Şimdi Ara

KONSOL FİYATINA OYUN DEVRİ BAŞLIYOR [ANA KONU] [Güncel Bilgiler Burada] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
931
Cevap
10
Favori
43.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dante

Ben isyan etmiyorum ki. Gozlem yapiyorum. Isyan eden sizsiniz. Isyanin burada degil sandikta olmasi gerektigini soyluyorum. Kurumsal degil bu mesele. 12 senedir psn var. Bu oyunlar daha once hicbir zaman 369 lira olmadi. Ne degisti de 369 oldu hadi bir dusunun.

Psn i savundugum da yok. Yurtdisinda iki oyun 60 dolarken Turkiyede biri 269 digeri 369. Bunun da dogrudan psn tr ile alakasi var bu bir dolandiriciliktir.

Alıntıları Göster
    Kur artmadı diye bir şey kimse demiyor. Ancak o kurla bile başka psn'lerden daha ucuza oyun alınabiliyor. Rdr2'yi 270tl civarlarına satın alanlar var. Buradaki Psn'nin yüzeysel oldugunu eleştiriyoruz, bazı oyunların anlamsız şekilde fiyat artırımına ugradıgını görüyoruz, fiyatlar arasında tezatlar görüyoruz. Mali yıl deniyor, diger mali yıl gelmeden fiyat arttırımlı ön siparış oyun fiyatı görüyoruz. Bu sebeple kurumsal bir sorun.

Ve tekrar ediyorum, buradaki insanların cogunlugu zaten bu partiye vermiyordur. Yani 24 Haziran'da tepki koyun demeniz gereksiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dolar ve Euro zaten artmaya devam edecek yakinda oyun fiyatlari oyle bir hale gelecek ki indirimli halleri suanki guncel fiyatlara denk gelecek. Gidisat hic iyi degil.

Oyun oynamak bu ulkede artik ciddi bir luks.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha kötü günler bekliyor. Seçimden sonra değişen birşey olmazsa, keşke eskisi gibi 370 TL'ye oyun alabilseydik diyeceğiniz günler gelecek. Tıpkı 6 sene önce Fifa12 için "120TL bir oyuna verilir mi ya?" deyip bikaç sene sonra 200TL'lik fiyatlara seve seve razı olduğunuz gibi. Tıpkı çok değil 3 sene önce Fifa16 250TL'ye çıktı diye yaygara üstüne yaygara koparıp, şimdi 250TL'yi mumla aramanız gibi

"Beyler Vietnam Storeda Fifa 22, 370TL'ye geliyor. Yasaklanmamış VPN billen var mı? 150 TL daha fazla verip TR Storedan almak istemiyorum." mesajlarını görür gibiyim Zamanı gelince ölmezde sağ kalırsam alıntılarım

Öte yandan PSN TR malesef adam gibi bir kurum tarafından adam gibi denetlenmediği ve hiçbir yaptırıma maruz kalmayacaını bildiği için tam anlamıyla çakal spotçu kafası ile iş yaptığını açık açık gösteriyor. Yurtdışında 60$'a çıkan iki oyundan, daha fazla satması beklenen oyunun üstüne 100 TL ekleyip store'a koyuyorlar. Örneğin Anthem'inde çıkış fiyatı 60$ ama bizim Storeda 269 TL'den ön siparişe açılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 10 Haziran 2018; 11:48:59 >

• Allahtan sony iyi indirimler yapıyor tek avantajımız bu. Microsoft ve Nintendo nun çok önünde bu konuda. Gow bir anda 150tl ye düştü. Oyun fiyatlarının saçmalığına hepimizin tepkisi aynı zaten. Oyunu ilk çıktığı gün alıp oynamayı sevenler var, onların sıkıntısı büyük.

