Şimdi Ara

KONDA'dan son açıklama: AKP'nin oyları %25'e düştü. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
1
Favori
21.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
233 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aslan kesiliyordun 3.5 attın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akp erkekleri sömürme partisi. Süresiz nafaka ile, bedelli askerlik ile, boşanma tazminatı ile, sgk borcu ile erkekleri yıllardır sömürüyor. Kadınlara ise sürekli yardım ve para veriyor. Akp feminist olduğu için kaybedecek. Yerine maskülist ve laikçi bir parti geleceğini düşünüyorum. Erkekler akp ye oy vermeyecek artık çünkü. Boş oy atmak akp ye oy vermekten iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni nesile yok işte 20 sene önce susuzluk vardi yağ kuyrukları vardı nidalarını atamazsın. Yeni nesili yakalayamadı AKP.
    Bu seçim kaybedecekler belli.

Ekonomik buhrandan sonra akp seçmeninin fikri değişti. Artık dua ile yürümüyor tekne. En ucuz market alişverişi 60-70 TL.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leftercan1907

ak parti mhp de nasıl bu durumlar.sence  

Alıntıları Göster

ak parti seçmeni farklı olmasa, istanbul ve ankarada belediyeyi nasıl kazanacaktı chp ? hakan bayrakçı'nın dediği gibi '' sabah kalkıyorsun 25 akşam kalkıyorsun 25, seçim kaybediyorsun 25 '' chp seçmeni ülkenin en bağnaz, sorgulamayan seçmenidir. Atatürk arkasına saklanan, arka planda türkiye düşmanlığı yapanlar partide cirit atıyor. Bunlara dahi ses çıkaramıyorlar. Kaftancıoğlu '' Atatürk'ün askerleri '' lafını doğru bulmuyorum dedi. Atatürk demeyi sevmiyorum dedi. Kimseden çıt çıkamadı. Aynı lafı eskaza hükümete yakın biri söylese ondan sonra görürdük curcunayı. Ne Cumhuriyet düşmanlığı kalırdı, ne Atatürk. Ama bu ülkede Atatürk chp tekelinde olduğu için , sevselerde, sövselerde onlar en iyisini bilirler diğerleri karışamaz buna. Uğur Mumcu kendi canını ortaya atma pahasına ne kadar güzel bir cümle söylemiş. '' Bu ülkede banka soyarken kar maskesi, ülke soyarkende Atatürk maskesi taktılar. '' Ne kadar haklı...

• quote:

Orijinalden alıntı: POLECAT

ak parti seçmeni farklı olmasa, istanbul ve ankarada belediyeyi nasıl kazanacaktı chp ? hakan bayrakçı'nın dediği gibi '' sabah kalkıyorsun 25 akşam kalkıyorsun 25, seçim kaybediyorsun 25 '' chp seçmeni ülkenin en bağnaz, sorgulamayan seçmenidir. Atatürk arkasına saklanan, arka planda türkiye düşmanlığı yapanlar partide cirit atıyor. Bunlara dahi ses çıkaramıyorlar. Kaftancıoğlu '' Atatürk'ün askerleri '' lafını doğru bulmuyorum dedi. Atatürk demeyi sevmiyorum dedi. Kimseden çıt çıkamadı. Aynı lafı eskaza hükümete yakın biri söylese ondan sonra görürdük curcunayı. Ne Cumhuriyet düşmanlığı kalırdı, ne Atatürk. Ama bu ülkede Atatürk chp tekelinde olduğu için , sevselerde, sövselerde onlar en iyisini bilirler diğerleri karışamaz buna. Uğur Mumcu kendi canını ortaya atma pahasına ne kadar güzel bir cümle söylemiş. '' Bu ülkede banka soyarken kar maskesi, ülke soyarkende Atatürk maskesi taktılar. '' Ne kadar haklı...

Alıntıları Göster

bence ondan değil yeni nesilin fikirleri ak partiyle uyuşmuyor.yeni nesil geldikçe ak partinin oyu düşer.ak parti ve mhp de de aynı ne olursa olsun oy veren tabaka var.aynı chp gibi. ordada aynı görüyorum arkadaşlarımda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leftercan1907 -- 16 Ekim 2020; 11:19:38 >

• En önemli şey ellerinde medya. Halkın eğitimsiz çoğunluğu da bunlara kanıyor maalesef. Zeki bir ülkede olsa Akp %1 bile alamaz.

• %1 alamayan Akparti hayali
    Yıllardır %1 oy arttıramayan Cehape.

• Rhodium kullanıcısına yanıt

Yav he.

