Şimdi Ara

KONDA'dan son açıklama: AKP'nin oyları %25'e düştü. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
1
Favori
21.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
233 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne zamandır duyduğum ilk güzel haber

• Yazık bu chp lilere buna inanacak kadar çaresiz ve zavalllılar

• asderty A kullanıcısına yanıt
    O zamanki politik krizdi hocam . Amerika 1974 Kıbrıs Barış harekatı sebebiyle Ecevit'i cezalandırdı çünkü İncirlik üssünü falan kapattı.Ambargolar yaptılar .o meşhur tüp yağ kuyrukları o döneme denk geldi . Halk yine Ecevit'i seçince 'benim istemediğim adamı seçerseniz görürsünüz ' tarzında hareket ederek kendi eğip bükebileceği bir iktidar yarattılar .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. halk övülmeyi sever. onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. oy toplamasını bilen herkesin devleti idare edebileceği zannedilir.

demokrasi, bir eğitim işidir. eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. devam edilirse demagoglar türer. demagoglardan da diktatörler çıkar. Platon tarafından 1000 yıldan daha uzun zaman önce söylenmiş bir söz. Ne kadar haklı.

Başkanlık sistemi için referandum yapıldı ve halkın büyük çoğunluğu başkanlık sistemini istedi. Ülke yönetim sistemlerinin ve sonuçlarının ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmayan insanlar oyladı mı, evet oyladı. Sonuç ortada. Bir önceki referandum daha da teknik bir konu idi ancak halk oyladı ve hukuk sistemi fetöye emanet edildi. İkisinde de durumun böyle olacağı bangır bangır anlatıldı. Ancak insanlar bu politikacı benim tarafımdan, bu değil diyerek veya benim dedem şucuydu diye oy verdimi, evet verdi. Hangi oyu verdiyse versin bilinçli oy kullananları tenzih ederim. Bakın örneğini de yaşadık. Bahsettiğiniz sistem kağıt üzerinde güzel görünebilir. Yeterli eğitimi olmayan bir toplumu felakete götürecektir. Evet mevcut siyasi düzen bizi çok geride bıraktı. Değişim istemekte haklısınız.

Ben parti genel başkanlarının milletvekillerini seçmediği bir sistem olsun taraftarıyım. Yaşadığım memlekette a partisi ironman maketini aday diye koysa maket vekil olur. Bu durumda milletvekillerinin sorumluluğu vatandaşa değil genel başkana oluyor. Mecliste kanun oylanırken vatandaşın isteğine göre mi oy veriyor, parti genel başkanı ne düşünüyorsa ona göre mi oy veriyor. Vekilleri vatandaşın seçtiği bir sistem oluşturmak durumundayız, ülke yönetiminin bir kanadına bilim insanlarını da dahil etmeliyiz. Memurların hatta askerlerin de istifa etmeden seçilme hakkı olmalı. (işini kendi çıkarına kullanabileceği için bu süreçte görev yapamasın ücretli veya ücretsiz izinli olsun)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mazoşist falna değil bu %25 sosyal yardımlarla bu partiye göbekten bağlı kişiler. AKP giderse bu yardımları da kesilecek bal gibi biliyorlar. vatan milet umurlarında değil.

• Roumiruez kullanıcısına yanıt

Aynen senin benim paramla peşkeş çekilmiş sihalar da gösteri yapar onlara da mastürbasyon yapar bu vatan haini siyasal islam destekçisi mallar.

• mokoko_TR kullanıcısına yanıt

ooo 2020 kayıtlı troll hoşgeldin  

Ben 2001 krizinde lisedeydim. Doların 2 kat arttığını konuştuğumuzu hatırlıyorum. Anne babam memurdu.

1. cisi o zamanki kriz şimdiki gibi mutfağı hiçbir şekilde etkilemedi. Meyve,sebze, et krizden önceki gibi alınabiliyordu. Neden çünkü halen kendi kendimize fazlasıyla yetebiliyorduk tarım alanında.

Krizden çıkış için özellikle bankacılık sektöründe acil ve radikal kararlar alındı, bunun meyvesini yemek de ak partiye kaldı. Krizden 1 sene sonra ak parti iktidara gelince, ülkeye oluk oluk milyarlarca dolar akmaya başladı, tesadüfe bak !

Şuanki kriz 2-3 senedir sürüyor, ne zaman biteceği belli değil, dibi bile görmedik daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: selamivural

İmamoğlu siler süpürür, neden mi? Şimdiye kadar hep öyle olmuş, İstanbulu 1 milyon farkla alan başkan, İmamoğlu hariç,tarihte görülmemiş, bir, İstanbulu alan hep Türkiyeyi almış, iki.

İmamoglu 800k farki akp tepkisi ile aldi.

İmamogluna oy verdim ama suana kadar benim ikna edemedi.

Kendinizi cok kaptirmayin , kurtcu olacagim diye eldeki bulgurdan olacaksiniz.

En son İmamogluna oy vermis birisi olarak suan icin Cumhurbaskani adayim sadece Mansur.

