Şimdi Ara

KONDA'dan son açıklama: AKP'nin oyları %25'e düştü. (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
1
Favori
21.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
233 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Videolara gerek yok. Ben yaşadım dedim de mi..?

Bir Petkim, TurkTelekom, Limanlar ve sayamayacağım kadar varlığım vardı o yıllarda benim. Ben bir vatandaşım. Hepsi de benimdi.

Şimdi yok, 90'lı yıllarla 2020 yılındaki alım gücünü kıyasla madem. Bir devlet memuru 90'da kaç maaşıyla araba alabiliyordu? Şimdi kaç maaşıyla..?

Tarımda da daha iyiydik, eğitimde de daha iyiydik. Hastane kuyruğu gizli kuyruk oldu. 2 ay sonrasına diş sırası verdiler. Eğer insanları kuyruğa soksanız 2 ay bekleyecek şekilde çok çok daha uzun kuyruk olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Bende yaşadım eh yandaş olunca tabi 20 sene önce ölüleri gömemiyoduk demeleri normal.

Ha gene sıkıntılar varmıydı vardı ama yiyecek içecek vs hiç bu kadar pahalanmadı,işsizlik liyakatsızlık,güvensizlik,adaletsizlik vs hiç bu kadar artmadı.

90'larda hangi meslekler işsiz kalıyordu bi baksınlar,şimdi doktor olup işsiz kalan var mühendis vs zaten sürüsüne bereket,ünilerin de bi işlevini bırakmadılar,bütün proflar hocalar bıraktı ya da yurtdışına gitti,doktorlar bile yurtdışına kaçıyolar gelecek göremedikleri için vs bunları görmeyen artniyetlidir he de geç bende hepsi bloklu.

En iyisini yapmışsınız hocam. Ben de bloklayıp cevap yazmayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: leftercan1907

bence bütün siyasiler koltukta oturma peşinde ölene kadar kalma peşinde.ayrıca ben siyasetçilerin hiçbirine inanmıyorum. 

Alıntıları Göster

Benim kimse babamın oğlu değil. Bu ülkeye,devlete,millete kim hizmet ederse ben ona oy veririm. Takım tutar gibi parti tutmak, bağnazlıktır. Bu ülkede bir kesim var her şeyi siyasete bağlıyor. Yolda yürüse ayağı taşa takılsa, bu bile devlete olan nefretini ortaya çıkarmak için bir fırsat oluyor. Şöyle özgürlük yok, böyle özgürlük yok diyip. Karşı bir düşünce olunca engelliyor. Ondan sonra özgürlükten, düşünceden bahsediyorlar. Kendi yaptıkları herşeyi, karşı tarafa mal etmeye çalışıyorlar. Allah bu zihniyete kıyamete kadar bu ülkeyi yönetme fırsatı vermesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: POLECAT

Benim kimse babamın oğlu değil. Bu ülkeye,devlete,millete kim hizmet ederse ben ona oy veririm. Takım tutar gibi parti tutmak, bağnazlıktır. Bu ülkede bir kesim var her şeyi siyasete bağlıyor. Yolda yürüse ayağı taşa takılsa, bu bile devlete olan nefretini ortaya çıkarmak için bir fırsat oluyor. Şöyle özgürlük yok, böyle özgürlük yok diyip. Karşı bir düşünce olunca engelliyor. Ondan sonra özgürlükten, düşünceden bahsediyorlar. Kendi yaptıkları herşeyi, karşı tarafa mal etmeye çalışıyorlar. Allah bu zihniyete kıyamete kadar bu ülkeyi yönetme fırsatı vermesin.

Alıntıları Göster

akp' li değilim ama..... tarafsızım ama.....

her mesajı iktidar övme üzerine... he yedik ha...

al sana da blok hediye edelim   

• 90 ' lar şöyleymiş böyleymiş diye atıp tuan yalancılara sahtekarlara bakmayın. Ben de doksanlarda orta direk memur çocuğu idim. Bizimkiler kredi ile de olsa ev araba vs. aldılar. Rahat rahat da ödediler. Evet devaluasyon oldu enflasyon vardı ama devlet bunu her şekilde dengeliyordu.

Şu anki kriz o zamanların krizinin 10 katı beter. Alım gücünüz her gün eriyor. O zamanlar özgürlüğün nirvanası vardı, haberlerde siyasileri yerin dibine sokarlardı, yaptıkları ayyuka çıkan kaçacak delik arardı. Bir de şimdikilere bakın, yüzsüzlükte nirvana. Şu an ki hortumcular o zamankilerine en az 1000 katını yapıyor ve insanların yüzüne bakarak yapıyorlar.