• quote:

Orijinalden alıntı: retro61

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    sen kımsın benı zıçırtıcakmış hadi oradan :D arap seni

• Hahahaha akplilerin chplilere koyun, bağnaz demesi kahkaha atıyorum. Biz bunlarla aynı ülkede yaşayacak ve bunların verdiği oylarla yönetilecek ne günah işledik ya

• @retro61 Ciddi anlamda bir zeka geriliğinizin olduğunu düşünmekteyim. Çünkü daha konuşmayı bile bilmeyen, konuşulanı anlayamayan bir bireysiniz. Orada biz %60 aldık derken CHP %60 aldı dememiş oluyor. Erdoğan'a oy vermeyenler %60 oldu demek istiyor. Bu cidden doğru bir durumdur. %41 Oy almış bir partidir AKP. MHP ile koalisyonu sayesinde %50'nin üstüne çıkmış ve bu şekilde seçimi kazanmıştır. Bugün MHP koalisyonu bozarsa seçimi kaybetme riskiniz var. Tarafsız kalırsa ve kendi adayını çıkarırsa siz %41 ile kazanamazsınız. Eğer Erdoğan karşısına geçerse toplam %59'luk bir oran ediyor ki eğer 'ortak' bir aday çıkarırlarsa Erdoğan seçimi kaybedecektir. Sayısal anlamda ortaokulu bitirmiş bir çocuk bile bu hesaplamayı yapabilir.

Faşizm konusunda çok bir farkınız yok merak etmeyin. Ben instagram'da karşıt olarak yazdığım bir durumda bana hem toplum huzurunu bozma hem de cumhurbaşkanına hakaretten dava açılıyorsa (ki herhangi bir küfür veyahut argo yok.) burada faşist biz değil siz oluyorsunuz. Aynı durumda yargılanmak ise tabi ki hoşunuza gitmiyor. Saddam örneği verilebilir. 'Beni adil yargılayın' dediğinde 'Bu sizin çıkardığınız kanunlar' diyecek bir hakim elbet çıkacaktır. Ayrıca ciddi anlamda çok çok iyi bir lider olsa bile değişmesi gerekir. Güç onu köreltebilir. İnsan olduğumuzun farkına varın.

Daha 'pekaka, cehepe' diyemeyen birisininiz. Hadi 'pekeke' dediğiniz bu sizin cümleleri yumuşak okumanızı sevdiğinizi gösterir neden 'cehepe' demiyorsunuz? Ya da neden 'cahape' demiyorsunuz? Ayrıca bu şekilde konuşulsa bile Kısaltmasını yazmak gerekir. Ben hiçbir zaman 'tebememe' diye yazan görmedim. Cidden okuma - yazma bilmiyorsanız çok güzel ücretsiz kurslarımız var. Bir başvurun lütfen.

Şunu belirtmek isterim. Sizin yumruk atma özgürlüğünüz benim burnumun başladığı yerde biter. Kendi özgürlüğünüzü elbette yaşayabilirsiniz ama bunu benim özgürlüğümü kısmadan yapmanız gerekir. Daha 'sıçma' yazamayan birisisiniz. İsterseniz bana faşist deyin, egolu deyin, üst tabaka deyin ama ben, benim oyumla sizin oyunuzun bir olduğuna ne yazık ki inanmıyorum.

Birde 'Gelmiş onbin liralık telefonuynan karşı çıkıyor' demeden önce 'Neden o adam on bin liralık telefon alıyor da ahmet alamıyor, mehmet alamıyor. Neden Asgari ücret 400 olmasına rağmen 400 dolara çıkan telefon burada 600 dolar. Neden maaşı normalde yetmesine rağmen alamıyor. Neden bir telefona 18 KDV + 25 ÖTV + 50 GÜMRÜK + 10 KÜLTÜR + 1 TRT ödüyorum? Zemin katta otururken ben asansör kullanmıyorum zaten deyip vermeyen insanlarsınız. TRT izlememize rağmen TRT'e para ödememizi savunuyorsunuz. Cidden lütfen kendinize gelin.

• quote:

Orijinalden alıntı: leftercan1907

bence ondan değil yeni nesilin fikirleri ak partiyle uyuşmuyor.yeni nesil geldikçe ak partinin oyu düşer.ak parti ve mhp de de aynı ne olursa olsun oy veren tabaka var.aynı chp gibi. ordada aynı görüyorum arkadaşlarımda var.

Alıntıları Göster

Yeni neslin fikirlerinin uyuşması ile alakası yok. 90 ları yaşamadıkları için bu ülkenin nasıl rezil bir halden bugünlere geldiğini bilmiyorlar. Gözlerini ak parti iktidarı ile açtıkları için, önceki dönemlerle karşılaştırabilecek tecrübeye sahip değiller. Her partinin muhakkak tabanı vardır. Ak parti seçmeni Ak partiye değil Erdoğana oy veriyor. Erdoğan olmasa Ak partide baraj seviyesinde gezer. Ama chp seçmeninin böyle bir kriteri yok. Genel başkanlarını kaset kumpasıyla getirdiler ve ne emir alıyorsa onu yerine getiriyor. Kılıçdaroğlunun tek derdi koltukta oturmak ülke ile alakası yok. Ona verilen görev bu çünkü. Chpyi sürekli kontrol altında tutmak. Maalesef chp seçmeninin gözü o kadar Erdoğan düşmanlığı ile kör olmuş ki, partisinin içersinde bulunan devlet, millet düşmanlarına dahi ses çıkaramıyor.

