Şimdi Ara

Konsol oyunları neden pahalı? Bunun için bir şey yapılamaz mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar fiyatlar resmen dalga geçer nitelikte. PC toplayacaktım konsol daha ucuz diye fikir değiştirdim. Daha sonra oyun fiyatlarını görünce yine fikrim değişti. Nedir bu fiyatlar. 5-6 konsol oyununa bir konsol alınıyor. Konsol oyunlarına verilecek para ile 2 yılda bir zaten PC upgrade ediliyor. Üstelik konsollardan çok daha iyi performans veriyor. 60 dolarlık oyunu 260 liraya satmam neyin kafasıdır. Enayi yerine koyuyorlar insanları. Bu saçmalık için bir şey yapılamaz mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Çıkan en yeni oyunu kardeslikle max 70-80 e oynarsın sonrada aynı veya 10-15 lira altına satarsın kimse 260 liraları vermiyor zaten burada..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonbornx

Çıkan en yeni oyunu kardeslikle max 70-80 e oynarsın sonrada aynı veya 10-15 lira altına satarsın kimse 260 liraları vermiyor zaten burada..

Dostum şu fanboyluğu bırak istersen nasıl olur? Neden normal şekilde daha ucuza almak varken her oyunda tanımadığım insanlarla muhatap olup ortak bir iş yapayım? Neredeyse fiyatları savunacak dereceye gelmişsiniz. Biraz kendinize gelin fanboyluğu bırakın.
  • yapılamaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vikor V kullanıcısına yanıt
    Fanboylukla bir alakası yok bence sadece bilgilendirme yapmiş arkadaş ben şahsen hiç digital kardeşlik yapmadım ama ben surekli ikinci el yada spotcudan oyun alıp oynayıp satıyorum maksimum 30 40 lira zarar ediyorum ama keşke magazaya gidip 70 80 liraya oyun alabilsem ama malesef yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ee dolar 3tl oldu tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GALATASAR4Y

ee dolar 3tl oldu tabi.

60 dolarlık oyun 175 lira yapıyor. Aradaki 85 lira neyin nesi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mic

quote:

ee dolar 3tl oldu tabi.

Çok zengin bir ülke olduğumuzun göstergesi.
  • Millet fiyatları benimsemiş şu hale bak. Kimse sesini çıkartmıyor, kardeşlik gibi geçici yollara başvuracağınıza kalıcı çözümlere gidin. Kaldı ki kardeşlikte çok güvenli bir şey değil. Forum dolandırıcı kaynıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: botaj

Millet fiyatları benimsemiş şu hale bak. Kimse sesini çıkartmıyor, kardeşlik gibi geçici yollara başvuracağınıza kalıcı çözümlere gidin. Kaldı ki kardeşlikte çok güvenli bir şey değil. Forum dolandırıcı kaynıyor.

Bizde mercedese binmek istiyoruz ama fiyatları çok yüksek diye ses mi çıkartmamız gerek? Alan memnun satan memnun bu kadar basit. Daha uygun fiyat isteyen 2.el PS3 yada PC toplayacak alternatif çok...
  • Guven problemi yasayan arkadaslar kardeslikle bol referansli ve eski uyelerden alisveris yaparsaniz hicbir sorun yasamazsiniz. Buradaki hicbir eski üye 40-50 lira icin burdaki 8-10 yillik üyeligini itibarını riske atmaz..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay_53

quote:

Orijinalden alıntı: botaj

Millet fiyatları benimsemiş şu hale bak. Kimse sesini çıkartmıyor, kardeşlik gibi geçici yollara başvuracağınıza kalıcı çözümlere gidin. Kaldı ki kardeşlikte çok güvenli bir şey değil. Forum dolandırıcı kaynıyor.

Bizde mercedese binmek istiyoruz ama fiyatları çok yüksek diye ses mi çıkartmamız gerek? Alan memnun satan memnun bu kadar basit. Daha uygun fiyat isteyen 2.el PS3 yada PC toplayacak alternatif çok...

Al işte. Ne ile neyi kıyaslıyor. Bu dediğinin doğru olması için mercedes'in önceden toyota fiyatına satılıyor olması gerekirdi. Ama öyle değil. Mercedes hep pahalı bir araçtı. Ve hiçbir mercedes'e bir gecede %50 zam yapılmadı, keyfi zamlar yapılmadı. Kabullenmişsin bu kazık fiyatları işte. Olayı kökünden çözmek yerine yamıyorsun, geçici çözüm peşindesiniz.

