Şimdi Ara

****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri***** (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.033
Cevap
35
Favori
185.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uygun fiyatlı fotoğraf makinesi arıyorum. Öncelikle Canon A800 baktım ama çok kaba ve kalitesiz geldi bu yüzden bütçeyi biraz artırdım. Sonra A 2200 ve A3350 arasında kaldım tam 3350 ye karar vermiştim ki yüksek megapiksel değerinden dolayı fotoğraflarının kalitesizleştiğini okudum. Örnek fotoğraflara baktığımda bir kötülük göremedim arkadaşlar sizce 2200 mü 3350 mi almalıyım. Ayrıca 2200 de IS yok sizce çok fark eder mi?
  • çok tşk ederim
  • sayın arandur,
    *canon powershot sx260 için yorum yapmamışsın, tavsiye etmediğin anlamına mı geliyor?
    sx260, sx 230 dan daha mı iyi? sx260 yaklaşık 100 tl daha pahalı, değer mi?

*bir de tavsiye ettiğin nikon var, s9100, baktım güzel makine, s9300 daha iyi gibi, mesela optik zoom daha iyi,
    diğer özelliklere bakarsak 9300 e ne dersin, 9100 e göre tercih edilebilir mi?

cevaplayabilirsen sevinirim
  • öncelikle bütün sorulara sabır ve içtenlikle cevap verdiğiniz için herkes adına teşekkürederim.
    benim sorumda; şu iki makineden hangisini alayım
    sadece foto çekimi için

http://www.istanbulbilisim.com.tr/cybershot-dsc-w570-siyah-sony-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,25627.html

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=ft245443&categoryId=248#Gorseller

• @fss1403 evet, tek fark gps.

@GamerFox titreşim önleme elinizden kaynaklanan titreşimi önler, özellikle ev içi çekimlerde işe yarar. HD video lazım değilse Canon A3000 IS alabilirsiniz. HD video isterük derseniz bari A3200 modelini alın, megapikseli daha düşük.

@dahemre sx260 daha çok yeni, kullananı yok. O yüzden tanımıyorum o modeli. Nikon S9300'ü ise 12 megapikselden 16 megapiksele çıkartmışlar, o yüzden tavsiye etmiyorum. Optik zoomları ise aynı. S9100 tercih edilir.

@mutlu3003 Sony daha iyi fotoğraf çeker. Fuji ise fotoğrafa müdahale edeceğiniz ayarları yapmaya izin verir yani fotoğrafçılık öğretir. Ama Fuji'nin özellikle gece performansı çok kötü.
  • teşekkürler..
  • üstad

3D çekim yapan foto makinesiyle 3D çekip bilgisayara atınca 3D mi görünüyor , yoksa 3D foto sadece 3D özellikli tv de falan mı görünür.

cihaz şu

http://www.istanbulbilisim.com.tr/cybershot-dsc-wx9-s-gumus-sony-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,29266.html
  • çok teşekkür ederim, gerçekten çok yardımcı oldun
    hayatta başarılar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutlu3003

üstad

3D çekim yapan foto makinesiyle 3D çekip bilgisayara atınca 3D mi görünüyor , yoksa 3D foto sadece 3D özellikli tv de falan mı görünür.

cihaz şu

http://www.istanbulbilisim.com.tr/cybershot-dsc-wx9-s-gumus-sony-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,29266.html

3D fotoğrafa o kadar ilgisizim ki kendi makinemde olduğu halde kullanmadım. Aslında bir kere çektim 3D modunda ama normal fotoğraf gibi görününce sildim.

• öncelikle herkese teşekkür ediyorum. çok bilgili bi forum olmuş emeğinize sağlık. ben sx130 almayı düşünüyorum. cihazın eksi yönleri ve artı yönlerini öğrenebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

@fss1403 evet, tek fark gps.

@GamerFox titreşim önleme elinizden kaynaklanan titreşimi önler, özellikle ev içi çekimlerde işe yarar. HD video lazım değilse Canon A3000 IS alabilirsiniz. HD video isterük derseniz bari A3200 modelini alın, megapikseli daha düşük.