3 sene sonra ne olur bilmem ama bu pazar secim olsa oyum ona , baskasi icin bu pazar oy kullanmaya gitmem.

Rte kaybetsin diye Canan kitlesine destek cikmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxa -- 15 Ekim 2020; 10:30:37 >
  • Konya diye okuyan bir tek ben miyim? 

• YAW HE HEEE BUNA İNANIYOR MUSUNUZ OLM BU DHDE NE KADAR DÜŞÜK İQ VAR KDSNGLKSJGS ŞU AN SEÇİM OLSA AKP EN AZ %40 ÇEKER

• Beter olsunlar bi zaman sonra kendi oy verenleri onlari yerin dibine sokacak tabelaları dahi kalmayacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Maschinengewehr M kullanıcısına yanıt
    Tam politik denir mi bilmiyorum. Sabit kur rejiminden çıkışta dolar gerilmiş yay gibiyken, tam değeri belli olmadığından 1 günde fırladı. Dolar alış ve satış arasında neredeyse 2 kat fark vardı. Bir de bankacılık krizi çıktı, sanıyorum munzam karşılıklar artırılması gibi karar alındı, devlet kasasından bankalar biraz desteklendi ve sıkıntı bitti.

2001 krizini düzelten de zaten ecevitti. Bıraktığında faizler %30a düşmüştü, ekonomi de sütlimandı. Yani akpden önce zaten ekonomik hiçbir sıkıntı kalmamıştı, tabii imfnin de sayesinde. Akp de bunun üzerine oturdu gitti.

Akpnin gelmesi abdnin planıydı ama o doğru. Mütercimler 3-4 kez anlattı akpnin kurulmadan önce amerikan elçisinin neler söylediğini. Geldikten sonra yapılanlar da malum. Ama dediğim gibi, kriz falan zaten çoktan bitmişti 2002 seçimi öncesi.

• Bu saatten sonra dünyanın en iyi ekonomisti gelse bile nekadar sürede toparlar ülke ekonomisi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Riven Mı

YAW HE HEEE BUNA İNANIYOR MUSUNUZ OLM BU DHDE NE KADAR DÜŞÜK İQ VAR KDSNGLKSJGS ŞU AN SEÇİM OLSA AKP EN AZ %40 ÇEKER

Konda yenilenecek İstanbul seçimi için %9 fark var dediğinde hadi len diyenler 800.000 farkı görünce arazi olmuştu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Soul

ooo 2020 kayıtlı troll hoşgeldin  

Ben 2001 krizinde lisedeydim. Doların 2 kat arttığını konuştuğumuzu hatırlıyorum. Anne babam memurdu.

1. cisi o zamanki kriz şimdiki gibi mutfağı hiçbir şekilde etkilemedi. Meyve,sebze, et krizden önceki gibi alınabiliyordu. Neden çünkü halen kendi kendimize fazlasıyla yetebiliyorduk tarım alanında.

Krizden çıkış için özellikle bankacılık sektöründe acil ve radikal kararlar alındı, bunun meyvesini yemek de ak partiye kaldı. Krizden 1 sene sonra ak parti iktidara gelince, ülkeye oluk oluk milyarlarca dolar akmaya başladı, tesadüfe bak !

Şuanki kriz 2-3 senedir sürüyor, ne zaman biteceği belli değil, dibi bile görmedik daha.

ya bırak kolpalıkları benimababamda memurdu millet yiyecek ekmek bulamadı..minbüse her 2 ayda zam gelirdi ağlamaklı olurduk.. bide siz chp lilerin "tam işi düzeltiyorduk siz geldiniz demeniz yokmu "

kemal dervişi memeur diye atayanalrı önünde çeket ilikleyenleri unutmadık

kaç banka battı yükü ak partiye kaldı.. yediniz içtiniz bügün karanlıkta havlayan para kaçıran iş adamlarının çogu ecevit denen mendeburun sayesinde köşeyi döndü. yediniz bitirdiniz memleketi 3 senedir kriz varmış geçiniz herkes herşeye ulaşabiliyor, hayat pahalandı desen anlarımda kelime oyunları yapmayın dürsüt olun dürüst

• Allah aşkına bu nasıl anket bizler evlenıyoruz çoluk çocuga karısıyoruz solcular kedi köpek besliyor ya da en fazla 2 cocuk yapıyor evlense bile 10 yıl sonra falan chp barajı zor aşar çoğalmadıgından

• quote:

Orijinalden alıntı: ^7pMş^

Bu saatten sonra dünyanın en iyi ekonomisti gelse bile nekadar sürede toparlar ülke ekonomisi ?

Dünyanın en iyi ekonomisti ile direkt ilgisi yok o işin.

Kurumların tekrar bağımsız hale gelmesi ve demokrasi gerekiyor ülke ekonomisinin toparlanması için.

İhalelerde peşkeşin bitmesin. İç barışa ihtiyaç var. Liyakat lazım.

Ekonomist tek başına yetmez.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Tamam sizin dediğiniz olsun en iyi ihtimal nekadar sürede toparlanır onu merak ediyorum fikirleriniz nedir ?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.