Ha bazıları zannediyor ki sonsuza kadar kalacaklar yaptıkları yanlarına kalacak, bir bakın bakalım o büyük krallar, imparatorlar nerede? Bakmanıza gerek yok ben söyleyeyim, yerin dibindeler.

• Ben tarafsızım demedim. Ülkeyi kimin daha iyi yöneteceğini düşünürsem ona oy veririm dedim. Demek sende böyle düşünüyorsun ki aklına hemen ak parti gelmiş. O kadar acizsiniz ki bloklayarak kendinizi hoşnut ediyorsunuz. Sayenizde söylediğiniz her şeyin aslında sizin yaptıklarınız olduğunu çok iyi görüyoruz. Özgürlük, düşünceyi ifade etme vs. bunlar ağzınızdan niye düşmüyor belli oluyor, buna bile tahammül edemiyorsunuz. 2 yüzlülükte çığır açtınız :). Körler, sağırlar birbirlerini ağırlar diyip sizi uğurlayım.

• Redeemertr kullanıcısına yanıt

Ya zaten 20 sene evvelini biliyon mu yiğen bi kere akpli itemi kimi kandırıyolar.

Ha bilmesek o günleri neyse arkadaşların dediği gibi birsürü devlete ait kurum vardı,tarım hayvancılık vs hepsi daha iyiydi eğitim daha kaliteliydi,işsizlik durumuda bu kadar kötü değildi.

Yap devret işletle yapılan kullanılmayan parası bizden fazlaca çıkan şeyleri ülkeye birşey yapmak olarak gören zihniyetten ne bekliyecen,geçen kaçak elektriği de vatandaşa kitlediler,tlnin değerini afrika para birimleriyle yaraşır hale getirdiler,eskiden bulgaristan parasına bakın,şimdi bulgarlar geliyo alışverişe bize ucuz diye vs.

Ne zaman paramız bu kadar değersizleşmiş desen,banane ben dolara euroya bakmıyom ben tl kullanıyom derler.

• quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Ya zaten 20 sene evvelini biliyon mu yiğen bi kere akpli itemi kimi kandırıyolar.

Ha bilmesek o günleri neyse arkadaşların dediği gibi birsürü devlete ait kurum vardı,tarım hayvancılık vs hepsi daha iyiydi eğitim daha kaliteliydi,işsizlik durumuda bu kadar kötü değildi.

Yap devret işletle yapılan kullanılmayan parası bizden fazlaca çıkan şeyleri ülkeye birşey yapmak olarak gören zihniyetten ne bekliyecen,geçen kaçak elektriği de vatandaşa kitlediler,tlnin değerini afrika para birimleriyle yaraşır hale getirdiler,eskiden bulgaristan parasına bakın,şimdi bulgarlar geliyo alışverişe bize ucuz diye vs.

Ne zaman paramız bu kadar değersizleşmiş desen,banane ben dolara euroya bakmıyom ben tl kullanıyom derler.

Yahu ülkedeki insanların en çok kullandığı otoyollar köprüler 40 yıl önce yapıldı, hem de devlet kendi bütçesi ile yaptı, 25 yıl yandaşa peşkeş çekerek değil. Hala o otoyolları köprüleri insanlar 20-30 liraya kullanıyor. Yenilere bak otoyol gidiş geliş 500 TL muahhahaa  

Bunlar cumhuriyet tarihinin en yüksek vergilerini alıyorlar ve yol köprü yapamıyorlar, 50 kuruşluk maskeyi bile dağıtamadılar..

Şu ana kadar bunların yaptığı garip projelerden bir kere bile gitme ihtiyacım olmadı. İstanbula Ankaraya gidiyorum hep eski otoyollardan, istanbulda karşıya geçeceğim boğaziçi köprüsü en çok kullandığım köprü.

Her şeye bir yalan bir mazeret atıyorlar, başka yaptıkları hiç bir şey yok. ben 20 yıldır bunlardan hiç bir hizmet görmedim veya almadım. Hastane hastane diye atıp tutuyorlar, eskiden 1 gün sıra bekler tüm işimi hallederdim. Şimdi 30 gün sonraya sıra alıp sıra beklemiyorum he beklemiyorum he. En son hastaneye gittiğimde tam bir faciaydı, böbrek taşı için röntgende 4 saat sıra bekledim, ultrason sıra var 15 gün sonrasına veririz dedi, he sıra yok he  

• Redeemertr kullanıcısına yanıt

Ama öyle deme hocam ölüleri gömüyolar bak hakkını yeme şimdi birtek ölüye değer veriliyo heralde 

