Şimdi Ara

Komple Set Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, Megane 3 aracım var ses sisteminden memnun değilim sağ arka hoparlörün patlamasıyla da iyice rahatsız olmaya başladım ve ses sistemi yaptırmaya karar verdim fakat bu konuda hiç bilgim yok,bütçem maksimum 2000 tl yardımcı olur musunuz ? Bu arada aracın hoparlörleri teybi vs. her şeyi orjinal herhangi farklı bir şey yapılmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Megane 3 lerin kapı ölçüleri 13cm.

Eğer fiyat doğruysa bu ürün kaçmaz. Morel tempo 13cm comp 383tl. Bundan 2 takım

https://m.n11.com/morel-tempo5comp-13-cm-2way-280-watt-120-rms-komponent-sistem-P274182014

Subwoofer kabinli Soundmagus 12p

ses anfisi Qline 80.4

Mono anfi Roadstar 1010

Ana ünite orjinal olduğu için bu bütçe ile onu değiştirmeniz mümkün değil. Anfi dönüştürücü olarak Massive msh 01 ürünü. Dönüştürücü den anfilere 3 çift rca kablosu çekilecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

Megane 3 lerin kapı ölçüleri 13cm.

Eğer fiyat doğruysa bu ürün kaçmaz. Morel tempo 13cm comp 383tl. Bundan 2 takım

https://m.n11.com/morel-tempo5comp-13-cm-2way-280-watt-120-rms-komponent-sistem-P274182014

Subwoofer kabinli Soundmagus 12p

ses anfisi Qline 80.4

Mono anfi Roadstar 1010

Ana ünite orjinal olduğu için bu bütçe ile onu değiştirmeniz mümkün değil. Anfi dönüştürücü olarak Massive msh 01 ürünü. Dönüştürücü den anfilere 3 çift rca kablosu çekilecek.
    Çok teşekkür ederim, aklımda hoparlör çapını büyütmek vardı ama pek mümkğn değil sanırım, ayriyeten yalıtım yapmama gerek var mıdır acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: famousekolll

Çok teşekkür ederim, aklımda hoparlör çapını büyütmek vardı ama pek mümkğn değil sanırım, ayriyeten yalıtım yapmama gerek var mıdır acaba?

Alıntıları Göster
    Bişey değil. 16cm uyup uymayacağı konusunda emin değilim. Daha önce 16cm takan vardır mutlaka. Genelde sıkıntı kapı döşemesi plastiğinin hoparlöre çarpması ya da mıknatısın cam aşağı indiğinde cama değmesi sorunu oluşturuyor. Yoksa kapı sacına 16cm hertürlü sığar ya da bir şekilde sığdırılır. araştırmanı öneririm. 13cm ya da 16cm herne takacaksan da 2cm mdf kasnak ile montaj yapılsın.yalıtım her zaman iyi sonuç verir, yapabiliyorsan tabi ki yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

Bişey değil. 16cm uyup uymayacağı konusunda emin değilim. Daha önce 16cm takan vardır mutlaka. Genelde sıkıntı kapı döşemesi plastiğinin hoparlöre çarpması ya da mıknatısın cam aşağı indiğinde cama değmesi sorunu oluşturuyor. Yoksa kapı sacına 16cm hertürlü sığar ya da bir şekilde sığdırılır. araştırmanı öneririm. 13cm ya da 16cm herne takacaksan da 2cm mdf kasnak ile montaj yapılsın.yalıtım her zaman iyi sonuç verir, yapabiliyorsan tabi ki yap.

Alıntıları Göster
    Araştırdım yapılan örnekler var ama aynısını Çorum da yapacak usta sanırım bulamam o yüzden 13 cm den devam edeyim, bir de bu sisteme kablo nasıl oluyor yani kalitelisi hangisi nasıl bağlanmalı, çünkü gidip bi elektrikciye montaj yaptıracağım tamamen bilinçsiz şekilde ustaya aracımı bırakmakta istemiyorum.

• quote:

Araştırdım yapılan örnekler var ama aynısını Çorum da yapacak usta sanırım bulamam o yüzden 13 cm den devam edeyim, bir de bu sisteme kablo nasıl oluyor yani kalitelisi hangisi nasıl bağlanmalı, çünkü gidip bi elektrikciye montaj yaptıracağım tamamen bilinçsiz şekilde ustaya aracımı bırakmakta istemiyorum.

