Şimdi Ara

Konsol mu Pc mi? (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
401
Cevap
3
Favori
18.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ps4'teki grafik gücü zaten yerlerde. 5'deki grafik gücü fiyat skalası da her zamanki gibi absürt olur merak etmeyin. Konsol bir nevi hazır pc gibi ve toplanan pc'den asla daha ucuza gelmez. Konsolun marketine bağımlılık da cabası.

Pc daha teferruatlı iş doğru. Çoğu insan evinde pc masası bile kullanmak istemiyor. Bu durumda dezavantajlarını göze alarak konsol alabilirler. Ama paraya göre performans ve oyun çeşitliliği vs işin içine girdiğinde asla pc'nin yerini tutamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pc’de oynadığın pozisyon bile seni rahatsız eder. sandalye gö*üne batar, belin ağrır vs...

konsol, en iyi oyun deneyimini sunmak ve sadece bunu sunmak için tasarlanmış bir makinedir.

10 sene öncesinin saçma sapan tartışmalarında takılıp kalmayın, alın konsolunuzu rahat edin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunu söylerken bile düşünmeden söylediğin kabak gibi ortada.

Pc de kontrolcüyle oyun oynandığından bir habersin. Takarsın Xbox ya da Ps gamepadini oturursun koltuğuna uzatırsın ayağını oynarsın oyununu.

Cahilliğinizi bu bağıra bağıra belli etmeyin bari.

Konuya Cevap verecek olursam, 2014'te tercihimi ps4'ten yana kullanmıştım taki oyun fiyatlarının 269₺ gibi fiyatlara çıkınca " bu böyle devam edemez" deyip 2016 kasımda 1070'li bir sistem topladım ve hala canavar gibi kullanıyorum. Tabi ps4 ile de oyun oynama devam ediyorum Bknz: Last of us 2

Konsol parası olana iyi , çünkü yeni çıkan bir oyuna 500₺ vermek adamın zoruna gitmez. Ben alır ucuzlayınca oynarım derseniz de 2-3 sene beklemeniz gerek onda da 150 ₺ altına alırsanız şanslısınız.

Hee eğer Xbox gamepass gibi PSnow sistemi ülkemize açılır ve yeni oyunlar eklenirse o zaman kura çekmek gerek , 10k ps5-xbox'a vermek mi yoksa 10k ya PC toplayıp kullanmak mı (gamepass ve ps now pc'de de çalışıyor)
  • Öncelikle burada boş yapan fanboyları kesinlikle dinleme ve arkadaş çevrende konsolu olan birisi varsa 1 hafta ödünç al. Zaten konsole oynamaya yatkın isen Xbox ps4 fark etmez ikisinde oynarsın. Sorduğun sorunun cevabı kişiden kişiye değişir. PC toplamak için 15k bütçe ayırdım ama bu yeni ekran kartı ve işlemci haberlerinden sonra erteleme kararı aldım. Pandemi ilk çıktığı zamanlarda ilk defa konsole (Xbox onex) aldım. Bir hevesle birkaç gün en baba oyunları oynamaya çalıştım ama pcdeki zevki alamadım sonra kendimi iki boyutlu oyunları oynarken buldum. Şu anda 1 aydır konsol elimi sürmüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WTFunny -- 22 Haziran 2020; 21:42:47 >
  • WTFunny W kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar genellikle monitorde rahat oynanmaz. Bu yüzden konsol demişler; ama PC'yi de konsol gibi TV ye bağlayıp kullanabilirsiniz zaten.

Bende monitörle dipdibe oyun oynamaktan hoşlanmam; bu yüzden şöyle bir çözüm buldum.
    RTX2060 ekran kartı olan masaüstü PC kasası aldım; ama bu kasaya monitör bile almadım;onun yerine direkt 4K LG TV'ye bağlayıp tüm oyunları ultra ayarlarda mükemmel oynuyorum. Ayrıca kablosuz PS3 gamepad ile oynuyorum oyunları... Kablosuz lavye ve fare ile de fps...
  • Şuan xbox one x piyasada 2500-3000tl arası bulunuyor temiz. Anladığım kadarıyla i3 9100, rx580 8gb, 8gb ram li bir sistem one x ile benzer performans veriyor. 2. el temiz garantili ürünlerden 2500tl civarına bence bu performansı yakalayacak hatta daha üstü(ssdli) bir pc yapılabilir.

