Şimdi Ara

Komşumu Nasıl Şikayet Edebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İki komşumuzun 5-6 yaşlarında biri kız biri erkek olmak üzere birer çocuğu var. Sorun şu. Bunlar balkona çıkıp sabahtan akşama kadar birbirleri ile bağıra bağıra konuşuoyrlar. Abrtıyorsam Allah belamı versin. Sabah 10 gibi başlıyorlar. Şuan saat 19.15 ve hala avazları çıktığı kadar bağrıyorlar. Yemin ediyorum kafa kalmadı.

Arka odadayım kulaklıktan bile sesleri geliyor. Şİmdi bunlarla muhattap olup kötü olmak istemihyorum. İnsan olsalar kendi uyarır zaten. Polise anonim şekilde şikayet mümkün mü? benim şikayet ettiğimi öğrenmeleri mümkün mü?

• Üzgünüm ama bu tür olayların çözümü yok. Kimse karışmıyor.

• Git nazikçe söyle bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Polis gece 11-12 den sonra olan gürültülere geliyor. Gündüz vakti olanlara gelmezler, anca ebeveynleri ile konuşabilirsin. Laftan anlamazlarsa apartman/site yönetimi. Başka çaren yok malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 10 Eylül 2020; 23:39:58 >
  • Anonim olarak şikayet edemezsin.
    Şikayet edeceksen kimlik bilgilerini vermelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-86G53N200

silindi.

diyemiyorum çünkü bu insanlara ne kadar nazikçe söylersen söyle gurur yapıp alınacaklar

• Yusufigit kullanıcısına yanıt

silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 10 Eylül 2020; 23:39:44 >
  • düzgün insanlarsa bir konusmayı dene önce sonra olmadı diger komsulara da sorup sikayet edin

• hocam bir kereye mahsus nazik bir dille durumu anlatın , eğer çözülmüyorsa onların uyuduğu vakit siz gürültü yapmaya başlayın o zaman anlarlar

• Anonim olarak bilmem de hadi ettiniz diyelim madem bağıra bağıra konuşuyorlar karşı apartmandakiler yanınızdaki apartmandakiler vs hepsi bu kapsama alanına girer adam gidio hepsine soracak değil ya da sordukları insanlar ben yaptım diye itiraf edip uğraşmayı da istemez

• Malesef çözüm yok hocam acı ama gerçek bu.

2 senedir üst komşunun gürültüsünü çekiyoruz sabah akşam kavga gürültü bir şeyleri yere atmalar zıplamalar sanırsın at yarışı var her saat başı. Gece 3 4te uyur olduk çünkü o saatte uyuyorlardı. Güzelce de uyardık, yöneticiye söyledik, defalarca polise gittik adam içiyordu nezarette bile kaldı sabaha kadar. Sonuç elde var sıfır.

Demem o ki şikayet/polis/yargı yolunda yapacak bi şey yok hocam, tek çözüm anne babalarının çocuklarına dur demeleri.

Bu arada polise gürültü var diye şikayet edebilirsiniz anonim olarak, sizin adınızı sormuyor uyarmaya gittiği daireye de sadece etraftan şikayet var diyor.

• Şikayetle olmaz bu işler gidip nazikçe konuşacaksın...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gece 12 den önce ses heleki çocuk sesine şikayet pek önemsenmez . Belediyeden ya da çevre il müdürlüğünden ses için db cihazı talebinde ve ses ölçümü talebinde bulunup şikayetçi olabilirsiniz en kesin çözümdür ama uğraştırır biraz . Polisi arayıp karşı binamde çocuklar balkonda deli gibi sabahtan beri bağrıyorlar galiba anneleri balkonda unuttu çocukları diyin belki işe yarar .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.