Alıntıları Göster
    2 anfi kullanacağın için aküden tek 4awg kablo çekilip, 2 anfiye paylaştırılacak.5 metre 4 awg kablosu yeterli gelir. Rca kablolarını audison fs2550 alabilirsin, senin işini görecek üründür. Dediğim şekilde sistem yapacaksan 3 paket fs2550 rca kablosu alacaksın. Hoparlör kablosu ise montaj yapılan yerde vardır zaten. Power kablosu aracın solundan arkaya çekilirse, rca kabloları aracın sağ tarafından çekilmesini öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 4 Ocak 2019; 23:31:11 >

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Abi kabloların bu denli pahalı olduğunu bilmiyordum şoka girdim şuan toplam fiyat 3000 e yaklaşıyor 1 2 ay daha ertelemem lazım şu halde vallahi moralim bozuldu ya katlanamıyorum arabanın sesine mecbur müziksiz yaşıyorum eski 2002 lagunamda ses sistemi harikaydı en azından o ayara getiremez miyim 2000 tl ye subwoofer falan olmasa da olur bu şekilde bayağı aştım çünkü 2 ay sabredemem.

• quote:

Abi kabloların bu denli pahalı olduğunu bilmiyordum şoka girdim şuan toplam fiyat 3000 e yaklaşıyor 1 2 ay daha ertelemem lazım şu halde vallahi moralim bozuldu ya katlanamıyorum arabanın sesine mecbur müziksiz yaşıyorum eski 2002 lagunamda ses sistemi harikaydı en azından o ayara getiremez miyim 2000 tl ye subwoofer falan olmasa da olur bu şekilde bayağı aştım çünkü 2 ay sabredemem.
    Anfileri ve subwooferı 2. El al araştır. Morel mid takımlarını o fiyata bulmuşken bir an önce almanı öneririm. Subwoofersız kapılardan yeterince bass ses alamazsın, morelin bozulur sonra.
    Sistemi toparla, hepsini aynı anda taktır, iki kere montaj ücreti verme derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 5 Ocak 2019; 0:30:52 >

5 kanal amfi alsam nasıl olur mesela massive 5100 diye bi anfi buldum ikinci el beni idare eder mi? Morel midleri birkaç gün içersinde alırım sub çok pahalı değilmiş zaten 310 tl onu sıfırda alabilirim ama amfiler ve kablo beni zorladı

• quote:

5 kanal amfi alsam nasıl olur mesela massive 5100 diye bi anfi buldum ikinci el beni idare eder mi? Morel midleri birkaç gün içersinde alırım sub çok pahalı değilmiş zaten 310 tl onu sıfırda alabilirim ama amfiler ve kablo beni zorladı
    4ohm 4x80w + 1x180w sub çıkışı veriyor. Sub çıkışı biraz zayıf ama yinede subwooferı orta seviyede çaldırabilir. Mid çıkışları yeterli gelir.

konu biraz hortlayacak ama biraz bilgi almak istiyorum lütfen yrdımcı olun.
    bu yazdığınız markayı hiç duymadım ama yorumlar iyi görünüyor.

şöyle anlatayım 1.7 90 model reno flash aracım var kendi çapımda ufak tefek bi ses sistemi istiyorum profesyonel olması gerekmiyor tatlı bi bass vursun iyi bi ses bozmayan bi ses versin yeter. goldmaster 2 tane hoparlör var ön kapıya pandizot yapılmış oralara takılmış bir tanede kendi hoparlörü var orjinali sağ kapıda. sol kapıdaki orjinali sökülmüş öncelikle sol kapıyı tamamlamak istiyorum. dandik bi piranha teyip var işimi görüyor. şimdi üstadım bana de ki kardeşim fiyat performans olarak şu ürünleri al senin işini görür gayette güzel fiyakan olur eğlene eğlene müziğini dinlersin de. ikinci el bass amfi almayı düşünüyorum hangi marka almalıyım nelere dikkat etmeliyim arkaya bagaj pandizotuna 2 yada 4 hoparlör daha atmak istiyorum hangisinden almalıyım aldığım hoparlörlerin hepsini amfiye mi bağlamalıyım amfi için kapasitör almalı mıyım 2 amfimi kullanmalıyım 4 kanal mı 5 kanal mı olmalı lütfen yardımcı olur musun bi de bi ricam whatspdan yazabilirseb çok makbule geçer çok ihtiyacım var şuan bilgi almaya şimdiden teşekkür ederim... 0.553.746.69.62

