Şimdi Ara

****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri***** (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.033
Cevap
35
Favori
185.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Raven

Bende fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. Bütçem (500 lira) dahilinde alabiliceğim en iyi makineyi almak istiyorum. Özelliklerinden pek anlamam ama gece fotosu, hd video çekmesi ve zoom önemlidir mesela.

Şurdaki üründe baya bir indirim olmuş, neden acaba? Özellikleride iyi gibi.

O ürün görüntüsüne aldananlar sayesinde en çok satan fotoğraf makinesi ama kendisi pek iyi değil, tavsiye etmiyoruz.

Bence Fuji F80 EXR (biraz bütçenizi aşar) ve Canon SX130 araştırın. Olympus modellerini ve Fuji S2950 gibi cihazları düşünmeyin.

• Arandur pekı canon powershot sx30 nasıl bazı forumlarda onermıslerde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Bende fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. Bütçem (500 lira) dahilinde alabiliceğim en iyi makineyi almak istiyorum. Özelliklerinden pek anlamam ama gece fotosu, hd video çekmesi ve zoom önemlidir mesela.

Şurdaki üründe baya bir indirim olmuş, neden acaba? Özellikleride iyi gibi.

O ürün görüntüsüne aldananlar sayesinde en çok satan fotoğraf makinesi ama kendisi pek iyi değil, tavsiye etmiyoruz.

Bence Fuji F80 EXR (biraz bütçenizi aşar) ve Canon SX130 araştırın. Olympus modellerini ve Fuji S2950 gibi cihazları düşünmeyin.

Teşekkürler. 500 liraya kadar sizin önerebiliceğiniz ve alabiliceğim optimum modeller bu ikisi midir?

Edit: Bütçemi biraz aşsada şu makineyide alabilirim. Sizce nasıldır?http://www.istanbulbilisim.com.tr/cybershot-dsc-h70-siyah-sony-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,25630.html#TabPanelStart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven -- 27 Ocak 2012; 16:01:57 >

• merhabalar ben fotoğraf makinesi almak istiyorum fakat çok harika birşey aramıyorum günlük ihtiyaçlarım için istiyorum. 200 tlye kadar arıyorum.Panasonic Lumix DMC-S1 ve Fujifilm Av200 arasında kaldım siz bilgi sahibisinizdir hangisini almalıyım ikiside uygun fiyattalar. lumix S1 hosuma gitmisti fakat 12 mp.14 daha iyidir fikrimce bu yüzden fujifilme yöneldim fakat özelliklerini ayrıntılı anlatırmısınız birde ben çekim yapmadan önce parlaklık,beyaz dengesi ayarı falan yapmak istiyorum kontrast türü. fujifilm Av200de mevcutmudur bu ayarlar? (Tungsten,floresan modları varmı?) diğer bir konuda baktığım örneklere göre fujifilm av200le çekilen fotoğraflar çok keskin. onu kendimiz mi ayarlayabiliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceza_Ezgi -- 27 Ocak 2012; 16:51:02 >
  • quote:

Teşekkürler. 500 liraya kadar sizin önerebiliceğiniz ve alabiliceğim optimum modeller bu ikisi midir?

Edit: Bütçemi biraz aşsada şu makineyide alabilirim. Sizce nasıldır?http://www.istanbulbilisim.com.tr/cybershot-dsc-h70-siyah-sony-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,25630.html#TabPanelStart

16 MP modelleri pek önermem. Onun yerine megapikseli daha düşük Sony HX5V tavsiye edebilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: hakan sonmez
    Arandur pekı canon powershot sx30 nasıl bazı forumlarda onermıslerde?

SX30 önermiyorum. İlla o tarz cihaz istiyorsan Panasonic FZ-150 derim ama çok pahalı bu cihazlar.

• quote:

...

Hocam merhabalar, Acer 5740G başlığından Arif ben

Bize de şöyle 300 TL civarında kompakt dijital fotoğraf makinesi önerebilir misiniz?

Bende eski bir Canon PowerShot A75 vardı, sonra garantiden değişti yerine PowerShot A530 vermişlerdi işimi görüyor da yengem bir makine tavsiyesi istedi, konuya da uzak kaldığımdan takip edemedim. Sizin öneriniz ne olur? Başlıktaki bir çok mesajı okudum ancak bu fiyat aralığında pek bişey bulamadım, A 3000 IS de bulamadım, onu da önermişsiniz başka bir başlıkta.

