Şimdi Ara

Komutanın Günlüğü - 19 Mayıs Kutlaması İçerir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
3
Cevap
0
Favori
164
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Komutanın Günlüğü - 19 Mayıs Kutlaması İçerir
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  2181 Mesaj
  'Aradan seneler geçti. Amaç belki aynı ama yapılış şeklinin çok farklı olması gerekir, diye düşündüm. Bir tribünde saatlerce oturarak geçenleri seyretmek pek bir fikir vermiyor. Üstelik de bir başıbozukluğa şahit oluyorsunuz. Bir sürü şımarık ve umursamaz genç önünüzden geçiyor. Ne kadar ve nasıl bir mesaj verildiği şüpheli. Bu konuda biraz çalışmamız gerekli. Saatlerce konuşmalar, koca koca adamların sıraya girip el sıkmaları, artık modası geçmiş kutlamalar.'


  30 Ağustos 2004... Meslek hayatımda son kez üniforma ile katılacağım 30 Ağustos törenlerine iştirak ettim. Sabah 08:00'den gece yarısına kadar dur dinlenmesi olmayan bir tören zinciri. Yapımızda ve anlayışımızda düzeltmemiz gereken çok konu var. En başta Atatürk'ü bir idol haline getirmişiz. Kendisi bile "beni görmek önemli değil benim fikirlerimi anlamak önemlidir" demişken, biz her yerde Atatürk'ü heykel, resim, poster olarak anmayı sanki onu anlamak ile eş tutuyoruz. Bu böyle devam edemez. Bir taraftan İslamiyet'in günün şartlarını karşılamadığını ve reform geçirmesi gerektiğinden bahsederken, sanki Atatürkçülük ilelebet yaşayacakmış gibi davranıp ilkelerini tartışmaya dahi açmıyoruz. Tabii o zaman bu ilkeler bir yol gösterici olmaktan öteye, dogma haline geliyor. Sağ olsaydı herhalde en fazla kendisi bu durumu tenkit ederdi."

  29 Ekim 2004... Bugünkü törenleri, şöyle sabahtan akşama kadar yaşadım. Hepsi onuncu yıl için planlanandan farklı değildi. O zaman devletin gücünün mesajını her köşeye dağıtmak ve birlik beraberlik gösterisi yapmak birinci amaçtı. Aradan seneler geçti. Amaç belki aynı ama yapılış şeklinin çok farklı olması gerekir, diye düşündüm. Bir tribünde saatlerce oturarak geçenleri seyretmek pek bir fikir vermiyor. Üstelik de bir başıbozukluğa şahit oluyorsunuz. Bir sürü şımarık ve umursamaz genç önünüzden geçiyor. Ne kadar ve nasıl bir mesaj verildiği şüpheli. Bu konuda biraz çalışmamız gerekli. Saatlerce konuşmalar, koca koca adamların sıraya girip el sıkmaları, artık modası geçmiş kutlamalar.

  2 Ağustos 2002... Yüksek Askerî Şûra toplantısına ikinci defa giriyordum ama bu toplantı terfilerin konuşulacağı ilk toplantım idi. (...) Son gündem maddesini takiben sabah oturumuna son verilerek, Anıtkabir'i ziyarete gittik. Bu ziyaretin nedenini anlamak oldukça zor. Sorarsanız size muhakkak bir Atatürkçülük dersi vereceklerdir ama ziyaretin anlamını izah edemeyeceklerdir. Atatürk'ün ikide bir rahatsız edilmesindeki sebepleri anlamak pek kolay değildir.


  Deniz Kuvvetleri eski Komutanı Özden Örnek  |
  |
  _____________________________

  DH Yüzücüler Derneği

  Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
  Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  ben 2005 yılında 19 mayıs kutlamaları adı altında tabiri caizse hayvan gibi 1,5 ay güneş altında derslerden mağrum bir şekilde hareketleri öğrenerek geçirdim. 19 mayısı inönü stadında kutladık. tek artısı ailem geldi fotoğraflarımı çekti o kadar. peki ben isteyerkmi seçtim hayır! benim derslerim iyi değildi ama çalışkan arkadaşlarda vardı. sizin bu çocukları mağdur etmeye hakkınız yok! ayrıca derslerde esneklik sağlanılcak falan filan dedi 3 tane zayıfım geldi yükseltme snavına girdim yazın. herkes tatil yapıp havuzlarda,denizlerde gezerken. ben karşıyım evet ama insanları zorla değil katılmak isteyenler gitsin. kimse bana zorla yaptırmasın bazı şeyleri. tamamen objektif bir şekilde düşünüyorum hiçbir partinin yalakçısı değilim!
  |
  |
  _____________________________
  Gıprısı,Gıbrısta yaşayana sorun Gardaş tıkla
 • Yüzbaşı
  904 Mesaj
  Ya bencede gerek yok böyle kutlamalara acaip acaip giyiniyoruz, üsteki arkadaşda haklı.
  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
üniversite
haberler
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.