Şimdi Ara

KONSOL FİYATINA OYUN DEVRİ BAŞLIYOR [ANA KONU] [Güncel Bilgiler Burada] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
931
Cevap
10
Favori
43.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adam almanyada 1500 birim maaş alıp bunun 250 birimi ile ps4 pro alıyor biz burda 1600 birim maaş alıp 300 350 birim ile oyun almaya çalışıyoruz
  • FIFA 19 ultimate 445 TL yüzde 10 indirimli.hali..almayi düşünüyordum ama indirim gelmeden almam daha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüketicinin elindeki en büyük güç alma-almama opsiyonudur.

Örnek olarak benim 2 PS4 bir Xbox'ım var. Xbox'ı sadece EA Access ve Game Pass için aldım ve artık 100 TL'den pahalı PS4 oyunu almıyorum. Bunun yerine GamePass üzerindeki tatmin edici oyunları oynuyorum.

Microsoft'un hedefi artık Ex-Mex demeden oyunları GamePass üzerinden sunmak. En son Forza Horizon4 (Türkçe)-GamePass hamlesi bunun örneği. Ben bu oyuna 300 -400 vereceğime ayda 29 veerek sıkılana kadar oynarım (elbette bu parayı sadece bu oyun için vermiş olmam)

Kısaca yaşadıklarınız yaptıklarınızın sonucudur. TÜrkiye'de ki Sony zulmünün sebebi PS4'ün %90 pazar payı. Alternatifleri denerseniz, alma-almama'dan doğan gücünüzü organize ederseniz. 50-60 pound karşılığı TL'yi oyunlara vermek zorunda kalmazsınız.

Sevgilerle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertace -- 11 Haziran 2018; 7:45:12 >
  • Yazıcı - kartuş işine döndü resmen :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben aralık indirimlerine kadar oyun almayı bıraktım ozaman da istediğim gibi güzel fiyatlar olursa ozaman düşünürüm

böyle devam etsinler millet başka psnden alınca bakalım ps türkiye ozaman ne yapacak kutuluda aynı fiyat olursa iyice batarlar

ozaman bu fiyata koymak neymiş görürler
  • PC & CODEX

Aklı olan para ödemiyor!
  • yarın gece sony e3 2018 de the last of us 2 çıkış tarihi verirse tr psnde 399 tl ön siparişe açılırsa hiç şaşırmayacağım

nasıl olsa bekleyeni çok oyun popüler alacaklar daya gitsin derler zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 11 Haziran 2018; 10:50:50 >
  • God of War çıktı hâlâ almadım. Hemen oynamak zorunda değilim. Ne oldu 140 liraya indi. Bu indirim bir defa olmaz sürekli olacak.

Hâsılı kelâm bu anormal fiyatlara yapılacak bit şey yok. Euro üzerinden ülkeye oyun girmesi ayrı bir fiyasko. 60 euro tavsiye edilen vergiler dahil fiyat. Ya bunlar 30 euroya alıp yüksek karla kitliyor yada direkt 60 eurodan giriyor. Store'da zaten fiyatlandırma başka bir konu. Daha öncede yazdım yine yazıyorum;300 euroluk bir yazılım bu ülke sınırları içinde 150 liraya satılıyor. Az araştırmakta fayda var. Oyunların ne farkı var? Löküs tüketim. Cahil bakanlık bu etiketi vuruyor birde...

• Xbox

Fifa 19 : 242 tl

Tomb raider - 209tl 

Hitman 2 - 209 tl 

Just cause 4 - 209 tl 

Anthem - 242 tl

Gamrpass : Fallout 4 , Vermindate, Forza Horizon 4, Gears Of War 5 ve bir suru oyun ekleneceği açıklandı.

Aklınizı kullanın Sony Türkiye sizi soymasın Xbox fiyatları üzerinden adamlarî tehdit edin ki oyuncular ceplerindeymis gibi davranmasinlar.

Forza Horizon 4 Türkçe Dublaj. Bu konuda Ps cephesine tesekkuru borc bilirim sizler olmasaydiniz olmazdi.

