Şimdi Ara

Konsollar, PC Oyunculuğunu Nasıl Gölgede Bıraktı ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
275
Cevap
0
Favori
12.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilindik bir cümle ''Renkler ve Zevkler Tartışılmaz'' tartışmanın manası varmı ?
  • Yukarıda yazıyo bilgisayarı sürekli yenilemek lazım falanama ben 2 senedir yenilemiyorum acaba benim bilgisayarımdamı sorun var yoksa oyun yapımcılar 7-8 sene önce kalma şeyleri biraz süsleyip oyun yaptıklarındamı bunlar sizin sözleriniz(1-1 2. bölüm) unutmayın pc hep yaşıcak ama sizin xbox360 veya ps3 gelecek seneye olmassa bir sonrakine yok olucak aaa bi ara atari vardı hatırlayanınız varmı yok ilk oyun konsolunu oynayan yoktur ama ilk bilgisayar olan hesap makinesini hala kulanıyoruz biraz gelişmiş olarak şimdi hangisi ilk bilgisayar hala yok olmamamış ama atari yok artık hatta atari bazı yerlerde satılırken hesap makinası heryerde artık siz düşünün pc nin ölümsüzlünü o yukarıda''Ana Sayfa'' yazısının yanıdaki hepsi bir gün değişecek pc dışında bu arada yapımcılar pc ye oyun yapmıyo niye korsan danmı belki biraz uğraştırdından 7-8 yıl öncek teknolojiyle oyun yapmak oldukça kolay olmalı
  • Son günlerde BSC gerçekten fanboylarla doldu bu bir gerçek ne zaman bir yorum yapılsa her ne kadar mantıklı bir yorum olsada fanboylar tarafından eksilere yada eleştirilere boğuluyor bence BSC'nin bu konuda birşey yapması lazım çünkü forumda gereğinden fazla tartışma çıkıyor bu konuda olduğu gibi.
    Yazı hakkındaki düşüncem ise yazan kişi(Talha abiyi kastetmiyorum)
    PC'nin avantajlarını ve PC oyunculuğunu asıl öldürenin korsan kullanım olduğunu anlayamayacak kadar oyun dünyası hakkında bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum.Bir düşünün eğer PC oyuncuları çoğunluk olarak orjinal oyun kullansaydı yapımcılar pcye mi yönelirdi yoksa konsollara mı?
  • Şu tartışmaları kapatın gereksiz diyen arkadaşlar biz burda birbirlerine düşman 2 kitle değiliz.

Tartışıyoruz.Tartışmanın anlamını benden iyi biliyorsunuzdur açıklama yapmıyım şimdi.

Bu sayede hem konsol.cular birşeyler öğrenebilir öğretebilir hem pc kullanıcıları hemde 2 si arasında gidip gelenler birşeyler öğrenebilir.

quote:

Orijinalden alıntı: BatuB

quote:

Orijinalden alıntı: M3rett0

Talha bey kendinizi fazla kaptırmışsınız, ki çoğu yerde ilkokul çocuklarının bile beceremeyeceği kadar saçmalamışsınız.Oyunun kurulması en fazla 15 dk dır bir PC'de, ayrıca her seferde disk tak çıkar derdi yok.Ardı arkası kesilmeyecek parça güncellemeleri mi ? 3 yılda bir ekran kartı güncellersin yeter konsol ömrüde 6 yıl zaten.Ben God of War 3'e hayır derim almakla bir hata ettim zaten.

Hayli iri fiyat dediğiniz de 1100 TL ki knosol oyunları çıktıkları zaman 120 tl den aşağı olmuyor.Bekleyip 1.5 yıl sonra '' bak 50 tl ye aldım oyunlar pahalı diyen yalancıdır'' triplerine girenler de var.

Böyle bir sitede editörlük yapan birinin bu kadar cahil olabileceğini düşünmezdim.