• POLECAT kullanıcısına yanıt

90 ları ben yaşadım bana anlat ne rezillik yaşamışız.

Devletin elinde hiç bir şey kalmadı şuan. Tüm para basan işletmeler satıldı.

Altın yumurtlayan işletmelerdi hepsi de. 90'lı yıllarda hepsi bizimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaptanMemo1234

90 ları ben yaşadım bana anlat ne rezillik yaşamışız.

Devletin elinde hiç bir şey kalmadı şuan. Tüm para basan işletmeler satıldı.

Altın yumurtlayan işletmelerdi hepsi de. 90'lı yıllarda hepsi bizimdi.

anlatmama gerek yok youtube'a 90 lar yaz çıkan videolar yeterli olur. İnsanların rezil biçimde hastane, ilaç kuyruklarında telef olduğunu biliyoruz. Paran yoksa ölünü dahi vermediklerini biliyoruz. İnsani şart namına hiçbir şey olmayan bir dönemden bahsediyoruz. Siyasi vs. olaylara girmiyorum bile, sırf insanlar baş örtüsü takıyor diye nasıl eğitim haklarının elinden alındığını iyi biliyoruz. Devlete yarardan çok zararı olan işletmelerden mi bahsediyorsun ? Hizmet kalitesi sıfır olan. Elektrikler kesilirdi, telefon kesilirdi çalışan memurun keyfi gelecekte tamir edecek diye yollarını gözlerdi insanlar. Altın yumurtlayan işletmeymiş, madem altın yumurtluyordu hani nerdeydi o altınlar ? Memlekete 1 çivi çakmadılar hortumlamaktan vakit kalmadı. O Hortumlanan bankaların paralarını bu hükümet ödedi vatandaşa. Özelleştirme neymiş bir araştır dünyada ondan sonra tekrar yaz ingilizcesini yazayım sana '' privatisation''. Muhalif zihniyetin kafa yapısı 1930 lu yıllarda kaldığı için hala o dönemlerde yapılan işleri baz alıyor. Komünizm ile yönetilmiyoruz, her şey devlete ait olsun.

• Bende yaşadım eh yandaş olunca tabi 20 sene önce ölüleri gömemiyoduk demeleri normal.

Ha gene sıkıntılar varmıydı vardı ama yiyecek içecek vs hiç bu kadar pahalanmadı,işsizlik liyakatsızlık,güvensizlik,adaletsizlik vs hiç bu kadar artmadı.

90'larda hangi meslekler işsiz kalıyordu bi baksınlar,şimdi doktor olup işsiz kalan var mühendis vs zaten sürüsüne bereket,ünilerin de bi işlevini bırakmadılar,bütün proflar hocalar bıraktı ya da yurtdışına gitti,doktorlar bile yurtdışına kaçıyolar gelecek göremedikleri için vs bunları görmeyen artniyetlidir he de geç bende hepsi bloklu.

• quote:

Orijinalden alıntı: POLECAT

Yeni neslin fikirlerinin uyuşması ile alakası yok. 90 ları yaşamadıkları için bu ülkenin nasıl rezil bir halden bugünlere geldiğini bilmiyorlar. Gözlerini ak parti iktidarı ile açtıkları için, önceki dönemlerle karşılaştırabilecek tecrübeye sahip değiller. Her partinin muhakkak tabanı vardır. Ak parti seçmeni Ak partiye değil Erdoğana oy veriyor. Erdoğan olmasa Ak partide baraj seviyesinde gezer. Ama chp seçmeninin böyle bir kriteri yok. Genel başkanlarını kaset kumpasıyla getirdiler ve ne emir alıyorsa onu yerine getiriyor. Kılıçdaroğlunun tek derdi koltukta oturmak ülke ile alakası yok. Ona verilen görev bu çünkü. Chpyi sürekli kontrol altında tutmak. Maalesef chp seçmeninin gözü o kadar Erdoğan düşmanlığı ile kör olmuş ki, partisinin içersinde bulunan devlet, millet düşmanlarına dahi ses çıkaramıyor.

Alıntıları Göster

bence bütün siyasiler koltukta oturma peşinde ölene kadar kalma peşinde.ayrıca ben siyasetçilerin hiçbirine inanmıyorum. 

• Akp: Terminatör

Biz:John Connor

Akp:Darth Sidious

Biz: Luke Skywalker

Akp: Biff Tannen

Biz: Marty McFly

Akp: Joker

Biz: Batman

Akp: Ajan Smith

Biz: Neo

Akp: Brixton Lore

Biz: Brian O'Conner

Akp: Lex Luthor

Biz: Superman

Akp: Loki

Biz: Thor

Akp: Cable

Biz: Deadpool

Daha nasıl anlatayım ?  

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.