• quote:

Orijinalden alıntı: DiyarDilimPırasa

Kur artmadı diye bir şey kimse demiyor. Ancak o kurla bile başka psn'lerden daha ucuza oyun alınabiliyor. Rdr2'yi 270tl civarlarına satın alanlar var. Buradaki Psn'nin yüzeysel oldugunu eleştiriyoruz, bazı oyunların anlamsız şekilde fiyat artırımına ugradıgını görüyoruz, fiyatlar arasında tezatlar görüyoruz. Mali yıl deniyor, diger mali yıl gelmeden fiyat arttırımlı ön siparış oyun fiyatı görüyoruz. Bu sebeple kurumsal bir sorun.

Ve tekrar ediyorum, buradaki insanların cogunlugu zaten bu partiye vermiyordur. Yani 24 Haziran'da tepki koyun demeniz gereksiz.

Alıntıları Göster
    2005 ten beri buradayim. Emin olun cok emin olun burada o kadar cok o partiye oy veren var ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 10 Haziran 2018; 11:45:35 >

• battlefield ve fifa ea ye ait oyunlar madem fiyatları firma belirliyor neden iki oyun arasında fark var

fifa 19 xbox store da 269 iken neden ps store da 359 tl

battlefield 5 269 tl iken neden fifa 19 359 tl

sony yi savunanlar bunuda açıklasın ozaman ingiltere belirliyor demeyin arka tarafta oyunlar dönüyor işte

herşey açıkça ortada bundan sonra çıkacak oyunlarda 380 tl ve üzerinde eklenecek zaten

dolar xbox a vurmuyor mu sadece playstation a mı kur işliyor adamlar 242 tlye verebiliyorsa tr psnde verebilir

KONSOL FİYATINA OYUN DEVRİ BAŞLIYOR [ANA KONU] [Güncel Bilgiler Burada]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 10 Haziran 2018; 12:24:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: armadillo dalagı

Bu mesaj silindi.
    Herhangi bi ürünü alırken indirim kovalayan köledir o zaman nasıl olsa istediğini çıktığı gün alamıyor, mantığa gel. Asıl köle sorgusuz sualsiz oyuna ilk günden fahiş fiyat ödeyendir. Foruma bakıyorum bi taraf 300 500 diye ağlıyor diğer taraf o oyunu yarı fiyatına oynuyor İlk çıktığı hafta millet gow 300 lira diye oltalığı velveleye verirken forumun yarısı kardeşlikle 70-80 liraya oynayıp elden çıkardı oyunu.

Şimdi de rdr 2 fifa vs 370 lira diyen ağlayanlar çıktı arkadaş sorun senin ülkende senin paranda bak bakayım diğer ülkelerin ps storelarına 240 250 lira, daha ucuza mı getirmek istiyosun al oyunu endonezya psn'den sat ikinci hakkını 100 liradan ön siparişle aldığın rdr 2 150 tlye gelsin. Biraz indirimleri diğer ülke mağazalarını kardeşlik konusunu takip edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kool Giancana -- 10 Haziran 2018; 12:58:2 >

• fifa 19 fiyatını normal görüp kura laf atanlar hadi bunuda açıklayın ozaman bir ea oyunu daha aynı fiyata çıkacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 10 Haziran 2018; 12:57:7 >

• Şu bir gerçek ki bu ülkede ARAL ve diğer teknoloji marketlerinin milyarlarca tl ceza yediği bir sistem vardı ne basında çıktı nede tepki gördü.

Aynı şey devam etmiyor mu zannediyorsunuz ?

Hala oyunları sadece Sony mi belirliyor ? Şimdi GOW 149 TL psn store'de ama kutulu halide 249 tl 339'dan düştü.

Hala ARAL fiyatlara müdahale ettiğini düşünüyorum psn store'de 199 tl satılan oyunu kutulu 300-400 tl nasıl satıcaklar ?

Almayın diyenlere hak veriyorum almayın abi siz bu oyunları almayınca ister istemez sony'de huzursuzluk çıkacaktır en azından fiyatlara müdahale edenler bunu değerlendirir.

Kısacası biz eşşek olduktan sonra semer vuran çok olur arkadaşlar.