Maalesef kendini kandırıyorsun

Bir bakalım:
    pc avantajları
    -mükemmel grafikler
    -fps oyunlarında rahatlık
    başka bişe aklıma gelmedi
    ps avantajları
    -fps haricinde diğer oyunlarda rahatlık(tps, open world vs.)
    -konsolun ucuz olması
    -her aldığın oyunun çalışması
    -rahat bir şekilde oyun oynaman(joystick olduğu için)
    -multiplayer'a kolay ulaşılması
    -hareketli kontroller
    -konsollara özel olarak çıkan oyunları oynamadan ölmek en kötüsü :)

sanırım daha saymaya gerek yok.

-Bilgisayarda Gamepad var bu yüzden diğer oyunlarda rahatlık kısmını direk es geçelim kaldiki ben o oyunlardada (fps harici olanlar) klavye ve mouse de daha rahatım.
    -konsol 100 lira bile olsa her yeni oyuna 100 lira üstünde para veriyorsun (infamous 2 140 la açılış yaptı).
    -Şuana kadar çıkan güncel oyunları hep oynadım en son sadece resident evil 5 de hata ile karşılaştım forumlardan bakarak çözmem 10 dakikamı aldı.
    -Multiplayere bilgisayardada çok rahat ulaşabilirsin ayrıca istediğin sesli konuşma programını bedavaya kullanabilirsin.
    -Konsollara çıkan oyunları oynamadan durmak gerçekten kötü (Red Dead Redemption / SOCOM / GEOW )
    Gerisi için değil.
    -Ayrıca zengin biri değilsen çoğu konsol kullanıcısı gibi 2-3 oyunla idare edersin her oyunu alamassın es geçmek zorundasın.

Şimdi ben sana PC avantajlarını sayıyım.
    Oyunlar için yapılan müthiş modlardan yararlanabilirsin.
    Çoğu oyunu Türkçe oynayabilirsin.
    Ucuz Oyun.
    Daha fazla Türk oyuncu kitlesi.
    CO-OP oynarken yabancılık çekmessın Türk arkadaşların çok olurçünkü.
    ONLİNE Oyunları oynayabilirsin sadece online oyunlar bile başlı başına bir zevk.(WoW - DoTA )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boynu bükük küheylan -- 12 Temmuz 2011; 2:43:04 >
  • Ben genelde oyunları konsolda oynamayı çok seviyorum. 4000 liraya gamer pc si topladığım halde koltuğun başına geçip ayaklarımı uzatıp oyun oynamanın keyfi bir ayrı. Tabi bu zevk meselesi, benim için oyunun grafiğinden, fiziğinden daha çok önemli olan oyunu oynadığım ortam ve konforum. Bu yüzden konsollara daha sıcak bakıyorum fakat PC de extreme grafikleri görünce PC de de oynayasım geliyor.

Oyun yapımcılarının son zamanlarda konsollar için çıkardığı müthiş yapımlar da cabası. Heavy Rain, Gears of War, Uncharted, Killzone, God of War, Metal Gear Solid, Halo gibi yapımlar konsollara yönelmemi sağlıyor. Fakat şunu da belirtmek isterim ki, PC de Crysis 1'i Real Lifesis Mod + 8xaa + 16xaf ile oynadığımda hala ağzım açık kalıyor. PC'nin şuanki gücü konsollara göre fersah fersah ilerde. PS3' de bir oyuna bakıyoruz 1024x768 çözünürlüğünde upscale ile HD ye yükseltiliyor. Allah aşkına 1024x768, günümüz teknolojisine yakışmayan bir değer, bu çözünürlük sadece iPad'e özel kalmalı. Çözünürlüğün bu nevi düşük olması yetmiyor gibi aa dan da yoksun, veya 2x aa uygulanmış. Bu bahsettiklerim multiplatform olan oyunların konsol sürümleri için daha geçerli. Yoksa bir Killzone 3, TV de hiç de fena durmuyor yani.

