-6000-2000 KULLANANLAR DERNEĞİ :)

Bir dernek mevcut ama o gitti yeni başlık açtı,
    üstüne üstlük bir de üst başlık yaptı.
    o başlık sadece pavillion kullanıcıları ilgilendiriyor,
    niye yeni başlık açtı?
    sen veya ben açsaydık sence üst başlık mı yapardı yoksa kilitlermiydi?
    yetkiyi kötüye kullanmak değil mi bu?

• Valla haklısnız ne diim arkadas aksam 10-11 arası giriyor foruma bi kaç konu kilitleyip gidiyor
    Ama tamamen haksız da diil haklı kilitledigi konular da var
  • Kısaca bu bölümde dolanan bir üye olarak yaptıklarını görüyorum ve yaptıkları %80 canımı sıkıyor. %20 lik bir oranda ise haklı görüyorum. Haklı gördügüm nokta şu, sayfalarca uzayan Gruplasma baslıklarını biliyoruz ( Toshiba üyeleri, Asus Üyeleri, Monster üyeleri vs vs ) buralarda gerçekten aletler hakkında didik didik edilmis sekilde sorular cevaplar bulabilmekte üyeler. Ama buna ragmen, Asus u önerirmisiniz, Toshiba xx nasıl ? Tarzında baslıkları arkadaşın kitlemesi hatta silmesi güzel birsey. Çünkü konu genel baslıklardan alt konulara dagilmamis oluyor Bu nokta guzel

Ama bazı baslıklar oluyor ki arkadas 2 modem arasında kalmıs tavsiye istiyor, yada en iyi oyun bilgisayarı hangisidir gibi örnegin bir baslık açıyor bunlar kitleniyor bunlar zaten farklı konulardır bunların alt konuları yok yani arkadas üyelerin fikrini almak istiyor genelde bunun önüne geçip baslıkları kaba bir tabirle kitlemesi hoşuma gitmiyor açıkcası sadece gördügüm sorun bu ve her gun görüyorum. Özellikle kıyaslama baslıkları açmakta üyeler haklı olarak karar verememekte ama bunları sayfalarca süren baslıklara yönlendirmek mantıksız bu bir tavsiye baslıgıdır ve herkes yorumunu söyler alacak arkadas ona göre karar verir hep bu tarz baslıklar kitleniyor çok sayıda. Çünkü notebook alırken yapılan arastırmada tek sorun en son aklınızda 2-3 model kalması ve bunları karsılastırmak istemeniz çevrenizdeki kisilerle (forumdaki üyelerle)

Ayrıca konuları kitleme tarzı, baslıkları yönlendirme tarzı açık konusayım çok itici görünüyor ben gerek bu sitede de yönetici oldum gerek kendi sitemde de yöneticiyim şahsen bu sekilde sert ve kuralcı görünmek tarzında baslıkları kitlemek hiç hoş degil. Sanki yukarıdaki arkadasların tabir ettigi gibi zaten belirtmisler sanıyorum, biraz üyeye saygı ile yada nedenini ılımlı bir sekilde belirterek konuyu kapatabilir. Bu ayrı bir konu.

Ama her zaman şöyledir Forum adminlerinin takdiridir bu yönetici arkadasların davranıs ve yapacakları. Bir önemli noktayı biz şu an gerceklestiriyoruz, genel olarak sıkıntılarımızı forum adminlerine iletiyoruz ki, sözü geçen yönetici arkadasa ona göre düzeltmeleri yapabilsin, sonuc olarak iyi ve mutlu bir yönetim + üye toplulugu olsun

Saygılar

• Hocam sonuna kadar haklısın.Böyle ne yaptığını bilmeyen düşüncesiz insanalr yüzünden bu forumda sıradan forumlara dönmeye başlıyor.bence en doğrusunu yaptın.
  • @ Negative
    Ben de aynı senin bahsettiğin gibi Asus F3JP ile Toshiba A100-599'un karşılaştırıldığı bir başlık açmıştım.
    Visceroid kitledi..Bir de beni tehdit etti..Bir daha böyle bir başlık açarsam ceza verecekmiş..