Aslında ufak kasalı bir pc yapıp salona yerleştirmek çok mantıklı geliyor bana. Böyle olunca tv yi de paneli iyi büyük ancak smartı kötü olan ve bu nedenle uygun fiyata bulunabilen tv ler de tercih edilebilir.(65 inç-3500 civarı) Artık sanırım pc yi tamamen kol ile yönetebileceğimiz programlarda mevcut.

Ancak bana göre pc de oyun illegal yollara girilmeyecekse konsollardan daha ucuz değil. Ps veya xbox ta tamamen kendi profilime oyun alayım diyorsanız o ciddi pahalı kabul ancak bu işlerle haşır neşir iseniz kardeşlik mevzuları sayesinde neredeyse oyunları ücretsiz oynayabiliyorsunuz. Ücretsizden kastım şudur aldığınız oynadığınız oyunu cüzi indirimlerle tekrar satıyorsunuz.

Sonuç olarak ben monitorde oynamak için oyun konsolu almazdım ancak fazla uğraşmak istemezsem, salonda tv ünitesi üstünde bir köşede şık dursun arada açıp oynayayım dersek oyun konsolu tercih edilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Ps4'teki grafik gücü zaten yerlerde. 5'deki grafik gücü fiyat skalası da her zamanki gibi absürt olur merak etmeyin. Konsol bir nevi hazır pc gibi ve toplanan pc'den asla daha ucuza gelmez. Konsolun marketine bağımlılık da cabası.

Pc daha teferruatlı iş doğru. Çoğu insan evinde pc masası bile kullanmak istemiyor. Bu durumda dezavantajlarını göze alarak konsol alabilirler. Ama paraya göre performans ve oyun çeşitliliği vs işin içine girdiğinde asla pc'nin yerini tutamaz.
    PC'de olup Konsolda olmayan oyun çok çok azdır ama konsol özel oyunlar fazla,
    ayrıca grafik kalitesine önem veren birininde her yıl pc updgrade etmesi gerekir
    konsolda en azından firmalar yıllarca arkasında paranın hakkını alıyorsun
  • riaz kullanıcısına yanıt
    Katılmıyorum. Aç bir lol, dota2, csgo oyna konsolda olmaz mesela. Her sene upgrade yapmaya da gerek yok. Kaç sene olmuş çıkalı 1070,1080 gibi kartlar, halen çok iyi performans veriyor konsola göre. Aynı dönemde çıkan konsolda 1080p 60fps bile ucu ucuna alınıyor.

• L.J kullanıcısına yanıt
    Csgo Xbox da var LoL ve Dota yok doya doya csgo oynayabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erkanctn98 -- 29 Haziran 2020; 13:0:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Katılmıyorum. Aç bir lol, dota2, csgo oyna konsolda olmaz mesela. Her sene upgrade yapmaya da gerek yok. Kaç sene olmuş çıkalı 1070,1080 gibi kartlar, halen çok iyi performans veriyor konsola göre. Aynı dönemde çıkan konsolda 1080p 60fps bile ucu ucuna alınıyor.
    hocam mesela LOL bugün telefonda bile oynananabilir hale gelecek mesela diğerleri neden gelmesin?
    bence Konsol işi daha az bütçe istiyor ve aldığın zaman aynı sistemde enaz 5 sene oyun oynama garantisi var
    online etkileşim ve hile çok çok daha az tam bir oyun keyfi için bence konsol ileride ama birkaç oyun için tabiki PC şart
  • kesinlikle PC almalısın.
    Türkiye'de konsolda yeni oyun fiyatları 500 lira oldu.
    PC'de ise Steam ve Epicstore'da çok daha uygun.
    yeni konsollar yaklaşık 7-9 bin lira arası olacak diye düşünsek;
    bu fiyata ortalama bir gaming PC alınır.
  • Bu senin biraz da ne tür oyunlar sevdiğine bağlı. Mesela ben Football Manager ve Total War serisinin hastasiyim bunun karşılığı konsol da yok. Ps4 te tps ve konsola özel oyunları oynuyorum. Konsol aslında oyun için ucuz çözümdür. Maalesef bu durum artık yurtdışına has bir durum olarak kalmıştır zira ülkemizde ki ek vergilerden dolayı. Ben kendi adıma konuşayım ne kadar bayılsam da bir oyuna 500 tl vermem. Konsol oyunları artık en az 499 tl den başlayacak gibi duruyor. Kısacası bunun değerlendirmesini yapmak sana kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Captainprice34 -- 29 Haziran 2020; 15:42:5 >
  • Önceden konsol demiştim ama şimdi iş değişti, çokomel saolsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: riaz