''PC de oyun'' için söylenen, setup, upgrade gibi söylemleri ben doğru bulmuyorum. Zaten sorunsuz bir donanımınız ve yazılımınız varsa oyunu kurarken ve oyun esnasında hata almazsınız, oyununuz yarıda kesilmez. Aynı zamanda bugün 1200 liralık PC, tüm oyunları High seviyesinde rahatlıkla oynatabilecek güçte.
  • Yuh... kusura bakmayın ama böyle bir yazı bir editörden çok ortalama bir "fanboy" tarafından yazılmış gibi duruyo.

Günümüzde çoğu büyük oyun yapımcıları bile artık PC karşısında konsolların ciddi anlamda yetersiz kaldığını bağıra bağıra söylüyor, bak PC kullanıcıları söylüyor demiyorum, bunu diyen direk PC ve konsollara oyun yapan yapımcılar diyor.

Game of The Year çıkmıyor diyorsunuz da gidin bir PC de Witcher 2 oynayın ve o zaman konsolların ne kadar oyun sektörünün önünü tıkadığını ve oyuncuları tekdüze bir oyun yapısına mecbur bıraktığını görün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boynu bükük küheylan

Şu tartışmaları kapatın gereksiz diyen arkadaşlar biz burda birbirlerine düşman 2 kitle değiliz.

Tartışıyoruz.Tartışmanın anlamını benden iyi biliyorsunuzdur açıklama yapmıyım şimdi.

Bu sayede hem konsol.cular birşeyler öğrenebilir öğretebilir hem pc kullanıcıları hemde 2 si arasında gidip gelenler birşeyler öğrenebilir.

quote:

quote:

Talha bey kendinizi fazla kaptırmışsınız, ki çoğu yerde ilkokul çocuklarının bile beceremeyeceği kadar saçmalamışsınız.Oyunun kurulması en fazla 15 dk dır bir PC'de, ayrıca her seferde disk tak çıkar derdi yok.Ardı arkası kesilmeyecek parça güncellemeleri mi ? 3 yılda bir ekran kartı güncellersin yeter konsol ömrüde 6 yıl zaten.Ben God of War 3'e hayır derim almakla bir hata ettim zaten.

Hayli iri fiyat dediğiniz de 1100 TL ki knosol oyunları çıktıkları zaman 120 tl den aşağı olmuyor.Bekleyip 1.5 yıl sonra '' bak 50 tl ye aldım oyunlar pahalı diyen yalancıdır'' triplerine girenler de var.

Böyle bir sitede editörlük yapan birinin bu kadar cahil olabileceğini düşünmezdim.

Bir bakalım:
    pc avantajları
    -mükemmel grafikler
    ps avantajları
    -konsolun ucuz olması
    -hareketli kontroller

-Bilgisayarda Gamepad var bu yüzden diğer oyunlarda rahatlık kısmını direk es geçelim kaldiki ben o oyunlardada (fps harici olanlar) klavye ve mouse de daha rahatım.
    -konsol 100 lira bile olsa her yeni oyuna 100 lira üstünde para veriyorsun (infamous 2 140 la açılış yaptı).
    -Şuana kadar çıkan güncel oyunları hep oynadım en son sadece resident evil 5 de hata ile karşılaştım forumlardan bakarak çözmem 10 dakikamı aldı.
    -Multiplayere bilgisayardada çok rahat ulaşabilirsin ayrıca istediğin sesli konuşma programını bedavaya kullanabilirsin.
    -Konsollara çıkan oyunları oynamadan durmak gerçekten kötü (Red Dead Redemption / SOCOM / GEOW )
    Gerisi için değil.
    -Ayrıca zengin biri değilsen çoğu konsol kullanıcısı gibi 2-3 oyunla idare edersin her oyunu alamassın es geçmek zorundasın.