Xbox One X : 6 Trflop , 12 Gb Ram : 1900 tl ( Sessiz, Şık, İsınmıyor)

Ps4 Pro : 4.2 Trflop , 8 Gb Ram : 2300 tl. ( Sesli, Şık değil, İsınıyor)

Arkadaslar aptal olmayin hakkinizi yedirmeyin. Size sunulan fiyatlar fahiş Sony kendine gelmeli !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 11 Haziran 2018; 11:22:19 >
  • sertace kullanıcısına yanıt
    Dostum Sony tüm dünyada güçlü,3 kat fazla satmış xbox'tan,sadece ulkemizde degil...Almanyadaki adamda gidip 60 euroya oyun aliyor,Danimarkadaki adamda...hatta sana şöyle soyliyeyim ülkemizde yinede hatiri sayilir xbox kullanici var,uzak doguda pek cok ulkede xbox'un esamesi bile okunmuyor,cihazi kullanan bilen oynayan yok gibi,kendim bizzat Malezya,Filipinler,Singapurda şahit oldum buna...Sony pazar payi tum dünyada 2-3 katı sadece ulkemizde degil...Amacim xboxu kotulemek falan degil sadece paylastiginiz bilgiyi duzeltmek istedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Newintown -- 11 Haziran 2018; 11:33:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Newintown

Dostum Sony tüm dünyada güçlü,3 kat fazla satmış xbox'tan,sadece ulkemizde degil...Almanyadaki adamda gidip 60 euroya oyun aliyor,Danimarkadaki adamda...hatta sana şöyle soyliyeyim ülkemizde yinede hatiri sayilir xbox kullanici var,uzak doguda pek cok ulkede xbox'un esamesi bile okunmuyor,cihazi kullanan bilen oynayan yok gibi,kendim bizzat Malezya,Filipinler,Singapurda şahit oldum buna...Sony pazar payi tum dünyada 2-3 katı sadece ulkemizde degil...Amacim xboxu kotulemek falan degil sadece paylastiginiz bilgiyi duzeltmek istedim..
    Verdiğiniz bilgi maalesef doğu değil. Toplamda PS4 satışı Xbox'ın 2 katı
    http://www.vgchartz.com/article/271017/ps4-vs-xbox-one-vs-switch-global-lifetime-salesnovember-2017/

fakat özellikle ABD satışları kafa kafaya. (ABD pazarı toplam pazarın %20-%25i civarında). Zaten Xbo satışlarının %55-%60'ı ABD pazarında.
    http://www.vgchartz.com/article/271063/ps4-vs-xbox-one-vs-switch-usa-lifetime-salesnovember-2017/

Türkiye'deki gibi fark ise sadece belirttiğiniz Asya-Pasifik ülkelerinde var.

Kısaca ülkemizdeki az kullanımın bize verdiği zarar düşen rekabet ve Sony'nin kafasına göre fiyatlaması. US PSN'de Ön sipariş fiyatları arasındaki uyuma rağmen bizden talep edilen oun bazlı fiyatlamanın da tek nedeni budur.

Almayın, aldırmayın, alternatiflere yönelin. O zaman Endonezya Rusya vb fiyatlamaları Türkiye için de yapmak zorunda kalacaklar

Hangi bilgi dogru degil ???? Ben 2-3 kati yazdim siz 2 kati yazmissiniz...

https://www.google.com.tr/amp/www.webtekno.com/haber/amp/45736

• psnye falan laf atmayın oyunlar fiyatları direkt dolar ile belirleniyor. dolar hayvan gibi yükseldiği için bu tür fiyatlar normal.

yapabileceğiniz şeyler:
    a) boş boş konuşmayı bırakıp oyunu almayacaksın, tepkini koyacaksın.
    b) illa oynayacam ben oyun manyağıyım bağımlıyım diyosan da hemen almıycaksın birkaç ay veya sene bekliyceksin öyle oynuycaksın oyununu.
    c)ya da kardeşlik konusundan oyunu alıp , bitirip 3-5 aşağısına satacaksın. ucuza oynamış olursun böylece. hemen oynamak isteyenler için en mantıklısı bu.

