Şimdi Ara

Komşumun interneti 30 Mbps hızında iken bizimki 10 mbps

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da yazdığı gibi,komşumun interneti ile aynı paket aynı firma olmasına rağmen internetim 9 mbps download,0.6 upload değerlerini veriyor.
    Komşumun internetine speed test yapınca 30 mbps download 6 mbps upload veriyor bunun sebebi ne olabilir? Komşumun interneti 30 Mbps hızında iken bizimki 10 mbps Komşumun interneti 30 Mbps hızında iken bizimki 10 mbps

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• aynı firma ama aynı paket değil sanırım siz adsl kullanıyorsunuz o vdsl kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Djdy -- 11 Nisan 2021; 1:48:30 >
  • Djdy D kullanıcısına yanıt
    Paket aynı ama modemi VDSL e geçiremiyoruz hata veriyor

• Tuğrul Efe Özdemir T kullanıcısına yanıt
    müşteri hizmetleri ile konuşup boş port varsa geçebelirsiniz daha sonra modeminiz vdsl destekli ise bağlanacaktır modemde tam olarak ne hatası alıyorsunuz

Bize verilen e posta ve şifreyi modemin VDSL bölümüne giriyorum ama bağlanmıyor müşteri hizmetleri eviniz 14 mbps destekliyor diyor daireden daireye internet hızı değişirmi?

• sizin durumunuzda değişeceğini sanmıyorum büyük ihtinal vdsl boş port kalmadağı için adsl kullanıyorsunuz şu siteden kontrol edebilirmisinizhttps://netspeed.com.tr/altyapi-sorgula

birde modemin marka modelini yazarsanız dediğiniz bölümün ne olduğuna bakabilirim

Huawei hg658 v2

modeme araştırdığım zaman vdsl için ayrı bir kurulum gerekmiyor siz kullanıcı adı ve şifreyi girdiğiniz zaman otomatik seçiyor kendisi hattınız şuan adsl ayarlı milenicom müşteri hizmetlerini söyleyin hattınzı vdsle çeksinler siteden baktımızda port olduğuda gözüküyor hatta emin olmak için hat değerlerinize bakın(modemde bakım dsl bilgisi başlığı altında hat standartı yazan yer) adsl yazıyosa arayıp durumu açıklayın vdsl geçmek istediğinizi söyleyin portda var sıkıntı çıkmaması lazım

Evet adsl yazıyor arayıp söyleyeceğim teşekkürler

Yanlış bilgi, modemde xDSL için iki adet şifre bölümü var. ADSL ve VDSL ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 11 Nisan 2021; 15:9:58 >
  • Komşunuz VDSL kullanıyor. Siz ise ADSL, müşteri hizmetlerini arayın VDSL'e geçmek istiyorum diyebilirsiniz. Port varsa geçirirler.

• Komşunun hattı VDSL sizinkisi ADSL. İşletmeci ile görüşün port varsa sizi de VDSL portuna alırlar.

• NT2L kullanıcısına yanıt
    hocam şimdi kontrol ettim bir arkadaşımda bu modemden var arayüze girip baktım sadece kolay kurulum ekranında kullanıcı adı şifre soruyor attınız bölümde düzenle tuşları yok modemi vodafone vermiş birde superonlinenın verdiği versiyonu var galiba onda olabilir yeni farkettim bilgilendirme için teşekürler

Vodafone farklı model, HG658c V2. Bu modem HG658 V2 :)

• Millenicom kullanmayın kulladırtmayın müşteri hizmetlerini aradık daireden daireye hız değişiyor diyor 😃😃

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.