Kullanacak olan kişiler profesyonel değil, fazla çekim modu olması ya da manuel çekim modunun olup olmaması önemli değil
    Kullanım alanları da genelde ev içindeki doğum günleri vb. özel günler, ya da dış mekan manzara, portre fotoları... Özel günlerde video çekilmezse olmaz şimdi, video çekimi biraz iyi olursa hatta HD 720p falan olursa tadından yenmez

Teşekkürler, selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 27 Ocak 2012; 17:05:33 >

• quote:

quote:

16 MP modelleri pek önermem. Onun yerine megapikseli daha düşük Sony HX5V tavsiye edebilirim.

quote:

SX30 önermiyorum. İlla o tarz cihaz istiyorsan Panasonic FZ-150 derim ama çok pahalı bu cihazlar.

Neden önermezsiniz? Birde f80exr, sx130 ve hx5v arasından hangisini tavsiye edersiniz ve bu paraya alabiliceğim en iyi modeller bunlar mıdır? Sanırım hx5v full hd video çekiyor? Yanlış bir seçim yapıpta paramın boşa gitmesini istemiyorum bu yüzden anlayış gösterin

• quote:

quote:

quote:

quote:

Neden önermezsiniz? Birde f80exr, sx130 ve hx5v arasından hangisini tavsiye edersiniz ve bu paraya alabiliceğim en iyi modeller bunlar mıdır? Sanırım hx5v full hd video çekiyor? Yanlış bir seçim yapıpta paramın boşa gitmesini istemiyorum bu yüzden anlayış gösterin

Bu noktadan sonra olay biraz da size kalıyor. Araştırın sağı solu, içinize sinen modeli alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

...

Bize de şöyle 300 TL civarında kompakt dijital fotoğraf makinesi önerebilir misiniz?

Bende eski bir Canon PowerShot A75 vardı, sonra garantiden değişti yerine PowerShot A530 vermişlerdi işimi görüyor da yengem bir makine tavsiyesi istedi, konuya da uzak kaldığımdan takip edemedim. Sizin öneriniz ne olur? Başlıktaki bir çok mesajı okudum ancak bu fiyat aralığında pek bişey bulamadım, A 3000 IS de bulamadım, onu da önermişsiniz başka bir başlıkta.

Kullanacak olan kişiler profesyonel değil, fazla çekim modu olması ya da manuel çekim modunun olup olmaması önemli değil
    Kullanım alanları da genelde ev içindeki doğum günleri vb. özel günler, ya da dış mekan manzara, portre fotoları... Özel günlerde video çekilmezse olmaz şimdi, video çekimi biraz iyi olursa hatta HD 720p falan olursa tadından yenmez

Teşekkürler, selamlar...

Adaş bitiremedin mi okulu hala

A 3000 IS olmaz olur mu? Kargosuyla beraber 200TL'ye satılıyor. Ama hd videosu yok.

http://www.webdenal.com/canon-powershot-a3000-is-gri_241082.html?ref=akakce&v=1.62.3

HD videolu olan A3200IS modelini seçebilirsin

http://www.webdenal.com/canon-powershot-a3200-gri_324332.html

Alternatif olarak Sony W550 bakabilirsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

...

Teşekkürler, selamlar...

Adaş bitiremedin mi okulu hala

A 3000 IS olmaz olur mu? Kargosuyla beraber 200TL'ye satılıyor. Ama hd videosu yok.

http://www.webdenal.com/canon-powershot-a3000-is-gri_241082.html?ref=akakce&v=1.62.3

HD videolu olan A3200IS modelini seçebilirsin

http://www.webdenal.com/canon-powershot-a3200-gri_324332.html

Alternatif olarak Sony W550 bakabilirsin.

Çok teşekkürler abi, okul geçen Haziran'da bitti, hatta 3,5 yılda Ocak'ta bitecekti de bir dersten kaldım, ondan dolayı Haziran'a uzadı

100 lira aradaki hd video farkına değmez gibi geldi bana tekrar teşekkürler

• Fujifilm FinePix AV200 ve Panasonic Lumix S1 ikilisinde hangisi daha iyidir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackk222

Fujifilm FinePix AV200 ve Panasonic Lumix S1 ikilisinde hangisi daha iyidir acaba?

