Şimdi Ara

Konsollar, PC Oyunculuğunu Nasıl Gölgede Bıraktı ? (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
0
Favori
12.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben şimdi 2 yılllık kasamı alsam 102 ekran televizyona bağlasam 2 tanede 15-20 liraya gamepad alsam sonra oturup oynasam oldumu sana konsol konforu aynı grafikler mütiş.Siz şimdi 5-10 dklık yükleme sürelerini şikayet ediyosunuz yeni konsol çıksın benim yaptıgım pc konsolu onu sollar (tabi yeni çıkan konsol 10,000 lira olmazsa) tabi firmalar 10bine kim alır die 3-5 sene öncesinin teknolojisiyle konsol yaparlar(Wii U)
  • Hala ps3'ü tam anlamıyla kullanan bir oyun yapılmadı biliyorum.
  • Hiçbir platformun fanboyu falan değilim. Ama PC'de korsan kullanım yaygın olduğundan dolayı çoğu oyun konsollar ana platform olmak üzere hazırlanıyor. Hoş, steam'de ki orijinal PC oyunlarının fiyatı neredeyse mahalledeki korsan oyun satan yerlerle aynı fiyatta hemen hemen. Buna rağmen ülkemizde dahil olmak üzere korsan kullanım yaygın halen pc'de. Şüphesiz ki PC fanboyları konsolları her ne kadar beğenmeseler, grafiği şöyle böyle kötü deselerde. Yapımcılara asıl para kazandıran platform konsollar olduğu için oyun endüstrisi ve firmaların çoğu konsolların üzerinden para kazanmaya devam edecekler. Ve potansiyel ve kapasite olarak PC'ler her ne kadar üstün olsada bazı durumlar hariç, PC platformu çoğu zaman 2. planda kalacak bana göre...

Dipnot:Yorumum eksik çıktığı için mesajımı tekrar atmak zorunda kalıyorum. Sayın editörler bu yorum kısmını bence bir elden geçirin.

• Konsol oyuncu diye 1 terim yok kafanızdan uydurmayın 10 sene önce nerdeydi bu konsol oyuncuları sonradan mantar gibi türemiş ,PC donanıma parası yetmeyince 300tlye oyun oynar sonra gelir ''efenim konsolda ben bunu bunu oynadım PCde sen ne oynuyorsun''zati konsol oyuncusuyum diye bahsi geçenler ilköğretim bebeleri

Bu haberde kasıtlı olarak forum genelinde tartışma çıksın 1 kaç kişi uzaklaştıralım diye yapılmış ,haberin geneli yanlış bilgilere dayanıyor haberi hazırlayanlan editörüde ciddiye almıyorum
  • Bu konuyu açan %100 konsol fanboyudur. Asıl sizin her oyuna 150 tl vermeniz aptallık. Oyun be altı üstü bir oyun sadece "OYUN."

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maqnet0

Hala ps3'ü tam anlamıyla kullanan bir oyun yapılmadı biliyorum.

uyduruk bir söylenti dolanıyor işte etrafta.. daha neresini kullanacaklar.. utanmasalar altındaki sehpasını bile kullanacaklar..
  • Bakın size konsolun niye daha gösterişli daha güzel gözüktüğünü söyliyim.
    Şimdiye kadar hep PC kullanıldı.Oyunlar PCde oynandı.İnsanlar artık sıkılmaya başladı.
    Yeni nesil grafiklere konsollar ile geçildi ve bu farklılıktı.
    İnsanlar para verip eve getirdiği bi aleti tabikide sever.Çünkü PCDEN farklı.Sadece bir oyun aleti.Oyuna odaklı.
    Ve şunuda söylüyorum burda konsolları savunan ''çoğu insan'' korsan kullanıyor buda kendi düşüncemdir.

Çünkü konsolu orjinal oyun alarak oynayan bir insanın PCyi parasal yönden daha pahalı görmesi imkansız.
    Konsolu alıp korsan kullanırsanız elbette pcden daha avantajlı olur (grafikler dışında )

Diyiceksinizki sanki pcyi herkes orjinal kullanıyor demek istediğim pc veya konsolun korsancılık sayısı falan değil
    Korsanı orjinal kullanan bir insan pcden daha fazla para harcadıgını bilir ve bunu inkar etmez ama edenler var .