Bana kalırsa bu kurallar falan hikaye..Kafasına göre kural kuyoyo, kafasına göre konu kitliyor...
    Düzeni yaratmaya çalışırken asıl forum kirliliğini kendisi yapıyor..
    Akşam giriyo foruma baştan aşağı kitliyor forumları..Sebep neymiş: ''Forum düzeni..''
    Böyle yöneticilik falan olmaz..

Bir de bu DH Yöneticinin'nin yetki alanı nedir? Adminler mi daha yetkili yoksa DH Yöneticisi mi?
    Moderatörden farkları ne?
  • adam hiç polemiğe girmiyo direkt indiriyor abi kısa ve net çözüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: atleticos

Visceroidin yazısıdır;
    @ Cherokee, arkadasim eskiden nasilmis beni ilgilendirmez.Bundan sonra boyle, kurallar ve onlara uymak zorundasiniz....

@ Sbasol1981 ne oldu sikayetinden cevap geldi mi arkadasim, hani girmiyordun bi daha foruma. Cok acik ve net soyluyorum arkadaslar. Begenmiyorsaniz gule gule, aynen soylediginiz gibi. Baska forum mu yok.

Basta bu iki arkadas olmak uzere tum arkadaslara sesleniyorum kurallar acik ve net. Kafaniza gore davramazsiniz...

Bu nasıl bir konu kapatma tarzı ve yazısıdır yahu.Burda Mükremin Çıtır ağzı yapılması hiç hoş birşey değil.Şimdi bu yazıda ne var belki diyeceksiniz ama benim anladığımı söylüyorum şimdi.

''Baak cherokee eskiden ne olduğu beni ilgilendirmiyor,bundan sonra benim kurallarım gecerlidir.Akıllı olacaksın ooo kaaddarr.''
    ''Sbasol noldu heeaa aldınmı cevabı, yemedimi hani girmeyecektin bi daha foruma,çok açık ve net posta koyuyorum beğenmiyorsanız aynen naaşşşşşşşş''
    ''Bakın laaan özellikle bu iki arkadaşla beraber hepinize söylüyorum bundan sonra akıllı olacaksınız,adamı hasta etmiyeceksinizzz,ona göre haaaaa.''

Sonuç olarak gerçek hayatta yanınıza randevu almadan gelemeyecek olan bu tip adamlar burada bir sıfat alınca erkek kesiliyolar.Benim görüşüm budur....

Tüm arkadaşlara saygılar..........

• quote:

Orjinalden alıntı: sbasol1981

@ Negative
    Ben de aynı senin bahsettiğin gibi Asus F3JP ile Toshiba A100-599'un karşılaştırıldığı bir başlık açmıştım.
    Visceroid kitledi..Bir de beni tehdit etti..Bir daha böyle bir başlık açarsam ceza verecekmiş..

Bana kalırsa bu kurallar falan hikaye..Kafasına göre kural kuyoyo, kafasına göre konu kitliyor...
    Düzeni yaratmaya çalışırken asıl forum kirliliğini kendisi yapıyor..
    Akşam giriyo foruma baştan aşağı kitliyor forumları..Sebep neymiş: ''Forum düzeni..''
    Böyle yöneticilik falan olmaz..

Bir de bu DH Yöneticinin'nin yetki alanı nedir? Adminler mi daha yetkili yoksa DH Yöneticisi mi?
    Moderatörden farkları ne?

Adminler tabiki daha üst rütbede ve moderatorlere kurallarda yapılacakları belirtmek , yapılan yanlısların düzeltilmesi için yöneticilerle konusması gereken kisidir.Ama ben buralarda admin göremiyorum, sanırım sadece yönetici olsun diye direk onune gelen aktif arkadaslar yönetici yapılmıs bu sadece adı geçen yönetici degil bu sekilde düşündügüm 3-4 yönetici daha var. Sırf yönetici olsun diye alınmıs ve o da aldıgı yetki ile kurallar koyar olmus ve askeriye sanıp üyeleri Er kendini Albay görür olmuslar ..

Çok kaliteli yöneticilere de sahip donanımhaber bunu da kimse inkar edemez ama alınan 3-4 arkadaş ki şikayetler ortada, biraz yukarıda bahsettigim tabirle davranıyor ve bir önceki mesajda da belirttigim gibi sonucta bir problem bir şikayet bir istek bu başlık belkide, yönetimin görevi de bunu dikkate almak ve huzurlu bir yönetimle üye toplulugu aynen devam etmelidir, sorunlar ortadan kaldırılarak.

