Şimdi Ara

KONSOL FİYATINA OYUN DEVRİ BAŞLIYOR [ANA KONU] [Güncel Bilgiler Burada] (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
931
Cevap
10
Favori
43.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hiç sorma üstadım, pişkinlikte son nokta ayrıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Steam'de 209tl'ye satılabilen oyun PSN'de nasıl 469tl oluyor. Verdikleri verginin farklı olduğunu da sanmıyorum, nasıl oluşuyor bu fiyat farkı gerçekten anlamıyorum.
    steam doları 1.5 2 tlden hesaplıyor sony euro yu 7 tlden hesaplıyor oyun 70 euro oldugu için aradaki farkı anlamamak zor değil
  • Noldu fatboylar. Öyle evinizden çıkmayıp oyun başında ömrünüzü tüketerek gerçeklerden kaçılmıyor. Umarım steam de olması gereken fiyatlara çıkar. Çok umrunda sanki Türkiye, steamin sony'nin. Kazandıkları 3 kuruştu onu da kazanmazlar. Korsanla felan tehdit ediyorlar bir de. Tavşa dağa küsmüş dağın biyerinde olmamış.

Bu ülkede millet anca iğne kendine batınca uyanıyor. Hiç bir yere varamayız böyle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xboxda AC odsy 500 lira 25 kuruş bakın dikkat edin 25 krş da var olmasa alamıyacaktık saol MS tr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xbox da oyunlar bayağı uygun olmuş örneğin ac odisey 500 lira

KONSOL FİYATINA OYUN DEVRİ BAŞLIYOR [ANA KONU] [Güncel Bilgiler Burada]
  • RDR2'yi 300 den alamadığıma çok üzülüyorum
  • quote:

Steam'de 209tl'ye satılabilen oyun PSN'de nasıl 469tl oluyor. Verdikleri verginin farklı olduğunu da sanmıyorum, nasıl oluşuyor bu fiyat farkı gerçekten anlamıyorum.
    Steam ve PSN'in dolar ve euro fiyatları da bu şekilde mi?
  • Steam daha düşük kur ile hesaplama yapıyor.
  • 1.5 indie oyunlarda geçerli genelde, ubisoft oyunu bu. 209 / 60 = 3.48 zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 5 Ekim 2018; 11:31:16 >
  • quote:

aslında sebebi belli. ps de bölge kilidi yok avrupadaki adam tr den ucuza oyun alıp ana hesabında oynuyor çatır çatır . sony bunu engelleme amaçlı 60-70 euro ya getirdi tr de fiyatları bölge kilidi koyup tr oyuncularını memnun etmek yerine. steam de ise bölge kildi var ve ana hesabından oynayamıyorsun diğer aldığın oyunları. mecburen o bölgeden hesap açıp o hesaptan oynuyorsun oyunları. bunun tespiti yapılırsada steam kalıcı olarak banlıyor hesabı. bu yüzden almanyada ki adam gidipte tr hesabı açıp risk almak istemiyor. hangi ülkede yaşıyor ise o ülkeden hesap açıp sadece o ülke store undan satın alım yapıyor
  • Kurdan bahsetmiyorum..

Steam'in USD ve EURO fiyatlarıyla PSN'in USD ve EURO fiyatlarını karşılaştırdınız mı?
  • İndirime gelince fiyatları 30 euro'dan hesaplamayı biliyorlar. Sözde indirimciler.

Sony'den cacık olmaz. MS'den daha da cacık olmaz.

İkisi de aynı bokun fındıklısı.
  • hocam mesela assassin's creed origins steam amerikada 60 dolar, steam türkiyede 209 lira
    ps store'da yine amerikada 60 dolar, ps türekiyede 479 lira
  • Xbox one için

Assassin's Creed Odyssey standart sürüm 500,25 TL
    Assassin's Creed Odyssey: ULTIMATE EDITION 740,00 TL
    Call of Duty: Black Ops 4 standart sürüm 470,50 TL
    Call of Duty: Black Ops 4 Digital Deluxe Enhanced 869,50 TL
  • Evet adamımız mustafa yine gelmiş ve yine aynı bahaneler şaşırdıkmı hayır !! Çocuk kandırır gibi konuşuyor resmen rezillik...

• Mustafa trolü PS Plus'a zam gelecek diyor. Her zamanki gibi rezillik yine...
  • Mustafa ps plus a da zam geleceği sinyalini verdi zam gelecek alın dedi komedi
  • Zaman zaman dile getiriyorum PS Türkiye diye bişey yok, PS Türkiye dediğiniz şey aslında Sony Eurosia.Yani Almanya PSN'den oyun almakla hiçbi farkı yok buranın.

Adam açık açık söylemiş ben burada sadece bana verilen pazarlama satış işlerine işlerine felan bakıyorum diye.

Yani uzun lafın kısası bundan sonra fiyatlar bu bizim yapacağımız bişey yok..konsolmu satarsanız, bi oyunu 10 senemi oynarsınız sizin bileceğiniz bişey diyor.

Ben net bi şekilde anladım adam sadece PS ürünlerinin satışında aracı başka bi yetkisi yok.Oyuncular bana yüklenmesin daha fazla diyor.

Sony Eurosia ürünleri Euro üzerinden sattığı için yeni çıkacak oyunlarda ABD PSN bundan sonra en uygunu bizler için.

Bu arada Detorit ve God of Warın kutulu fiyatlarıyla övünmüş ama zaten avrupadada düştü baya bi onlar.Yani o bi marifet değil marifet olan RDR2'nin kutulusunu 339'a satmak.

Rekabet kurumunuda dile getirmiş sormazlarmı adama Steam kur sabitledi niye ceza kesen yok diye ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 5 Ekim 2018; 19:35:47 >
  • Mustafa kutulu oyunlara müdahale ediyoruz diyoarda daha önceden dijital oyunlar kutulu oyunlar ve euroya göre daha uygun değil miydi ? Bu zamnlardan sonra nolduda bir anda dijital fiyatları uçtu ??? Resmen krizi kullanıp geçirdi onlarda.
  • https://youtu.be/kTf4dvPjNLw

Buyrun izleyin Türkiye deki en yetkili kişi neler demiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.