• Konu ile alakasız olacak ama Sayın editörler; bu yorum kısmını tekrardan tasarlamanız daha iyi olur. Attığım yorumlar eksik çıkıyor. Bu neden kaynaklanıyor birisi açıklayabilir mi? BSC misafiri olarak yazdığımdan karakter kısıtlaması gibi bir şey mi var? Oysa ki yukarıda 3500 küsür karakter yazma hakkınız var diyor. Eğer BSC misafirlerine kısıtlama gibi bir şey varsa yukarıda, bu kısıtlamanın kaç karakterle sınırlı olduğunu belirtmeniz lazım. Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.E.C

konsolların yükselmesi normal çünkü 3 ayda bir konsol çıkmıyor ama 3 ayda bir ekran kartı degiştirmek gerek...

3 ayda 1 ekran kartı beyler ! ? ! ? ! ? ! ?

Atıyorum kendimi yokmu elimden tutacak....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boynu bükük küheylan -- 12 Temmuz 2011; 15:13:03 >
  • boynu bukuk kuheylan

konsol oyuncusu pc oyuncusundan daha fazla para harcar demissin bende atıyımmı kendımı aşşagı .... 1500 tl ye bir pc alsan.... bir ps3 700 tl diyelim... bi tanede oyun alsan 800 tl ....ben takaslayarak oynadıgım için en fazla 25 tl tutuyor bazılarına para bıle vermıyorum... hatta usutune başka takasta kullanmak için kart alıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: boynu bükük küheylan

quote:

Orijinalden alıntı: A.E.C

konsolların yükselmesi normal çünkü 3 ayda bir konsol çıkmıyor ama 3 ayda bir ekran kartı degiştirmek gerek...

3 ayda 1 ekran kartı beyler ! ? ! ? ! ? ! ?

Atıyorum kendimi yokmu elimden tutacak....

Ahanda bahsediğim bu konsol oyuncuları ilköğretim bebeleri derken 3 ayda 1 E.Kartı çıkıyor diye ki çıkmaz ,sende 1 koşu yeni E.kartınımı alıcaksın ne alaka ne diyorsun ,

Yaw kitleyin şu konuyu açmayın 1 daha alla elle Editör haberin başında ''benim cici konsolum'' derse bu tip yorumları normal karşılamak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: stun

boynu bukuk kuheylan

konsol oyuncusu pc oyuncusundan daha fazla para harcar demissin bende atıyımmı kendımı aşşagı .... 1500 tl ye bir pc alsan.... bir ps3 700 tl diyelim... bi tanede oyun alsan 800 tl ....ben takaslayarak oynadıgım için en fazla 25 tl tutuyor bazılarına para bıle vermıyorum... hatta usutune başka takasta kullanmak için kart alıyorum..

Oyunları takaslamak için kaç ay bekliyorsun
    5-6 ?

Infamous 2 140 tlden satışa sunuldu.
    Bunu 25 Tlye almak için 1 yıl falan bekliceksin heralde.
  • Ne bu pc sahiplerinde ki saldırganlık editör sormuş en son ne zaman pc oyunu game of the year ödülü almış diye gayet net ve açık hala konusuyolar bu kadar basit hem bide konsolda oyun oynayanlara bebe denmiş konsolda oynayan adam senaryoya hikayeye bakar online alt yapısını sonuna kadar somurur klan kurar katılır sunu da söyleyeyim konsolda fps oynayan birinin eline mouse klavyeyi verin 1 hafta çalışsın bu forumdaki lerin cogunu alır ha diyeceksiniz neden bilgisayarcilara controller verelim demiyorsun diye cevap açık cogunuz dualshock gibi cihazlarla fps oynayamiyorsunuz programlar bile konsolussu diye çekiliyor dünya farkında ama gelde anlat

• CoolMnaiaC

Hint fakiri arkadaşım

Amerikalılar fakirmi? Yada japonlar her hafta kaç bin konsol satılıyor.Yada Ruslar?

