Şimdi Ara

Konsolda birden fazla oyuna alışmak ve warzone sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu zamana kadar hep pc de fps oynadım. Sıkılıp bıraktıktan sonra pc ye gerek duymadığımdan bir kaç sene kullanmadım.

Sonra tekrar oyun oynamaya heves ettim ama bu zamanda güncel oyunlar oynamak için pc almak yerine konsol almak daha mantıklı geldi. Fiyat olarak bana en uygunu xbox one s geldi 2 ay önce aldım.
    İlk indirdiğim oyun warzone oldu pc gibi oynayamasam da zamanla alışırım dedim ve 2 ayda gayet alıştımda.

Ama canımı sıkan bu crossplay özelliği belki iyi birşey olsa da kapatamıyoruz bunun isteğe bağlı olması lazım sonuçta herkez pc ile oynayanlara kafa tutacak kadar iyi değil konsolda. Belki de br modunda 1. Olamamanın en büyük sorunu da bu.

Birde fov ayarı pc de neredeyse her oyunda olan daha geniş çaplı görmeye yarayan bir özellik. Cod bunu neden konsol oyuncularına sunmamış bilmiyorum ama Dead slience kullanılınca o görüntü oluyorsa fov konsol için bir engel değil demekki. Yani pc de varken konsolda niye yok bu da büyük bir haksızlık.

Bende bu sebepten dolayı apex i indirdim onda bahsettiğim sorunlar yok ama oyuna nedense ısınamadım diğer fps oyunları gibi canlı hissedemiyordum o yüzden sildim. Belki de haritası hoşuma gitmedi. 😃

Sonra Battlefield 5 i gördüm indirimdeydi 101 lira ya aldım bir hafta olmadı. (konsol almadan önce gameplay videolarını izleyip özendiğim oyun) 😃
    Bundada bahsettiğim sorunlar yok ama adamları görmek daha bir zor kontrol de çok farklı geliyor.

Asıl konuya gelecek olursam cod ile bf5 severek oynadığım oyun ama birinde biraz kontrole alışsam diğerini unutuyorum. Sanki pc den konsola yeni geçmiş gibi oluyor. Sonuçta 2 side farklı oyun illaki ikiside aynı olacak diye birşey yok ama en azından birbirine biraz yakın bir ayar yapmaya çalışıyorum ki birinden sıkılıp diğerini oynadığımda yabancılık çekmeyim. Bunun için sensitivity ile uğraştım deadzone ile uğraştım aim assist ile uğraştım ama yok ne yaparsam yapıyım sanki biri fps ken diğeri farklı bir oyun gibi geliyor. Sizce nasıl bir ayar yapmalıyım ki iki oyunun ayarı birbirine yakın olsun? Şimdiden teşekkürler 😃

Ya da bf 5 kontrol ayarları ile ilgili tavsiye verebilirseniz çok iyi olur 😃

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKN3997 -- 9 Mayıs 2020; 21:27:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yıllardır hem pc de hem konsolda fps veya envai çeşit oyun oynarım hiç öyle detaylı ayar çektiğimi hatırlamıyorum , sadece sensivity ayarı ile oynarım defaultları düşük geliyor , cod da fov ayarı yok bf5 de var bende fov ayarı ile oynarım geniş görüntü için , ayrıca iki oyununda kendine has mekanikleri var ne kadar ayar yapsanda birbiri ile aynı olmaz , geçen uzun zamandır girmediğin bf1 e girdim oyun hızı rezalet geldi sanki ilk kez oynuyorum gibi oldum bu arada, oyunlar one s te düşük çözünürlükte çalıştığı için bulanıklık ,kaplama kalitesi vs. düşük oluyor buda hali ile oyuna etki ediyor

• Selam, konuyla alakasız bir bilgi vereyim.
    1 yıllık ea access alsaydınız, içerisinde Battlefield de dahil birçok EA oyununu 65 lira gibi bir ücretle oynayabilirdiniz.
    Belki gözünüzden kaçmıştır bilginiz olsun diye yazıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    Aynen 2 oyunun mekanikleri çok farklı ama ben pc de oynadığım zamanlar çok sık fps oyunu değiştirirdim ama sensitivity ile biraz oynasam diğer oyundaki hakimiyeti alırdım.
    Konsola gelince farklı bir fps oyunda sanki sensitivity ayarlamak yeterli olmuyor. Mesela cod da ekran ne kadar dokunursam o kadar dönüyor ama bf 5 oynayım dediğimde ortada birşey dönmeyi bir anlık yavaşlatıyor sonra birden hızlanıyor bu da deadzone ayarı sanırsam.
    Ama ne kadar uğraştıysam cod daki reflekslerimi bf 5 te yakalayamadım 😃

• Konaolda fpsye alismak icin halo size cok iyi bir deneyim sunar halo online alistiktan sonra her turlu fps oyununda gecis yaptiginizda bf olsun cod olsun sıkıntı yasamadan oynarsinız o sebeple fazla ayarlara takılmaktansa haloyu deneyim edebilirsiniz kanaatimce

• krepss45 K kullanıcısına yanıt
    Halo da pc de oynadığım fps oyunu ama konsolda satın alıp alışamazsam diye korkuyorum o da 110 tl store da bide apex gibi biraz fazla bilim kurgu var biraz daha doğal oyunları sevdiğim için cod ile bf 5 i tercih ettim 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKN3997 -- 9 Mayıs 2020; 23:1:55 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.