tekrar ediyorum oyun fiyatları her zaman yüksekti zaten ülkemizde ama şu anki dolar ve euro kuru saçmalığı yüzüne bu fiyatları görüyoruz. bunun da tek suçlusu hükümettir bu kadar açık. psn napsın, sony napsın? adamların kar marjı düşündüğünüz kadar yüksek değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Newintown

Hangi bilgi dogru degil ???? Ben 2-3 kati yazdim siz 2 kati yazmissiniz...

https://www.google.com.tr/amp/www.webtekno.com/haber/amp/45736

İşte ben bu bilginin doğrusunu yukarıda belirttim. Bu konuda otorite EA değil, istatistiki doğrulanmış veriler var. 2-3 kat çok muğlak bir tanım. On milyon konsol 30 milyon oyun satışına denk geliyor o aradaki alan.

Zaten burada tartıştığımız konu da bu değil. Ben müşteriyim bu firmalar da babamın firması değil; beni kazıklayanı bende kazıklarım. Sony ne zaman ki Türk tüketicisini kazıklamadaktan vaz geçer, ne zaman ki bizim ülkemize özel olarak oyunları popülerliğine göre fiyatlamayı bırakır adam gibi fiyatlama yapar; o zaman ben elimideki 2 adet PS4'e oyun almaya tekrar başlarım. O yzüden artık PS4 oyunu almıyorum net olarak.

Elbette daha son exclere neden dublaj altyazı gelmediği gibi konulara girmiyorum bile. Şu Kratos'u ben neden dublajla oynayamıyorum hala bilen yok.

Sevgiler dilerim.

• gamepass gibi aylık ücretle oyun oynama servislerinin çoğalması lazım ea, microsoft bunları yapıyor sony psnow gibi bir saçmalıktan vazgeçip adam gibi bir sistem getirse düşük bütçeli oyuncular için harika olacak. gamepass e aylık 30 tl verip yeni güncel oyunları oynamak harika
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epsilon

psnye falan laf atmayın oyunlar fiyatları direkt dolar ile belirleniyor. dolar hayvan gibi yükseldiği için bu tür fiyatlar normal.

yapabileceğiniz şeyler:
    a) boş boş konuşmayı bırakıp oyunu almayacaksın, tepkini koyacaksın.
    b) illa oynayacam ben oyun manyağıyım bağımlıyım diyosan da hemen almıycaksın birkaç ay veya sene bekliyceksin öyle oynuycaksın oyununu.
    c)ya da kardeşlik konusundan oyunu alıp , bitirip 3-5 aşağısına satacaksın. ucuza oynamış olursun böylece. hemen oynamak isteyenler için en mantıklısı bu.

tekrar ediyorum oyun fiyatları her zaman yüksekti zaten ülkemizde ama şu anki dolar ve euro kuru saçmalığı yüzüne bu fiyatları görüyoruz. bunun da tek suçlusu hükümettir bu kadar açık. psn napsın, sony napsın? adamların kar marjı düşündüğünüz kadar yüksek değil.
    Döviz ile ilgili belirttiklerinizde çok haklısınız fakat Sony şu anda bazı oyunlarını farklı fiyatlıyor nedense. Kısaca US PSN'de her oyun 60 dolar bizde bazı oyunlar 290 bazılar 370 vb fiyatlar ile ön satışta. Kısaca fiyatlama sorunları var.

• İlk etapta atılacak en hızlı ve etkili adım, özellikle de FIFA gibi hemen herkesin aldığı bir oyunu, sadece çıktığı gün değili belli bir süre boyunca da almamaktır.

Türkiye PSN üstünden alınan (hadi kutulu versiyonu çok fazla eklemiyorum ilk başta, zaten onun müşterisi bir şekilde çocuğu sussun diye oyun çıkar çıkmaz gidip D&R'dan filan sorgusuz sualsiz alıyor) FIFA 19 şöyle %50 oranında ve hatta daha fazla azalsa, eminim ki ses getirir bu.