PC'de olup Konsolda olmayan oyun çok çok azdır ama konsol özel oyunlar fazla,
    ayrıca grafik kalitesine önem veren birininde her yıl pc updgrade etmesi gerekir
    konsolda en azından firmalar yıllarca arkasında paranın hakkını alıyorsun

Alıntıları Göster
    Şuan piyasadaki en güçlü konsol one x.

4k da genelde 30 fps civarı veriyor 1080p de 60 civarı.

Bugün 3-4 yıl önceki ekran kartlarıyla alınıyor bu performans.

Her yeni çıkan oyunu 4k 60fps+ oynayayım diyenler için haklısınız ama..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mk4Ever.

Şuan piyasadaki en güçlü konsol one x.

4k da genelde 30 fps civarı veriyor 1080p de 60 civarı.

Bugün 3-4 yıl önceki ekran kartlarıyla alınıyor bu performans.

Her yeni çıkan oyunu 4k 60fps+ oynayayım diyenler için haklısınız ama..

Alıntıları Göster
    ben hiç bir zaman grafik kalitesi yarıştırmadım oyunların kalitesi daha önde geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 29 Haziran 2020; 18:36:16 >
  • Suan ps4 slim kullaniyorum daha önce gaming pc kullandim satip konsola gectim inanin cok rahata erdim ne bel agrisi ne mide krampları 3 sene daha ps4 e destek ve oyun gelecek üstelik tonla guzel oyun var ben 2 sene daha ps4 üm ile keyif catacagim sizede öneririm :)

• Pc

• DOTA, Lol, CS go, Pubg, fortnite gibi ve hatta COD ve BF gibi oyunlar oynayacaksan PC.

Ama yok benim bu oyunlarla işim olmaz diyosan Konsol önerirdim ama kesinlikle yeni nesili beklemen lazım.

Bence ikisinden biri tercih edilecekse PC daha mantıklı her ne kadar bazı özel oyunları oynayamayacak olsan da hem yukardaki oyunları oynayabilirsin hem de konsola çıkan bir çok oyunu oynayabilirsin.

Bence güzel bi 32" ve üzeri 2k-4k monitör al ve 5700xt'li bir sistem kur. öR,

5700XT : 3400 TL
    Ryzen 5 3600: 1300 TL
    b450 anakart: 500 TL
    16gb 300mhz ram: 600 tl
    kasa+psu: 700 TL
    1tb ssd: 800 TL

Fiyat: 7.300 TL

Monitör: LG 32GK650F 31.5" 2.500 TL

Toplam 9.800- 10.000'e halledersin. Her oyunu 2k da full ayarda oynarsın.
  • Bartınoğlu kullanıcısına yanıt
    Bel ağrısı, mide krampları için konsola geçtiysen hatalı bir alışveriş yapmışsın. Onun yerine bir gamepad alıp pc yi tvye bağlayıp daha ucuza keyfine bakardın. Ama sanırım gereksiz yere konsola para verme isteğini içten içe sen de mantıksız bulduğundan kendini kandırmak için bu argumanları sıralamışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kortor

Bel ağrısı, mide krampları için konsola geçtiysen hatalı bir alışveriş yapmışsın. Onun yerine bir gamepad alıp pc yi tvye bağlayıp daha ucuza keyfine bakardın. Ama sanırım gereksiz yere konsola para verme isteğini içten içe sen de mantıksız bulduğundan kendini kandırmak için bu argumanları sıralamışsın.
    Pc aldiysan fps oyunlarini gamepad ile oynayacaksan sorun yok ama yok oyle bir dunya fps oyunlari pc de ise fare ve klavye ile oynayacaksin, ilk baslarda cok zordu suan alistim ve harika geliyor oynamak cunku baska alternatifin yok ben eski bir pc oyuncusuyum ps5 cidden yuksek fiyat bandinda gelirse pc ye donus kapisi benim icin acik ryzen 5 3600 ve rtx 2060 kombosu herzaman aklimda

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.