• quote:

Orijinalden alıntı: h.atsiz

konu biraz hortlayacak ama biraz bilgi almak istiyorum lütfen yrdımcı olun.
    bu yazdığınız markayı hiç duymadım ama yorumlar iyi görünüyor.

şöyle anlatayım 1.7 90 model reno flash aracım var kendi çapımda ufak tefek bi ses sistemi istiyorum profesyonel olması gerekmiyor tatlı bi bass vursun iyi bi ses bozmayan bi ses versin yeter. goldmaster 2 tane hoparlör var ön kapıya pandizot yapılmış oralara takılmış bir tanede kendi hoparlörü var orjinali sağ kapıda. sol kapıdaki orjinali sökülmüş öncelikle sol kapıyı tamamlamak istiyorum. dandik bi piranha teyip var işimi görüyor. şimdi üstadım bana de ki kardeşim fiyat performans olarak şu ürünleri al senin işini görür gayette güzel fiyakan olur eğlene eğlene müziğini dinlersin de. ikinci el bass amfi almayı düşünüyorum hangi marka almalıyım nelere dikkat etmeliyim arkaya bagaj pandizotuna 2 yada 4 hoparlör daha atmak istiyorum hangisinden almalıyım aldığım hoparlörlerin hepsini amfiye mi bağlamalıyım amfi için kapasitör almalı mıyım 2 amfimi kullanmalıyım 4 kanal mı 5 kanal mı olmalı lütfen yardımcı olur musun bi de bi ricam whatspdan yazabilirseb çok makbule geçer çok ihtiyacım var şuan bilgi almaya şimdiden teşekkür ederim... 0.553.746.69.62
    malesef özelden cevaplamıyorum. o teyple olmaz. en az 2 çift rca çıkışlı teyp olması gerekli. kailte için öncekinden kalan ne kadar hoparlör kablo vs varsa hepsi sökülüp sıfırdan hat çekilecek . ana ünite Pioneer, Kenwood, sony mümkünse 3çift rcalı, değilse 2 çift rcalı olabilir. ön kapılara soundmagus 17c. arka pandizota 1 takım Pioneer 6996s. ilerleyen dönemde 1 takım daha aynı model oval konulabilir,. anfi Qline 80.4. ya da 90.4 2 takım oval+ 1 takım comp belirtilen anfi kaldırır.
    2. anfi roadstar 1010. subwoofer soundmagus 12p.
    akünüz yeni, 72 amper ya da üstü ise ve kaliteli 4awg power kablosu çekerseniz kapasitöre gerek kalmayacaktır. farlarda kısılma olursa mono anfi girişine kapasitör ilerleyen zamanda takılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 11 Mart 2019; 11:16:46 >

Öncelikle cevaplerınız için çok teşekkür ederim.

Tanıdık vasıtasıyla bi set aldım
    -1 adet çift bobin eski seri pioneer bass
    -2 adet pioneer eski seri oval hoparlör
    -1 adet pioneer mono amfi
    -1 adet kapasitör
    -1 adet markasına bakmadım güvendiğim için çok kaliteli bi amfi vardı fiyatı 600 700 arasıymış

hepsinin kabloları var sadece aküden çekilmesi gereken kablo eksik
    hepsine 800TL verdim tanıdıktan aldım ve o kullanırken gören duyan kişilerin ağzından duyduğum ses sistemi bayaa iyiymiş
    bunların montajını yapmak kaldı.

öğrenmek istediğim şu şimdi bu kapasitöre 2 amfi bağlı ben aküden çektiğimi direk kapasitöre mi bağlıyorum ?
    ve ön kapılardaki goldmaster hoparlörleri teyp den çıkarıp amfiyemi bağlamaylıyım daha iyi olur mu yoksa teyp de kalsa sorun olurmu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.