Avrupalının 2-3 saatlik çalışmayla alabildiği oyunu biz asgari ücret'in 5-1 fiyatına alıyoruz bir oyun almak için ortalama 20 saat çalışıyoruz.

Ve artık KUR muhabbetini kesin olay sadece KUR değil.

• Sadece PSN değilki Steam'de de aynı olay mevcut. Adamlar 300 liraya oyun satıyor. Çoğu AAA oyun 200 civarı. Millet de alıyor. Bakıyorum TR Top sellerda bu 200 liralık oyunlar yukarıda hep. Alan memnun satan memnun. Siz de diyorsunuz ki 370 lira olsa nolcak %50 indirime girince alırız. 150 liralara oyun almak makul mu peki? Bu zihniyetle oyunlar 300 de olur 400 de.

Yukarıdaki arkadaşın dediği de doğru siz siteminizi yanlış yerde yapıyorsunuz. Burada yazar çizersiniz körler sağırlar birbirini ağırlar misali anca hiçbir şeye derman olmaz. Asıl sitem sandıkta olur. Ekonomi böyle devam ederse yarın kur 5 de olabilir 6 da olabilir o zamanda 500-600 civarına satarlar sizde 250 liraya düşsün diye bekler durursunuz

Hükümet ile, kur ile alakası yok diyenlere hadi etkisi yok ok peki bu fiyatlara Aral'ın oyun satmasına müsade eden kim? Hepimiz biliyoruz fiyatları Aral'ın belirlediğini. Hani denetleyen bir kurum yok mu kimse demiyormu hoop sen napıyorsun bu fiyata satılır mı diye? Hani nerede denetleyen kurum? Siyaset yapmak istemiyorum ama görüyorsunuz olay dönüp dolaşıp siyasete geliyor.

• Sony Tr yutuburları twichçileri besleyeceğine o bütçeyi oyunları ve fiyatları yerelleştirmeye harcasa keşke ama nerede o düşünce yapısı.

-Bir oyun çıkıyor anında bedava kodlar oyunlar konsollar kollar gönderiliyor.
    -Bir oyun duyuruluyor anında tanıtım seminerleri için farklı şehirlerden ve ülkelerden yayıncıları Türkiyeye çağrılıyor etkinlik için devasa bütçeler harcıyorlar.
    -Bir donanım çıkıyor anında bedava dağıtımı yapılıyor yayıncılara.

Sony Tr maalesef işin sadece yayıncılar kısmına odaklanmış durumda oyuncular umurlarında bile değil. MY'nin o gevşek gevşek gülüşü milletin aklına geldikçe basıyor içinden küfrü.

Biri demişti yakında oyunlar sadece yayıncılara özel çıkacak bizde evde izlemekle yetineceğiz diye.

(ülke ekonomisini ve doları-euro kurunu ayrı tutuyorum o da ayrı bir rezalet çünkü)

• Bugün ki E3 şovundan sonra umarım bu tekellik yavaş yavaş bitecek, ikinci el de bile konsola 1000 tl üstü fiyat çekenler var.

• Benim daha çok sorguladığım neden 3.çeyrekte çıkacak Anthem,BFV gibi oyunlar 269 TL'den alınrken PS'in kendine özel oyunları 299 TL'den satılıyor. Eskiden benim bildiğim her zaman 3.parti oyunların dijitalde Sony'nin kendi oyunlarından fazla olduğuydu. 209 TL'ye 3.parti oyunu satıyorsa Horizon,Uncharted 4 189 TL'den çıkıyordu.
  • Oyunlar yurt dışında sabit 60 dolar/eurodan çıkıyor.Uk psn den 1 euro =5tl olarak gelse bile en baba oyun 300(şahsi fikrim 269) u geçmemeli.Resmen sony tr oyunların popülerliğine göre bizi öpmeye çalışıyor.Tepki koyun arkadaşlar,almayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jaxson Ryker

