Şimdi Ara

komut satırı ftp istemci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Allta görünen bağlantıyı komut satırından yapabilecek program arıyorum (FTPES)
    komut satırı ftp istemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 22 Ağustos 2019; 22:36:29 >

• Terminali aç.

ftp kullanıcıadı@ftpsunucusu.com

Sunucu şifre isteyecek.

Açık sunucu ise.

ftp ftpsunucusu.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaner -- 20 Eylül 2019; 14:45:15 >
  • khaner K kullanıcısına yanıt
    O sade ftp, benim sorduğum ftpes yani güvenlikli ftp. Linux sürümleriyle birlikte gelen sade ftp 'de güvenlikli bağlantı yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlıkta ftp okuyunca yazdım. Görsele şimdi dikkat ettim. Kusuruma bakma.
    http://curlftpfs.sourceforge.net/

ve
    https://lftp.tech/

Manuellerine bir bakın. FTPeS protokolü hiç kullanmadım. FTPs'i lftp ile kullanıyorum sorunsuz ve çok işlevsel.
  • sftp var hocam direk
  • Toriko kullanıcısına yanıt
    var da... bağlandığım FTP sunucu onu kabul etmiyor. Nitekim o yüzden ftpes diye belirttim.

LFTP komut satırından FTPES bağlantı yapabiliyor yani onu kullanabilirim. Şimdi onu 2012 model Raspbian'a uyarlama işi var.

• lftp ile FTPes bağlantı olur mu bilmiyorum. Raspbian paket yöneticisinde vardır diye tahmin ediyorum.
    FTPES bağlantısı yapabiliyor, README dosyası ve sitedeki tanıtımında yazıyor. Raspbian paket yöneticisinde olsa bile oradan kuramam cunku ondan önce update işleminde Rasppi 'yi cok zorluyor ve bir yerde hata verip çıkıyor. Son yıllarda paket yöneticilerinin tümüne karşı olmaya başladım, Mac'te de homebrew adında bir paket yön kullanıyordum ciddi sorunlar nedeniyle kaldırdım, tüm paketleri elle manuel olarak kuruyorum tabi ki daha zor ve uzun oluyor fakat sorun cıkarmıyor ve çalışıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.