• quote:

quote:

ee dolar 3tl oldu tabi.

Aradaki 85 lira Aral'ın kar payı veya alınan vergiler diyebiliriz aslında. Oyun fiyatlarından ben de şikayetçiyim, ancak kutulu oyunları Türkiye'den almak zorunda değiliz, değilsiniz.

Örnek 1; Far Cry Primal kargo dahil 188 TL'sı. Takipsiz kargo ile 172 TL'sı.
    http://www.shopto.net/video-games/ps4/PS4FA53-far-cry-primal-inc-exclusive-owl-dlc

Örnek 2; Far Cry Primal 252 TL'sı.
    http://www.aralgame.com/ps4-far-cry-primal-special-edition?filter_name=far%20cry

Aral'ın fiyat politikası yüzünden, hemen herkes dijital download yaparak, veya kardeşlik sistemi ile oyun alır oldu. Bir gün yeniden PS 4 alırsam, kutulu oyunları eskiden olduğu gibi yurt dışından alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 16 Mart 2016; 21:06:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

quote:

quote:

ee dolar 3tl oldu tabi.

Aradaki 85 lira Aral'ın kar payı veya alınan vergiler diyebiliriz aslında. Oyun fiyatlarından ben de şikayetçiyim, ancak kutulu oyunları Türkiye'den almak zorunda değiliz, değilsiniz.

Örnek 1; Far Cry Primal kargo dahil 188 TL'sı.
    http://www.shopto.net/video-games/ps4/PS4FA53-far-cry-primal-inc-exclusive-owl-dlc

Örnek 2; Far Cry Primal 252 TL'sı.
    http://www.aralgame.com/ps4-far-cry-primal-special-edition?filter_name=far%20cry

Aral'ın fiyat politikası yüzünden, hemen herkes dijital download yaparak, veya kardeşlik sistemi ile oyun alır oldu.

Aral'dan alışveriş yapmıyorum ki. PSN Store'da ki fiyatlardan bahsediyordum.

https://store.playstation.com/#!/tr-tr/oyunlar/far-cry-primal/cid=EP0001-CUSA03309_00-PRIMALGAME000001

Konsol almak istiyorum fakat bu fiyatlar yüzünden sürekli git gel içerisindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mic -- 16 Mart 2016; 21:06:46 >

• @mic
    Benim psn hesabım USA, oyun fiyatları daha cazip. Oyunları dijital olarak alacaksanız, USA psn hesabı açmanızda fayda var. Türkiye psn fiyatları konusunda haklısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 16 Mart 2016; 21:10:27 >
  • quote:

@mic

Benim psn hesabım USA, bu nedenle fiyatlar daha cazip. Oyunları dijital olarak alacaksanız USA psn hesabı açmanızda fayda var. Türkiye psn fiyatları konusunda haklısınız.

Forumda da rehber var USA PSN için, bir göz atayım. Galiba öyle yapacağım. USA PSN hesabınının TR'ye kıyasla bir dezavantajı var mı?
  • quote:

quote:

@mic

Benim psn hesabım USA, bu nedenle fiyatlar daha cazip. Oyunları dijital olarak alacaksanız USA psn hesabı açmanızda fayda var. Türkiye psn fiyatları konusunda haklısınız.

Forumda da rehber var USA PSN için, bir göz atayım. Galiba öyle yapacağım. USA PSN hesabınının TR'ye kıyasla bir dezavantajı var mı?

Ben bir dezavantaj görmedim. Tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa daha sağlıklı olur.
  • mic kullanıcısına yanıt
    Oyunlar Türkçe olmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya kardesm konsolların bu ülkede ne zaman ucuza satıldığını gördün o zaman? Aynı şey telefonlar için de geçerli millet 3 bin küsür tl ye ön siparişten iphonenun stoklarını bitirdi. kimse den ses çıktı mı bu fiyatlar nedir böyle diye ? Bir araba parası resmen. Demek istediğim parası olan alır herkes bütçesine göre hareket edicek. PS4 pahalı geliyorsa PS3 alacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kendomen

Oyunlar Türkçe olmuyor.

Bildiğim kadarıyla Türkçe dil destekli çok fazla oyun yok. Türkçe dil destekleri oyunları Türkçe oynamanın bir yolu var mı peki?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.