Ucuz Oyun.
    ONLİNE Oyunları oynayabilirsin sadece online oyunlar bile başlı başına bir zevk.(WoW - DoTA )

Ben oyunları rahat oynaman deyince yani pc karşısında iki büklüm değilde salonda yatarak rahat bir şekilde oyun oynamayı kastetmiştim:)
    Ayrıca doğru söylüyorsun wow, silkroad gibi mmorpgler sadece bilgisayarlara özgü.
    Ama diğer oyunları online oynamak için kurulan o hamachi vb. programlar çok zahmetli.He şimdi diyeceksinki nesi zahmetli ben yapıyorum ama durum öyle değil her bilgisayar uyuşmuyor.Geçen gün knights of honor oynayalım dedik.Yok arkadaş olmuyor.Knights of honor demişken strateji oyunlarıda sadece bilgisayarda zevkli oluyor.Bu da bir gerçek.Bir diğeri ise ps te de son çıkan oyunlar görüldüğü üzere türkçe.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boynu bükük küheylan

Şu tartışmaları kapatın gereksiz diyen arkadaşlar biz burda birbirlerine düşman 2 kitle değiliz.

quote:

quote:

Bir bakalım:
    pc avantajları
    -mükemmel grafikler
    ps avantajları
    -konsolun ucuz olması
    -hareketli kontroller

Gerisi için değil.

Ucuz Oyun.

Ben oyunları rahat oynaman deyince yani pc karşısında iki büklüm değilde salonda yatarak rahat bir şekilde oyun oynamayı kastetmiştim:)
    Ayrıca doğru söylüyorsun wow, silkroad gibi mmorpgler sadece bilgisayarlara özgü.
    Ama diğer oyunları online oynamak için kurulan o hamachi vb. programlar çok zahmetli.He şimdi diyeceksinki nesi zahmetli ben yapıyorum ama durum öyle değil her bilgisayar uyuşmuyor.Geçen gün knights of honor oynayalım dedik.Yok arkadaş olmuyor.Knights of honor demişken strateji oyunlarıda sadece bilgisayarda zevkli oluyor.Bu da bir gerçek.Bir diğeri ise ps te de son çıkan oyunlar görüldüğü üzere türkçe.Bir de spottan takas yaparak oyunları rahatça alabilirsin.Yani oyun seven birisinin bilgisayar yerine ps3 ü tercih etmesi hem ucuz olması hem de yukarıda saydıklarımdan kaynaklanıyor.

• ilgisi yok konsollardada korsan oyun oynanabiliyor.
  • Anladık genc konsolun var bizimde de var havamı atıyorsun ?

Konsolda korsan akar pc de steam da çoşar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gye_Baek -- 12 Temmuz 2011; 3:42:23 >
  • pc fanları editöre sallıyacagınıza kaynak var orada ona bir tıklayın...
  • Uzatmıyacağım...Oyun Konsolları Gelir Geçer. PC Hep Baki Kalır...
  • PC platformu daha fazla ilgi görmeyecek. Orijinal satışları ortada.

Call of Duty: Black Ops (PC) 1.14 milyon

Call of Duty: Black Ops (Konsollar) 23 milyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertvontrier -- 12 Temmuz 2011; 9:01:05 >
  • Böyle kaliteli bir sitede nasıl böyle konsol.cu editörler ekmek yiyor anlamış değilim.
    Arkadaşın Battlefield'dan da haberi yok sanırım.

• Bu konu yıllardan beridir hep sürer.''Xbox 360 mı yoksa pc'mi '' Fakat güç konusuna geldiğimizde 1000 tl'lik bir pc, konsolu bozguna uratabilir.Ama oyuncu uygun fiyata kaçtığı için herzaman konsolun arkasındadır.Ve şu anda pc'nin güçünü %100 kullanan oyunlar olsaydı o zaman böyle tartışmalara gerek kalmaz bariz ber şekilde pc daha güzel olurdu. Fakat günümüzde oyun yapmak pahalı bir şey olduğundan dolayı oyun şirketleri daha kolaya kaçıyorlar.Buda konsola daha fazla oyun çıkmasına sebeb oluyor.
  • quote:

Son günlerde BSC gerçekten fanboylarla doldu bu bir gerçek ne zaman bir yorum yapılsa her ne kadar mantıklı bir yorum olsada fanboylar tarafından eksilere yada eleştirilere boğuluyor bence BSC'nin bu konuda birşey yapması lazım çünkü forumda gereğinden fazla tartışma çıkıyor bu konuda olduğu gibi.
    Yazı hakkındaki düşüncem ise yazan kişi(Talha abiyi kastetmiyorum)
    PC'nin avantajlarını ve PC oyunculuğunu asıl öldürenin korsan kullanım olduğunu anlayamayacak kadar oyun dünyası hakkında bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum.Bir düşünün eğer PC oyuncuları çoğunluk olarak orjinal oyun kullansaydı yapımcılar pcye mi yönelirdi yoksa konsollara mı?

Katılıyorum sana. Hiçbir platformun fanboyu falan değilim. Ama PC'de korsan kullanım yaygın olduğundan dolayı çoğu oyun konsollar ana platform olmak üzere hazırlanıyor. Hoş, PC oyunları steam'de ki orjinal oyunların fiyatı neredeyse mahalledeki korsan oyun satan yerlerle aynı fiyatta hemen hemen. Buna rağmen ülkemizde dahil olmak
  • Yine PC fanları doluşmuş buraya konuya girmeden ne yazacaklarını tahmin ediyordum.

Sayın BSC editörleri lütfen artık şu sitede böyle karşılaştırmalar yapmayın, sonunun nereye gideceğini herkes biliyor, konsolların PC'yi tokatladığını asla kabul etmez bu adamler edemezler o yüzden böyle tartışma yaratacak haberler yapmamanızı öneririm şimdiden milleti birbirine düşürmüşsünüz bile.
  • Yine birkaç konsolcu şu devirde yine kendini savunuyor :))) bıraksanız artık bu yapmacık tavırlarınızı .Yeni nesil konsollar geliyor onu övün bari
  • Pinky konsollar o görüntü kalitesiyle pc'nin yanında hiç kalır;)
    Ne kadar yeni oyunların çoğu konsollara çıksa da oyunlarda en iyi kalite pc'de alınır ve bunu herkez biliyor;ama işte basa konsol fanboyları burayı doldurup laf kalabalığı yapıyor.
  • PC'nin gereksiz olduğunu herkes biliyor TABI buna Türkiyedeki PC ATLILARI HARİÇ adamların gözü okadar kapanmış PC' PC ' PC'DE PC DE PC diye bağırıyor ZAMANINDA HERKES PC KULLANDI EY PC KULLANICILARI ! FAKAT YENİLİK HER ZAMAN VARDIR ŞUAN KONSOLLAR YENİ NESİLİN BAŞINDAN BERİ DAHA ÖNDE DAHA ÖNDE GÖZÜKÜYOR (İLERİDEDE ) MADEM DURUM BÖYLE NİYE HALA PC TOPLUYORSUNUZ KONSOL BEBE İŞİYMİŞ PEKİ BU YÜZDENMİ İYİ OYUNLAR KONSOLA ÖZEL UNCHARTED GEARS OF WAR HALO KILLZONE GOD OF WAR ZELDA FORZA GRAN TURISMO PEKİ BANA ŞUNU AÇIKLAYIN DIABLO 3 WITCHER 2 NIYE KONSOLA GELIYOR? SIZ INANIN INANMAYIN TURK PC KULLANICILARI ( TURKIYE DIŞINDA BU KADAR FANLIK YAPAN YOK ) KONSOL DEVRİ VAR BUNU KABULLENIN HA KABULLENMEYIN PC DEVRI OLSAYDI ESKISI GIBI TUM OYUNLARIN GRAFIK FARKLARI BF2 MODERN VS BF2 PC GİBİ OLURDU OLMADIĞINA GÖRE CRYSİS 2 DIRECXT 11 VS XBOX 'TA BİLE OKADAR FARK YOK yeter ARTIK ZATEN PC'CILER PC IYI DEDİ DIYE HİÇBİR KONSOLCU PC'YE GEÇMEZ
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.