Şimdi Ara

Komşum ağıma izinsiz giriyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar komşum ağıma izinsiz giriyor ve bunu biliyorum daha ayın 11 i olmuş kota %100 arkadaşlar şuan köydeyim evler yan yana çocuğu dövmemek için kendimi zor tutuyorum. neyse arkadaşlar markadaşlar geliyor şifreyi veriyorlar her hafta değiştiriyorum lütfen buna çare bulun TP-LINK modem.

• dostum belli ki senin şifreyi birileri uçuruyor arkadaşa. yapman gereken ağına bağlanan kişinin bağlandığı cihazın/cihazların MAC adreslerini engellemen. ya da sadece kendi cihazının MAC adresini girerek MAC adresli girişi aktif etmen. bunlardan herhangi birini yaparsan karşı taraf artık ağına giremez.
  • izin verilen adreslere kendi ciahzlarının mac adresini ekleyeceksin olacak bitecek hocam:) uğraşsın dursun
  • Kendi mac adresini eklemen sorunu çözme adına yeterli olur,

fakat bununla alakalı wireless sinyallerinden mac adresini öğrenip, kendi mac adresini o şekilde değiştirip yeniden bağlanabilir. Ağını gizli yapman da belki çözüm olabilir.
  • Ya mac filtreleme yapacaksın, ya da Misafir ağı olan bir router alıp, arkdaşların gidince misafir ağını kapatacaksın, normal ağ şifresini de kimseye vermeyeceksin.
  • modem sıfresını defalarca degıstırsende modemın wps modu acıksa sureklı sıfrenı alır, sen mac ıle korunma ve wps modu kaparak yada onun olduguna emın oldugun mac i banlarayak kurtulursun
  • İlk Olarak ağı gizli yapıyoruz. Daha sonra MAC Filtreleme ekranına kendi MAC ini yazıyorsun ve bu Adres dışındaki tüm bağlantıların modeme erişimini kısıtlıyorsun. Ondan sonra istediği kadar uğraşabilirler. :)

Ek olarak bunu yaptıktan sonra. Etkin Wifi Noktası oluştur kendi leptobunda arkadaşların gelince ona bağlansınlar gittiklerinde de tekrardan kapatırsın etkin paylaşım noktasını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CappadociaLe -- 19 Temmuz 2017; 15:19:13 >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.