@dahemre sx260 daha çok yeni, kullananı yok. O yüzden tanımıyorum o modeli. Nikon S9300'ü ise 12 megapikselden 16 megapiksele çıkartmışlar, o yüzden tavsiye etmiyorum. Optik zoomları ise aynı. S9100 tercih edilir.

@mutlu3003 Sony daha iyi fotoğraf çeker. Fuji ise fotoğrafa müdahale edeceğiniz ayarları yapmaya izin verir yani fotoğrafçılık öğretir. Ama Fuji'nin özellikle gece performansı çok kötü.

Peki arandur bey ereyon dan A3000 i en ucuz 240 TL ye hepsiburada da ise A3350 yi 299 TL gittigidiyorda ise 3200 ü kart ve çanta dahil taksitli 320 TL ye bulabildim. Ürünü bir arkadaşım için alıyorum çok fotoğrafçılıktan anlayan biri değildir. Bu şartlar altında sizce hangisi mantıklı olurdu?

• quote:

Orijinalden alıntı: GamerFox

quote:

Orijinalden alıntı: arandur

@fss1403 evet, tek fark gps.

Peki arandur bey ereyon dan A3000 i en ucuz 240 TL ye hepsiburada da ise A3350 yi 299 TL gittigidiyorda ise 3200 ü kart ve çanta dahil taksitli 320 TL ye bulabildim. Ürünü bir arkadaşım için alıyorum çok fotoğrafçılıktan anlayan biri değildir. Bu şartlar altında sizce hangisi mantıklı olurdu?

HD video istiyorsa A3200, istemiyorsa A3000 alın derim. A3000 görüntüde birazcık daha iyidir.

@texass16 orta ayar bir makinedir. Ufak tefek ayarlayarak fotoğraf çekeyim diyenlere öneririm. Tamamen otomatik kullanayım, basınca çeksin yeter derseniz bu model yerine Ixus 220 gibi modeller daha uygun olacaktır.

+manuel ayarlar
    +kaliteli lens
    +hd video

-lcd ekran çözünürlüğü
    -otomatik ayarlarda çok iyi değil

• Herkese iyi günler ,

Canon a3200 ve Panasonic Lumix Fs 16 arasında kaldım . Öncelikle fotoğraf makinelerinden hiç anlamadığı mı ve bu makineyi hediye olarak alacağımı belirtirim. Alacağım kişi de bu makineyi günlük kullanım için , dışarda fotoğraf çekmek , aile içinde evde kapalı ortamda fotoğraf çekmek için kullanacak.

Haftasonu cihazlara bakmak için çıktım. Canon a3200 ü bulamadım , Panasonic makine özellikle tasarım olarak ve malzeme kalitesi olarak çok başarılı buldum. Üzerinde Leica lens olduğu belirtilmiş. Tabi bu fiyat aralığında kalitesini bilmiyorum...

Satıcılarda özellikle üzerinde IS bulunmayan Canon a2200 ü önerdiler ve açıkcası Panasonici kötülediler. Önermediğimiz bir model diyerek kestirip attılar ancak a2200 ü elime aldığımda bana çok kaliteli bir makine izlenimi vermedi. Özellikle malzeme kalitesi çok kötü. Ve ağırlıklı olarak plastik. Bu yüzden düşünmüyorum.

Sizin düşünceniz nedir ? Canon a3200 mü yoksa Panasonic Lumix Fs 16 mı ?

Panasonic Lumix FS 16

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Lumix/Stil+Sahibi+Kompakt/DMC-FS16/overview/7050644/index.html

Canon a3200 IS

http://www.canon.com.tr/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_A3200_IS/

• quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

arandur@
    Sx 220 ve230 arasındaki tek fark gps mi?

Selamlar;

Nikon s6150 yi aldım dün ve bu günde deneme imkanım oldu, gece floresan ışık altındaki video kaydı iyi olmamakla birlikte gün ışığındaki kayıtları oldukça iyiydi. Buna rağmen fotoğraf çekimleri bütün o piksellerine rağmen oldukça kötüydü. Bir de kalem pille çalışan bir cihaz alma gerekliliğini hissettim. Sonunda makinayı iade ettim. Oldukça rahatladım. arandur'un dediği gibi bu iki makine arasında kaldım üstelik canon indirime girmiş ve 400 tl olmuş. Şimdi bir de FUJI Finepix S4080 te çıktı ama gönlüm canondan yana.
  • @thejollyjoker ikisi aynı ayarda fotoğraf çeker, içinize sineni alabilirsiniz.