İnsanları pc yada konsol tercihlerine saygı göstermelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAEKE

Ne bu pc sahiplerinde ki saldırganlık editör sormuş en son ne zaman pc oyunu game of the year ödülü almış diye gayet net ve açık hala konusuyolar bu kadar basit hem bide konsolda oyun oynayanlara bebe denmiş konsolda oynayan adam senaryoya hikayeye bakar online alt yapısını sonuna kadar somurur klan kurar katılır sunu da söyleyeyim konsolda fps oynayan birinin eline mouse klavyeyi verin 1 hafta çalışsın bu forumdaki lerin cogunu alır ha diyeceksiniz neden bilgisayarcilara controller verelim demiyorsun diye cevap açık cogunuz dualshock gibi cihazlarla fps oynayamiyorsunuz programlar bile konsolussu diye çekiliyor dünya farkında ama gelde anlat

Game of the year uzun zaman önce oldu PCLERDE Evet.
    Yalnız unuttuğun bişey var o seneler bukadar çok oyun çıkmıyordu.İyi oyunlar fazlalıkta değilde ve oyunlara yatırım bukadar yoktu.

Sende biliyorsunki yeni nesil grafikli oyunlara konsollarla birlikte geçildi bu yüzden goty lar hep konsollarda oldu.
    Ben konsollarda oyun oynayanlara asla öyle bebe cocuk falan demedim dememde diyen arkadaşlarıda yadırgıyorum saçma sapan eleştiriler yapılmasın lütfen.

1 hafta da fps oynayanları alır demişssin.
    ozaman sana PC de Counter Strike alemine atılmanı tavsiye ederim.
    1 Hafta dur bakalım çoğunu alıcakmısın.

Dualshock cizahlarla nıye fps oynayamayalım sanki dualshocklar size özel yapılan aletler oto cross var zaten zor bişeymi .

• Ooooo merak etne counter. Quake serisi hepsini zamanında multiplayer olarak özel mouse larimizla oynadık iyide oynardim laf ayrı hem az oyunun olduğu donemde seçilmek daha kolaydır sende itiraf etmissin artık cok oyun var buna rağmen cogu konsollardan seçiliyor oto cross ne? Ds3 kendi mı Nisan alıyor?

• Makale tamamen sitenin ''hit'' alması için açılmıstır kör değiliz allahımıza şükür bsc giderek gelişmeş yerine ''basitleşiyor''
    keske ordan burdan copyliceğinize KENDİ görüslerinizi İÇEREN BİR MAKELE açsaydınız.

pinky demon kardeşim allah akıl fikir versin sana çok kibirli bir insansın yetistirilme meselesi tabi hakaret boynumuzu aşar :)
  • Bu Talha'nın derhal sadece konsol içerikli yayın yapan fanboy bir siteye transfer olmasını diliyorum. Buraya fazla prof kaçıyorsun abicim. Adam gibi işini yapsan usturuplu sallarsın. kim konsolun 3, 4 katı fiyatına pc toplar? kimse evine sadece konsol olmaz!!! pc + konsol alır. karşılaştırma yapacaksın pc üzerine yapılan upgrade i baz alarak konuş! diyelim ben sadece pc sen konsol aldın. nedense pc masraflarının içine tüm harici bileşenler katılır masraf olarak monitor vs. konsola gelince sadece kutu içeriği baz alınır. kat tv yi kat extra alacağın pad i konsolu aldın ee içi boş? senede 10 oyun aldın diyelim. e noldu şimdi senin ekonomik teneken benim pc nin fiyatını amorti etti. 3 sene yapacağın oyun masrafıyla tur bindirdi. Bense mutlu mesut sadece oyuna bağlı kalmadan özgürce hayatıma devam ettim. ekonomik diye övündüğünüz konsola alağanız iki oyun fiyatı orta-üst seviye ekran kartına eşit. steam kampanyaları daha yeni bitti 5 10 dolara 3, 4 uber oyun alıyoruz. siz ise strateji oynayamıyorsunuz fps oynadığınızı sanıyorsunuz (: . anca araba yarışı düt düt ikide arcade tamamdır. fanboy seni bu işler böyle yazıyla atıp tutmakla olmaz real hayata bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tizar -- 12 Temmuz 2011; 16:38:34 >

• herkez banlanmaya başladı ne iş ? yakında konuya yorum yazanların hepsini banlıcak mısınız erdinç iyikuldan vs bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senseman62 -- 12 Temmuz 2011; 16:24:57 >
  • regalangel ın dediği olursa çok güzel bir vs bizi bekliyor
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.