Bence Av200. Video farkından dolayı. Megapiksel farkı pek etkin olmaz bu ikisi arasında. Bir de S1 fazla basit bir gövde.
  • arkadaşlar dijital Fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum bir konuda danışmak istedim size
    1:Kompakt bir makine almayı düşünüyorum arkadaşlar özellikleri nasıl olmalı mesela
    Çözünürlük=????
    Optik Zoom=???
    vs gibi özellikler nasıl olmalı

bu arada belirtmek isterim sürekli olarak fotograf çekimi için almıyorum anı hatıra vs öekimi için

evet cevaplarınız
  • Pekı nıkon d40 nasıldır? Baslangıc ıcın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetxx12xx

arkadaşlar dijital Fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum bir konuda danışmak istedim size
    1:Kompakt bir makine almayı düşünüyorum arkadaşlar özellikleri nasıl olmalı mesela
    Çözünürlük=????
    Optik Zoom=???
    vs gibi özellikler nasıl olmalı

bu arada belirtmek isterim sürekli olarak fotograf çekimi için almıyorum anı hatıra vs öekimi için

evet cevaplarınız

Çözünürlük: Genelde 10-16 MP arasında oluyor. Ne kadar düşük olursa o kadar iyi.
    Optik zoom: Genelde 3-18x arası oluyor. Bunda da ne kadar düşükse o kadar iyi fotoğraf sonucu ortaya çıkar.

O yüzden ihtiyaç yoksa optik zoomu 4 ya da 5'i geçen makine almayın derim. Megapiksele kanmayın. Bir de ihtiyaçları iyi belirleyin.

quote:

Pekı nıkon d40 nasıldır? Baslangıc ıcın

Bence o makineler artık çok eskidiler, daha üst bir DSLR ile başlayın, veya daha önce önerdiğim cihazları inceleyin.

• Ben kalıtesı hakkında sormustum.kullananlar memnun kalıyomus 600 tl'ye deger bı makıne mı?
  • DSLR alma şansı varsa mutlaka al der çoğunluk ama ben demem. Neden? Çünkü o kocaman aleti taşıyacaksanız buna değmeli.

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf30/page14.asp

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf31fd/page15.asp

Şu yukarıdaki verdiğim kıyaslamalara dikkat etmenizi rica ediyorum. Nikon D50 üzerine keskin ve başarılı olan 50mm f1.8 lens takılmış ve kompakt makine olan Fuji F30 ile kıyaslanmış. Tamam F30 efsane kompakttır ama sonuçta 6 yıllık bir kompakt. Eğer F30 ile ancak kafa kafaya gelebiliyorsa bu cihaz ben size öneremem. Tamam, pahalı lenslerle makinenin coşacağı söylenebilir fakat siz 600 TL'yi ancak denkleştirebilmişken pahalı lens almanıza ihtimal vermek mantıklı mıdır?

Kısacası şu saatten sonra kit lensli olarak Canon 450D / Nikon D80 seviyesinin altında bir cihaz almanızı öneremem, taşıdığınıza değmez.

• Saol arandur alınca aldıgım makıneyı bıde fotograflarımı atıcam
  • quote:

quote:

Fujifilm FinePix AV200 ve Panasonic Lumix S1 ikilisinde hangisi daha iyidir acaba?

Bence Av200. Video farkından dolayı. Megapiksel farkı pek etkin olmaz bu ikisi arasında. Bir de S1 fazla basit bir gövde.

Anlıyorum, peki beyaz dengesi ayarlarını kendimiz ayarlayabiliyormuyuz Av200de? Ve Olympus nasıldır? 2'sini kıyaslar mısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackk222 -- 28 Ocak 2012; 21:13:00 >
  • quote:

quote:

quote:

Anlıyorum, peki beyaz dengesi ayarlarını kendimiz ayarlayabiliyormuyuz Av200de? Ve Olympus nasıldır? 2'sini kıyaslar mısınız

Elbette ayarlanabiliyor. Tüm kompakt makineler beyaz dengesi ayarına izin verirler. Ama bunun için bazı cihazlarda tam otomatik moddan P modu veya eşdeğer moda geçmeniz gerekebilir.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.