Benim daha çok sorguladığım neden 3.çeyrekte çıkacak Anthem,BFV gibi oyunlar 269 TL'den alınrken PS'in kendine özel oyunları 299 TL'den satılıyor. Eskiden benim bildiğim her zaman 3.parti oyunların dijitalde Sony'nin kendi oyunlarından fazla olduğuydu. 209 TL'ye 3.parti oyunu satıyorsa Horizon,Uncharted 4 189 TL'den çıkıyordu.
    ilk sayfada 4 tane ea oyunu koydum 3 tanesi güncel kur ile 269 tlye eklenmiş fifa 19 herşey aynı iken 359 tlye eklendi

neden fifa 90 tl daha pahalıya koyuldu çünkü popülerliği daha fazla diye nasıl olsa alacaklar diye fiyat farkı koydular

ingiltere ozaman diğer ea oyunlarınıda 359 tlden koysaydı neden koymuyor çünkü onlar o fiyata gitmeyeceğini biliyorlar
  • kesinlikle haklısınız ama yeni çıkan bir oyunu çıkar çıkmaz oynamak istiyorsanız biraz fazla bedel ödemeniz gerekiyor yine de bu kadar değil. bunun yerine oyunlar origin access veya ea access e düştükten sonra 140 tl ye pc den 65tl ye de konsoldan ea access alarak 1 yıl oynayabilirsiniz yeni oyunların gelmesi genelde 1 yılı geçmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exclusive.Gamer

ilk sayfada 4 tane ea oyunu koydum 3 tanesi güncel kur ile 269 tlye eklenmiş fifa 19 herşey aynı iken 359 tlye eklendi

neden fifa 90 tl daha pahalıya koyuldu çünkü popülerliği daha fazla diye nasıl olsa alacaklar diye fiyat farkı koydular

ingiltere ozaman diğer ea oyunlarınıda 359 tlden koysaydı neden koymuyor çünkü onlar o fiyata gitmeyeceğini biliyorlar

Alıntıları Göster
    Bu mesele Multiplayer kanalında da konuşuldu. Satış potansiyeli yüksek oyunaları daha yüksek fiyattan koyuldugunun çogu kişi farkında. Göz var nizam var sizin de paylaştıgınız gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiyarDilimPırasa -- 11 Haziran 2018; 1:52:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7416DD784

kesinlikle haklısınız ama yeni çıkan bir oyunu çıkar çıkmaz oynamak istiyorsanız biraz fazla bedel ödemeniz gerekiyor yine de bu kadar değil. bunun yerine oyunlar origin access veya ea access e düştükten sonra 140 tl ye pc den 65tl ye de konsoldan ea access alarak 1 yıl oynayabilirsiniz yeni oyunların gelmesi genelde 1 yılı geçmiyor
    origin premier sadece pcde olacak ea access te xboxta oldugu için bu sistemler ps4 kullanıcılarını ilgilendirmiyor

eğer ea access ps4 ede gelseydi bizde bu sistemden yararlanabilirdik sony efendi istemedi böyle kaldı

şu fiyatlardan sonra kimse çıktıgı gibi almayacak alamaz zaten en yakın indirim ne zaman ise ozaman alırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 11 Haziran 2018; 1:55:57 >
  • anladım kötüymüş o zaman xbox da 65 tl ye iyiydi. bu arada origin premier bildiğim kadarıyla oyun çıkar çıkmaz veriyor. normal origin access ise çıktıktan 6 ay sonra olur 1 yıl sonra olur o şekilde veriyor. şimdiye kadar böyleydi bu saatten sonra değişeceğini sanmam o zaman accessin anlamı kalmaz
  • oyunlara laf ediyoruz konsollarında fiyat konusunda eksik yanları yok sahibindende ilanlar bölümüne bakıyorum

kırılmış ps4leri 1500 1600 tlye satıyorlar ps4 pro olmuş 2600 tl artık oyun ve konsol sektörü eğlence değil lüx oldu

eğer evinde konsol ve oyun varsa zengin sayılacaksın eskiden uygun fiyata oyun alırdık oda elimizden alınmaya başlandı zaten
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.