Tabii buna paralel olarak EA SPORTS ve Sony'e atılacak güzel bir mail, sosyal medya vb. mesaj kampanyaları da dikkatleri üzerimize çekecektir.

Çekecektir çekmesine de, kaç kişi böyle bir eyleme katılır, ne kadar birlik olabiliriz, işte orası muamma

Dostum sony,microsoftu ezip gecmis,hala ne konusuyorsun ne anlatiyorsun,1 laf soyledik bin ah işittik senden sanki ailene kufur ettiler,ne bu siddet ne bu celal..git Bill Gates'e anlat bunlari,bu kadar igrenc,kazikci,dandik,ses cikaran,ısınan,gercek 4k olmayan,kratosa dublaj yapmayan,oyunlaru 400 tl olan playstation nasil bu kadar cok satar diye sor Bill Gates'e...sen ve senin gini Sony dusmanlarinin muhattabi bizler degiliz,bu forumda degil,sizin yeriniz microsoft binasi...

Saygilar ve sevgiler bizden..iyi oyunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Newintown -- 11 Haziran 2018; 12:38:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertace

Döviz ile ilgili belirttiklerinizde çok haklısınız fakat Sony şu anda bazı oyunlarını farklı fiyatlıyor nedense. Kısaca US PSN'de her oyun 60 dolar bizde bazı oyunlar 290 bazılar 370 vb fiyatlar ile ön satışta. Kısaca fiyatlama sorunları var.

Alıntıları Göster
    Hocam Allah aşkına 270 lira çok mu normal bir oyun için, adamlar 60 dolara oyun alıyor çerez parasına, bizim millet ise fakirlikten dijital oyunlar, kardeşlikler falan icat ediyor. Hatta buna rağmen oyunlara gücü yetmeyen adamlar var. Millet 15 liralık oyuna 10 lira olurmu abi diye teklif ediyor. Neyse konudan uzaklaşmak istemiyorum. Ülkenin hali gerçekten içler acısı. neyse, özetlemek gerekirse almayın oyunları arkadaşım almayın... Benim gibi yapın dicem ama insanlar sabırsız, çıktığı gün oynamayı istiyor oyunu. Dediğim gibi ben daha w3'ü oynamadım, geçen 50 liraya aldım goty sürümünü, canım istediği zaman oynuycam mis gibi. Hayatımda hiçbir zaman bi oyuna 100 küsür para vermem şahsen. 270 lira verip içi rahat eden varsa da hiç ağlamasın burda. 2-3 kişi bilinmeyen bir forumda yazdı diye kimse fiyatları indirmez. Birbirinizi pohpohlarsınız anca. ne zaman ülke ekonomisi düzelir, o zaman 70-80 liraya 0 oyun alırsınız sizler de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Epsilon

Hocam Allah aşkına 270 lira çok mu normal bir oyun için, adamlar 60 dolara oyun alıyor çerez parasına, bizim millet ise fakirlikten dijital oyunlar, kardeşlikler falan icat ediyor. Hatta buna rağmen oyunlara gücü yetmeyen adamlar var. Millet 15 liralık oyuna 10 lira olurmu abi diye teklif ediyor. Neyse konudan uzaklaşmak istemiyorum. Ülkenin hali gerçekten içler acısı. neyse, özetlemek gerekirse almayın oyunları arkadaşım almayın... Benim gibi yapın dicem ama insanlar sabırsız, çıktığı gün oynamayı istiyor oyunu. Dediğim gibi ben daha w3'ü oynamadım, geçen 50 liraya aldım goty sürümünü, canım istediği zaman oynuycam mis gibi. Hayatımda hiçbir zaman bi oyuna 100 küsür para vermem şahsen. 270 lira verip içi rahat eden varsa da hiç ağlamasın burda. 2-3 kişi bilinmeyen bir forumda yazdı diye kimse fiyatları indirmez. Birbirinizi pohpohlarsınız anca. ne zaman ülke ekonomisi düzelir, o zaman 70-80 liraya 0 oyun alırsınız sizler de.

Alıntıları Göster
    Beni yanlış anlamışsınız ben zaten bu fiyatlarq külliyen karşıyım 😀

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.