@uzunağaç S4080 hiç düşünmeyin bile, onu da iade edersiniz Size SX serisi lazım.
  • Bu dslr like makineler galiba pazarlama tuzağı millet tipine bakıp makine alıyor Makine almadan önce testlerine baktım iyi not verilememiş. Tabi benim dediğim 1000 lira aşağısındakiler için geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

Bu dslr like makineler galiba pazarlama tuzağı millet tipine bakıp makine alıyor Makine almadan önce testlerine baktım iyi not verilememiş. Tabi benim dediğim 1000 lira aşağısındakiler için geçerli.

dslr-like makinelerde maliyeti artıran en önemli unsurlardan birisi lens. 20-30x zoom yapabilen lensler pahalıya maloluyor. Boyutlar da ister istemez büyüyor. Hazır boyut büyümüşken bir sürü özellikle donatıp tüketicilere iteleyelim mantığı oluşuyor ve pahalı fiyatlarla satılıyorlar. Gerçi bazıları için dslr-like biçilmiş kaftan oluyor çünkü adam fotoğraf kalitesinden anlamıyor üstüne üstlük zoom ve full hd video istiyor illaki. Zoom yapamayan makine mi olur diyen çok kişi var

• Arkadaşlar acil olarak cevap verme şansınız varsa cevaplarsanız çok sevinirim ,

Vatan Bilgisayar ve Teknosa da bugün indirim var. Panasonic Lumix fs16 almak için gitmiştim ancak indirimleri görünce tekrar forum da sormak istedim. Buradan gelecek cevaba göre gidip bir kaç saat içinde tercih de bulunacağım.

Canon a3350 - 299 TL- Vatan Bilgisayar
    Canon sx130- 399 TL -Teknosa
    Nikon s6150 - 399 TL Teknosa

Diğer alternatifim de Panasonic Lumix fs 16. Sizce hangi modeli almalıyım ? Canon sx130 kullanan site de bir hayli kişi mevcut ancak vaktim kısıtlı. Daha önce incelemediğim bir model. Sizce 2012 için halen alınabilecek bir makine mi ? Lumix fs 16 yla kıyaslarsak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thejollyjoker -- 24 Mart 2012; 19:08:42 >
  • merhaba arkadaşlar, kompakt makina alacağım, bütçem en fazla canon ixus 230 hs alabilecek kadar.

benim için önemli olan şeyler resim kalitesi(renklerin canlı olması ve puslanmanın en az olması) ve video kayıt başarısı.
    zoom, gps, wireless, slow motion çekim falan umrumda değil
    ve amatör olarak kullanacağım bir sürü ayarla vs. uğraşmak istemiyorum.

ixus 230 çok güzel duruyor ama çok başarılı bi makina olmadığını söylemişler bazı sitelerde, başka ne alternatifim var bilmiyorum.
    yardımcı olursanız sevinirim.

saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bfaskiplar

merhaba arkadaşlar, kompakt makina alacağım, bütçem en fazla canon ixus 230 hs alabilecek kadar.

benim için önemli olan şeyler resim kalitesi(renklerin canlı olması ve puslanmanın en az olması) ve video kayıt başarısı.
    zoom, gps, wireless, slow motion çekim falan umrumda değil
    ve amatör olarak kullanacağım bir sürü ayarla vs. uğraşmak istemiyorum.

ixus 230 çok güzel duruyor ama çok başarılı bi makina olmadığını söylemişler bazı sitelerde, başka ne alternatifim var bilmiyorum.
    yardımcı olursanız sevinirim.

saygılar.

Gps önemli değilse sx 220 alabilirsin benim gibi istersen. Sx230 kötüyse alternatifi ne peki onuda söylesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 25 Mart 2012; 21:44:57 >
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.