Ayrıca moderatorler kendi bölüm hakları vardır ve sadece o kategorilerde görevlidir ama donanimhaber de sanırım yöneticilerin hepsi her forumda yetkiye sahip en son böyleydi ama genelde herkes bölülere yayılmıs halde teskilatlandırılmakta. Adminler sitenin herşeyinden sorumludur buna moderatorlerinin yaptıgı davranısları izlemek de dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Negative -- 21 Haziran 2007; 13:43:20 >

• @ShellRotella20/50

Türkçe mealini doğru açıklamışsın..
  • Biz zaten visceroid tamamen haksız, kitlediği 100 konudan 100 ündede hakısz demiyoruz. Elbette kitleyecek ama 100 konu kitliyosa 20 tanesinde hak veriyorum onlarda genelde kaba üsluplarda oluyo tehditkar oluyo. Kimi tehdit ediyosa artı. Yani arkadaşın karar mekanizması doğru çalışmıyo. Yönetici olacak sıfatlara bence sahip değil. Bu forumun ondan önceki yöneticisi kimdi bilmiyorum ama gayet güzel işliyodu ve şu ana kadar böyle bir isyan yada forum kirliliği gibi bir olay yaşanmadı. Artık kimse yararlanamıyoki bu dizüstü bölümünden. Bu kurallar kime yarıyo? Yöneticiye yarıyo. Günde 2 kere foruma girip forum kitliyo ohh ne ala. 8 yaşındaki kardeşimde yapar bunu hemde daha doğru kararlarla.

Görüyosunuz dimi saat gece 1 de açtım bu konuyu şu anda saat 14:00 e geliyo daha 1 yönetici gelip birşey yazmadı. Zaten visceroid gelecek kendini savunmayacak yada şu konuda haklısınız şu konuda haksızsınız demiyecek. Bu konuyu tekrar gözdende geçirecem demiyecek. Canınız isterse diyip kilit vuracak. Vursun çokta tınnn yaaa.

• aşağıdaki söylediklerine yüzde yüz katılıyorum.bu üst konu olayı saçma bence.

quote:

Orjinalden alıntı: MAG

peki kurallara ilk önce yöneticinin uyması gerekmez mi? Bize örnek olmalı,

visceroid'in açtığı ve üst konu yaptığı başlık
    Hp Pavilion Serisi İçin Sata Disk Sorunu & Xp Pro Kurulumu

Bu da pavillion derneği
    HP PAVILLION DV9000-6000-2000 KULLANANLAR DERNEĞİ :)

Bir dernek mevcut ama o gitti yeni başlık açtı,
    üstüne üstlük bir de üst başlık yaptı.
    o başlık sadece pavillion kullanıcıları ilgilendiriyor,
    niye yeni başlık açtı?
    sen veya ben açsaydık sence üst başlık mı yapardı yoksa kilitlermiydi?
    yetkiyi kötüye kullanmak değil mi bu?

• adamlar bıkmış bıkmış sıcakta çekilmiyoruz demekki yahu gidin topik açacağınıza pikniğe gidin doğayla buluşun gerçi kene muhabbeti onuda vurdu ama...
  • Negative,
    Sanırım sen cep telefonu bölümünde yöneticiydin. Bende zamanında telefon bakarken çok yardımın dokunmuştur bana. Senin gibi olmalı bence yöneticiler. 7/24 birşeyler yazıp duruyodun bölüme . Senin, civil 'in, java 'nın, police 'in yönetici olduğu günleri özlüyorum
  • Forum değil sanki hapishane (notebook bölümü için konuşuyorum). Bazı arkadaşların gerçekten yöneticiliğin ne olduğunu öğrenmesi gerekiyor. Nasil iyi yönetici olunacağını öğrenmek isteyenler "Konsol Bölümünde" bulunan Efruz arkadaşımıza gidip lütfen öğrensinler. Kimse kendini Saddam sanmasın burda.
  • Notebbok-Dizustu hayalet bolum gibi oldu ne heyecan ne haber var , FX57 $uraya da bir el atsa artık , $u moderatorluk icinde bir ya$ sınırı olmalı bence bilmek yetmiyor insani ili$kiler tavırlar hepsi onemli
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.