Şimdi herkes yaşayan ölü oldu zaten alım gücü yok mesai 10 saat ve üzeri,izin yok doğru düzgün,bulduğun işte zaten anca aç karnını zor doyuruyorsun asgari ücretle gerisi kira,vergiler,faturalara filan gidiyo zaten, o da iş bulabilirsen,hobi yok herşey dolarla euroyla olduğu gibi birde üzerine ek vergiler bindirdiler oyun konsolu bile oldu 10 bin,en dandik telefonlar oldu 1500-2000 ,bir de demiyolar mı herkeste 2binlik telefon var diye yav o telefon dışarda 50 dolarlık telefon var buraya girince kaç para oluyo onu sorgula sen önce,niye ab ülkeleri 50 birime bir telefon alabiliyoken hadi 200 birim olsun niye ben 1500 2000 biirimden aşağı alamıyorum,burda üretilen beyaz eşyalar 300 euro ya satılıyoken orda ki kargosu lojistiği vs varken neden ben ülkemde 3bin liraya alıyorum bu ürünü diye düşünemiyorlar.

Çıkar ilişkisi heralde,veya cehalet başka türlü çok anlamsız bunları görememek sorgulayamamak.

• Pwiehh P kullanıcısına yanıt
    Kazandığın senindir, kazanmadığın oyu sahiplenene ve bunu bir bütünmüş gibi sunana " mal" derler, Cümle başında zeka analizi yaparak ne kadar büyük bir ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retro61 -- 16 Ekim 2020; 16:31:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: POLECAT

Alıntıları Göster

ilk yıllarında iyiydi artık iyi değil bu yüzden farklı yerlere bakıyorum.fikrim değişti kendilerini düzeltmiyolarda .farklı alternatiflere bakıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rhodium

Bu kadar hesap kitap boş iş. Türkiyenin tek kurtuluşu Atatürk ve kurucu felsefede birleşmektir. Dindarınında koministinde kürtçünde hatta ermeninin bile kurtuluşu Atatürkçülüktür.

Ne yazık ki 1980-2000 nesli ılıman İslam ve liberalizmin tesiri altında şekillendi. Atatürk'ü halk yavaş yavaş, gençler biraz daha hızlı kavrıyor. Seçim felan hikaye...

Atatürk öldü kardeş artık anlayın bunu.

• Yanlışınız var. %20'nin altına düştü...

• Hiç bir partiyi tutmuyorum. Ekonomik olarak düzeleceğimizi zaten düşünmüyorum fakat artık biri gelsin. HDP`yi meclisten çıkarsın.

PKK ile ilişkisini açık açık söyleyen HDP`nin mecliste ne işi var.

Terörist seviciler için tek diyeceğim. Bana yazacaklarınızı gidin. Evladı şehit olmuş analara söyleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Enigmatical

Hiç bir partiyi tutmuyorum. Ekonomik olarak düzeleceğimizi zaten düşünmüyorum fakat artık biri gelsin. HDP`yi meclisten çıkarsın.

PKK ile ilişkisini açık açık söyleyen HDP`nin mecliste ne işi var.

Terörist seviciler için tek diyeceğim. Bana yazacaklarınızı gidin. Evladı şehit olmuş analara söyleyin.

suanki iktirdar getirdi onları meclise ve istediğini alamayınca chp nin kucağına attıgı gitti

%10 luk oyları var mecbur chp hdp ile birlikte gidecek

islamcıları yok etmemız için onlarla iş birliği yapmamız şart

kürtlerden daha büyük tehlikeler gözükmüyorlar.

darbeden bunu anlamaya calısın

allah allah diyip ebemizi belliyorlar.

yobazlar anadoluda osmanlı zamanından kalan kıtlıktan protein alamamış beyinleri gelişmemiş bağnaz insanlar

• AREryilmaz kullanıcısına yanıt

İyi o zaman Hz. Muhammed de öldü ateist ol sende.

• Zeen kullanıcısına yanıt
    Benim gözümde kürt vatandaş ayrı , terörist ayrı , parti desteklemiyorum. Kim gelir PKK’nın meclis ayağını keser. Oyumu ona vermeyi düşünürüm. Benim hazmedemediğim bir terör örğütünün resmi olarak mecliste olması ve destekçilerinin terörist yandaşı olarak görülmekten çıkarılma çabasıdır. Basit mantık HDP = PKK ise bunu açık şekilde kendileri zaten belirtiyor. HDP komple bir bütün olarak ve destekçileri vatan hainidir. Tersini düşünen beni seve seve bloklasın.

• Enigmatical kullanıcısına yanıt
    Kardesim hic bir turk evladi senin dediginin tersini soyleyemez.

Suanki tehlike icin onlar maşa olarak kullanilmak zorunda

Yoksa bende pkkk nin soyunu sopunu.

Onume verseler kursuna dizerim alayini acimadan

Keske soylari kurusa ama kopek gibi uruyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Esas sorun ülke bu durumdayken malum partinin hala % 25 oy alabilmesi durumudur.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.